Jump to content

Heroes III


Solflaj

Recommended Posts

Gunnar iz denzna je cava od logisticara! Overlord pa ima nula % sanse da dobije water magic! bacis mu curse i mos se pakuje! Sve jedinice u dunznu imaju mali min. a veliki max demidz tako da... Jos da bacis magije koje nemaju kontra spell kao sto je weakness(koji i nije bas nesto ali napravis combo :) )

Desa je po meni najbolji heroj u herojima jer dobija dobre skillove, a za razliku od kyrrea koji takodje rula moze da uci fire madjije.

Neznam za vas ali mi smo igrali bez diplomatije tako da te heroje ne rachunam

A sto se tice ostalih dobar mi je Monere. Od njegove specijalnosti nema leba ali ima logistiku i offense za pochetak a biras koje ces skole magije u (u zavisnosti od oponenta, jelte) a conflux je imba tako da u zivotu nisam izgubio sa njim.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

pazi primarne skole magije koje kad nadjes u velikom si plusu su air i earth. water i fire su pored zemlje i vazduha beskorisne, mislim haste, slow, lightning bolt, meteor shower, od fire-a jedino valja bloodlust i curse realno gledano, medjutim ja ipak vise volim da kripove usporim pa da ih polako derem nego da idem glavom o zid, a od watera pa jedino castle ima neke koristi od te skole, posto ima dosta dobre water magije, u prevodu ima u njihovom mage guild-u da se uzme prayer, ostalo je sve nebitno od water-a

sto se tice konfluksa, ja uvek igram sa ortacima na random, ako neko dobije konfluks odma pravimo novu partiju, jer relano konfluks ne mozes ubiti, grad koji dobija osnovne skole magije na pocetku sa jedinicama koje su imune na magiju i feniksima kojih dobijas 4 nedeljno.... yea right...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

лично волим комбинацију земља-ваздух или земља-вода, или све три, ако се може. њихови мас спелови ми делују најјебитачније, а ни појединачне нису за бацање...

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

uvek zavisi od grada koje skole magije se uzimaju, recimo sa strongholdom uvek mi je air primarna skola, zbog haste-a, sa necropolisom earth, zbog stoneskin-a, shielda i posebno raise dead, sa fortressom isto earth zbog stoneskin-a i shielda, kad vec imaju bruka armor da ga jos prebudzim

sa castle-om uvek je water primar zbog bless-a i prayera, sa dungeonom earth....

mislim nekako mi je besmisleno da uzimam fire kod strongholda kad imam ogree ili sa dungeonom kad imam komandanta, a cure je vise manje beskorisna magija, jedino mi je korisna kad mi neko blind-uje strelce, ali opet on moze u sledecoj rundi opet da baci blind, dok recimo umesto cure-a na moje jedinice grunem lightning bolt na njegove strelce to ima daleko razornije dejstvo po meni

inace ja uvek uzimam ratnicke heroje kojima nabudzim jednu ili dve skole magije na najveci nivo, sto mi omogucava da bacam velike boostove jedinicama ali me ne ogranicava na koriscenje magija, ali opet u retkim slucajevima je korisnije imati magijske heroje, posebno ako se igra protiv magijskih gradova tipa tower, juce sam recimo ugazio daleko jaceg heroja samo zbog mog heroja koji je imao meteor shower, jerbo tower mora svoje strelce da zastiti, a kad ih "zastiti" od mojih jedinica otvori se ka mojim magijama. naravno posle bitke je sledio load da bi izbegao ortakov gnev :)

Edited by Crno-Sunce

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

pazi primarne skole magije koje kad nadjes u velikom si plusu su air i earth. water i fire su pored zemlje i vazduha beskorisne, mislim haste, slow, lightning bolt, meteor shower, od fire-a jedino valja bloodlust i curse realno gledano, medjutim ja ipak vise volim da kripove usporim pa da ih polako derem nego da idem glavom o zid, a od watera pa jedino castle ima neke koristi od te skole, posto ima dosta dobre water magije, u prevodu ima u njihovom mage guild-u  da se uzme prayer, ostalo je sve nebitno od water-a

sto se tice konfluksa, ja uvek igram sa ortacima na random, ako neko dobije konfluks odma pravimo novu partiju, jer relano konfluks ne mozes ubiti, grad koji dobija osnovne skole magije na pocetku sa jedinicama koje su imune na magiju i feniksima kojih dobijas 4 nedeljno.... yea right...

:)))

Znas sta radi expert bless u dungeonu ili strongholdu ma u svim gradovima??? A sto se tice cure-a i dispel-a ako nemas na expert koga bi pobedio???

A sto kaze dred za berzerk nema sta da se prica:)))))

Sve su skole magije mnogo dobre, samo od situacije zavisi(ili srece) koju ces da uzmes. Minimum 2 zbog izbora spellova, a max 3 zbog ostavljanja 1 mesta za neki pasivan skilll(offense, archery, armorer, inteligence, pa i resistance)

Ja sam za Earth i Water po default-u. Glupo je uzimati u paru samo Earth i Air jer ako ti protivnik baci curse a sebi bless sta ces onda? Gledas kako ti pati vojska.

Ovako mozes da bacis kontra spell ili bar isto sto i on ;)

Link to comment
Share on other sites

Ovde se iznose mnoge cinjenice sa kojima se ja ne slazem. Imam mnogo odigranih partija protiv zivih ljudi (jako malo sam igrao sa kompjuterom) i moram da iznesem neke zakljucke. S tim da napominjem da smo uvjek igrali na XL mapama sa podzemljem i sa Strong creatures !

