Jump to content

Косово...


Recommended Posts

Optimizam te je zaslepeo dragi drashko. Reci ti meni i da nekom nemogutjom fikcijom kosovo ostane u srbiji sta ce se onda desiti? Razmisli malo i bice ti jasno kolko je to u stvari losije po srbiju nego da ga izgubimo. Ne mozes ti imati kosovo u srbiji, a da oko njega napravis kineski zid. Tako da ce broj srba koji ce otici dole da zhive biti nishtavan prema broju albanaca koji ce se i dalje shiriti po srbiji. Popasli smo kobas sad treba da isperemo usta, otpisemo gubitke i da se potrudimo da ne pravimo opet iste greske.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 127
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

drale brate...

;)

EDIT: oh noez, vanja kuca post :/

Sad kad ga Mohi nakuca :P

Optimizam te je zaslepeo dragi drashko. Reci ti meni i da nekom nemogutjom fikcijom kosovo ostane u srbiji sta ce se onda desiti? Razmisli malo i bice ti jasno kolko je to u stvari losije po srbiju nego da ga izgubimo. Ne mozes ti imati kosovo u srbiji, a da oko njega napravis kineski zid. Tako da ce broj srba koji ce otici dole da zhive biti nishtavan prema broju albanaca koji ce se i dalje shiriti po srbiji. Popasli smo kobas sad treba da isperemo usta, otpisemo gubitke i da se potrudimo da ne pravimo opet iste greske.

Najlakse je sve otpisati, stvar je da je potrebna dobra strategija za KiM, ako budemo pametni to cemo i uraditi, znas kako Mohi ne mozemo da se odricemo necega sto smo sagradili mi, mi smo tim Albancima dali kucu a oni su nama pljunuli u lice, najgori sljam se doselio na KiM, bio sam u Albaniji pricao sam sa nekoliko ljudi tamo i oni ne vole kosovare jer na KiMu masom zivi uglavnom najgori sljam, a onda su se doselili u Jugoslaviju u potrazi za boljim zivotom, znas kako ne odricem se ja necega za sta su moji roditelji i babe/dede davali pare i gradili to, a verujem da ni jedan covek koji ima imalo mozga nece da se odrice necega tek tako, samo budala se odrice stvari da ne bi imao problema u buducnosti.

Mohi nauci da resavas probleme a ne da bezis od njih i da dajes tako sve cim iskrsne problem, ima problema i mogu se resiti, a mi da se odricemo to nece moci, inace cuo sam da je Cheda primio par miliona evra da lobira nezavisno Kosovo...

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Mi smo to sagradili i onda smo to protjerdali. Isto kao sto sagradis kucu pa je izgubis na kartama ... dje ba problem? MI smo protjerdali, nije nam niko ukrao, sami smo krivi! Ovo sto vi sad radite je kao da ides u banku da se zalish sto su ti zaplenili kucu nad kojom si digao hipoteku i nisi isplatio na vreme.

A apropo ovoga da ti srbija pruzha mogucnosti ali smo mi svi lenji ... po toj logici ti i kongo pruzha fantasticne uslove samo ako se potrudish ...

Drzava smrdi zato sto nije na poziciji na kojoj bi trebala da bude i samim tim pruzhi svom mladom narashtaju tretman kakav njihovi vrshnjaci imaju u zemljama istog kapaciteta, a sve zbog fakin srpskog mentaliteta ...

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

Mi smo to sagradili i onda smo to protjerdali. Isto kao sto sagradis kucu pa je izgubis na kartama ... dje ba problem? MI smo protjerdali, nije nam niko ukrao, sami smo krivi! Ovo sto vi sad radite je kao da ides u banku da se zalish sto su ti zaplenili kucu nad kojom si digao hipoteku i nisi isplatio na vreme.

Mi nekog terali, oni su organizovali paravojne jedinice ubijali i ugnjetavali Srbe i ostale koji nisu Albanci, iz koje si ti price izasao? Ne mi se nismo kockali sa KiMom a posebno ne mi kao narod, ne moze jedan diktator da legitimno nekoga tera...

A apropo ovoga da ti srbija pruzha mogucnosti ali smo mi svi lenji ... po toj logici ti i kongo pruzha fantasticne uslove samo ako se potrudish ...

