Jump to content

nesanica


Kako se borite sa nesanicom?  

72 members have voted

  1. 1. Kako se borite sa nesanicom?

    • ja spavam normalno
      40
    • napijem se
      5
    • blejim na forumu
      11
    • brojim ovce
      12
    • kupio sam kontur jastuk
      4


Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

relativno normalno spavam, ako legnem do jaja kasno spavam najkasnije do 1 pola 2 eventualno. ako legnem u normalno vreme oko 12-1 ustajem oko pola 10, ili 10

naravno izuzetak je pred ispit i kolokvijume, onda nema leba da spavam, pa lepo zgutam par bromazepama ili diazepama, lekar mi napisao recept, popusim par pljuga i spavam kao bebica :)

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

nem pojma, istrenirao sam se da mogu da spavam.

Drkanje pomaze, seks pomaze, fizicka aktivnost pre toga pomaze, tusiranje pomaze, mozes da ga izdrkas i 2 puta ako je bas gusto..... i odma posle toga na spavanje. U stvari najbolje bi bilo da legnes i da ga drkas, kad treba da svrsis okrenes se na stranu i svrsis na pod/zid, vratis se na ledja i sklopish ochi. (nije da sam probao)

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

Ja lako zaspim jer sam po citav dan na nogama, obidjem grad uzduz i popreko ;) Jedino sto imam problem sa tim jer se budim dosta tokom spavanja, 2 puta najmanje pa sticem utisak da ne spavam dobro. Isto tako se obicno nateram da ustanem malo ranije (iako bih rado nastavo da kuntam) jer kad tada ustanem brzo se rasanim i kul funkcionishem, ako nastavim da spavam jos koji sat sav se raspadnem pa jedva ustajem, nije mi nidocega i slicno.

Link to comment
Share on other sites

Trebo si jos neke odgovore da ubacis: ne mogu da zaspim jer vidim demone,

ne mogu da zaspim zato sto 3 ipo godine zivim nocu, a danju spavam.

:))

Strah

Elem, rekord ne spavanja mi je 3 dana i 6 sati. Ne pitajte me kako. Posle toga sam spavao 22 sata i samo jednom sam se ispisao na tamo nekih 15 sati...

Ali mi smo night generation... get used to it and enjoy it...

V

Link to comment
Share on other sites

nem pojma, istrenirao sam se da mogu da spavam.

Drkanje pomaze, seks pomaze, fizicka aktivnost pre toga pomaze, tusiranje pomaze, mozes da ga izdrkas i 2 puta ako je bas gusto..... i odma posle toga na spavanje. U stvari najbolje bi bilo da legnes i da ga drkas, kad treba da svrsis okrenes se na stranu i svrsis na pod/zid, vratis se na ledja i sklopish ochi. (nije da sam probao)

[8)] ... shljis!

Link to comment
Share on other sites

vratih se u normalne tokove hvala bogu , poslednjih 5 meseci nisam mogao da zaspim pre 8 ujutru , i onda sam jedan dan prelomio izdrzhao do uveche legao u 21 i ustao u 8 i od tad spavam lepo i redovno , i mogu da izjavim da je ovako mnogo bolje mnjih.

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

nauchno je utvrdjeno da najzdraviji san je onaj od 7h znachi ni minut ispod ni minut iznad ..

A cekaj, zar one rem i ostale faze traju bash tacno u minut kod svakog coveka isto? Posto, ako se ne varam, sad prave ove nove budilnike recimo (neka istrazivanja) koja u skladu sa tim kad je najpogodniji trenutak za budjenje (upravo zbog tih faza dza bu) bude coveka u rasponu od 15 min pre i 15 min posle upisane vrednosti na alarmu.

ono sa podesavanjem alarma kod mene prosto ne radi :) Ako znam da nemam obaveze, ne cujem nijedan sat u kutji, eventualno telefon. Ako imam nesto u 7, cucu i alarm i sat i telefon i sve, ali cu se iovako probuditi pre svega toga kojih 10ak minuta :)

