Jump to content

Recommended Posts

prvo, nemojte mi brisati postove, nije lepo. a drugo, dizajn bez previše boja ne povlači igrivost i atmosferu, to je čista glupost koju propagira određena grupa igrača (prepoznaće se sami). jel age of empires 1/2 sav vrcao od boja i šta mu je falilo na polju igrivosti i atmosfere?

poenta starcrafta je odličan sf šmek a ne namerno ruiniranje grafike da bi bio tr00 i kult. desert i ice tilesetu u brood waru ništa nije falilo, osim što je ponegde bio izražen aliasing jer su jedinice originalno dizajnirane tako da se najbolje uklope u tileset iz originala, ali svejedno ništa mu nije falilo.

i treće, ako neko misli da je pravi čovek za odlučivanje dizajna jer je igrao šest godina, pa to je prafi rofl, ko što kole kaže. jesi šest godina proveo da bi pwnovao protivnike ili da bi gledao u grafiku? ja sam '99, '00 i '01 igrao starcraft skoro svaki dan, i šta sad? a to nisam sigurno radio zbog grafike, nego je igra celokupno bila zanimljiva.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a jebo mamu, vi bash ne kontate shta mi prichamo

niko ne pricha ni o bojama ni o svetlosti

kad kazhemo mrachan dizajn misli se na geometriju jedinica, na ODNOSE boja, na sve moguce tanane nijanse i varijacije chija kontrola doprinosi nekom sveukupnom utisku.

malo je retardirano kada prvi deo ima vizuelni izgled koji odgovara svim dobima, a dvoja je ogranichena samo na decu

kole, ne, nismo igrali samo zbog boja. zato sam rekao "o delikatnima" jer su to sitnice na koje obratish pazhnju tek kada si sve drugo apsorbovao

vudu, volim kad ovako neshto iseresh. reci mi tachno kako vizuelni ugodjaj u igri ne povlachi igrivost i atmosferu? aj reci to nekome iz ID-a :)

nishta nije falilo mapama i tilesetovima iz keca. poenta je da dvojku prave isto kao shto su pravili war3 - bude shareno i lala tako da shto vishe ljudi kupi igru (pricha i radnja je kao dark ali izgleda kao barby world) chime u sushtini unishtavaju jedinstvo sadrzhaja koje je starcraft imao

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

ok, skapirao sam sada, ko sto rekoh duletu necu vas chachkati u soft spot iako mislim da je u ovako ranoj fazi razvoja pomalo nepotrebno brinuti se oko finalnog colour scnemea + ako su oni vishe destina puta naglashavali da su im bitne razlike izmedju WC i SC serijala i da ce paziti na takve stvari. Also blizz ima corean department sa koliko vec korejanaca na platnom spisku da im prenose sta prosechni "profi" igrach misli o svemu u igri... zbog svega ovoga ja se ne bojim za izgled sc2, vi se ochigledno bojite te cu vas ostaviti na miru da diskutujete o tim finesama...

Link to comment
Share on other sites

jel se ti to malo pravis blesav...prvo nisam obrisao tvoj post u kome si pokusao da izrazis suprotno misljenje od mog...post je bio nesto tipa "eto vidite kako je meni na rpg forumu"...na ovom topicu vec ima dovoljno ot-a, ne treba nam i ovde g vs vudu, fallout vs oblivion diskusija...a vec ste par puta ti i g na topicu zalazili u tu temu ovde...tako da ne znam stvarno u cemu je problem, mislim da si dovoljno razuman da zaista nema potrebe da ti ovo objasnjavam...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

ok, skapirao sam sada, ko sto rekoh duletu necu vas chachkati u soft spot iako mislim da je u ovako ranoj fazi razvoja pomalo nepotrebno brinuti se oko finalnog colour scnemea + ako su oni vishe destina puta naglashavali da su im bitne razlike izmedju WC i SC serijala i da ce paziti na takve stvari. Also blizz ima corean department sa koliko vec korejanaca na platnom spisku da im prenose sta prosechni "profi" igrach misli o svemu u igri... zbog svega ovoga ja se ne bojim za izgled sc2, vi se ochigledno bojite te cu vas ostaviti na miru da diskutujete o tim finesama...

blizzard dosta menja po fan feedbacku a mi smo fanovi

ne vidim u chemu je problem da u bilo kom trenutku kazhemo shta nam smeta

@vudu ponashash se ko mara, keve mi. pre si samo bio retard a sad si josh i naporan

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

e dži, ne lupaj. meni je sc nekad bio u top 3 igre ikada i o njemu sam mislio ono što ti o falloutu, a miljama izvan cele priče si ti, jer si u stanju 100 godina da igraš jednu te istu igru bez ikakvih naznaka promena. jednostavno neću drugu ekspanziju za keca nego nešto novo. a nova igra znači i određene promene. jel to toliko teško shvatiti? sadašnji screenshotovi malo vuku na war3 ali će se to sigurno promeniti, ko što se dizajn keca drastično menjao tokom razvoja. al to opet ne znači da se za mišljenje treba pitati neko ko je tako retrogradan, ko kad bi random babu na ulici pitali šta misli o savremenoj kinematografiji.