Srbija pruza, eto ajmo da uzmemo za primer IT posto si u toj prici jelte, znam nekoliko ljudi koji su se obogatili od ITa u Srbiji bez ikakvih veza-vezica i bilo cega na cisto znanje, cak nemaju ni faks zavrsen, tako isto znam ljude koji zavrsavaju RAF pa idu na specijalizaciju u SWE, tako da te price da iz Srbije posle ne mozes nigde su gluposti, imas profesore na pravnom koji su radili postdimplomske studije na prestiznim univerzitetima, znam zasigurno da je jedna profan doktorirao na Harvardu, tako da ono moze i u Srbiji.

Drzava smrdi zato sto nije na poziciji na kojoj bi trebala da bude i samim tim pruzhi svom mladom narashtaju tretman kakav njihovi vrshnjaci imaju u zemljama istog kapaciteta, a sve zbog fakin srpskog mentaliteta ...

Ovo izgleda kao Chedin govor, imas tretman, imas besplatno skolovanje, imas stipendije iskoristi nesto!

Evo cisto da se vidi sta Albanci rade:

Prave put preko manastirske zemlje

23-12-2006 14:14

Teror sprovode op

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Mi nekog terali, oni su organizovali paravojne jedinice ubijali i ugnjetavali Srbe i ostale koji nisu Albanci, iz koje si ti price izasao? Ne mi se nismo kockali sa KiMom a posebno ne mi kao narod, ne moze jedan diktator da legitimno nekoga tera...

Sve sto se dole desilo smo mi dozvolili da se desi. Mi kao narod koji je birao vlast iznova i iznova.

Srbija pruza, eto ajmo da uzmemo za primer IT posto si u toj prici jelte, znam nekoliko ljudi koji su se obogatili od ITa u Srbiji bez ikakvih veza-vezica i bilo cega na cisto znanje, cak nemaju ni faks zavrsen, tako isto znam ljude koji zavrsavaju RAF pa idu na specijalizaciju u SWE, tako da te price da iz Srbije posle ne mozes nigde su gluposti, imas profesore na pravnom koji su radili postdimplomske studije na prestiznim univerzitetima, znam zasigurno da je jedna profan doktorirao na Harvardu, tako da ono moze i u Srbiji.

U Srbiji ne postoji drzavni fakultet (to su oni gistro besplatni koje pominjes) na kom postoji iole koristan it smer iz bilo koje branshe it-Ja, konkretno.

Ovo izgleda kao Chedin govor, imas tretman, imas besplatno skolovanje, imas stipendije iskoristi nesto!

Ako je cheda nesto rekao to je apriori neistina? Imash skole koje te uche 90% glupostima. Prestizhni ekonomski fakulteti koji i dalje predaju gradivo o zlatnim rezervama kao trenutno aktuelnim, cobol do pre nekoliko dina na jednom od najpopularnijih IT fakulteta kod nas trenutno. Ma o cemu mi pricamo? Ova zemlja ti ne pruzha nista vise nego sto bi u tanzaniji mogao da naucis sa kompom i internetom!

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

O ovome je ovako trebalo raspravljati 70 i 80-ih, ali tada se naravno nije smelo.

Sad moramo pojesti to sto su nam ocevi zakuvali.A prvo pitanje je koje bi svi trbali

da postave je sta cemo mi sa teritorijom na kojoj jedva da ima Srba, na kojoj su ljudi

(da ne kazem nacija) koji opstruisu i koce sve procese i porupke nase vlade.

Pametnom i mudrtom politikom mozda nekad i vratimo KIM ali sada treba precutati

ovo sto sledi.Ni nemcima nije lako pala knedla koju im je Hica spremio pa su je ipak progutali

ali odma sledeci dan seli i razmisljali kako dalje.I ko poruceno sneba im je palo da su aktivno

ucestovovali u rasturanju Juge i SSSR-a.

Kolo srece se okrece.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slazem sa Coll-om. Treba na struchan diplomatski nachin postupati. Samo se bojim dokle god je sadasnji i njemu slichan shljam od politichara na vlasti da nam nema pomaka.

Najmanje pomazu seljachki stavovi "Idemo Srbija, smrt svima mi smo najbolji" ili jebes ovo sranje, sve je sranje, sve mrzim, bezim u Ameriku.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

Neko je napisao da sa 2 fakulteta sedi na birou ili radi neki minimalac. Sta je bilo, zavrsio si jedan fakultet, lepa bleja sa drustvom pa ajde da produzim ? Radije cu da zaposlim nekog ko je radio makar godinu dana i ima iskustva nego da zaposlim nekog ko je zadnjih 10 godina "uzio skolu" koju su mu roditelji placali ili drzava. Zasto samo da bi taj isti kreten mogao posle tih 10 godina da drzi prst u bulji i drvi na mitinzima i medijima kako ova drzava i zemlja nista ne valjaju i kako ovaj jadan i bedan radni narod cine "srpska govna", rec koju smo toliko puta na ovom istom forumu procitali ?!?!