Link to comment
Share on other sites

A cekaj, zar one rem i ostale faze traju bash tacno u minut kod svakog coveka isto? Posto, ako se ne varam, sad prave ove nove budilnike recimo (neka istrazivanja) koja u skladu sa tim kad je najpogodniji trenutak za budjenje (upravo zbog tih faza dza bu) bude coveka u rasponu od 15 min pre i 15 min posle upisane vrednosti na alarmu.

rem faza traje izmedju 90 i 120 minuta ako se ne varam shto u prevodu znachi 1:30 do 2h .. zato postoji i ona pricha sa teslom da je spavao 2h dnevno zato shto je znao da odmah upadne u rem fazu .. nama obichnim smrtnicima treba 5-6h sati za to

a ti budilnici su oni koji bude svetlom koje se postepeno pojachava jel su kao neshto istripovali da ne valja naglo se buditi iz te rem faze sna .. i oni nemaju nikakve veze sa tom rem fazom =)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

a ti budilnici su oni koji bude svetlom koje se postepeno pojachava jel su kao neshto istripovali da ne valja naglo se buditi iz te rem faze sna .. i oni nemaju nikakve veze sa tom rem fazom =)

Nisu to ti, zajeb'o si se. Ovi zahtevaju od tebe da stavis neku narukvicu i onda na konto kakvih implusa provaljuju kad si rem/nerem pa te bude, i slicno. Zato i rekoh da je istrazhivanje/prototip u pitanju. Ali pusti sad to, realno, mozhda gresim (opet) ali koliko se secam osnovne skole ne postoji samo jedna rem faza nego vise istih, pa mi nije jasno kako mozhes da spavas ravno 7 sati ni minut vise/manje ako bas u 6:55 upadnes u rem koji traje do 7:30 (lupam). Mada, mislim da je krajnje vreme da uleti Kole ili tako neko i da nam objasni koliko lupamo ;)

Link to comment
Share on other sites

uf ja sam poceo da spavam ko nenormalan...

lezem u 6 popodne... 19:00 ... 21:00 najkasnije u proteklh 6 dana.. 22:00  [:D]

a budim se u 3,4,5  i tako... zdrav zivot... a ujutru teretana... pa tushiranje... ehh zivot  [:D]

( [;)] )...

MOJ BICEPS JE VECI OD TVOG tralal veci od tvog [blue]

Link to comment
Share on other sites

naravno da ne treba SVI ljudi SVIH uzrasta da spavaju TAČNO sedam sati..

ovo za 23-06 je još veća glupost, bioritam se menja iz dana u dan, a računanje vremena se prilagodi tek dvaput godišnje..

Link to comment
Share on other sites

naravno da ne treba SVI ljudi SVIH uzrasta da spavaju TAČNO sedam sati..

ovo za 23-06 je još veća glupost, bioritam se menja iz dana u dan, a računanje vremena se prilagodi tek dvaput godišnje..

jel imamo ovde neke bebe do 4 godine ? jel imamo starce preko 60 ?

gde pishe od 23-06 ? pishe 23-09 jel je to u okviru svih normalnih bioritmova .. mislim mozesh ti sebe da izmuchish i promenish bioritam da ti najkvalitetnije spavanje bude od 10 - 20 al chemu to ?

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Evo plana:

Za nekih sat ću valjda uspeti da zaspim, četri čuke sna, pa škola (neću spavati na času), posle škole basket, učenje i zezanje u Photoshopu, neću da spavam po podne, ima da se oko 9pm naklopam, legnem i upalim TV. Ovo bi ubilo konja, valjda ću ja da zaspim!

...obucem caletovu prugastu pidazmu...

I ja nosim ćaletovu prugastu pidžamu! [:D]

God save Opera Mini.

Samo Klejbezable, ostalo su sitnice.

Rastaman still stand.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...