Jump to content

Vizne olaksice?


Recommended Posts

Juce je potpisan sporazum oko izdavanja italijanske vize za domace drzavljane u onim odredjenim grupama koje nam mogu biti zanimljive (studenti, poslovni ljudi, profesori, etc), koje ce biti besplatne i pritom trajati godinu dana. Danas je potpisan sporazum sa Poljskom oko besplatnih tranzitnih do 5 dana (mada, opet, ko uopste ide kroz tranzit u poljskoj?) pa se cini da polako krecu da se potpisuju ti ugovori oko liberalizacije viza ... sta mislite, hoce li se to nastaviti u skorijoj buducnosti?

Link to comment
Share on other sites

Naravno da hoce! :)

Meni bi odgovaralo da se naprave olaksice kada su u pitanju privremene radne dozvole za zaposlene u domacim preduzecima koja su dobila posao u inostranstvu. Gradjevinske firme bi lakshe dobijale poslove i to bi bilo super za drzavu. A Na gradjevini je uvek dobar kesh a pogotovo preko. Znam puno dobrih zanata koji se preko rade josh lakshe nego ovde pa bi mi bila ladovina. Tipa postavljanje rigipsa, fasadi...

evo sad ce dajrektum da pochne da se svadja sa mohijem :)

Link to comment
Share on other sites

^^ I ne mora nista vise od Italije za mene, sad konacno mogu da idem na utakmice Juventusa [:p]. Salu na stranu, deluje da sve ide kako treba, nadam se da cemo uskoro dobiti slicne olaksice i u drugim zemljama. Koliko znam do sada za Bugarsku nije trebala viza, a za Cesku je bila besplatna....

-In the church they say to forgive...

-Forgivnes is between them and God, my job is to arange the meeting ...

juvefan9ds.gif

----------------------------------------------------------------------

jddrinker5js.png

Link to comment
Share on other sites

za chesku sam uvek platjao kad sam ishao u poslednjih 10 godina...a otkad su prodruzheni drugari onda imaju 4 a4 papira ko ostatak evrope za popunjavanje...lepo sto su drugari italijani ovo uradili...samo interesuje me ako nije shengen viza onda sta je to sto daju za italiju? neko spec uverenje? =o)

Link to comment
Share on other sites

mozhe opushteno da se vrshlja po evropi... ako udjesh u zemlju evropske unije:)

npr. ortak ima talijansko student vizu i zapalio do belgije... da odgleda neku tekmu i vrnuo se sledetje nedelje... :))

( [;)] )...

"Emotions"...

"Feelings"...

They only lead to damage, death and destruction...

Link to comment
Share on other sites

koji je dil sa tim italijanskim vizama? ja mogu preko italije da udjem u EU, i mogu da vrshljam po svim zemljama?

fora je shto bi svi da idu u italiju

ono

cela evropa

i to samo u severnu italiju

i eto tako

mislim da njima nije u interesu da primaju previshe ljudi

jes, turizam je turizam i dobar je al nekad je previshe

i onda tako uzmu pa zajebavaju

a inache nishta posebno nemash kad dobijesh vizu

nikakve povlastice a ni varijante poput ove koju si naveo

neka osoba glupak hehe

Link to comment
Share on other sites

fora je shto bi svi da idu u italiju

ono

cela evropa

i to samo u severnu italiju

i eto tako

mislim da njima nije u interesu da primaju previshe ljudi

jes, turizam je turizam i dobar je al nekad je previshe

i onda tako uzmu pa zajebavaju

a inache nishta posebno nemash kad dobijesh vizu

nikakve povlastice a ni varijante poput ove koju si naveo

zaboravio si gomilu lalalalalalaa u postu..

EU nema unutrashnje granice, a mene interesuje da li me mogu izbaciti ako me navataju u Parizu sa italijanskom vizom

Link to comment
Share on other sites

ne vidim ko bi ti branio da iz italije odes u austriju il francusku a odatle u spaniju il belgiju... mislim ja kad sam putovao iz francuske u belgiju samo smo prosli pored table sa natpisom zemlje... tako da ono, svi juris u italiju :)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ko te sprecava da iz italije odes u francusku? ne secam se da imaju granice, carinske kontrole i picke matere?

kao shto rekoh, dobijash vizu samo za italiju, a ne shengen, a ako te savataju popicesh crnu tachkicu u svoj pasosh i pa-pa evropa for life....

