Jump to content

General Movie News Thread...


Recommended Posts

elem odavno nisam postovao neki ovakav thread sa filmskim vestima...pa cu danas malo da uoblichavam svoja razmisljanja akonto vesti koje sam apsorbovao tokom svoh "tradicionalnog subotnjeg chitanja filmforcea" =o)

#1

Izgleda da ce smak sveta, jer se chini da ce snimanje Indija IV ipak pocheti ovog juna. aktualni naslov u trenutnim glasinama je Indiana Jones and the City of Gods, da, kole sve vreme pricha da nece biti atlantide u 4. filmu....ETA - leto 2008

#2

ZDRAVO DECO, JA SAM KURT RASEL!

za sve ljubitelje mikijeve radionice tuzhna vest - sprema se snimanje treceg filma sa snejkom pliskenom, naravno prequel bez kurte je u pitanju, pliskena ce glumiti Gerard Butler iz 300ke

#3

pre stanovitog vremena Shane Acker je napravio animirani film "9" o lutkama u postapokaliptichnom svetu, sad mu tim burton producira dugometrazhni CGI sa istom temom. buljuk slavnih glumaca ce da daje glasove

#4

Iako ce da se ovog leta bavi indijem, djavo ne spava, steva spilbergo i dalje radi na sledecem filmu koji ce mu doneti mnogo para od figurica, no, chini se da Sam Niel, koji ni kriv ni duzhan izmedju mnostva kvalitetnih uloga mora da glumi u JP filmovima (i zaradi solidan kesh pride) nece biti u cetvrtom delu kao sto nije bio ni u drugom

#5

secate se 2 retardirana brata koja su prvo slikala sise jenifer tilly i gine gersnoh, onda napravili odlichan film po imenu matrix i onda krenuli da prave neka izhivljavanja koja nemaju veze sa pomenutim odlichnim filmom? braca wachowski za leto sledece godine rade na filmu "speed racer". meni kad neko poput njih opishe svoj remake anime klasika kao "blade runner meets andy warholl" ja se zabrinem...ozbiljno

#6

chini se da su Emili votson i rupert Grint izvukli dovoljno para od WBa jer su i oni ipak prihvatili da glume u svih 7 HP filmova...naravno bice show program kad depresivna multimilionerka objavi da ima i 8ma i 9ta knjiga but that again is another story...

#7

Kako steva teh devil nece rezhirati JP4, a mora nechim da se bavi posle indyja 4, no ne mozhe da pravi josh jedan film o jevrejima jel bi bilo prerano (no verovatno ce da bude neka american history abe linkoln akcija inbetween)- brat krisa nolana (memento, batman begins) ce mu napisati scenario za Interstellar, neki uber space adventure film (posle koga, neke 2012te mozhete da ochekujete da se george the fatt oglasi da je spreman za "poslednju trilogiju")...

#8

Treci film o ljudima koje "juri chudovishte mami"

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

#4 Sam Niel ce igrati u novoj seriji Showtime, o Henriju VIII cini mi se, i to nekog biskupa, sto moze biti jako zanimljivo.

#6 J.K. Roling je rekla da nece pisati vise Harija i ja joj nekako verujem, ne znam zasto, ali sam siguran da to nece spreciti ljude da pod njenom palicom (koja metafora) nastave pustolovine, sad vec nadrkanog, Harija.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Onformacije o TMNT, mumiji i ostalim CGI

filmovima za decu su suvisne :)

Wachowski freakovi ne mogu da omase sa scenarijem, cak i da najave

film o crncugama koji kloniraju gustere da bi prehranili Etiopiju, to ce biti hit!

Nadam se da cu u novom IJ4 biti malo vise Spilberga, a malo manje Lukasa.

Kole, samo nastavi, nije lose...

Link to comment
Share on other sites

#9 ** Misli na glumicu Selmu Bler koja u filmu Helboj ima moc da "bljuje vatru" odnosno da sva gori, pa posto je mnogo dobra cupi, plus se Kole lozi na njen privatni zivot i nacin na koji bira uloge, onda i ta njegova izjava.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

izvinjavam se zbog pravopisa i brzanja, imao sam samo 15 min da napishem inicijalni post...zhurba =o)

funy enough post je stavljen juche u 14:36, ne u 15:36 jer u 15 sam morao da budem negde poa sam zhurio...jel to forum opet ima frke sa DST promenom?

nervozni govorish kao osoba koja nije gledala filmove reloaded i revolutions, blago tebi

na kraju, hcini se da mene na ovom forumu stija i bole najbolje razumeju, blago alarmantno ali opet u drugu ruku i kinda reasuring

za kraj, cruel intentions clip:

=o)

Link to comment
Share on other sites

nije "losh", ali da su ga oni 'napisali' - nisu, a chovek koji je napisao strip, alan moore, je lepo zakonom izdejstvovao da njegovo ime ne sme da se pominje na shpici i tokom reklamne promo kampanje filma pa ti vidi koliko je tvorac priche koja ti se toliko svidela zadovoljan samim scenarijem =o))

Link to comment
Share on other sites

** ovo ni meni nije jasno, verovatno prica o voditeljki sa sitija

da, naravno da misli na bilju sa pinka :)

@ topic - dopada mi se ovaj vid kratkih vesti, ovo opusteno mozhe da se uz malo doterivanja prevede u one vesti iz SNL-a :))

Link to comment
Share on other sites

ja koristim

http://movies.yahoo.com/boxoffice/latest/rank.html

svakog ponedeljka u 8am CET oni imaju recap

mada to je samo US nije worldwide

@lale - e ona tetka koja radi movie rewieove u SNL vestima mi je jedan od omiljenih "likova" =o)

