Jump to content

Dan bez dima


Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

da me ne smara da trazhim po netu slike rakova na usnama i jeziku (koji su chetji kod uzhivaoca cigara) i one vishe unutra (od drushtva sa cigaretama) okachio bih ti par komada migsa da vidish da razlike bash i nema...

To su price iste one kao kad pijes kafu onda ce da ti izraste rep, ja ne pushim ali ti kazem da pushenje izaziva jako malu shansu za rak, t.j. rak ne izaziva pushenje vec mutacija gena, da ti ne drvim uzmi malo procitaj kako to sve funkcionise, nazalost meni je neko u porodici bolovao od raka i dosta sam citao na tu temu, pushenjem cete mozda sjebati pluca i jos po nesto ali izazivanje raka je jako tesko, pa skoro i nemoguce.

Moj chukundeda je pushio ko turchin i ziveo 89 godina, pushenje ne izaziva rak, vec samo doprinosi tome da se rak javi...

Evo link koji lepo objasnjava "kako funkcionise rak": http://health.howstuffworks.com/cancer.htm

Edited by De1Rekt0n
SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Ah kakva je bolest pushenje,prezirem dan kad sam cigaru prvi put stavio u usta.A pocheo sam da pushim opushteno sa 13.(nepunih) godina?!?! HOce li mi neko reci da li je to normalno???I da li je normalno to shto vecina danas kod nas pochinje i mnogo,mnogo pre 13.-te da pushi...

5 godina ja dakle pushim,pushio sam stvarno mnogo,svako ko me zna,zna da bukvalno nisam vadio cigaru iz usta.Od aprila proshle godine ja sam zvanichno prestao da pushim,i mislio sam kao lako ce ici,kao te fore sa nikotinskom zavisnoshcu su glupost.Ali evo i dan danas imam osecaj kao da su mi ruke i noge odsekli od kad sam prestao da pushim.Jednostavno cigara mi je bila sve,za svaku sitaciju.Ono jedesh iskulirash cigaru,ciraksh i kulirash cigaru,sedish za kompom i kulirash cigaru,odesh na odmor da iskulirash cigaru,smorish se iskulirash cigaru...

I tu ne mislim ni na kakvo moranje i potrebu,vec jednostvano da sam taj chin pushenja,onaj prvi dim kad zapalite cigaru,pa ono polako izbacivanje tog istog pochetnog dima...jednostavno bozanstveno,chisto uzivanje.Pa kad tapkam prstima po paklici vadeci "josh jednu",pa trenuci u kojima "kupujem vreme" vucheci josh jedan dim...A sad mi je sve izgubilo smisao,pocheo sam da se ponasham chudno pre sam znao da mi je svaki prvi potez uvek bio paljenje cigare,jer cigara mi je uvek bila nekakav oslonac,sigurnost neshto u chemu uvek mogu da uzivam,a sad toga nema vishe... :(

A sad bez cigare sam agresivan,nesiguran,postao sam neshto slabije prichljiv,chak mi se chini da i manje razmishljam kao da nemam inspiraciju.

A opet sa druge strane znam koliko mi je sada bolje bez cigare,osecam se neuporedivo zdravije,kondcija mi je uvecana za xxxxxx% i konachno sam se malo ugojio :),mogu reci i da sam malo srecniji,chak sam pocheo i da malo kenjam ljudima o sranjima koje ti cigara pravi,onim najgorim ne bi li im bar malo skrenuo paznju...

A ne mogu da kazem da za ovih godinu dana koliko zvanichno ne pushim nisam ispuhio mozda ne vishe od boksa,boksa i po cigare shto je opet veliki uspeh za prvu godinu ne pushenja.A toliko puta sam imao one situacije kada shto zbog zelje za pushenjem,shto zbog skenjane situacije u kojoj se nalazim,sam bio na ivici da odustanem od svega i vratim se u poptunosti cigarama.Ali onda pogledam ljude oko mene,moje ortake koliko su njima skenjana pluca i kako oni sjebano izgledaju i kako mi svaki dan kukaju kako ih pluca odkidaju,i odmah se setim kako je meni nekad bilo,i kazem sebi da jednostavno ne zelim da se vratim tome.