Od mene mozes samo pozdrav da dobijes kad budes isao da cuvas tudju decu u inostranstvu sa ta tvoja 2 fakulteta, dok te deda stipa za bulju ili matora baba sisa kobas. Nisu ovu zemlju unistili radnici koji su ostali bez posla i okrenuli se dilerisanju i svercu da bi prehranili porodicu i otplatili dugove, vec "intelektualna" elita koja je umesto da stisne zube i pokaze da ima muda pa donese neka resenja koja bi svima pomogla ili bar nekolicini, oni su odlucili da drve kako nemaju uslova, kako ih niko ne podrzava.

MRSH BRE!!!

Svako ko je iole poverovao da Srbi nemaju interesa za KiM osim nacionalnog tj. drvimo se za KiM jer smo sovinisti, treba da odsece sebi usi, iskopa sebi oci ... ma da baci mozak na otpad jer mu nicemu ne sluzi.

"Mene KiM ne zanima" neko napisa. Bravo. Upravo si se odrekao svog rudnog bogastva, sve pijace vode, svega sto sama zemlja moze da ti da. Odrekao si se i kulture i istorijskih spomenika, a samim tim si postao nistavan u toku vremena. Odrekao si se i radnih mesta i teritorije za naseljavanje, nevazno to sto je bela kuga na ovim prostorima fakat a ne fikcija. Vazno je da je tebi lepo tu gde si sad, nevazno sta buducnost donosi za tvoju decu i unuke i praunuke i ....

Mene licno nikad nije bila sramota ko sam i sta sam, odakle poticem i gde sam sada, sta sam radio i sta radim. I nikada nece ni biti. Vise me je sramota vas koji ste "nesrecom ili greskom rodjeni Srbi".

ko je tebi klacko kosti choveche? ako se vetj obaziresh na neki post, potrudi se da ga prochitash.

ja sam napisao da znam choveka sa 2 fakulteta koji radi na pijaci (dakle radi, ne "drzhi pust u bulji" kako si se elokventno izrazio) i od koga nisam jednu rech chuo zhalbe za svoju sudbinu. jedno vreme mi je bio nastavnik geosa na zameni u osnovnoj shkoli. nije mu na pamet palo da ide iz ove zamlje, radije je prodavao lak za nokte na improvizovanoj malecnoj kartonskoj tezgi na sred keja. koja volja ti treba da prodajesh lak za nokte na kartonskoj kutiji na najprometnijem shetalishtu u gradu posle kneza, dok si svestan da imash 2 diplome u dzepu.

i daj oladi se malo, chemu to "mrsh bre"? kosmet me ne zanima ni 2%, imam previshe prechih i blizhih problema da bi se bavio nekim koji i ne smatram da je vredam mog truda. proklete rude i ugalj, i teritorije i shta sve ne... shto se niko od vas pravednika ne pojavi u zvechanskoj nekada?

Ramize i Banmane, niste osporili ni jednu konkretnu stavku u mojim postovima, vec ste pausalno opleli siroko van teme. moji postovi nisu plan, vec pokusaj da se u informativnoj dzungli, na jedno mesto stave stvari koje govore u prilog cinjenici da KiM nisu izgubljeni. s obzirom na ostale, vi ste jos i bili najblizi temi. al' jbg sad...

ti izgleda ochekujesh da niko ne prelazi okvire rasprave koje ti postavish? ja sam napisao to shto sam napisao zato shto po meni i te kako ima veze sa samim povodima i uzrocima cele te borbe za kosmet.

Link to comment
Share on other sites

Ramirez ako te ne zanima KiM onda nemoj pisati nista na tu temu, inace ja shvatam da to tebe ne dotice, a ne dotice te zato sto trenutno ti kao licnost nemas od toga nista ali za nekoliko desetina godina ako ostanes u ovoj zemlji mozda ce tvoja porodica imati problema sa Albancima koji imaju agresivnu strategiju sirenja, ali tada ce biti kasno jer taj problem mora da se resi sad u minut do 12, ako se to sad ne prelomi nikada nece, a mogu nasi potomci od toga imati velike probleme a ja prvi ne zelim da se tako nesto desi!

