Jump to content

Druid and you!


Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zbog ovoga nikad necitam subforume o klasama. Svako ima neko iskustvo i neki trip pa sa mozgaju nedeljama na forumima ko je upravu. Aj da zaokruzimo, saberemo, oduzmemo, podelimo, kazemo da je Druid 90% priest, 80% tank warrior, 70% rogue, 60% "mage", pravimo srecni i da pustimo ovaj topic da ode u arhivu. Boli me galava cega sam se sve nacitao.

Od prvog do 60og lvla se nista neracuna, to je zagrevanj, takozvani tutorial. Posto 80% druida su utripovani likovi kao moj dragi sasuke-drug, PvE gildovi imaju mali broj druida, do 10% max i svi su morali da budu resto barem do sada. Nisam upoznat sa cinjenicom da guild koj ima manje od 6 druida ima balance i ferale. Njihova specificnost su 2 bufa i healing over time koj je ponekad bolji od standard healinga, zbog koje ih PvE guildovi jako zele. Sad neznam koako se zovu ti bufovi [:I] ali daju 1.dmg return, 2.+armor i + na sve statistike ili + resistanc, nesecam se zadnji put sam dobio taj buff u 1.12.x patchu [V] .

Svi druidi treba da budu healeri ili da neigraju uopste sa tom klasom dok im blliz ne napravi opremu i namesti talente za tank-spec, dps-spac, i izigravanje madjionicara.

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

e ok :) moram i ja naizad nesto da dodam .. znaci oprema>skill>klasa.

druid full epic u (maca) formi me lupio za 2500 na 60 lvlu , tj vec me udarcem posle toga ubio koji je bio 1800. izmedlju je bio neki zanemariv.

druid je u mc na kraju bio prvi u healingu i to dosta vise od paladina koji je bio 2 i onda su isli pristovi..

sto se tice tankovanja nazalost druid nam nikad nije bio tank . al verujem da i to radi extra sa dobrom opremom . znaci ljudi OPREMA>SKILL>CLASA .

chucknorris1205880463.jpg
Link to comment
Share on other sites

Svi druidi treba da budu healeri ili da neigraju uopste sa tom klasom dok im blliz ne napravi opremu i namesti talente za tank-spec, dps-spac, i izigravanje madjionicara.

Oprema postoji, talenti su sredjeni, a ti idi i umri sam na miru u prljavoj uličici ili jednostavno nemoj da priča

Edited by Lurdusami
Link to comment
Share on other sites

Svi druidi treba da budu healeri ili da neigraju uopste sa tom klasom dok im blliz ne napravi opremu i namesti talente za tank-spec, dps-spac, i izigravanje madjionicara.

Po ovim tvojim recima pretpostavljam da nikad nisi igrao druida. Neka moja slobodna procena je da si ti rogue :D Salim se malo sad, problem je u tome sto su je vecina druida "naterana" od strane gilda da bude resto iz jednog jednostavnog razloga a to je manjak hilera. Do toga je doslo jer je blizzard napravio igru tako da je hilovanje zestok smor, celu instancu gledas u hp barove i to zna jako da smori veruj mi. Samim tim sto je vecina druida pre expanzije bila resto na 60, drugi potencijali druida nisu mogli da dodju do izrazaja.

Bas zato sto je druid klasa koja moze biti tank/healer/dps/ a ne moze biti toliko dobra kao iste prave klase i zato sto je druid bio underpowered jedno dugo vreme, igraci koji su igrali sa druidom nesto drugo no resto spec , uglavnom su dosta skillovani i sad kad je uveden mangle (pre tbc-a) i kad je druid koliko-toliko balanced svi su poceli da vicu nerf nerf... A razlog za to je sto su igraci druida skillovani (moje misljenje) jer su morali da se trude uvek vise od drugih klasa. I sad kad su izbalansirani, ostali se cude kad ih ubije druid :)

Znaci tvoja recenica koju sam kvotovao dolazi u obzir samo kada je extra manjak hilera u igri.

