Jump to content

Sta ste Citali u poslednje vreme?


Crno-Sunce

Recommended Posts

Danas sam zavrsio 'Ocevi i oci', Slobodan Selenic.

Odlicna knjiga koja govori o dva sistema, razlicitim shvatanjima(politicki/drustveni/itd...), porodicnim odnosima u raznim vremenima,...

Sam kraj knjige je dosta dramaticniji i moze da uzdrma coveka(u smislu da postanes malko tuzan), ali to ne umanjuje vrednost ove knjige, naprotiv.

vid'o sam deda mraza

Link to comment
Share on other sites

Ljudi sa cetiri prsta

M.Bulatovic

(Sta se desavalo sa srpskim emigrantima u "Deutchu" posle rata u Bosni predstavljeno na neki cudno filozofski nacin...)

8+

Mletacki Trgovac

V.Sekspir

(Klasik,ali morao sam ga opet procitati upisavanje u gace...)

10+

Cekajuci Godoa

S.Beket

(Remek delo,avangard je,mozes ga skontati na svoj nacin ali drama je sou)

9+

Srpski Psiho

neki Obrenovic,ja mislim...jebem mu misa ne mogu se setiti

(Srpski tril horor,zanimljivo..ima grdnih scena do bola)

8+

eto par komada od mene....

Edited by Pet0r

fire.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pipboy,nisam znao da ima igra :D,a jesi procitao ijedan dio knjige? Mogu reci,mene je fascinirala ( mada sam fanatik,fantastike ) Knjiga je odlicno,extra je ispisana,ima duboku pricu,i vrlo je zanimljiva ( mozda ne i toliko prvi dio-dva ) ali jbg sad =)

E,ah da,zanima me,posto nmg da nadjem u svojoj 'biblioteci' ( polica sa milion natrpanih knjiga) trilogiju - koliko se sjecam,glavni lik je decak ( nmg se sjetiti imena) koji je Segrt mocnog carobnjaka,i on slucajno otkriva novi svije,izbija rat,njega zarobe,on tamo uci da koristi jos vece moci,itd =)? Mislim da se prvi dio bas zove " Carobnjakov segrt" ?

Verovatno mislis na

"Rift war saga" koju je pisao Raymond Feist.

on topik... citao sam

"Hardboiled wonderland and the end of the world" od Haruki Murakami-ja..... skroz je dobra knjiga... planiram da procitam jos od njega.

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Pushing Ice od Alister Rejnoldsa. Njegova knjiga koja bi se najlakshe mogla gurnuti u hard science kosh. Opisao bih je kao Ramu od Artura Klarka ali na 3 puta manje stranica. Gotovo svi motivi u Pushing Ice-u su vec bili u Rami ali ima i nekih specifichnih pojedinosti

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Stepski vuk - napokon posle dva pokusaja ranije gde sam provalila da fale strane mnoge u knjizi koju imam gajbi ne znam kako, i napokon uzeh iz biblioteke i tu je falilo par strana al nije toliko bitno masterpeace enivej

Murakami - juzno od granice zapadno od sunca - odlicna knjiga doduse tuzna, izgleda da je vecina Murakamijevih knjiga takva i odaju utisak kao da je covek nemocan i ne utice na ono sta ce mu se desiti

Mishima - Posle banketa ofc i ova je win

oO

 

Link to comment
Share on other sites

Hehe...opet japanci...

U svakom slucaju, procitah i Parallel worlds od Michico Kaku-a, druga njegova knjiga koju sam procitao...fantasticna je....

Teorije o postanku svemira, njihovi autori, m-teorija stringova...jako lepo objasnjeno i zanimiljivo stivo...

Earth abides - postapokalipticni roman Georga Stewarta...virus koji je pobio veliku vecinu stanovnika zemlje, oni koji su ostali moraju da se suoce sa posledicama i krenu ispocetka da obnavljaju civilizaciju

Childhood`s end od velikog majstora sir Arthura Clarka...fantastican sci fi roman...preporuka svima...

QUOTE (Kojot @ Apr 21 2009, 03:24)

relnao pametna devojka se ili iskenaj pre sexa ili se izklistira tusem i namaze pomadom

Link to comment
Share on other sites

U svakom slucaju, procitah i Parallel worlds od Michico Kaku-a, druga njegova knjiga koju sam procitao...fantasticna je....

Teorije o postanku svemira, njihovi autori, m-teorija stringova...jako lepo objasnjeno i zanimiljivo stivo...

prva Hyperspace ? :D jesi li čitao pdf ili naručio, nisam video da su ga naši prevodili ?

edit

pronašao sam 1 naslov preveden.

http://www.heliks.rs/ajnstajn_kosmos.asp

Edited by Corey

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...