@margi - followed my close second "bili bob TORONTO" (tu sam dobio onaj zao napad smeha =o)))

@TNMT

iznenadjujuce dobar film

ovo je CGI sa radnjom i akcijom, plitko i jedno i drugo ali opet nema pevanja i filera tako da je mnogo, mnogo kvalitetnije nego prosechan CGI shtick, da ne pominjem da sam pre neki dan sa velikom distancom odgledao i shreka 2 i mislim taj film je takvo borderline djubre da nemam rechi

TNMT je jako, jako pazhljivo napisan, nastavja radnju proshlih filmova/mozda i necheg animiranog, naravno, ne da ostavlja prostora za nastavak nego ga bukvalno najavljuje =o)

nelogichna stvar - dati da zhang ziyi daje glas ovoj ribi sto sad vodi foot clan je smeh, nadam se da joj se engleski popravio a ne da je radilo 80 takeova po kadru (kojih ima like 5 u filmu). takodje zasto je sara mishel gelar ejpril nemam pojma...ono svi CGI filmovi u poslednje vreme se rade tako sto uzmesh fensi ekipu glumaca i onda ih slikash za reklame...brate glas SMG i zhang ziyi nije ono zbog chega njih ljudi gledaju...

odlichna stvar - od prvog trenutka kad "Winters" progovori nema pogovora ko mu daje glas, znachi taj chovek je bog!

tuzhna svar - legendarni Mako, koji daje glas splinteru je preminuo sredinom prosle godine

cool stvar - kornjachama daju glasove momci iz tv serijala, respect

geek stvar - da da, u jednom trenutku se chuje glas kevina smitha, steta sto nema jasona meewesa =o)

o samom filmu malo vishe - jako, jako chudno je odradjena sama dinamika izmedju likova, iz nekog razloga don i majki su comedic relief sidekicks, a raph i leo su glavni likovi u filmu, mislim alo, i ejpril i kejsi se pojavljuju vishe od dona i majkija = not good. Sa druge strane ja se ne secam kad sam poslednji put video toliko pazhnje da se balansira imidzh i screentime 2 lika/glumca u nekom filmu. Znachi cela leo vs raph akcija je bash radjena pedantno, impresivno s obzirom ko je pravio film i ko je ciljna publika. Takodje tempo filma je odlichan, iako ostavlja utisak vece tv epizode 90 minuta TNMT-a proleti pred vas i nije dosadan ili smoran...bash kako valja.

losha stvar - kopija koju sam gledao je neki losh skriner sa loshim nesinhronizovanim zvukom....ko da je radjena u nekom loshem bioskopu ali u kom nema ljudi =o) sve u svemu moram naci dobru kopiju u dogledno vreme da pogledam tu koreografiju sa normalnom osvetljnochtju i kontrastom i zvukom =o))

uglavnom nakon sto sam odgledao film da preinachim moj stav iz prvog posta

raphael je i dalje najkul, a leo je emo =oD

eto tako =o)

Link to comment
Share on other sites

SNL - riba koja igra tetku, Kristen Vig, mi je omiljena u ovoj postavi, ali mi se vise svidja njen lik u skecevima kada igra zenu onog lika, a oboje su tardovi i zvacu zvake (stade mi mozak kako se zovu ti skecevi).

Shrek 2 - meni se mnogo dopao, mada realno film je napravljen samo i iskljucivo za americko trziste, ko ne poznaje desavanja u Americi, smori se.

TMNT - ide kod nas u bioskopima od 23. marta, sto ce reci da je pocelo (ali koliko vidim, sinhronizovan je)

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Meni je maja rudolf najbolja od sve dece otkako sam video onaj skech sa pevanjem himne =o) sad se smejem chim je vidim bukvalno bez obzira sta ona radi =o))

vidish davno ja i moj diskitj nismo bili kod tebe, mogao bih da dodjem neke snlove da pokupim...

shrek 2 ima jednocifren broj dobrih fazona, sve ostalo, ne sto je pravljeno za americhko trzhiste nego je pravljeno za americhko trzhiste 2004te godine, tj more prozivki vezanih za aktuelna deshavanja koje vreme pregazi za 3-6 meseci tako da dobijesh isprazni sharenish...trebao sam ga gledati ranije chini se...

a patjeniku koji se latio da nadsinhronizuje patrika stjuarta nek je bog u pomoci...

Link to comment
Share on other sites

SNL - u pravu si za Maju Rudolf, ali, ja gledam to malo drugacije, a pre svega kakva je perspektiva nekog glumca. Realno, u celoj postavi najbolja glumica i mozda jedina koja ima perspektivu je Ejmi Poler. Svi ostali, ukljucujuci i muskarce imaju manje sansi (sem onog najmladjeg, zaboravih kako se zove). Maja je tipicna TV glumica, a za Kristen ima nade, mozda, i talentovana je, a i mladja, mada ne izgleda tako. Inace, dosta sam epizoda obrisao, imam samo tri od kojih jednu imas, a dve ne.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam trejler za film "28 weeks later", sto ce reci nastavak filma "28 days later" i skapirao jednu jako tuznu stvar sto se engleske kinematografije tice, oni su potpuno opsednuti apsolutustickim rezimom, karantinom i apokalipsom. Mora biti da je to vekovno bitisanje na ostrvu ostavilo duboke posledice u psihi Engleza. Potpuno je debilno gledati bilo koj SF film posle Fahrenheit 451, jer ga samo recikliraju.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...