Jump to content

Vas prvi konttakt sa kompom


Doca

Recommended Posts

Koji ste ol' school u odnosu na mene [:D]

Prvi komp sam dobio u Februaru 2000-e,malo pre mog rođendana a konfa je bila Inter na 566mhz celeron,grafička 16mb,memorija 64mb i hdd od 20gb :D još uvek ga imam i radi ko zmaj :) Pre toga sam jedino pikao segu i ponekad PS kod ortaka,a onda kada sam uzeo PC kupio sam svoju prvu igru AoE II,i kada sam video tu grafiku i sistem igranja nisam silazio sa nje pola godina :D

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

prvi komp pocetak 90-ih neznam tacno koja godina C64 posle njega sam imao neku amigu pa sam imao neki 486 pa onda od 98 do 00 sam bio bez kompa ( neka moja faza da mi to netreba itd. ) i 30avg 2000 godine sam uzeo celerona na 566 64Mb RAM-a 6Gb HDD i od tad sam poceo ozbiljno da se bavim racunarima :D inace posle te famozne 2000te imao sam jos durona 750Mhz pa posle atholna 1700+ i sada imam tj zadnjih godinu ipo imam athlona 3000+.

Link to comment
Share on other sites

Oktobar 1986 :)

ZX Spectrum...fru d vol mi je bio smorina totalna.

Pola godine sam radio plot-draw-for-next :)

Pola godine posle toga push-pop-peek-pooke

A onda sam narucio od Predraga Djenadica iz Obrenovca svoju prvu kompilaciju igara :)

zx_spectrum_graphics-spectrum_48k_t.jpg

Posle ATARI 1024 STFM 1990-te

Posle sam 1993 prodao ATARIJA i zakleo se da vise necu pogledati komp, tj koji ce mi ku**c to govno pored kafana i barutana :)

2000 sam popustio innergeek-u i nabavio 433@544, tnt2, 64 MB.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam nesto bolestan, tj sumnjalo se da imam shum na srcu, pa su me vodili na preglede na VMA. Tamo je radio nash kum, odveo me kod svog brata "zaludjenika za kompjutere" kako sam ga tada zvao, dao mi da igram Pop corn, ostalo je istorija. Krenulo je sa XT8086 sa 640kb ram-a i 20MB hard diskom. CGA monohtomatski zeleno crni monitor se nekako podrazumevao. Tu sam do besvesti usavrsio DOS, kako unistiti DOS i sl. Pentium 1 133MHz, 16MB EDO ram-a, 1.7GB hdd i S3 Trio 64V+ kao lsedeci moderan kommp koji sam prvi put otvorio. Kuciste mi do dana danasnjeg nema side panel.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

nikad nisam video spectrum, amigu... commodore sam mozhda snimio neka 2 puta :<

sve je krenulo sa 386-com kod drugara, pa 486 kod drugog drugara (pikali red alert kad je njegov tjale pravio pauzu na kompu, inache nuklearni fizichar:)), pa prvi pentium kod tretjeg druga i neizbezhni warcraft na njemu (i railoroad tycoon).

svoj kompjuter sam dobio na leto 2000-te i platio ga 3000 maraka. bio je top konfiguracija svoga vremena sa prvim g-force u nas.

shto se tiche ostalih zajebavancija... pikao sam onu terminator konzolu (neko pucanje, kauboji ovoono:)

pa burazer dobio gameboy (super mario yeah baby :P, jungle book, jurassic park, i ostale gluposti)

pa dobili sega mega drive II jedne nove godine (micro mashines u chetvoro, fifa, nba, mortal combat i druge tabachine, asterix, sonic...).

kupio sony playstation kad se pojavio kod nas i igrao bukvalno sve i svashta i brzo se smorio (sem kad smo igrali u chetvoro neshto ;) pa sam ga dao nekom.. i nisam ga video od tada :'(

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 4 godine. Komshinica kod koje sam non stop blejao (tachnije kod njenih sinova, koji su dosta stariji od mene), je kupila njima komp. I zabava je mogla da pochne [:)]. Aladin, Doom, pa posle Warcraft, i Warcraft II. Ludilo. Ja sam svoj prvi komp dobio `95, 166Mhz Intel neshto, S3 Virge 3D, 32 MB Ram-a...zverina bre.

super je shto si imao intela na 166 MHz godinu dana pre nego shto je izashao

http://en.wikipedia.org/wiki/Pentium

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

igricu sa praistorijskim coveculjkom koji prevozi ljude helikopterom valjda je "ugh-urgh" :)))

Ugh :) Hehe, kakva igra. Dok sam provalio da treba da gadjas drvo kamenom da ispadne votje koje je zapravo vreme, jedan nivo nikako nisam uspeo da predjem. Posle toga je sve bilo lako :) I da, zove se samo "ugh", pravio je neki hrvat cini mi se, i imam je na kompu ako neko hoce da se igra :)

Link to comment
Share on other sites

Prvi kontakt sa kompom sam imao kod brata od tetke.Commodore valjda.Igrao neko tabanje.Prvi komp sam dobiJo 97 valjda neka 486-ica.Vishe se ne secam shta sam igrao..I ondak 98 dobiJo cale od firme makinu.Pentium neki, stvarno se ne secam ali znam da su ovi u firmi gde je kupljen jedva nabavili ono shto im je moj matori trazio.Kako sam samo cepao Fifu 98, NBA Live 99 i NFS III.E kad se setim lepih vremena.Za vreme bombardovanja nisam ustajao od kompa.

.

Link to comment
Share on other sites

uhh za vreme bombardovanja sam przio ol skool igre

lion king

aladin

mortal kombat 1,2

doom 1,2

jazz jackrabbit

heretic

sonic

uh...zaboravio sam sigurno nesto...

zlatna vremena...:))) sad moram da dam 1000e za komp da bi igrao nesto novo na low detaljima...jebes to:))

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

moj prvi komp je bio commodore 64 kad sam imao 7 godina, '92... i prvo sto sam ukucao bilo je iz knjige evo jos se secam poke 53289,10 za menjanje boje pozadine. prvo sto sam igrao ne secam se ali se secam da mi je bubble bobble bila jedna od omiljenih igara

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

prvi put....khm....bio sam mali,komsija cackao nesto oko kompa,ja dosao sa spajalicom i zabo je u kabl za napajanje...protreslo me je dobro,pola shake mi je bilo crno/garavo a komsija ljut do jaja :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...