Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Ja sam uzeo pre 2-3 dana Grof Nula, platoovo izdanje za sto kinti ispred filozofskog fax-a, onaj kao ministand platoov. smeh, nisam mogao da verujem da je ta cena :)

Ja joĆĄ ne mogu da verujem da joĆĄ nema normalnog prevoda te knjige :(

"You're the first of the official death squads to whom we've been formally introduced... How do you do?"

 

"By my deeds I honour him, V8."

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"Procitao" sam trilogiju Science in The Capital - Forty Signs of Rain (2004), Fifty Degrees Below (2005) i Sixty Days and Counting (2007) od Kim Stenli Robinson . Napisao sam procitali sa navodnicima jer sam ove knjige preslusao u formi neskracenih audio knjiga. odlichna Audible projekcija, oko 50 sati priche ukupno. Knjige nisu neki science fiction (osim ako ne verujete u globalno zagrevanje), i odvijaju se par godina u buducnosti, i sustini nauka se pominje samo na marginama priche koja se vishe vrti oko samopreispitivanja zivota glavnog lika, Frenka, koji je u nekoj vrsti krize srednjeg doba kada provaljuje da ne zna zasto je godinama radio neke stvari, pa recimo odluchi da proda kucu i zivi u kucici u krosnji drveta u parku, itd... ali NIje ni u fazonu kaludjera koji je prodao ferari...

u svakom slucaju preporuka

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

prva Hyperspace ? :D jesi li čitao pdf ili naručio, nisam video da su ga naơi prevodili ?

edit

pronaĆĄao sam 1 naslov preveden.

http://www.heliks.rs...tajn_kosmos.asp

Poskidao sa warez-a phyisics i hyperspace...parallel worlds mi doneli iz Ameriku (a, srce u Srbiju) :)

Trenutno sam na pola puta citanja knjige ruskog autora Nikolaja Starikova " Likvidacija Rusije" (na ruskom, mislim da nema prevedeno kod nas)....Istorijska knjiga o istupanju Rusije iz prvog svetskog rata, Lenjinu, ubistvu Romanovih, obavestajne sluzbe.....interesantna je...

Takodje, citam roman "Farmer in the sky" od Roberta Heinleina...Dobitnik Hugo nagrade za 1951.g....Za sad me nesto nije odusevio, kao npr.Childhoods end...napisacu vise kad je zavrsim...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

Miljenko Jergovic - Ruta Tannenbaum /Dobitnik nagrade Mesa Selimovic za 2006. god, ako se ne varam/

Fenomenalna knjiga u kojoj cete sigurno uzivati.

Nakon nekoliko njegovih procitanih knjiga nikako ne mogu da se oslobodim utiska da se radi o fenomenalnom piscu, koji se definitivno razlikuje od vecine relativno mladih knjizevnika sa ovih prostora.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Miljenko Jergovic - Ruta Tannenbaum /Dobitnik nagrade Mesa Selimovic za 2006. god, ako se ne varam/

Fenomenalna knjiga u kojoj cete sigurno uzivati.

Nakon nekoliko njegovih procitanih knjiga nikako ne mogu da se oslobodim utiska da se radi o fenomenalnom piscu, koji se definitivno razlikuje od vecine relativno mladih knjizevnika sa ovih prostora.

aj overicu ga ako se setim, mislim, ima plus kod mene ako nije u fazonu "mlad sam i urban sam i koristim ekstinzivni sleng u knjigama jer je sleng do jaja urbana stvar" [:D]

brate sto ti ne smuvas miu? realno 5 min da provede sa tobom bila bi ready za guraj-vadi. :)

Link to comment
Share on other sites

aj overicu ga ako se setim, mislim, ima plus kod mene ako nije u fazonu "mlad sam i urban sam i koristim ekstinzivni sleng u knjigama jer je sleng do jaja urbana stvar" [:D]

Nije toliko mlad da bi bio urban kao marko vidojkovic :)

Salim se, definitivno nema traga takvog pisanja. Drugacije teme obradjuje i sam stil pisanja je daleko od bilo kakve 'urbane' knjizevnosti.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Ep. Nikolaj - Religija Njegoseva

Jedna savrsena psiholosko-filozofska knjiga savrsenog pisca. Covek koji ulazi u dubiozu svih Njegosevih dela i povlaci paralelu sa nekim svetskim zvucnijim imenima.

(Posle ove knjige citajte Njegosa opet :) )

Dovoljno je pomenuti da strasnom elokvencijom citira Sekspira, Getea, Voltera, Viktora Igoa, Nicea, Marksa, Puskina, Tolstoja, Dostojevskog kroz knjigu.

