Jump to content

drugi svetski rat šbbkbb


Guest

Recommended Posts

Treba da se pravi razlika izmedju Sovjeta i Rusa, ali takodje treba da se zna da su najvishe ginuli rusi kao shto su ovde najvishe ginuli srbi bez obzira da li je u pitanju prvi ili drugi svetski rat.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Nisu Sovjeti (molim da se pravi razlika) pomagali samo nama, pomogli su celom istočnom bloku!

evo je odmah negativna konotacija, nije dugo trebalo

razlike nema jer niko nije iskljucio tu informaciju, samo je cudno da su nam sovjeti pomagali, ti zli rusi i koji su nas samo iskoriscavali...a pomaganje istocnom bloku ne umanjuje stvar da su sovjeti/rusi ginuli na ovim prostorima radi istog cilja

valjda su tako ginuli i francuzi, englezi, italijani, spanci, nemci... daleko im lepa kuca... svima

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kod nas je individualizam kao karakterna osobina jak, shto je sa jedne strane velika prednost a sa druge mana. U nekim narodima kad kazu levo, jednostavno im je uslovljeno u kulturi i vaspitanju da poslushaju ili barem da se ne usprotive.

Naravno ovde govorimo o generalizacijama, koje su same po sebi loshe, ali drugacije ne mozemo.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

A jeste sada nema pametnih ljudi u Srbiji. Ispirane mozga radi bolje nego shto su se njegovi tvorci i nadali. Ima dovoljno pametnih ljudi, a cim mafija podrzavana spolja malo oslabi, mozda ce neki od njih i promoliti glavu.

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

Imam moja tetka jednog prijatelja Francuza, matoran je sada, ima oko 75 godina koji mrzi to mesto (palata Šajo - palais Chaillot) jer se tu Hitler slikao, a ima i još slika kako pokazuje rukama šta bi on tu menjao. Navodno je tu pala odluka da ne sravni Pariz sa zemljom, što mu je bila inicijalna ideja.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Imam moja tetka jednog prijatelja Francuza, matoran je sada, ima oko 75 godina koji mrzi to mesto (palata Šajo - palais Chaillot) jer se tu Hitler slikao, a ima i još slika kako pokazuje rukama šta bi on tu menjao. Navodno je tu pala odluka da ne sravni Pariz sa zemljom, što mu je bila inicijalna ideja.

inace pre nego sto su saveznicke trupe usle u pariz avgusta '44, hitler je naredio generalu koji je komandovao garnizonom u gradu da ga spali do temelja, ali ga ovaj hvala bogu nije poslusao:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Trebao je neshto sravniti, sada bi se manje voleli francuzi i nemci pa bi mi imali kome da se uvlacimo u bulju radi podrshke oko Kosova :D

ne vole se oni bas i dan danas :) ali vise u fazonu francuzi pederi zavide nemcima sto imaju mamojebacku ekonomiju :P

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pustali su par puta na historiju neki dokumentarac na ruskom, o kurskoj bici cini mi se, dobar je...al stvarno, muka mi je od americkih dokumentaraca koji prikazuju rat samo iz njihove perspektive...ocu bre neki nemacki i japanski dokumentarac...jebem mu misha, pa i klint istvud je snimio pisma sa iwo jime:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...