Jump to content

gluma


FATA

Recommended Posts

evo malo pre odgledah neki film na pinku ne znam kako se zove :(, ali uglavnom glumci koji su igrali ; nikola simic, bata stojkovic, bata zivojinovic, pavle vujasic, ruzica sokic, moje neko misljenje je da jedan iz ove grupice moze da nacini film extra zanimljivim. ae sad moze neki film mada to nije tako bitno uglavnom koji su glumci po vasem misljenju VRH, malo je nezahvalno ali sta je tu je. za film ne mogu da se odlucim ali ajde da kazem da mi je onako omiljeni nikola simic

vas neki pogled na glumu tada i danas, i omiljeni glumac, e da jos nesto moje neko misljenje da jedini koji ce moci jedong dana da se poredi sa starom gardom je srdjan todorvic posto je na caleta. :)

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Glumci ko glumci, njihova gluma ako gledamo u novijim filmovima je chisto vrshenje duznosti. E sad shto tatini sinovi koji su zavshili megatrend, bk ili neku-tamo-privatnu skolu za scenario, prave nama nove filmove, uz koje iskreno samo stoka moze da se zabavlja. Shotra nas prikazuje ko stoku i opet puni bioskopske hale, a nekvalitetne glumce i glumice ko shto je npr. Katarina Radivojevic plasira medju zvezde. Generalno pola stare garde je pomrlo, a sa njima i kvalitetni filmovi [chast danashnjim izuzetcima]

Link to comment
Share on other sites

Ako prichamo o domacim glumcima , ne bih mogao da se odluchim za nekog odredjenog jer svi imaju jednolichne uloge , ceo zhivot glume slichne likove...a ako prichamo o stranim glumcima , Al pacino , De niro , Edvard Norton , Brad Pitt , Matt Damon.....sve kvalitet....

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

pa ne znam da je neko glumio u reklamama za deterdzent ;/, ali pitanje su onda bili tako mnogo predobri , a sada krs zivi realno kad gledam nase novije filmove dodje mi da placem.

potpuno se slazem!!! Iako mi je srdjan rodjak andjeli 2 wtf?? Trash najgori!!! I

mislim da se bata stojkovic prevrce u grobu sto mu je pljacka treceg rajha poslednji film!!!

moje misljenje:domaci glumci-branislav lechitj i od mladjih: sergej trifunovic, boris milivojevic, djuricko i nesha glogovac

od stranih:sean connery (mrzi me da razmisljam vise)

Link to comment
Share on other sites

Mislim da problematika lezhi svugde a najmanje kod glumaca. Ako izuzmemo koliki je budzet (jel ga, jelte, popune sponzori), ostaje josh mnogo toga promashenog. Recimo da se danashnja filmska ostvarenja vrte vec oko toliko puta preprichanih pricha, a da ne kazhemo dosadno. Koga kriviti? Pa verovatno celu ekipu, ali kada bih objektivno sagledao stvari bio bi to chovek koji vrshi adaptaciju sa papira/ideje u scenario. Znachi scenarista? Pa, delimichno. Uzmimo da su reditelji malo ushli u shablon i ne prate nove tendencije a ne mozhe se reci da nema od koga da nauche. Mladi autori, chak i potpuno neobrazovani u tom polju, danas u svetu daju nove ideje i koncepte za, opshte prihvatljivo, smeshne pare. Znanje je postalo dostupno a kod nas su shabloni ipak dobitna kombinacija. Kada se neko priseti, pa realno. Jedna od retkih ostvarenja koja su chak i danas interesantna (prevazidjen generacijski jaz) jesu filmovi poput Maratonci, Sabirni centar, Balkanski shpijun and so on, mada lista nije duga. Da da, ukusi se razlikuju, ali opet u svakom ostvarenju, spadao on u domene nashih ukusa ili ne, mozhemo uochiti koliko truda i kreativnosti stoji iz projekta sem onog obaveznog - jelte da bi se snimio film neko more da snima, a onaj tamo da snima zvuk, onaj tamo odrezhe celinu k'o babine rezance i tako dalje.

Malo je mladih, glumaca, reditelja, scenarista ili bolje recheno ekipa, koje bi unele svezhinu na platna. Shto se tiche glumaca ima dobrih ima loshih, ali ne chine glumci film niti predstavu (primer: Ivkova slava/Munje - Djurichko). Film je celina i kao takav uspeva samo ako je celi tim uspeshan.

Ali, mozhda ima nade, mozhda.

Link to comment
Share on other sites

Mali problem je i u tome sto su i Zoran Radmilovic, i Tasko Nacic, Pavle Vujisic i cela ta ekipa bili teske boemcine, pijanci, jako duhoviti ljudi, prosto harizmaticne licnosti i pomalo ekscentricni. To se i prenelo na platno, oni jednostavno dominiraju platnom / pozorisnom scenom.

Ja svakako ne mogu da zamislim voditelja leteceg starta, onda onog superfrajera itd u nekoj KARAKTERNOJ ulozi, kad im je karakter da idu po modnim revijama i da snimaju smorice filmice :)

Koja, Bjelogrlic, Sojka ( ;) ), Mima Karadzic su neka srednja generacija koja ce biti koliko toliko dostojan naslednik.

