Jump to content

Ceo život je štedeo, jeo koske i kačamak, pušio


Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pade mi na pamet...

Mi zelimo demokratiju u ovoj zemlji...

Ali ih stalno pljujemo i nikad ne glasamo za njih nego za sve moguce ostalo...

Ili glasamo pa ih ubijemo...

To onda znaci da mi zelimo suprotno...

A to je diktatura/tiranija...

Znaci demokratski bi bilo u nasoj zemlji da uvedemo diktaturu...

Po recima jednog mudrog coveka "Mi smo jedini narod na ovome svetu koji je najebo zbog prevelike pameti".

:-)

Link to comment
Share on other sites

Po recima jednog mudrog coveka "Mi smo jedini narod na ovome svetu koji je najebo zbog prevelike pameti".

pre mislim da smo zbog zadnjeg dela te rechenice najebali i najebavamo se konstanto nego zbog toga shto je pisac hteo da kaze ..

inache kakva demokratija ? jel to raste na drvetu ?

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Pade mi na pamet...

Mi zelimo demokratiju u ovoj zemlji...

Ali ih stalno pljujemo i nikad ne glasamo za njih nego za sve moguce ostalo...

Ili glasamo pa ih ubijemo...

Izvini odakle ti to? Praktično još od 97 u srpskom biračkom telu tzv. (i kretenski nazvane) demokratske snage imaju preko 60% biračkog tela! I kako to onda ne glasamo za njih?

To onda znaci da mi zelimo suprotno...

A to je diktatura/tiranija...

Naravno da ne znači, ponovo te pitam, odakle ti takav zaključak?

1. Mi smo narod koji izrazito demokratski i po svom duhu

2. Mi smo narod koji se upečatljivo iznad proseka zanima za politički život (u odnosu na ostale narode)

3. Vrlo smo kritičan narod

Glavni problem za ponovno oživljavanje naše demokratije nije narod, već upravo te tzv. zapadne "demokratije" koje neprestanim mešanjem i pritiscima stvaraju ogromnu nestabilnost u našem društvu.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Sto se toga da li neko uzima u dzep ili ne uzima, ja ne kazem da to ne postoji, ali je to pre izuzetak nego pravilo. Poenta price je da ces pare za neku manifestaciju dobiti ako imas dobre kontakte i uticaje na raznim stranama, a ne ako dodjes nekome i kazes daj mi 10 miliona, tebi ide 5%.

zwerko, ne pravi se pametan i naivan. to se ne zove fundraising, organizovanje donatorskih vecera, impuls za zivot nego korupcija. I nismo mi otisli u fazonu "trebaju nam pare pa nam dajte zato sto smo zaludni i ne znamo sta bi drugo i kako da organizujemo nesto sto nam je onako palo na pamet dok se ceshu muda", nego sa tachno preciziranim iznosom, koja je bila objasnjena do u dinar (smestaj, karte, ...). Grad Beograd ima budzet za sport, koji je mali (oko 27 miliona dinara) ali to ne znachi da neko ko prima veoma lepu platu od grada,dakle od svih gradjana, i plus ima neki posao sa strane,moze da trazi DOSLOVNO, JASNO, DIREKTNO, U LICE, da se ugradi sa 5 ili 10 procenata. Te pare nixu njegove, nisu njegovim znojem stvorene pa da trazi nadoknadu. TO se zove KRIVICHNO DELO, makar se tako radilo i na zapadu, i u vrloj americi, ili u evropskoj uniji. A ni tamo nije to tako, ako procackash kako je nedavno zavrshio republikanski vodja u kongresu, upravo zbog slichnih "nepravilnosti u radu"...

mozesh ti da se makljash sa semantikom koliko god hocesh, ali kriminal je kriminal uvek. I ne prichaj o tome kako rade politichari u najvecoj stranci sada, jer se jedno zlodelo ne moze opravdati drugim

Edited by iguana

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Meni je samo cudno kako to da se digne tolika frka svaki put o funkcionerima DS, a ni jedan jedini topic na ovom forumu nije bio o trenutno najjacoj partiji u Srbiji?

Evo sada ću da ti objasnim zašto?

Šta možeš da očekuješ od partije koja se zalaže za granice Korlobag - Ogulin - Virovitica? Je l' ljudi osuđuju kurvu što se sa svima kara, razume se, ne vole moralni kurvu kao posao, ali nikad neće diskutovati "vidi onu prostitutku, noćas se opet karala sa nekim drugim". A da je u pitanju neka obična komšinica, naravno da je tema da li se kara i sa kim osim sa svojim mužem.