Link to comment
Share on other sites

....problem je u tome sto su je vecina druida "naterana" od strane gilda da bude resto iz jednog jednostavnog razloga a to je manjak hilera. Do toga je doslo jer je blizzard napravio igru tako da je hilovanje zestok smor, celu instancu gledas u hp barove i to zna jako da smori veruj mi. Samim tim sto je vecina druida pre expanzije bila resto na 60, drugi potencijali druida nisu mogli da dodju do izrazaja...

sry morao sam na ovo da se nadovezem...hocu samo da dam primer upravo suprotnog: u 3 od 4 gilde u kojima sam bio sa druidom, bio sam class leader za iste...vecinu tog vremena sam proveo kao balance, nesto kao feral, ali nikada kao resto spec.

nije da sam imao neku posebnu opremu za balance, nesto ispod +200 na spell dmg, ali sam sa uzivanjem odradjivao svoj posao kad god je bilo moguce (citaj: kad je bilo dovoljno hilera u raidu/partiju), isto tako, nikada me nije mrzelo da izadjem iz oomkina, bacim combat ress i innervate prishta koji je popaso aggro ili ga je zakacio neki nesretni aoe, i da ostanem da hilujem dok se sranje ne rascisti

takodje, nikad nisam bio od onih koji su terali druge da se respecuju, stavise, uvek sam svojim druidima pricaju da igraju kako najvise vole i kako im trenutna situacija dozvoljava, a svojim sam primerom davao do znanja da je zaista tako, pa smo imali par druida koji su voleli s vremena na vreme da se isprobaju kao tankovi na trash bossovima u ZGu i slicno

naravno, hilovanje mi se isto popelo preko glave jer zaista, nije mnogo zanimljivo stajati i gledati u barove ceo fight ili ceo event, ali nikada nisam ni odbio da hilujem...

poenta cele price je da su druidi mogli i ranije da rade sve te stvari, samo ne tako uspesno kao nakon 2.0 patch-a, samo je bilo pitanje koliko su ljudi u gildama/raidovima/partijima bili open-minded za to

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

Realno, velika je razlika da li ste NE druid ili tauren druid. Tauren druid bolje tankuje jer ima veci DKP DPS i LFG kao i WTF. NE druid je daleko bolji za tankovanje nocu a tauren ujutro kad je pun mleka i ima vise mane.

Mislim, gde je tu mesto za nas sirote warriore :(

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

morning!

mnogo sranja se salilo ovdje! ja kao druid u svom guildu sam no1 tank za sada, svi horny warriori placu kao drood nerf pffftm, sa 18k armora i 12k hp unbuffed zezam se po 70 5man instancama, swipe AOE agrroom drzim 3-4 moba na sebi, samo pogledajte T4i T5 druid set, PURE feral... i molim vas vi koji ste neupuceni ne /spitujte po druidima...

btw kao druid tank ili OT pravim 5x vise dmg-a od bilo kog full prot warr-a,

HC smo guild radimo Kharzan za koji dan i GM iz gilda me opusteno ostavlja kao feral-a.

Samo se bojim za druide...bojim se nerf dowa od strane blizza, zato sto je sada stanje previse dobro da bi bilo istinito :S

btw nisam neupucen igrao sam manje vise sa svakom klasom i znam staanje!

ajde gief /flame

Edited by bilinac
Link to comment
Share on other sites

[:0][:0][:0]

oces da kazes da npr spider nije trash boss? [:)] ako cemo iskreno ceo zg je samo pitanje uigravanja raida i svi su manje-vise trash bossovi, iliti, pripremanje za MC, BWL itd..cak i hakkara sa onim njegovim sinovima moze lagano i opusteno da se otrese ako su svi uigrani..ili su ti se redovno desavale stvari tipa "omfg noob why r u not poisoned?!" [:p]

Edited by kalky

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

Posle citanaj SaKaL_HuNtErovog, kalkyvog i bilinacovog posta dosao sam do razumnog i logicnog resenja, mi zivimo u paralelnim svetovima. Znaci od sada svi warriori treba da predju u dps kako bi bili korisni a da palte tanking opremu saljemo u guild banku na dishensant, kao i stiteve.

A igoru havala sto mi je otvorio oci, bio sam slep [|)] , samo zaboravio si da dodas da tauren ima OMG, dok NE ima malo bolji OMFG i onaj BUR.

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

Ja realno mislim da je mohi utican ( negativno ) na zivot nwo footmena koji se previshe cima zbog IGRE ... mada ono ... opasno je misliti %^^

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Posle citanaj SaKaL_HuNtErovog, kalkyvog i bilinacovog posta dosao sam do razumnog i logicnog resenja, mi zivimo u paralelnim svetovima. Znaci od sada svi warriori treba da predju u dps kako bi bili korisni a da palte tanking opremu saljemo u guild banku na dishensant, kao i stiteve.