A o Nikolaju dosta govori da je covek pripremao doktorat na Oksfordu, a u Zenevi ga na francuskom i odbranio i da je predavao filozofiju, logiku, psihologiju, istoriju i strane jezike.

ĐŠĐ”ĐłĐŸŃˆ ĐŸĐ±Ń˜Đ°ŃˆŃšĐ°ĐČĐ°!!!

ŃĐ°ĐŒĐŸ то трДба ĐșĐŸĐșтДл Ń€Đ°Đ·ĐœĐžŃ… ĐŽŃ€ĐŸĐ·Đ° (Đ»Đ”ĐłĐ°Đ»ĐœĐžŃ… Đž ĐžĐ»Đ”ĐłĐ°Đ»ĐœĐžŃ…) ĐŽĐ° ĐœĐ” бО ĐŸĐŽĐ»Đ”ĐżĐžĐŸ ĐșĐ°ĐŽ схĐČатош Ń‚ĐŸ ŃˆŃ‚ĐŸ ĐŸĐ±Ń˜Đ°ŃˆŃšĐ°ĐČĐ°!!!

Da, da, quote iz 2006. Zna debeli :)

Edited by corporal
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Blood of Elves - Andrej Sapkovski

http://en.wikipedia.org/wiki/Blood_of_Elves

Igra The Witcher je radjena po njegovim knjigama...

Moram da kazem da iako sam rekao da vise necu citati fantasy posto sam se razocarao citajuci The Chronicles of Amber (navodno jedana od najboljih knjiga tog zanra), uzeo sam Blood of Elves i odusevio se. OK, mozda bi preterano bilo da kazem da sam se odusevio, ali knjiga je vrhunska, a da ne govorim veoma aktuelna. Ovo je najblize ozbiljnoj literaturi sto sam ikada procitao. Vrhunski pisac. Inace, ovo je prva knjiga od 5, te ako neko ima, na engleskom, ostale 4 neka prijavi (moze i pdf) ili ako zna pouzdano gde mogu da se nabave, neka i to prijavi.

edit:

Sad sam video da je samo ova knjiga prevedena na engleski. Jebga.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Po preporuci Korijevoj uzeo iz biblioteke Ajnstajnov kosmos od, opet, Michia Kakua...Delo u kome opisuje Ajnstajnov zivot i zivot ostalih fizicara iz vremena Ajnstajna i malo posle njega, imajuci u vidu teoriju relativiteta i dogadjaje i otkrica koja su je pratili...

Sve u svemu, zanimljiva knjiga, na momente i komicna...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

ŃĐ»Đ°Đ±ĐŸ ŃĐ°ĐŒ Ń‡ĐžŃ‚Đ°ĐŸ ĐŸĐČĐ” 4 ĐłĐŸĐŽĐžĐœĐ”...

"ĐŸŃ€Đ”ĐżĐŸĐ·ĐœĐ°ĐČањД ĐŸĐ±Ń€Đ°Đ·Ń†Đ°" (Pattern Recognition) ĐŸĐŽ Đ“ĐžĐ±ŃĐŸĐœĐ° (ĐœĐ°Ń˜ŃĐ»Đ°Đ±ĐžŃ˜Đ” ŃšĐ”ĐłĐŸĐČĐŸ ĐŽĐ”Đ»ĐŸ - проча у ŃĐ°ĐŽĐ°ŃˆŃšĐŸŃŃ‚Đž).

"Đ“Đ”ĐœĐ”Ń€Đ°Ń†ĐžŃ˜Đ° П" ĐŸĐŽ ĐŸĐ”Ń™Đ”ĐČĐžĐœĐ° (рДĐČĐŸĐ»ŃƒŃ†ĐžĐŸĐœĐ°Ń€ĐœĐ° Đșњога).

"Đ‘Ń€ĐŸŃ˜Đ”ĐČĐž" ĐșĐ°ĐŸ ĐŽĐ”ĐŸ ĐșњОгД "ДбП (НН)" /Đ”ĐžŃ˜Đ°Đ»Đ”ĐșтоĐșĐ° Ń‚Ń€Đ°ĐœĐ·ĐžŃ†ĐžĐŸĐœĐŸĐł ĐżĐ”Ń€ĐžĐŸĐŽĐ° (Оз ĐœĐžĐŸŃ‚ĐșуЎа у ĐœĐžĐłĐŽĐ”)/ ĐžŃŃ‚ĐŸ ĐŸĐŽ ĐŸĐ”Ń™Đ”ĐČĐžĐœĐ° (блажа ĐČĐ°Ń€ĐžŃ˜Đ°ĐœŃ‚Đ° ĐłĐ”ĐœĐ”Ń€Đ°Ń†ĐžŃ˜Đ” П).

