Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

19 minutes ago, Dule_smor said:

 

 

koji od ova dva duzmem!

iskreno ne znam šta tačno ima taj kids mimo napisanog i verujem da ti ne treba pristup do amazon kids 1000 knjiga (mada ko bi ga znao, možda ima neka dobra!) ali dobijaš cover, koji je doduše takođe dečiji. ako te za to zabole, ok je dil. ako ne bi da eksperimentišeš uzmi običan ovaj jeftiniji i nađi cover negde za 5 evra kod kineza, ne treba da bude neko ludilo.

ovaj jeftiniji od 70e je sa reklamama ima za 80e bez, a ovaj dečiji ne znam da li iih ima ili nema. logično mi je da ih nema jer kao plasiraš deci reklame, to ne sme, ali otkud znam.

26 minutes ago, Dule_smor said:

 

 

koji od ova dva duzmem!

aha, ček, ovaj solo je sa 16gb a ovaj "dečiji" sa 8gb. kažu da dečiji ne mora da se aktivira dečiji mod i onda radi kao obični kindl.

samo ti je pitanje skladištenja, a opet da budem iskren nemam pojma šta ljudi toliko stavljaju pa da treba toliko mesta. ja sam svojevremeno bio skinuo celu onu kindle biblioteku imala je tipa 4GB ukupno (doduše pre 10 godina) tako da ne znam čime bi mogao da napuniš toliko prostora.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Dule_smor said:

pa zavisi koliko su napadne te reklame, ako iskacu kao na sajtu monda ili blica onda definitivno ne bih 😄

nisu nešto spec, doduše ja sam ih svojevremeno pogasio, ali davnih dana su bile na lock screenu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 7/15/2023 at 6:01 PM, Dule_smor said:

pitam jer se razmisljam da li da uzmem tako neki  kindle reader samo za citanje ili neki malo veci tablet koji podrzava i druge sadrzaje...mada kapiram da bih ga koristio 90% za citanje samo

onda kindle, ne može se eink i taj koncept porediti sa tabletima standardnim ako hoćeš da čitaš knjige.

Ako bi da gledaš i stripove i šta god, onda "moraš" tablet, ali ja ne mogu baš da zamislim da sad koristim tablet za čitanje knjiga. Ne samo zbog ekrana već i zbog veličine, težine itd itd. Kindle je najlakši u tom smislu ne smeta, ima bateriju koja traje nedeljama, i sve već što smo rekli.

a takođe, ajde možda može ovde:

Quote

 

Давид Албахари, писац и преводилац, један од најзначајнијих савремених домаћих књижевника, преминуо је у 76. години.

Давид Албахари је прву књигу, збирку прича Породично време, објавио је 1973. године. Објавио тринаест књига прича и четрнаест романа, као и пет књига есеја.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Dule_smor said:

zavrsi li brate Nemanja, 3 meseca prodje, ja vec zaboravih o cemu je bila ona tvoja knjiga 😄

Da znaš da me grize što nisam još pročitao - nakupilo mi se papirnih knjiga, pa slabo hvatam kindle.

Do kraja meseca se javljam!

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 10/22/2023 at 11:53 AM, Dule_smor said:

Procitaj i Vrli Novi Svet od Hakslija, on je jos bolje ubo.

Jesam vec, i Orvelovu Farmu, nego mi se 1984 vukla po rancu mesecima, i nikako da je zavrsim.

Jeste mi Vrli novi svet bio bas dobar, stvarno toliko paralela moze da se povuce, ali ipak mi je 1984 nekako ostavila jaci utisak. 
 

 

  • Like +1 1

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

mene je 1984 solidno osakatio par dana, skroz mi ubio raspolozenje za citanje ostalih slicnih radova =c svakako predobro stivo.

pa sam morao da isperem mozak Prechetovom Bojom magije u nadi da cu hronoloski procitati ceo Disksvet (procitao sam samo Morta i Neverovatnog Morisa), bas mi prija humor i stil pisanja, cesto se kezim kao moron kad naleti salvo jakih fora koje nisu usiljene.

procitah i Kraj detinjstva Artura Klarka i opet je bio prisutan taj osecaj neceg misterioznog i neshvatljivog kao u Rami, odusevljen sam knjigom. kraj je tek tema za sebe, onakvu kombinaciju samoce i depre nisam skoro osetio.

u planu su Rat svetova (Wells), Snow Crash (Stephenson), Cyberiad (Lem) i jos svasta nesto!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 10/17/2023 at 9:09 PM, Dule_smor said:

Kali sisica malena!

Samo da javim da sam stigao do pola. Nije tralala štivo, plus je malo lošiji prevod, pa sporije napredujem.

Dopada mi se što je neke momente u napretku prikazao u drugom svetlu - npr. bankarski sistem koji je finansirao tolike pohode, novac i slobodno tržište koji su finansirani željom da se poveća moć vladajuće klase.

Javljam kad završim!

Link to comment
Share on other sites

Bio na poslovnom putu u Beogradu prosle nedelje na dva dana, i kupio "Solaris" i "Covek po imenu Uve" (hteo da pogledam film, pa resio da prvo procitam knjigu).

Krenuo sinoc da citam Uve-a, bas se nekako lako cita i drzi paznju.

Cim zavrsim krecem na Solaris, pa je u planu Pekicevo Besnilo

 

"Choose life..."

Link to comment
Share on other sites

BTW u međuvremenu sam dohvatio i poslednju Witcher knjigu, Sezona Oluja. Dešava se pre glavnog književnog serijala, a pošto su se Geralt i Jenefer spetljali pa raskantali. Knjiga je jedan story arc koji u suštini ne donosi ništa novo, ali stavlja Geralta u neke nove situacije kao što su gubitak njegovih mačeva i rad za Konklavu.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sttevann said:

Bio na poslovnom putu u Beogradu prosle nedelje na dva dana, i kupio "Solaris" i "Covek po imenu Uve" (hteo da pogledam film, pa resio da prvo procitam knjigu).

Krenuo sinoc da citam Uve-a, bas se nekako lako cita i drzi paznju.

Cim zavrsim krecem na Solaris, pa je u planu Pekicevo Besnilo

 

Besnilo čitao ja početkom godine. Odličan roman, drži pažnju sve vreme. Što se kaže, čita se u dahu 😄

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Deca Vremenahttps://www.laguna.rs/n4038_knjiga_deca_vremena_laguna.html

Zanimljivo, na trenutke predvidivo ali opet kul napisano čak je i naš prevod rekao bih krajnje korektan.

Dopadaju mi se ti romani gde se paralelno odvija više priča pa se skače sa jedne na drugu, održava neki ok tempo. I tačno se vidi kad autor zapravo zavši neku nauku koju onda može da primeni na svoje delo koje je napisao 🙂 Konkretno ovaj nikad u životu ne bi znao toliko o svetu paukova da se nije time bavio :))

U svakom slučaju pitko, ko nije čitao, eto šta može da čita sad za praznike.

Možda se oko nove godine bacim na onaj nastavak.

Link to comment
Share on other sites

Thx laki i Dule. Skinuh Deca vremena da i ja pročitam (kad završim Abadonovu kapiju koju sam sad počeo).

 

Baš sam kilav sa tim čitanjem, pre je to nekako brže išlo.

 

Počeo sam i Atlantidu od Pekića pre jedno dve nedelje, al mi nešto nije zadržala pažnju (kao recimo Besnilo).

 

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...