i aj ćao, ne želim se više raspravljati.

edit@dule: razumeo sam šta si hteo da kažeš, zato ti nisam ništa odgovorio.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

polako bre vudu, sto odmah padas u vatru...nisi mi odgovorio, tj. izgleda da nisi ni procitao moj post sudeci po tvom postu...jel ti je sad jasno zasto neki postovi moraju da se brisu...vidite kuda sve ovo vodi, ne samo da ste debelo otisli u ot, vec pocinjete i da se vredjate...ostavljam ovo, ali ako nastavite ovako, brisem sve i za svaki ot dizem warn...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da vam malo rabijem tu naoshtrenu atmosferu,pogledajte novi WoW wallpaper: Link

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

sexy :D

hahhahahahhahahhahaha

NOT MILK ROFL

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem da igri fali onaj dark feeling! Kako je neko rekao, nekad samo volim da gledam kako umiru marinci.

Kole, meni je dovoljna samo jedna animacija iz BW-a da mi opise kakav je to mracni SF svet. Cini mi se da je intro za BW:

Noc je, zergovi stormuju neki terranski rov. Firebat spaljuje zerglinga, a usput i poluzivog marinca kojeg je zaskocio ling, marinac vristi!. Marinac iza Firebata, puca mu u tankove da bi eksplodrao i napravio firewall! Marine nastavlja dalje kroz rov, puca na dva linga i nestaje mu municije. Ta dva linga bivaju razneseni nekim raketema, uf, uspeo je da prezivi. Tu nailazi na nekog prslog marinca, koji se klati napred-nazad i slusa heavy metal =)

Kadar gore, battlecruiser koji pita "Shall we intervene?" a admiral odgovara "No mister ... we've seen enough, take US INTO THE ORBIT!" I trenutak kasnije vidis da ka onim marincima trci jedno 30 lingova i tu se prekida cinematic.

U toj animaciji se, ja mislim, moze videti sva tama Starcraft sveta.

Taj mracan svet je ono sto mi se svidelo i delom me je on i vukao da igram stardzu. Zato mi smeta cartoon look u SC2.

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Ma kakav mracan svet sta se tripujete ljudi. Mislim ok ta animacija jeste super, ali ima i prilicno glupih.

Ono zbog cega je SC i BW bila dobra igra je savrsen balans jedinica i svega, i zato sto je jedina imala tri potpuno razlicite rase i zato sto si sa svakom mogao da igras na nacin koji potpuno odgovara tebi i opet da budes jak. Nije bilo kao u c&c nastekaj te i te tenkova i attack ground.

A ono sto je po meni najvise doprinosilo atmosferi su bili protosi, ono my life for aiur, en taro adun executor, njihove kampanje itd. I vrlo zanimljiva prica puna preokreta.

A to vase oko mracne atmosfere ne kapiram. Pa pogledajte samo ove screenshotove za SC2, grafika je fantasticna! Cekamo samo da naprave savrsen balans jedinica i super kampanje, i gg!

But I doubt there's a journey planned for me - As I own every moment of my life

And the blessed they shall call it blasphemy - But I know what I think is right

Still the sun and the stars will shine for me - For the pure I will fight

For no king I will die - For my thoughts I will live

Link to comment
Share on other sites

naravano bice tu i imba animacije i to je to. Ne zaboravite koliko se war3 promenio samo u beta fazi, e pa SC2 ce se min promeniti toliko do beta faze a jos vise za vreme nje. Dakle ono 40-60% ovoga sto sada videte ce uci u final.

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem da igri fali onaj dark feeling! Kako je neko rekao, nekad samo volim da gledam kako umiru marinci.

Kole, meni je dovoljna samo jedna animacija iz BW-a da mi opise kakav je to mracni SF svet. Cini mi se da je intro za BW:

Noc je, zergovi stormuju neki terranski rov. Firebat spaljuje zerglinga, a usput i poluzivog marinca kojeg je zaskocio ling, marinac vristi!. Marinac iza Firebata, puca mu u tankove da bi eksplodrao i napravio firewall! Marine nastavlja dalje kroz rov, puca na dva linga i nestaje mu municije. Ta dva linga bivaju razneseni nekim raketema, uf, uspeo je da prezivi. Tu nailazi na nekog prslog marinca, koji se klati napred-nazad i slusa heavy metal =)Kadar gore, battlecruiser koji pita "Shall we intervene?" a admiral odgovara "No mister ... we've seen enough, take US INTO THE ORBIT!" I trenutak kasnije vidis da ka onim marincima trci jedno 30 lingova i tu se prekida cinematic.

U toj animaciji se, ja mislim, moze videti sva tama Starcraft sveta.

Taj mracan svet je ono sto mi se svidelo i delom me je on i vukao da igram stardzu. Zato mi smeta cartoon look u SC2.

Ne sluša hevi metal nego gruva neka opaka gitarska deonica... [8D]

Meni atmosfera u SC nikad nije premračna, više kao odlična kombinacija Star Wars-a, Aliens-a i Starship Troopers-a uz mrvicu Carske Rusije koju su ubacili u BW.