Ń‡ĐžŃ‚Đ°ĐŒ "Đ˜ĐŒĐżĐ”Ń€ĐžŃ˜Ńƒ В", таĐșĐŸŃ’Đ” ĐŸĐŽ ĐŸĐ”Ń™Đ”ĐČĐžĐœĐ°, Đž ĐŒĐŸŃ€Đ°ĐŒ ĐŽĐ° ĐżŃ€ĐžĐ·ĐœĐ°ĐŒ ĐŽĐ° ĐŒĐž ĐŸĐČĐŸ ЎДлујД ĐșĐ°ĐŸ ĐČрх ĐČŃ€Ń…ĐŸĐČĐ° ĐŸĐŽ ĐșњОгД. ŃŃ‚ĐŸĐłĐ° ŃĐ°ĐŒ јД Đž прДĐșĐžĐœŃƒĐŸ, ĐŽĐŸ ĐČŃ€Đ”ĐŒĐ”ĐœĐ° ĐșĐ°ĐŽ Đ±ŃƒĐŽĐ”ĐŒ ĐžĐŒĐ°ĐŸ ĐČОшД ŃĐœĐ°ĐłĐ”.

ĐžŃŃ‚ĐŸ сД ĐŽĐ”ŃĐžĐ»ĐŸ са "Đ—Đ°ĐżĐžŃĐžĐŒĐ° Оз ĐŒŃ€Ń‚ĐČĐŸĐł ĐŽĐŸĐŒĐ°" ĐŸĐŽ Đ”ĐŸŃŃ‚ĐŸŃ˜Đ”ĐČсĐșĐŸĐł. убО ĐŒĐ” Đșњога Đž ĐżĐŸŃĐ»Đ” 3 ĐŽĐ°ĐœĐ° Đ°ĐłĐŸĐœĐžŃ˜Đ”, спаĐșĐŸĐČĐ°ĐŸ ŃĐ°ĐŒ јД ĐŽĐŸ ĐœĐ”ĐșĐŸĐł ĐŸĐŽĐŒĐŸŃ€Đ°, ĐșĐ°ĐŽ Đ±ŃƒĐŽĐ”ĐŒ ĐžĐŒĐ°ĐŸ ŃĐœĐ°ĐłĐ”.

Ń‚Ń€Đ”ĐœŃƒŃ‚ĐœĐŸ Ń‡ĐžŃ‚Đ°ĐŒ ŃĐ°ĐŒĐŸ ĐĄĐČĐ”Ń‚ĐŸ ĐżĐžŃĐŒĐŸ.

ĐŸŃŃ‚Đ°Ń˜Đ” ĐŒĐž, ĐżĐŸ Đ”Đ”ĐŽĐžĐœĐŸŃ˜ ĐżŃ€Đ”ĐżĐŸŃ€ŃƒŃ†Đž, "ВасĐșрсДњД" ĐŸĐŽ ĐąĐŸĐ»ŃŃ‚ĐŸŃ˜Đ°.

ŃˆŃ‚ĐŸ сД Ń„Đ°ĐœŃ‚Đ°Đ·ĐžŃ˜Đ” тОчД, ĐșĐŸĐŒĐżĐ»Đ”Ń‚ĐžŃ€Đ°Ń™ĐŸ ŃĐ°ĐŒ Đž Ń†Đ”Đ»Ńƒ ŃĐ”ĐżŃ‚Đ°Đ»ĐŸĐłĐžŃ˜Ńƒ "ĐœŃ€Đ°Ń‡ĐœĐ° Đșула" ĐŸĐŽ ĐšĐžĐœĐłĐ°, ĐșĐ°ĐŸ Đž "Đ„Ń€ĐŸĐœĐžĐșĐ” ĐĐŒĐ±Đ”Ń€Đ°" ĐŸĐŽ Đ–Đ”Đ»Đ”Đ·ĐœĐŸĐł. ĐŸĐ±Đ” ĐșњОгД Đ·Đ° сĐČĐ°Đșу ĐżŃ€Đ”ĐżĐŸŃ€ŃƒĐșу.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

"ЂаĐČĐŸ у Đ‘Đ”Đ»ĐŸĐŒ граЮу" ĐŸĐŽ ЕроĐșĐ° Đ›Đ°Ń€ŃĐŸĐœĐ°. ĐœĐžŃ˜Đ” Đ»ĐŸŃˆĐ° Đșњогоца, алО ЎалДĐșĐŸ ĐžŃĐżĐŸĐŽ ĐŸŃ‡Đ”ĐșĐžĐČања, с ĐŸĐ±Đ·ĐžŃ€ĐŸĐŒ ĐœĐ° хајп ĐŸĐșĐŸ њД...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...