A igoru havala sto mi je otvorio oci, bio sam slep [|)] , samo zaboravio si da dodas da tauren ima OMG, dok NE ima malo bolji OMFG i onaj BUR.

nekako ne mogu da se otmem utisku da nisi dobro shvatio ono sto sam napisao

dakle da rezimiram svoje stavove:

1. druidi su bili "katica za sve" i pre 2.0 patch-a, samo sto to nije dolazilo do izrazaja prvenstveno zbog slabe itemizacije, lose odradjenih pojedinih talenata i povrh svega toga sveopste uvrezenog misljenja da je jedini dobar druid - full resto druid

2. svima se najednom otvorilo "trece oko" nakon 2.0 patcha u kome su ferali i balance druidi konacno dobili boost u vidu talenata i kada su ljudi poceli da kidaju u PvP-u i u PvE-u, a pogotovo nakon izlaska TBC-a kada je dosla i brutalna itemizacija (majke ti kakvi staffovi za ferale, a ispod lvl 60, pa ono nisam mogao ni da sanjam!)

3. druidi sada uspesno tenkuju mahom sve instance, jednako ravnopravno kao i warriori, mada sam imao prilike da vidim LFG poruke u kojima se trazi iskljucivo druid tank...modni trend, sta li, ali tako je

4. nikada nisam rekao da sada warriori trebaju da predju u DPS i da su beskorisni kao tenkovi, to je notorna glupost. takodje, ne mogu da primetim da je bilo ko od gore pobrojanih rekao tako nesto (ili nisam dobro zapamtio)

ako ti i dalje nije jasno nesto u vezi ovoga sto sam napisao, slobodno pitaj

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

ja sam primetio 3 stvari:

1. feral druid je bolji tank od non-prot warriora, uglavnom sam sve instance u TBC-u uradio sa feralom kao tenkom i odlicno je funkcionisalo.

2. feral druid ofc ne tenkuje kao pravi prot warrior, ali sa druge strane to nije ni toliko bitno u 5/10 man TBC instancama, narocito jer pravi mnogo veci dmg.

3. druidima po meni sledi zestoki nerf...ako neko u BG-u moze da me odalami za 3k, a uz to ima 14k helta i mnoooogo armora, tu ocito nesto nije u redu...healovanje i sitnice kao sto su frenz reg necu ni da pominjem.

Druidi moja preporuka je - uzivajte dok mozete :) Nerf dolazi sigurno.

Edited by salac
Link to comment
Share on other sites

ako ti i dalje nije jasno slobodno pitaj

Sad mi je jasno. Boli me uvo za druida, nego sam postovao jer je ovo bio jedini aktivan topic. Barem sam naucio da od 2.0 patcha i ako je on u PvPu jaci nego pre, rogue ga i delje sabija [:)] . Kad si vec tako dobar dali bi mogao da mi odgovoris na davno postavljeno pitanje, da li warrior moze da blokira sa stitom. Na moju izjavu da warrior blokira hit stitom dobio sam replay "lol x2". Zbunjen sam. plz odgovori

I don't know who pegi is, but i'm glad she's 18.

Link to comment
Share on other sites

@sirneo - ne spamujem. obelezim ono sto mi je cudno i dam komentar koji smatram prikladnim, makar to bio i smiley.

@kalky - ne sumnjam da je za tebe svaki boss u manastiru trash boss. zg je ubacen da bi se ljudima olaksao pocetak MCa, zato sto su plavi itemi(da ne pricam o epixima) mnogo jaci od bilo cega sto se moze uzeti van ZGa. u vremenu(ovo se odnosi na preTBC, sada je jos smesnije o tome pricati) kada je MC postao trivijalna instanca, logicno je da ce i ZG biti jos trivijalniji. razumem ja sta ti hoces da kazes i ne pravim se englez, ali smatram da nije fora nazivati bossa iz prevazidjene instance trash bossom... samo to. thank you and come again(apu akcent [:)] )

Link to comment
Share on other sites

thank you and come again(apu akcent [:)] )

would you like some curry with that? my mother made it just before she passed away (apu akcent) [:D]

btw, nhf, shvatio sam sta si hteo da kazes a bitno je da si ti shvatio sta ja hocu da kazem [:)]

"A te io canto una canzone perche non ho altro..."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...