Sto se tice tvog prijatelja koji ima 2 fakulteta a nema posao, to je prica za sebe isto tako ja znam ljude sa 2 fakulteta koji se razbijaju od para pa nikom nista, ima nas svakakvih, a kao sto sam vec rekao fakultet je samo ulaznica u dalji zivot a na tebi je da to iskoristis, treba biti sposoban, mozes imati i 30 fakulteta ali ako nisi sposoban prodavaces lak za nokte.

Evo ti jedan primer, cerka od majkine prijateljice se zaposlila u onoj Grckoj banci i to je poslala CV preko interneta, znaci konkurisala je preko interneta, bez ikakve veze, sa srednjom ekonomskom skolom radi tamo kao sluzbenica za bruto platu od 40 000 dinara, vi pricajte sta hocete ali posla ima na vama je da ga nadjete.

Sve sto se dole desilo smo mi dozvolili da se desi. Mi kao narod koji je birao vlast iznova i iznova.

Netacno, lazirani su izbori, ubijani politicki protivnici, to se zove diktatura, narod se ne pita nista.

U Srbiji ne postoji drzavni fakultet (to su oni gistro besplatni koje pominjes) na kom postoji iole koristan it smer iz bilo koje branshe it-Ja, konkretno.

Tacno je ne postoji pravi IT fakultet, ali opet RAF daje stipendije.

Ako je cheda nesto rekao to je apriori neistina? Imash skole koje te uche 90% glupostima. Prestizhni ekonomski fakulteti koji i dalje predaju gradivo o zlatnim rezervama kao trenutno aktuelnim, cobol do pre nekoliko dina na jednom od najpopularnijih IT fakulteta kod nas trenutno. Ma o cemu mi pricamo? Ova zemlja ti ne pruzha nista vise nego sto bi u tanzaniji mogao da naucis sa kompom i internetom!

Cheda je placen da lobira tudje politicke ambicije, on je tu da odvlaci glasove od g17 u trenutnom slucaju, da lobira za nezavisno KiM i tako dalje, necemo o njemu, on nece proci ni cenzus, covek je isti ko radikali samo suprotna krajnost, a svako ko ima osnovno politicko obrazovanje bi glasao pre za radikale nego za chedu.

Sto se tice za "Tanzaniju" lupas gluposti debelo, to sto si ti uzeo ETF kao IT fakultet koji on zapravo i nije to je druga prica, ima strucnjaka programera koji su ovde ucili skolu, bezbroj slucajeva ali svaki je slucaj za sebe, jos jednom kazem da je moguce a ti ako zelis da pricas da je nemoguce veruj u to ali to nije tako jer imas milion primera koji ce ti to pokazati.

Edited by De1Rekt0n
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Netacno, lazirani su izbori, ubijani politicki protivnici, to se zove diktatura, narod se ne pita nista.

Ti si tad bio mali ali izbori su prvi put lazhirani valjda 97e i tad to nije potvrdjeno ako se dobro setjam a sloba je na vlasti od 89te, a ovo dole se deshava jos i pre ovoga. Tako da je sa svime time Sloba dobio dva mandata od strane ovog naroda.

Tacno je ne postoji pravi IT fakultet, ali opet RAF daje stipendije.

Cheda je placen da lobira tudje politicke ambicije, on je tu da odvlaci glasove od g17 u trenutnom slucaju, da lobira za nezavisno KiM i tako dalje, necemo o njemu, on nece proci ni cenzus, covek je isti ko radikali samo suprotna krajnost, a svako ko ima osnovno politicko obrazovanje bi glasao pre za radikale nego za chedu.

Ti znas za shta on dobija ili ne dobija pare? Jesi to saznao isto kao sto je RTS 90tih saznao da Djindjic prima pare od zapada da proda srbiju? Ili mozda iz istog izvora koji je shirio mit da su protestanti 97me dobijali 50maraka na dan da bi izasli?

Sto se tice za "Tanzaniju" lupas gluposti debelo, to sto si ti uzeo ETF kao IT fakultet koji on zapravo i nije to je druga prica, ima strucnjaka programera koji su ovde ucili skolu, bezbroj slucajeva ali svaki je slucaj za sebe, jos jednom kazem da je moguce a ti ako zelis da pricas da je nemoguce veruj u to ali to nije tako jer imas milion primera koji ce ti to pokazati.

