Jump to content

najbolje pitanje svih vremena!


Recommended Posts

nenene specificiraj dimenzije pakovanja, znamo mi da si ti extra speshl baya i da pazarish parmalat i druga uvozna mlektza koja nisu ko good ole kravaja nego su ona uzha pa visha itd itd....ili's mozda nashao jedno od onih stari mleka u tetraedrima ;oP

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 91
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Meni stoji nekih 5-6 dana, ako ga koristim svaki dan. Ima mnogo ljudi koji se strecaju na pokvareno mleko jer imaju losa iskustva. Inace, ako ga ne koristim, stavim u frizider, a onda opet izvadim ukoliko mi treba. Mleko na sobnoj temperaturi ima najbolji ukus.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Mleko na sobnoj temperaturi ima najbolji ukus.

Pa to ... zato i pitam. Ja licno ne volim mleko iz frizidera u bilo kom obliku, a posebno ne u kornfleksu/cerealijama, stoga ga drzhim van frizidera i obicno taj litar potraje max dva dana, ali cisto me zanima u teoriji. Kapiram da leti ne moz' da predje jedan dan da se ne pokvari.

Link to comment
Share on other sites

bratjo junaci to za temperaturu je individualno, lichno preferiram kad je skoro ledeno...takodje veliki chinilac je kako ga otvorite i konzumirate, tj, to mleko je "chisto" dok je unutra, u trenutku kad ga otvorite imate zapravo samo 4 stvari koje ga kontaminiraju i zapochinju kvarenje.

1. spore budi koje su svuda u vazduhu pa i u frizu i od njih ne mozhesh da pobegnesh

2. razne infekcije koje se shire vazduhom, ali to je u principu jako retko

3. sa prstiju prilikom otvaranja

4. sa usana/iz usne duplje kad se cevchi iz tetrapaka direktno i u principu bakterije noshene pljuvachkom su #1 razlog kvarenja mleka

Link to comment
Share on other sites

bratjo junaci to za temperaturu je individualno, lichno preferiram kad je skoro ledeno...takodje veliki chinilac je kako ga otvorite i konzumirate, tj, to mleko je "chisto" dok je unutra, u trenutku kad ga otvorite imate zapravo samo 4 stvari koje ga kontaminiraju i zapochinju kvarenje.

1. spore budi koje su svuda u vazduhu pa i u frizu i od njih ne mozhesh da pobegnesh

2. razne infekcije koje se shire vazduhom, ali to je u principu jako retko

3. sa prstiju prilikom otvaranja

4. sa usana/iz usne duplje kad se cevchi iz tetrapaka direktno i u principu bakterije noshene pljuvachkom su #1 razlog kvarenja mleka

dobro je da sam ziv osto do sad

Link to comment
Share on other sites

OMG

imam jos jedno fantasticno pitanje

kupio sam pre neki dan semenke suncokreta koje su bile oljustene, omg! nije to nista cudno, samo je cudno sto nikako ne mogu da zamislim fabriku malih cigancica koji po ceo dan sede sa dzakom sulje pored sebe, izgrickaju ljusku, i pljunu celu semenku u dzakce "oljusteno", te molim nekoga da mi objasni koji se tehnoloski proces koristi za ciscenje tih malih pizdopalja :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

ahahaha ali reci kako bi bilo dobro da ima natpis "svaka semenka izpljutzhkana by highly proffesional tjigani" =oD

sigurno ih sortiraju po velichini i onda im crackuju ljusku ispod nekih valjkova pa malo treshenja za razdvajanje...naravno ovo je nagadjanje, taj proizvodni proces josh nisam video u "abenteuer lebenu" ;o))

Link to comment
Share on other sites

ma ne prze se, tako da pitanje i dalje ostaje otvoreno.

jos jedan omg fenomen. zasto pri jpg kompresiji slike najvidljiviji gubitak u kvalitetu ima crvena boja?

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

a ne mozes da izdrzis da ne doprineses?

btw thanks za odgovor za crvenu boju, ali mislim da nije to to, doduse, crvena ima najvecu talasnu duzinu, pa mozda ima veze sa tim.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...