Mladja generacija je katastrofa totalna, jedini koji debelo odskace je Glogovac i u neku ruku Sergej Trifunovic. Ali ono sto ce sergeja spreciti da postane zvezda je njegov imidz van scene :(

Mislim, da li ce se ikad ponoviti par kao sto su Bata i Mira Banjac :)

Krajnje zalosno ali meni je 100 puta bolje da gledam prve serijale Marija-boba-Zikina Dinastija nego Zone, Slave, MNA2 i slican trash

Link to comment
Share on other sites

mislim da je najbolji glumac svih vremena, globalno gledano Bata Stojkovic! car&bog&kralj&sve

a verovatno najbolji film je Balkanski spijun jer tako nesto jeeee..... juuuuuu..... vrh

(naravno, ovo je moje misljenje, no spitting)

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

Zoran Radmilovic, i Tasko Nacic, Pavle Vujisic, Chkalja, Mija... Koja, Bjelogrlic (mada mi u zadnje vreme ide na q), Mima Karadzic... Srdjan Todorovic, Djurichko, Glogovac i slazem se sa ^^PTA za sergeya...

i, da.. onaj lik Sreckovic je ok...

ova mladja klasa koja je tek izashla pa se sad maximalno vrti, niti su zabavni, niti imash utisak da su glumci... u pravu je onaj koji kaze da trebaju vishe provoditi u pozorishtu...

Link to comment
Share on other sites

Ima necega u ovome sto kazhe Igor, ali isto tako, u novim filmovima se pojavljuju mahom mladi glumci, ove matore koje spominjete gledate u filmovima kao takve, matore. Ispecice i ovi zanat, osim ako ne budu suvise gostovali u Magazinu IN i na slicnim mestima. Lepo reche neko, pre 30 godina je pevach pevao a nije gostovao u emisijama.

Link to comment
Share on other sites

word igore

shto se stranih tiche... ni oni nemaju ne znam koliko dobrih glumaca... a glumica skoro nijedna ne valja (kolko god bi [khm, kole] neki [/khm, kole] ovde voleli da misle da valjaju;).

meni je bre bila milina da svako popodne od 4 sedim kutji i gledam crno-bele filmove na politici. nije tad svako mogao da snimi film.

sad su block-busteri sjebali celu scenu... prosto izgubish respekt za neke glumce zbog recimo jedne njegove uloge u nekom trash-u od 300 miliona dolara. mada bih mogao da izdvojim vinsenta kasela, dzoni depa, kevina spejsija, bred pita, nikolas kejdza, edvarda nortona... eventualno josh neki... za ceo holivud (i recimo francusku:) to je malo.

od starije garde tu su patjino, de niro, oldman, kostner (shto da ne:), gibson, snajps, ...

mada mora se priznati da imaju strashne sporedne glumce, ali to i ne treba da chudi kad imaju nenormalno velik izbor

Link to comment
Share on other sites

starrija garda je dobro glumila jer su to radili jer su osecali ljubav prema umetnoski poput glume. zato nisu glumili samo u filmovima vec su se veoma cesto pojavljivali i u pozoristima. pored nabrojanih zeleo bih da napomenem i predraga ejdusa, josifa tatica, ivana bekjareva itd. danasnji novopeceni glumci su vise u fazonu "hocu da budem glumac/glumica jer je to sada in, i bicu jaka faca, svi ce se loziti na mene, pisace (znamo vec koje) novine o meni, izlazice i moje fotografije (snimane iz znamo vec kog rakursa), bicu popularan/na" itd. i to je generalno sto mi ide na rac. glume da bi bili glumci, a ne zbog ljubavi prema tom poslu. film "kako je propao rok-en-rol" iz aspekta glume nije bas naj-naj, ali se vidi i oseca da je cela ekipa radila taj film sa entuzijazmom i zeljom da bude sto bolji.

a od stranih definitivno donald saterlend

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

tom henks je odličan glumac. uz spejsija najbolji u svojoj generaciji. pretpostavljam da samo oni koji nisu gledali castaway mogu da kažu drugačije.

nažalost, naši glumci, ma koliko dobri bili, ne mogu da se mere sa pravim holivudskim veličinama. to je tužna istina. nemamo najbolje raketne naučnike, nemamo najbolje ragbiste, i definitivno nemamo najbolje glumce.

Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem da su neki nashi mladi glumci mozhda shit i pale se na njihove fotografije u skandalu , svetu itd.

Ali kao shto rekoh oni su mladi tako da ima vremena da sagledaju svoje greshke i da se ne okretju protiv sebe.

Po meni nashi mladi glumci koji su dobri : Srdjan Todorovic , Zoran Cvijanovic

Ovi malo stariji : Mima , Dragan Bjelogrlic , Danilo Lazovic itd.

Ali nash najbolji glumac je ubedljivo Chkalja

Od stranih MOrgan Freeman (valjda se ovako pishe) , De niro (valjda se ovako pishe).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...