Ali nazalost,znam i da me ljubav prema pushenju nikad nece ostaviti i da cu bukvlano uvek ostati pushach u dushi,i da cu se jednom sigurno vratiti redovnom pushenju zbog chega mi je jako krivo,tako da cu ovo izlaganje zavrshiti rechenicom iz pochetka:"Proklet da je dan kad sam cigaru uzeo u suta!!!"

Toliko dorbo,a toliko loshe,eto to je definicija cigare...

Edited by SavKe

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

To su price iste one kao kad pijes kafu onda ce da ti izraste rep, ja ne pushim ali ti kazem da pushenje izaziva jako malu shansu za rak, t.j. rak ne izaziva pushenje vec mutacija gena, da ti ne drvim uzmi malo procitaj kako to sve funkcionise, nazalost meni je neko u porodici bolovao od raka i dosta sam citao na tu temu, pushenjem cete mozda sjebati pluca i jos po nesto ali izazivanje raka je jako tesko, pa skoro i nemoguce.

Moj chukundeda je pushio ko turchin i ziveo 89 godina, pushenje ne izaziva rak, vec samo doprinosi tome da se rak javi...

jesi cuo kole, da procitas nesto na tu temu:))

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
4-lip%20ca%20without%20print.jpg

20050817-oral-cancer-2.jpg

lungcan.gif

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

alal vera savke.

kad sm bio na pregledu za astmu prvi put, i rekao da sam pusac, doktorka mi je pricala pricicu o 20 "paklo godina". pricica ide da ces posle 20 godina pusenja jedne pakle cigareta dnevno 100% navuci neku bolestinu na pluca. uglavnom opstruktivni bronhitis, koji se ne leci naravno. sto vise pusis, i sto ranije krenes, sanse se povecavaju. sad mi je krivo sto sam preterivao sa cigaretama i navukao ovo sranje, ali dobro, ko zna zasto je to ok, bar ne pusim vise ako nista drugo.

ako vec pusite, trudite se da ne purnjate puno, iz navike ili dosade, vec kupujte kvalitetne cigarete, i pusite u momentima uzivanja. ja bih tako radio sad. eto :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

sta? dan protiv pusenja? nemoj da pricas....

zabole me, zapalicu jednu za njih i one njihove reklame "dobrodosli u srbiju ovde je duvanski dim nepozeljan njenjenjenjenjenjenje".......gde god se okrenem ovaj pusi u kaficu na ulici u busu...juce udjem u kafic kod faksa pise zona za nepusace (zona!) kelner meni "opusteno" sedi zapali...and so i did...toliko o tome da u srbiji moze bilo sta da se sprovode do kraja....o pusenju da ne govorim...pa mozda bih i prestao da se sve shvati "malo vise" ozbiljnije....

Link to comment
Share on other sites

"Moj chukundeda je pushio ko turchin i ziveo 89 godina, pushenje ne izaziva rak, vec samo doprinosi tome da se rak javi..." ... da SAMO...

i moj deda je ziveo 80 godina i pusio je cigarete od 13. ali on ih nije pusio nego 'puckao' tj nije uvlacio dim u pluca i ziveo je na planini i mogao je do poslednjeg dana zivota da nosi dzak od 50 kg na ledjima...

smara vise kad udjes u kafic a svi zaglabali cigarete i ponose se sa tim... na trulom zapadu su izracunali da drzavu vise kosta sto narod mora da se leci od pusenje nego sto zarade na cigaretama...

mada zakon protiv pusenje je mizerna stavka u drustvu kao sto je nase...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

inache ta pricha oko chukundede i 89 godina zhivota... treba uzeti u obzir chinjenicu da cigaretama tog doba nisu dodavali svakakva govna da bi se poboljsao ukus, i to je uglavnom bio domaci duvan koji u sustini nije toliko stetan koliko ove kupovne cigare

Zastava101Mala.jpg
Link to comment
Share on other sites

taj fazon. ako imas srece da te ne pokosi neka bolest, zivis 90 godina, a srcu se samo istroshi baterija, i to je to :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Pljugu sam zapalio jednom u zivotu...

i to kad sam imao 4 godine pa me matorci lozhili da probam

inace sad mi ne pada napamet da pljugam,varim i slichno...

nemam pojma...mozda nisam normalan,ali uopste nemam zalju za tim...