Poenta je da ljude izuzetno uzbuđuje kada stranka kojoj je bio predsednik jedan Zoran Đinđić, stranka koja kobajagi propagira neke moderne stvari, demokratske, stvari koje su dobre za Srbiju, malo malo pa popljuje po samoj sebi pomoću mnogih svojih istaknutih funkcionera. Pa se onda i postavlja pitanje zašto su joj stalno takvi ljudi u samom vrhu? Spisak je dugačak na žalost: Neša 5%, ex Čeda Jovanović, ex Branislav Lečić, Goran Vesić, Vladimir Beba Popović (nije član ali kao da je bio), Bojan Pajtić, Borislav Novaković... A i DS kvari imidž o sebi i kada članovi kao ti (kojih ima svuda, i svi isto pričaju) otvoreno opravdavaju korupciju i relativizuju je kao jedno od najgorih KRIMINALNIH dela, ne zato što su i oni kriminalci, nego zato što osećaju potrebu i obavezu da brane svoje kriminalne stranačke kolege na visokim položajima.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Chitam vashe postove i ne verujem koliko ste zaludjeni politikom!?!

Sedim ovde u hladnoj Rusiji (gde je korupcija verovatno jedna od najvecih na svetu) i kapiram da se Rusi zbog toga uopshte ne tangiraju, a onda bacim pogled na forum (koji se realno moze smatrati prozorom u srpsku stvarnost) i shta imam da vidim - nekoliko likova koji svake nedelje otvaraju topic o tome kako neko iz jedne stranke (zaista ne razumem zashto samo iz te jedne?!?) krade dok je na vlasti. Pa pichka mu materina, ispada da se jedino u Srbiji krade na vlasti i da jedino chlanovi jedne stranke kradu dok su na vlasti!?? Ma nemoj...

Edited by ZerBah

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Chitam vashe postove i ne verujem koliko ste zaludjeni politikom!?!

Upravo sam hteo da otvorim topic o tome. Otvorite deo foruma za politiku pa se napucavajte, i shvatite da mozete do juce da pricate o politici, NISTA necete promeniti.

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ja se pre svega izvinjavam sto ono "prevelika pamet" nisam stavio pod navodnicima,eto jbg nisam se setio na vreme ali dobro svi znate sta sam mislio tim citatom,uvek kenjamo kako znamo bolje,nama niko nece da soli pamet,svaki drugi srbin zna bolje fudbal od ronaldinja,"niko ne sme da vas bije" itd. znaci nas mentalitet kao naroda = rupa i tu valjda nemamo sta da diskutujemo...

A ovo u vezi politike,znaci jeste frikovi [:D] samo taki [:D] al' kruko je u pravu lik,ne mozemo nista promeniti kenjanjem a vi to samo radite [:D]

A i pored toga ja smatram da akcije i izbori nacinjeni u zivotu definisu ljude a ne njihova lupetanja,pa eto sad imamo situaciju da svaki clan Djindjiceve bivse vlade nije u sadashnjoj, a Kostunica sklapa vladu sa radikalima...ciste chinjenice...i to je demokratija a? budale [:D]

:-)

Link to comment
Share on other sites

Gde si ti skapirao da sam ja pricao u proslom vremenu? Ja sam pricao o trenutno najpopularnijem politicaru u Srbiji, koji je sam sebi dodelio stan, nije ga kupio.

jbte, ne mogu da poverujem... koji crni najpopularniji politichar bre?

zerbache, ovde je prosechna plata 200 evra, inflacija raste, cene vetjine stvari su skoro indentichne onima u zap. evropi ili sev. americi. U zemlji koja je 50 godina bila u socijalizmu i lagano propadala sad je pochelo brzo da se propada, ljudi paniche. Apeluje se na smanjenje javne potroshnje a nikom nije jasno zashto je javna potroshnja uopshte velika jer se to nigde ne primetjuje.

Ovde bre poprave put, i isti taj put je posle 2 godine opet ruina, pun kratera i dzombi... zashto? zato shto se toj firmi isplati da dobija posa na svake 2 godine umesto na svakih 10... i isplati se nekom ko je zaduzhen da toj firmi da posao.

Ja kapiram korupciju, gde ima para skuplja se kajmak pa to neko pokupi.... ali ovde bre NEMA para i meni stvarno nije jasno odakle bre vishe kradu.