Link to comment
Share on other sites

koji je dil sa tim italijanskim vizama? ja mogu preko italije da udjem u EU, i mogu da vrshljam po svim zemljama?

Teoretski, da.

ko te sprecava da iz italije odes u francusku? ne secam se da imaju granice, carinske kontrole i picke matere?

Upravo.

ako Zvezda izvuche Milana... [:D]

A izvukla je [:D]

EU nema unutrashnje granice, a mene interesuje da li me mogu izbaciti ako me navataju u Parizu sa italijanskom vizom

Da. Ne postoji Italijanska viza, oni samo Sengen mogu da ti izdaju. E sad postoje razlicite vrste Sengena, jedna od njih mislim da podrazumeva da sa tom vizom mozes da boravis samo u toj zemlji koja ti je to izdala. Ako te pak navataju u Parizu sa tom italijanskom vizom ti uvek mozes da se izvlacis na varijantu da si u tranzitu ka Italiji (posto ta viza podrazumeva da mozes i da prodjes kroz druge zemlje da bi dosao do zemlje odredista), ali je mozda malo tesko objasniti kako si bas odlucio da iz Beograda u Rim dodjes preko Pariza, a pri tom su te uhvatili u nocnom klubu sa gomilom eksera u dzepu. Realno je to jedina varijanta u kojoj ce ti pandur u nekoj zemlji EU traziti pasos, ja sam proslog leta proputovao pola Evrope i pandura nisam vid'o, a ne da me startovao neko. Naravno to se sve odnosi na turisticka putovanja, ne mozes sa tom vizom da odes da radis u Parizu.

Sto se viza generalno tice Evropska komisija je dala mandat da se sa nama pregovara o ublazavanju viznog rezima, u prvom redu za studente, naucne radnike i sl, tako da je za ocekivati da i druge zemlje krenu putem Italije, verovatno tamo pocetkom jeseni. U sustini ni njima nije u interesu da ozidaju zid oko nas i da nas ovde drze kao divljake, jedini je problem sto se s vremena na vreme malo uplase od nas kad napravimo opet neko sranje a rekli smo da necemo vise. Sve je to lepo, samo sto ce biti mnogo lepse ako budemo uspeli da se uguramo na beli Sengen jer onda ni ne moras da vadis vizu i da skupljas dokumenta i cekas u redu nekom. A najtuznije od svega je sto nas od belog Sengena najvise delimo mi sami, jer da bismo dosli tamo prvo moramo mi da ispunimo neke uslove koji su poprilicno tehnicke prirode, dva glavna su: da uradimo pasose koji ne mogu da se falsifikuju (posto po recima ljudi iz Interpola ovi nasi sad se rade na malo boljem kopiru) i drugo da nam na granici bude iskljucivo policija, a ne vojska kao sto je to do sada slucaj. A kad nam dodje iz dupeta u glavu onda cemo moci da putujemo kao ljudi.

I da, cela ova prica oko viza generalno nema mnogo dodirnih tacaka sa Mladicem. Verovatno bismo lakse mogli tamo da izlobiramo za neke stvari ako bismo imali i taj argument, ali ni cetiri Mladica nam nece pomoci da dodjemo na beli Sengen, ako mi ne uradimo ove tehnicke stvari.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Upravo sam saznao da treba da me poshalju u Nemachku na nekoliko dana. Sad je problem kako da dobijem vizu?!? Da li neko zna koji je najlakshi nachin da se dobije viza (turistichka ili kako vec na 2-3 dana)?

edit: Imajte u vidu da sam u Moskvi [:D]

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

ako te shalju poslovno samo ti firma sa kojom idesh da radish sve sredi i trebalo bi da ide brzo...ako idesh turistichki onda predash pa se nedleju dana nadash najboljem, a ako idesh u posetu privatno onda dash generalije i potvrdu od onoga kod koga idesh i opet se nedelju dana nadash najbooljem...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...