Jump to content

General Movie News Thread...


Recommended Posts

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ista ekipa pravi ovo, sto mi je kul, jer kontam da 'oce da dignu akciju na visi nivo (u odnosu na legion).

ali taj rad, paul bettany carina, i karl urban koji diriguje nad apokalipsom, rado cu pogledati ovo :D

@bole ima strip na torentima, mada, sad gledam, prica u filmu je bas drasticno promenjena u odnosu na pricu iz stripova. originalna prica zvuci gotivnije, bas.

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pa ne bih išao tako daleko, jer ima jako malo filmova koji su rađeni u 3D-u pravilno, od nule. Sad, to što je većina novijih filmova prošla kroz neku užasnu 3D konverziju, pa je ceo utisak loš, jebiga :D

Kad su pitali Kamerona kol'ko će mu trebati da uradi 3D konverziju Titanika, rekao je nešto tipa minimum 3 godine, što meni automatski govori kol'ko je zapravo jako malo filmova prošlo kroz taj postupak onako kako Bog zapoveda, pa sad zato generalno vlada mišljenje kako je 3D sranje. Bedak.

Vidim, niko ne pominje The Town, novi Aflekov film koji je pokupio fenomenalne kritike, a izašao je trejler i za True Grit, rimejk koji rade braca Koen, izgleda do jaja :D

Zanimljivo je i da je The Social Network otkinuo sa rivjuovima (i dalje drži stotku na rottentomatoes-u), izgleda da je ipak filmčina :D

:-)

Link to comment
Share on other sites

Pa ne bih išao tako daleko, jer ima jako malo filmova koji su rađeni u 3D-u pravilno, od nule. Sad, to što je većina novijih filmova prošla kroz neku užasnu 3D konverziju, pa je ceo utisak loš, jebiga :D

Kad su pitali Kamerona kol'ko će mu trebati da uradi 3D konverziju Titanika, rekao je nešto tipa minimum 3 godine, što meni automatski govori kol'ko je zapravo jako malo filmova prošlo kroz taj postupak onako kako Bog zapoveda, pa sad zato generalno vlada mišljenje kako je 3D sranje. Bedak.

Vidim, niko ne pominje The Town, novi Aflekov film koji je pokupio fenomenalne kritike, a izašao je trejler i za True Grit, rimejk koji rade braca Koen, izgleda do jaja :D

Zanimljivo je i da je The Social Network otkinuo sa rivjuovima (i dalje drži stotku na rottentomatoes-u), izgleda da je ipak filmčina :D

ja ne komentarishem nachin na koji se apliciraju 3d efekti ili njihov kvalitet generalno. Ja komentarishem ulogu 3D kao katalizatora snimanja glupih filmova po principu "nema veze sto je scenario glup, stavicemo 3d, klinci ce se popaliti, mozemo da naplatimo vishe takve karte, zasto se cimati oko ostalog". Za mene i moje shvatanje sta je dobar film, nije izasao jos niti jedan "3D" film koji ima dobar scenario, ili koji bi bio dobar i interesantan film i da nema 3d. Pa i kada se radi sa Avatarom

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Avatar je kurčina bez 3D-a :D Ali to je i bila poenta Avatara, pa mu to ne uzimam za zlo.

Pa dobro, svakom svoje, Meni je npr. Koralina bila sjajna u 3D-u, kao i How to Train Your Dragon i Toy Story 3. I Alisa mi je bila totalno kul. A i prilično sam siguran da bih i bez ikakvih efekata uživao u tim filmovima, no drago mi je da sam ih pogledao u 3D-u jer su donekle doprineli atmosferi (pogotovu kod Alise i Koraline).

Ali ponovo, svakom svoje :)

:-)

Link to comment
Share on other sites

Našao sam filmove, nevezano za žanr ili izvedbu, koji funkcionišu dobro u 3D-u. Alisa beše ima žive glumce, as I recall.

Da, složićemo se da film o Ani Karenjinoj ne bi mnogo beneficirao od 3D efekata. Sigurno da ni The Road, koji sam gledao sinoć, ne bi dobio ništa značajno da je 3D, naprotiv. Pre koji dan sam gledao Public Enemies, kapiram da bi to bila katastrofa da je u 3D-u. Ne znam šta drugo da ti kažem, niti sam rekao da je svaka tema podobna da bude snimana u 3D-u, niti da bi i trebala uopšte. No postoje sasvim dobri filmovi, kod kojih je vizuelna komponenta dovoljno bitna kao deo perfomansa, da bi dodatak te neke percepcije dubine mogao biti samo plus.

Meni je drago što će R.Scott ovo da radi u 3D-u. Isto kao što bih voleo npr. da pogledam gospodara prstenova u 3D-u (pod uslovom da je neka baš valjana 3D konverzija).

Edited by Mr. Nobody

:-)

Link to comment
Share on other sites

First off - Alisa je konverzija u 3D. Avatar ima 30% scena koje su konverzija u 3D, da ne pricham da je film 60% 3D animacija. Ako cemo da gledamo realno, tek je Resident Evil Afterlife pravi 3D film (tj. sniman u 3D).

Shto se tiche 3D-a u raznim zanrovima, pogledajte sovjetske filmove, "Uchenik lekara", naprimer, pa onda prichajte da ne valja 3D za dramu ili komediju.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

@Srba, ajde malo elaboriraj kako je to 3D doprineo u tom filmu kom si pomenuo, pošto teško da ću da gledam "Učenik lekara" u 3D-u u Beogradu.

Dakle, da nema veze sa time da li je film dobar sam po sebi, to nije poenta; ti si nagovestio da su 3D efekti igrali neku značajniju ulogu u tvom utisku dok si gledao to, pa, ako nije problem, samo to objasni malčice podrobnije, jer ja ovako napamet nemam pojma kako bi to meni povećalo užitak da li je neka scena u 3D-u ili 2D-u dok se neka drama dešava na ekranu.

In oda njuuz, novi trejler za skyline.

:-)

Link to comment
Share on other sites

U, bre, ovo baš fino, samo da ne bude kao neki novi Dragon Wars :)

Btw, Buried trejler

http://www.youtube.com/watch?v=DVMUwoNZs2Y

Premisa je jednostavna i jasna, Rajan Rejnolds zarobljen ceo film u kovčegu sa par sitnica koje mogu da stanu po džepovima i na koje mora da se osloni kako bi preživeo. Premijera je 8 oktobra, ali se već pojavilo par kritika sa raznih festivala i sve su prilično pozitivne.

I pobednički komentar sa trejlera: "Thank fuck he didn't have an iphone... he'd never get out!!!" :)))))

Edited by Pipboy

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...