Sto se tice zamaka, moze se nekom neki svidjati vise ili manje al je cinjenica da je kosturski zamak ubjedljivo najjaci zbog nekromansije. Ni jedna od specificnosti nekog drugog zamka ne moze da se poredi sa podizanjem kostura. U duzim partijama kad se sa Vidominom nakupi 10000+ kostura pobjeda je skoro zagarantovana. A tu su jos i Vampiri koji su najjaca jedinica 4.levela a jos ih ima mnogo po tabli i uz diplomatiju se lako skupljaju. Sve ostale jedinice su nebitne jer kosturi i vampiri mogu sami da rjese bitku. U jednoj partiji sam igrao sa Rylandom protiv Vidomine i odlicno me isla diplomatija i nakupio sam more jedinica (mislim da sam imao oko 700 dendroida) al je drug skupio 15000 kostura a pri tome nije imao diplomatiju i nista mu nisam mogao, pobio sam mu bez problema sve ostale jedinice al su na kraju krenuli kosturi i jednim udarcem mi ubijali sve jedinice.

Kod magija su ubjedljivo najbitnije Earth i Air i to zbog town portala i dimension doora. Pokazalo se da brzina kretanja najcesce donese prevagu u partiji. Uzalud sve sposobnosti u bitci kad se pomocu dimension door-a obidju utopije, nabudze skilovi i pokupi more jedinica diplomatijom. Tako da bitka ispadne cesto skroz dosadna.

Link to comment
Share on other sites

kao sho si i sam rekao ti si igrao samo xl mape i verovatno si u pravu sho se njih tiche, ali na manjim mapama gde je toliko budzenje nemogutje, necro gubi tu nadmotj. sho se tiche igranja na xl, nemam bash nesho preterano iskustva, ali mislim da ako ga nadjesh na mapi malo ranije i pochnesh da ga napadash pre nego nabudzi silne skeltone cela taktika mu pada u vodu

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

pa berserk bi uradio da onih 10k kostura pobiju celu svoju vojsku.

a posle slow+implozija+ranged jedinice i odoshe kosturi.

btw dr oetkeru prvi put chujem da neko s Rylandom fokusira drvetje (jes da je to njegov specijal), ali kad se vetj igra diplomata onda je uvek na terenu bolji izbor jedinica.

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

vampiri su dojajna jedinica, posebno ako se igra sa banerima, mada ja uvek stavljam banere na prve jedinice i srelce, i kasnije na najjace jedinice, najslabijim jedinicama budzim health, strelcima dmg, a najjacim 25%chanse da blokuje 50%dmg-a

na velikim mapama pobedu najcesce odnosi onaj koji prvi uzme jednu utopiju,to uopste nije lako kad ti dodje 16 darkness dragona, to su najjace utopije, iako tu izgubis skoro celu vojsku uvek vredi.

takodje i budzenje heroja je do jaja bitno, u jednoj partiji na primer ja sa mojom vojskom od tri nedelje napadam i oslobadjam zatvor i tu nalazim heroja lvl 20, dok su moji ortaci imali najjaceg heroja 5tog lvl-a, ili recimo sa herojem 3ceg lvl-a u blizini zamka nadjem nebranjenu pandorinu kutiju, tj bila je branjena sa azurnim zmajevima ali se moglo prici lako, uzmem pandorinu kutiju i dobijem 15000 exp, i to je bilo tjao zdravo, jer sam samo sa komandantom vojske da ubijam armije, mislim sta da vam kazem kad je samo komandant vojske u utopiji ubio 12 darkness dragona i time i sam umro. sta mi moze iko uraditi sa herojem koji ima 60 armora i 1100 helta, i pritom ima 95% magic resistance, moze da place i nista vise

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

vampiri su dojajna jedinica, posebno ako se igra sa banerima, mada ja uvek stavljam banere na prve jedinice i srelce, i kasnije na najjace jedinice, najslabijim jedinicama budzim health, strelcima dmg, a najjacim 25%chanse da blokuje 50%dmg-a

na velikim mapama pobedu najcesce odnosi onaj koji prvi uzme jednu utopiju,to uopste nije lako kad ti dodje 16 darkness dragona, to su najjace utopije, iako tu izgubis skoro celu vojsku uvek vredi.

takodje i budzenje heroja je do jaja bitno, u jednoj partiji na primer ja sa mojom vojskom od tri nedelje napadam i oslobadjam zatvor i tu nalazim heroja lvl 20, dok su moji ortaci imali najjaceg heroja 5tog lvl-a, ili recimo sa herojem 3ceg lvl-a u blizini zamka nadjem nebranjenu pandorinu kutiju, tj bila je branjena sa azurnim zmajevima ali se moglo prici lako, uzmem pandorinu kutiju i dobijem 15000 exp, i to je bilo tjao zdravo, jer sam samo sa komandantom vojske da ubijam armije, mislim sta da vam kazem kad je samo komandant vojske u utopiji ubio 12 darkness dragona i time i sam umro. sta mi moze iko uraditi sa herojem koji ima 60 armora i 1100 helta, i pritom ima 95% magic resistance, moze da place i nista vise

Ne spominji wog ovde. To nije tr00. [:D]

... ukusi su razlichiti... reche djavo i sede u trnje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...