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako.

[mali_hejt]Mračna je onima kojima je mračno u mozgu[/mali_hejt] [:D]

A sad ozbiljno, atmosfera se više može nazvati ozbiljno nego mračnom. Mislim, gusto postaje tek u ekspanziji kad je jasno da će zergovi sve sjebati pred sobom. Ali u originalnu je prilično opušteno, naročito u teranskoj kampanji. Jebiga, ljudi žive i rade ko što bi radili u svakom boljem sf filmu. Naročito kad se pogleda Protoska kampanja, jer oni ceo problem sa zergovima posmatraju dostojanstveno i veruju da je moguće ostvariti svet kakav zamišljaju. A problem je što mnogi u svemu vide apokaliptičnu budućnost (*kahm'llout*) jer takva budućnost je tamo zato što je svetski poredak potpuno uništen. U Starcraftu nije, tu se zna ko vlada, zna se red.

Jako sam loše i konfuzno ovo izložio, ali hoću da kažem da Starcraft nije mračna, već ozbiljna igra.

Edited by voodoo_
Link to comment
Share on other sites

Ma samo treba da ubace različite kolor sheme kao u Deus Exu za HUD i prateće ekrane, pa ko voli šareno bira rainbow setting, ko oće ozbiljno bira dark industrial outerspace i rešena stvar [|)]

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Upravo tako.

[mali_hejt]Mračna je onima kojima je mračno u mozgu[/mali_hejt] [:D]

A sad ozbiljno, atmosfera se više može nazvati ozbiljno nego mračnom. Mislim, gusto postaje tek u ekspanziji kad je jasno da će zergovi sve sjebati pred sobom. Ali u originalnu je prilično opušteno, naročito u teranskoj kampanji. Jebiga, ljudi žive i rade ko što bi radili u svakom boljem sf filmu. Naročito kad se pogleda Protoska kampanja, jer oni ceo problem sa zergovima posmatraju dostojanstveno i veruju da je moguće ostvariti svet kakav zamišljaju. A problem je što mnogi u svemu vide apokaliptičnu budućnost (*kahm'llout*) jer takva budućnost je tamo zato što je svetski poredak potpuno uništen. U Starcraftu nije, tu se zna ko vlada, zna se red.

Jako sam loše i konfuzno ovo izložio, ali hoću da kažem da Starcraft nije mračna, već ozbiljna igra.

ovaj, mrachno=ozbiljno, shareno=nezobiljno, o chemu ti zapravo diskutujesh :) gde je iko igde spomenuo apokaliptichnost u sc (mada kad sad bolje razmislihs zar terani ne bacaju nuke ?) previshe si opterecen dechkonjo :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem da igri fali onaj dark feeling! Kako je neko rekao, nekad samo volim da gledam kako umiru marinci.

Kole, meni je dovoljna samo jedna animacija iz BW-a da mi opise kakav je to mracni SF svet. Cini mi se da je intro za BW:

Noc je, zergovi stormuju neki terranski rov. Firebat spaljuje zerglinga, a usput i poluzivog marinca kojeg je zaskocio ling, marinac vristi!. Marinac iza Firebata, puca mu u tankove da bi eksplodrao i napravio firewall! Marine nastavlja dalje kroz rov, puca na dva linga i nestaje mu municije. Ta dva linga bivaju razneseni nekim raketema, uf, uspeo je da prezivi. Tu nailazi na nekog prslog marinca, koji se klati napred-nazad i slusa heavy metal =)

Kadar gore, battlecruiser koji pita "Shall we intervene?" a admiral odgovara "No mister ... we've seen enough, take US INTO THE ORBIT!" I trenutak kasnije vidis da ka onim marincima trci jedno 30 lingova i tu se prekida cinematic.

U toj animaciji se, ja mislim, moze videti sva tama Starcraft sveta.

Taj mracan svet je ono sto mi se svidelo i delom me je on i vukao da igram stardzu. Zato mi smeta cartoon look u SC2.

Da to je imba movie i to su UED forces pre nego sto su krenuli prema kolonijama . Inache koliko se ja secam taj marinac kome je nestalo municije je pitao tog prslog marinca sto se klati Who is in charge here ili Where is our support I on pokaze iznad na Battlecruser gde Stukov i ovaj drugi general planiraju kako ce da se obracinaju sa zergovima i Stukov pita tada da li da intervenishemo a ovaj samo kaze ne take us into the orbit ...

jebeno imba .... jebeno ... jebeno imba :)

ovaj, mrachno=ozbiljno, shareno=nezobiljno, o chemu ti zapravo diskutujesh :) gde je iko igde spomenuo apokaliptichnost u sc (mada kad sad bolje razmislihs zar terani ne bacaju nuke ?) previshe si opterecen dechkonjo :)

Vidis da je izlozio jako konfuzno ... valjda hoce da nam kaze da konfuzno = mrachno i apokaliptichno ...

JEBOTE VOODOOO KOGA TI HOCES OVDE DA ZBUNISH !

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...