Kao sto rekoh moguce je i u tanzaniji uspeti.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

ne verujem da mogu ista previse pametno da kazem na ovu temu ali ajde da dam neko moje vidjenje stvari

istina je da je kosovo, sto bi rekli, srpsko, i da su ne njemu ginuli nasi preci, i da se na njemu temeljila drzava, i da na njemu ima 100+ crkava i manastira i da je ono, fakat srpsko, po svemu samo ne po populaciji. i ma koliko ja voleo da ono ostane u sastavu srbije, ne znam kako bi to izgledalo i ne mogu da zamislim.

mozda je petar lukovic serator ko sto kazete, al istina je tamo ima 90% albanaca koji nece, jebemu mater, nece da zive u srbiji, ni da kosovo bude deo srbije, a nece ni da se odsele.

recimo da kosovo dobije sustinsku autonomiju kurce palce, nesto sto bi nama satro najvise odgovaralo. nastali bi takvi neredi da ih 100 kforova ne bi mogli ugusiti, sve i jedan srbin bi bio meta na kosovu i sve i jedna crkva. o cemu pricamo, pa to su mudzahedini i pola njih bi se sutra diglo u vazduh za nezavisno kosovo. uglavnom bilo bi krvi do kolena, cije god, a to svet ne sme da dopusti, po definiciji.

druga varijanta, nezavisnost. odlicno kratkorocno resenje za stabilnost regiona. ali ono sto meni ne ide u glavu je da li kontakt grupa ne vidi/ne zeli da vidi jer je izlobirana/ili je pod uticajem ne-znam-kakve mafije kojoj treba nezavisno kosovo za sverc u kakvu ce se drzavu kosovo pretvoriti. kosovo ce da postane irak u evropi. nivo svesti i civilizacije siptara je daleko ispod nase, ma koliko ona bila nisko. gnezdo i vrata mafije, sverca ljudi i svega ostalog, bice evropsko podzemlje. i opet ne valja.

kako god da okrenemo, ne valja. ni za srbiju ni za evropu ni za srpski narod.

sad tu treba biti pametan, ja ocigledno nisam dovoljno pametan za te stvari jer ne znam koja bi stvar bila de fakto najbolja za kosovo. tako da ostavljam nekom drugom da se time bavi

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Ajmo opet.

kako resiti kosovski problem.

Za to smo trenutno od ucesnika u raspravi najsposobniji ignis, seth i ja.

Umesto da seremo po forumu, pravimo decu i dignimo natalitet.

Evo drale, al sad ozbiljno : imas faks, dobar posao (hvala bogu!) i kreditno si sposoban. Zeni se i pravi decu i resi goruci problem srba, a to je mortalitet. Zajebi RHH, drndanje i zola mod i laparanje o kosovu za vreme kafe pauze. pravi decu. da smo siptari ja bih bio vec deda, ti otac 5 dece.

Znaci ne kukaj kako su nase ribe droce koje traze krmka/veprinu vec radi posao :)

isto vazi za mene.

Dok mi kenjamo siptari se mnoze i idu na Nish za pocetak.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Umesto da seremo po forumu, pravimo decu i dignimo natalitet.

deca ne zive od vazduha

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

deca ne zive od vazduha

Tako je.

Siptarska da.

ne od vaduha, al luka i vode.

I znaci zatvorili smo krug : neprijatelj se koti kao besan (ako ocete okacicu sken stabla kolko siptara je nastalo od 1 bracnog para za 3 generacije), a mi "nemamo uslova za fin zivot i lagodan"

siptari ne razmisljaju od cega ce deca ziveti. kote se.

Obrni okreni kad ih za 20 godina u juznoj srbiji bude 90 posto, potpuno je normalno da ce prosecan inostranac pomisliti "sta se bune opet ovi srbi kad tamo ima 90 posto siptara? normalno da traze nezavisnost"

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

ti izgleda ochekujesh da niko ne prelazi okvire rasprave koje ti postavish? ja sam napisao to shto sam napisao zato shto po meni i te kako ima veze sa samim povodima i uzrocima cele te borbe za kosmet.

pa rasprava, bar ona ozbiljna naucna, ili ona koja lici na ozbiljnu ili naucnu, mora da ima definisanu temu, kriterijume za cinjenice i uvazavanje sagovornika.

