Jump to content

drugi svetski rat šbbkbb


Guest

Recommended Posts

btw, kad sam vec pominjao ona silna nemacka odlikovanja da pojasnim malo...

Knight's Cross of the Iron Cross, u originalu "Ritterkreuz des Eisernen Kreuzes" je bilo najvishe nemacko vojno odlikovanje za vreme ww2.Imalo je pet stupnjeva.Ukupno je dodeljeno preko 7000 ovih medalja, ali samo 159 treceg i 27 drugog stepena.Knight's Cross with Golden Oak Leaves, Swords and Diamonds, najvishi stepen ovog odlikovanja dodeljen je samo jednom i to gore-pomenutom Hans Urlich Rudelu.Inace postojao je i Grand Cross of the Iron Cross, koji je Hitler bio rezervisao samo za sebe.

Jos jedna zanimljivost je da je ovo odlikovanje samo jednom dodeljeno van Nemacke.Orden Knight Cross with oakleaves and swords, treci stepen ovog odlikovanja dobio je posthumno japanski admiral flote Isoroku Yamamoto.Ovo je malo apsurdno, posto on nije bas cenio naciste i bio je protiv trojnog pakta.

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Da, "Ночные Ведьмы". Imao sam chast da upoznam jednu od njih - Rafinu Sergejevnu Gashejevu (na slici levo).

b_90579.jpg

Imala je 15 godina kada je krenula da leti na Po-2, dobila je zvezdu heroja SSSR posle 848! uspeshnih letova. 1942 i 43 su letele bez padobrana i mitraljeza samo sa bombama. Posle svakog leta su imale pravo na 100 grama votke [:D]

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Da, "Ночные Ведьмы". Imao sam chast da upoznam jednu od njih - Rafinu Sergejevnu Gashejevu (na slici levo).

jebote, ovaj srba zna sve selebritije:)...kazi jos da vikendom idesh sa putinom u lov:)

fizioloshki gledan, kao sto pisci dobrog SFa odavno iznose u svojim delima, sem stanovitih 4-7 od 28 dana (mada se i to reshi kad telesna mast padne ispod 7% ;oP), zhene mnogo bolje upravljaju brzim mashinama od mushkaraca =o)

tako je kole, zhene i sf su nabolja kombinacija:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

pa ne verujem bash da ce ti na kontrolnom biti pitanja o erihu hartmanu i nocnim veshticama:)...osim ako ne bude neka slobodna tema:)...elem, ocekujte jos jedan tekstic ovih dana kad se budem iscimao...a posle moram malo da iskuliram, dosta je bilo od mene za sad...znate kako kazu, na mladjima svet ostaje...jel tako bole:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vidis, vi na medecini ste sto se psihe coveka tice spali na bio-hemijske reakcije, a ne pitate se sta je sa slucajevima kojima ne trebaju lekovi/klistiri. Za takve, meni drage, moram da se brinem ja, pa te zato na vreme upozoravam, jer, kao sto rekoh, brinem.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...