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

Hmmm....definitivno treba se prema pusacima odnositi kao prema gubavcima.

ja pusim od 94-te, znaci 12 godina i dosta je billo mislim. Mada nikad nisam bio kao neki pusac, ono pola pakle na dan + sam par puta ostavljao na par meseci. Evosad je 12 i 20 a nisam zapalio nit mi se pali.

Al definitivno mi nije vise neki gust da zapalim nego vise ajde tu je cigara.

bar kad sam pocinjao, vrtelo mi se u glavi od cigara pa eto neke koristi. :)

Jos jedna stvar na konto danasnjih "cigareta"...za vreme bombardovanja, posto nije bilo pljuga, kupovao sam Samson ili Drum. taj duvan ne moze da se poredi sa govnima koja se prodaju.

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u periodu od 7-8 osnovne do kraja srednje aktivan pushach. Uglavnom sam preferirao neke skuplje pljuge chisto da bi pushio manje tj. da mi to ne prodje kao odvratni porok. Kad sam pocheo da iskashljavam katran batalio sam iste :). Dan danas mogu da zapalim pljugu al' opet da se ne navuchem. Mogu opet da trchim bre ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio u periodu od 7-8 osnovne do kraja srednje aktivan pushach. Uglavnom sam preferirao neke skuplje pljuge chisto da bi pushio manje tj. da mi to ne prodje kao odvratni porok. Kad sam pocheo da iskashljavam katran batalio sam iste :). Dan danas mogu da zapalim pljugu al' opet da se ne navuchem. Mogu opet da trchim bre ! :)

O tome ti govorim...znachi kad sam pocheo da iskashljavam bukvalno crna govna iz pluca,i kad sam provailo da sam nesposoban za bilo kakvu fizichku aktivnost,da sam na ivici da dobijem infarkt od 10-tak minuta trchanja,video sam da nikako ne ide na dobro...

E ovo sada osecam se fantastichno i uvek mogu da furam basket do kraja,a ne ko pre odigram jedan basket i opushteno mogu da zovu hitnu da me odnese...A najodvratnije mi je kad vidim nekog ko odigra partiju basketa,i samo shto zavrshi sedne i zapali pljugu?!?Smrt za pluca u punom smislu te rechi...zalosno.

Inache sad kad vishe nisam aktivan pushach mogu opushteno da zapalim pljugu i iskuliram kad osetim zelju(NE POTREBU) za pljugom...Recimo jednom u dva meseca dodje mi da kupim paklu dobrog,starog lakija i onako fino je iskuliram u narednih par dana...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Nikad nisam kontao pusace , chak sam neko vreme pusio , pokusavajuci da skontam...

Ono od droge se nadrogirash , pa ti je do jaja , od alkohola se napijesh , pa ti je do jaja , a cigare samo tako pusis i nista , trosis pare...Bolje da uzmes tih 80/90/100 dinara i pocepas ih , bar se ne trujesh za dzabe...

Link to comment
Share on other sites

za vikend bili ja i ortakinja na žurci, izađemo ispred kluba i ona zapali. ja popizdim maximalno što ona puši, a obećala mi je da neće, ali iskuliram i tražim joj dim. ona mi da, ja povučem ono i kad nisam umro na mestu! kašljem ko debil, a ona nastavlja. ja joj opet tražim dim, opet iskašljavanje cele moje unutrašnjosti, i tako ukrug dok debilka nije skapirala da ja to zbog nje radim. i tad je prestala konačno i definitivno! jeste da sam se sutra osećao nikad gore (imao sam ja pijane noći i mamurna jutra, ali ovo je sve prevazišlo), ali vredelo je.

God save Opera Mini.

Samo Klejbezable, ostalo su sitnice.

Rastaman still stand.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...