Link to comment
Share on other sites

Ja nisam ni za jednu stranku (što ne znači da ne glasam), jer nema takve koja u potpunosti zastupa stavove koji se poklapaju sa mojim. Da neko ne pomisli zbog moje pro nacionalne orjentacije da sam za DSS, i za njih imam spisak idiota kao za DS, i isto su stranka sa relativno normalnim vrednostima i oni pljuju svaki dan po sebi sa: Draganom Jočićem, Obrenom Joksimovićem, onaj retard što je bila ministar prosvete, Hamović i Lazarević (koji nisu članovi ali kao da jesu), Đorđe Mamula, Iznogud Vuksanović itd...

A što se tiče razmišljanja ili ne razmišljanja o politici samo ću da citiram svoj trenutni potpis:

"Ahh, Lisa. The whole reason we have elected officials is so we don't have to think all the time."

Homer Simpson u epizodi "Bart's Comet" (2F11)

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Pa ovde da se svi stanovnici Beograda samozapale iz protesta, nikoga ne bi boleo kurac da promeni vladajucu garnituru. Plus ono standardno "svi su oni isti". Gledaju da iscede i zadnji dinar za par godina mandata. A razmisljanjem o svemu tome mogu samo da dobijem povisen krvni pritisak. Ds, radikalna stranka, sps, sve su to razlicite strane iste medalje, a ja cu svoj mentalni kapacitet da trosim na razmisljanje na to kako da odem odavde, jer iako sam sposoban da sasvim fino zivim ovde, ne zelim da zivim sa gomilom morona kojom vlada gomila morona.

@ Ramirez

Naravno da ima para, stampa se nova lova, ko te pita za inflaciju, navik'o je srbin na bedu!

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ma znam da nije, nego pita covek odakle pare. Od stampanja love, izmisljanja novih glupih poreza i zakona, itd...

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

Ne bi bili nepovoljni, prosto zato sto je on sa platom koja je znacajno veca od proseka u Srbiji (zasta ce me mozda sad neki napasti, ali je prosto tako), i sa davanjem prethodnog stana mogao opusteno od 2001. do danas na posten nacin da ustedi pare da kupi veci stan.

...

Sto se toga da li neko uzima u dzep ili ne uzima, ja ne kazem da to ne postoji, ali je to pre izuzetak nego pravilo. Poenta price je da ces pare za neku manifestaciju dobiti ako imas dobre kontakte i uticaje na raznim stranama, a ne ako dodjes nekome i kazes daj mi 10 miliona, tebi ide 5%.

ok, sad mi je lakše, krenuo sam da se tripujem a onda sam shvatio da ne živimo u istoj zemlji...

Link to comment
Share on other sites

Ma znam da nije, nego pita covek odakle pare. Od stampanja love, izmisljanja novih glupih poreza i zakona, itd...

pa ja znam "kako" kradu, ne znam "odakle"... mogu oni da stave josh 28 novih poreza ali nije mi jasno odakle gradjani to platjaju...

a ja cu svoj mentalni kapacitet da trosim na razmisljanje na to kako da odem odavde, jer iako sam sposoban da sasvim fino zivim ovde, ne zelim da zivim sa gomilom morona kojom vlada gomila morona.

a ovo je moj lajt motiv iz gimnazije. kad vidim kako se ljudi ovde ponashaju, i kako razmishljaju, sve vishe i vishe se nerviram i osetjam kao da mi neko krade vazduh. jer ti ljudi nishta drugo i ne rade osim shto dishu moj vazduh... bili bi produktivniji da od njih napravim sapun!

Link to comment
Share on other sites

pa ja znam "kako" kradu, ne znam "odakle"... mogu oni da stave josh 28 novih poreza ali nije mi jasno odakle gradjani to platjaju...

pa od para koje ima shalje rodbina preko grane, od investicija u ovu zemlju .. podugachka je to lista .. da pochnem o kreditima i bankama

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

Ok aj da ne serem mnogo.

Ono sto me najsvise iritira jeste saobracaj u Beogradu.Pocev od gradskih prevoza u kojima se iz dana u dan natrpava sve vise ljudi.Posto se svaki dan vozim 23 i to prolazim i sajam i centar mogu samo da kazem da nam je saobracaj u kurcu i jebem ti kretene koji regulisu saobracaj.Znaci jel neko moze da bude toliko glup da u kneza milosa ostavi dve slobodne trake u 3 sata popodne??!Dok na jednoj strani ide jedan automobil na svakih 50metara na drugoj se guzvaju,a da ne pominjem guzvanje u busu.

A onda sa strane vidim dva crna Mercedesa G klase i audi a8 kako mrache,kao opasni smo znas.Mamu mu jebem,do juce mi je plakao kako vozi juga koji se raspada,a sad mora jos 2 dzipa iza i ispred.Pa kad mi malo manje krao mozda mu i ne bi trebala ta dva dzipa i blindirani audi...

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...