enivej, posto si ti izgleda liberal (sto nije lose, dok god nisi za Cedu [;)]), ne zelim (a nikad nisam ni zeleo) da ti sputavam slobodu intelektualnog izraza. tako da ti prosiruj temu i napravi analogije kakve god smatras za shodno, ali prihvati da cu ti odgovoriti samo na one opaske koje su u postavljenom okviru za ovu temu. [:)]

ne verujem da mogu ista previse pametno da kazem na ovu temu ali ajde da dam neko moje vidjenje stvari

istina je da je kosovo, sto bi rekli, srpsko, i da su ne njemu ginuli nasi preci, i da se na njemu temeljila drzava, i da na njemu ima 100+ crkava i manastira i da je ono, fakat srpsko, po svemu samo ne po populaciji. i ma koliko ja voleo da ono ostane u sastavu srbije, ne znam kako bi to izgledalo i ne mogu da zamislim.

mozda je petar lukovic serator ko sto kazete, al istina je tamo ima 90% albanaca koji nece, jebemu mater, nece da zive u srbiji, ni da kosovo bude deo srbije, a nece ni da se odsele.

recimo da kosovo dobije sustinsku autonomiju kurce palce, nesto sto bi nama satro najvise odgovaralo. nastali bi takvi neredi da ih 100 kforova ne bi mogli ugusiti, sve i jedan srbin bi bio meta na kosovu i sve i jedna crkva. o cemu pricamo, pa to su mudzahedini i pola njih bi se sutra diglo u vazduh za nezavisno kosovo. uglavnom bilo bi krvi do kolena, cije god, a to svet ne sme da dopusti, po definiciji.

druga varijanta, nezavisnost. odlicno kratkorocno resenje za stabilnost regiona. ali ono sto meni ne ide u glavu je da li kontakt grupa ne vidi/ne zeli da vidi jer je izlobirana/ili je pod uticajem ne-znam-kakve mafije kojoj treba nezavisno kosovo za sverc u kakvu ce se drzavu kosovo pretvoriti. kosovo ce da postane irak u evropi. nivo svesti i civilizacije siptara je daleko ispod nase, ma koliko ona bila nisko. gnezdo i vrata mafije, sverca ljudi i svega ostalog, bice evropsko podzemlje. i opet ne valja.

kako god da okrenemo, ne valja. ni za srbiju ni za evropu ni za srpski narod.

sad tu treba biti pametan, ja ocigledno nisam dovoljno pametan za te stvari jer ne znam koja bi stvar bila de fakto najbolja za kosovo. tako da ostavljam nekom drugom da se time bavi

posteno...

ma nije sloba kriv...........mi smo govna :D

[roflmao]

ako na?e? neku snajku do 23 godine koja je raspolo?ena za ra?anje, a da pritom ne izgleda ba? brutalno lo?e, ima? od mene karton vinjaka :)

ne ide to tako Vudu. [;)]

uskoro stizu linkovi da potkrepe moje argumente.

@sx mchn:

jesam. davno...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

nisam "za chedu" sigurno :p

nisam zapravo ni za jednu politichku opciju koja mi se nametje sa malih ekrana i bilborda, ovde ili u inostranstvu. ono zashta se ja borim je toliko daleko ljudima da za to nema ni naziva kolko se meni chini.

i netju da poshirujem temu, proshirio sam je na pochetku, naishao na zid i sigurno sad netju da insistiram :]

edit za igora

haha, ja sam rogue, ne mogu sulfuras da nosim. u n00b, me pr0

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

U Srbiji ne postoji drzavni fakultet (to su oni gistro besplatni koje pominjes) na kom postoji iole koristan it smer iz bilo koje branshe it-Ja, konkretno.

Ja sam na racunarstvu na PMF-u i mogu ti reci da ne znam mnogo ljudi koji su zavrshili moj smer i da nemaju posla+ vecina odlazi u inostranstvo jer su prilicho dobri. Mnogi od njih paralelno rade i studiraju. Jedna je stvar shto su nam planovi i programi malo zaostali pa ja sad npr. uchim Lisp ali u principu nauchish dosta korisnih stvari i shto je najbitnije upoznash gomilu kolega od kojih mozesh nauchitii bukvalno sve shto te zanima, koji ce te sutra zaposliti svojom preporukom itd. Garantujem da nikome ne bi bilo loshe da ovo zavrshi. A sad, mata je mata, mora dupe zhestoko da se dere a to velikoj vecini ne odgovara.

Sorry za off, mislim da je i ova tema bitna.

O KiM delim mishljenje pojedinaca pa necu da spamujem....

Poz

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...