Jump to content

Supreme Commander


junacina

Recommended Posts

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mislim da je ovo drugo logichnije... a najbolje je da sachekash da se pojavi na habu pa ga skinesh u lokalu :)

@bahamut: sorry, kada sam skidao te tutorijale (pre jedno nedelju dana) nije bilo nikakvih problema (chitaj nije trazio da se skidaju sa fileplaneta)...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Ja skinuo... presho pre 2 misije sa UEF... igra je odlichna, jedino mi je malo krsh sto izgleda da su sve rase iste samo im se jedinice drugacije zovu i izgledaju drugacije a imaju iste karakteristike? mozda gresim.

karakteristika total anihilejshna ;)

verujem da igra ima neverovatan shmek ;p

Nije bitno da je velik, bitno je da je lep...
Link to comment
Share on other sites

Igra je apsolutni klon TA, shto i nije tako loshe, ali na danashnji dan je vec prevazidjeno - sve rase imaju iste jedinice, igra se uvek isto. Grafika je odlichna, zvuk je isti kao u TA u principu.

Pricha je malo bolja nego u TA, mada nije nishta posebno. Igra je sama po sebi zabavna za igranje, misije su dugachke i obichno imaju mnogo razlichitih ciljeva. U principu ima preporuku, ali ne ochekujte neshto spektakularno.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Hm.. provalio sam da nisu iste jedinice... mislim da one 4th leve Special nisu iste (:... mada mozda se varam.

Kad sam igrao skirmish sa Cybranima u demou.. oni su na Level4 imali 3 komada, Monkeylord: Spiderbot - ono cudoviste od 65000 helta sa 6 paukolikih nogu i ogromnim topom, neki Gunship ogromni u obliku bube i nesto sto nisam napravio nikad a zove se Mobile artilery...

Dok sa UEF, imao sam.... neki Heavy Submarine Aircraft carrier, mobile factory (moze da se krece i shtancuje level 1 i 2 jedinice, kao i level3 inzenjere, ima shield i puca.... nisam video 3. jedinicu za UEF, mada verovatno je ima.

Mada bi bilo mega mega da su napravili 3 razlicite rase... kapiram da bi samo zbog toga igra postala hit za sve pare i igrala bi se jako dugo.... ovako... ima da izadje za mesec i po dana C&C 3 i mozda je oduva (: ?

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Nemoguce da niste primetili, nisu kod svih iste jedinice.

Jesu TIPOVI jedinica isti, svaka rasa ima svoju verziju npr. Tier 1 Light Artillery, ili Tier 1 Bomber i sve tri verzije se razlikuju, nekad u nijansama, nekad vise.

Prvo sto sam uocio je kod Cybran-a, "Mantis", njihov Tier 1 heavy assault bot je mnogo brzi i od UEF i Aeon countepart-a. Zato, Aeon Tier 1 tank je hover, moze da ide preko vode a UEF tank ima najvise helta.

Mislim da smo svi previse navikli na "Dobar, Los, Zao" podelu iz SC-a ili W3-ke. =)

Andjeo smrti spusti buktinju i s' njom ugasi se jadno bice moje.

Link to comment
Share on other sites

Mene iskreno zanima, ako su ove mape 10x10km toliko ogromne i zahtevaju jedno dve cuke da se zavrse, sta ce biti kada u full verziji bude terena dimenzija 400x400km? Nadam se da ce postojati neki nacin da se sacuva multiplayer partija, ne verujem da bi ljudi hteli da provedu dva dana za kompom.

Link to comment
Share on other sites

Probao sam igru i iskreno... malo sam razocaran. Cela filozofija sa elektricnom mrezom, po meni nije dobra ideja, zgrade se grade jako dugo (nuke i one eksperimentalne artiljerije posebno), kamera je dosta lose postavljena (pri jacem zoom-u), igra trazi mnogo cimanja oko resursa, dok na drugoj strani mape mora da se efikasno komanduje milijardama jedinica. Zgrade su jako slicne... tesko je snaci se. Po meni bi u sidebar-u ipak trebao da postoji radar (bez obzira sto postoji onaj strategic zoom)...

Sa druge strane onaj filmic u meniju deluje primamljivo... ali covek ne moze da manipulise sa onoliko jedinica. Efekti su odlicni, posebno shield, nuke i sl. Intro je odlican.

Zahtevnost me je prijatno iznenadila, cak sam mislio da ce igra traziti DX10 (ali sva sreca nije; nadam se da nece ni C&C3).

Ovo su prvi utisci... mozda se varam... mozda ce patch-evi nesto od ovoga menjati.

MSc
Link to comment
Share on other sites

Fora je u toj elektro strukturi, jer nikada ne znas da li ce neki debil da postavi generatore blizu sume, a to nije dobro. Izbombardujes elektro mrezu, ako moze da joj se pridje i onda je kraj. Mora brzo da se kombinuje SPACE + rotacija kamere. Ja je koristim samo kada izdam komande. Spustim se u bazu i gledam iz nje sta se desava. Mora da se koristi CTRL+123456789 za grupisanje ili na onu seljacku foru, sve selektuj pa napravi 20 attack check pointa i udri. Meni se vukla igra, 2 misija ( napravio sam 524 jedinice), a imam AMD Athlon 64 3200+, 1 GB RAMA, X1600pro 512ddr. Blah!!!

Ova igra place za Core 2 Duo, 8800GT i jedno 3 giga rama.

Link to comment
Share on other sites

Fora je u toj elektro strukturi, jer nikada ne znas da li ce neki debil da postavi generatore blizu sume, a to nije dobro. Izbombardujes elektro mrezu, ako moze da joj se pridje i onda je kraj. Mora brzo da se kombinuje SPACE + rotacija kamere. Ja je koristim samo kada izdam komande. Spustim se u bazu i gledam iz nje sta se desava. Mora da se koristi CTRL+123456789 za grupisanje ili na onu seljacku foru, sve selektuj pa napravi 20 attack check pointa i udri. Meni se vukla igra, 2 misija ( napravio sam 524 jedinice), a imam AMD Athlon 64 3200+, 1 GB RAMA, X1600pro 512ddr. Blah!!!

Ova igra place za Core 2 Duo, 8800GT i jedno 3 giga rama.

Ti generalno imas problem samo sa procesorom. Mislim da bi Athlon 64 X2 4400+/4800+/5200+ resio problem... (ali onda ide i ploca, DDR2 i sl.).

Moram malo da se salim:

8800GT ne postoji... postoji 8800GTX i 8800GTS. :)

MSc
Link to comment
Share on other sites

hm.. nema mapa 400km x 400km u skirmishu.. znaci.. ima jedna mapa, s nekim ostrvima koja je najveca.. 81km x 81km...

Ispod toga je najveca 40x40 pa ima 20x20 i manje... (:

Za te jumbo mape sam citao pre jedno mesec dana, mada i 81x81 nije za podcenjivanje. Sad jos samo da savatam druga da mi nareze finalnu verziju, i sve ce biti a-ok.

Link to comment
Share on other sites

Mene iskreno zanima, ako su ove mape 10x10km toliko ogromne i zahtevaju jedno dve cuke da se zavrse, sta ce biti kada u full verziji bude terena dimenzija 400x400km? Nadam se da ce postojati neki nacin da se sacuva multiplayer partija, ne verujem da bi ljudi hteli da provedu dva dana za kompom.

ja imam ovu sa 81x81 mapama, ni traga od 400x400, shto tje retji da nemam finalnu verziju? koja je onda finalna? :<

i kad smo kod toga, jel finalna optimizovanija? ova moja verzija je nenormalna.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...