Jump to content

Vas prvi konttakt sa kompom


Doca

Recommended Posts

Ja se secam da sam prvi komp dobio '96 godine kada sam jedva znao i da citam..cini mi se da je bio 486...

secam se da sam blenuo u njega i kao pokusavao nesto da uradim...posle mi neki lik objasnio komande tipa cd.. cd dir dir/w i onda je zajebancija pocela..

igrao sam doom sve vreme...ali najjace je kad su mi instalirali win 95 pa je moralo da se kuca u dosu win! hahah [:D]

Znaci kada ste prvi put seli za kompjuter i na sta je to licilo?

Novi forum smrdi

3do1AEy.pngyxHzIOp.png

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Imao sam tada 6 godina. Dakle to je bilo oko 1990 godine. Platio sam ga 2000 maraka. A on je bio neka 286-tica sa monohromatskim 10" monitorom i matricnim stampacom. Tacne konfiguracije se ne secam jer ono jos nisam krenuo ni u skolu :) Ali znam da sam igrice (zmiice, i majmune sto se gadjaju bananama pogretao iz qbase-ika). A tekstove sam editovao iz chiwritera (barem mislim da se tako pise).

Ali znam da kada smo ga kupili da smo se svi okupili okko njega i treptali jer oko niko nije znoa ni da ga ukljuci a jelte manual uz komp ne dolazi :)

Link to comment
Share on other sites

Imao sam 4 godine. Komshinica kod koje sam non stop blejao (tachnije kod njenih sinova, koji su dosta stariji od mene), je kupila njima komp. I zabava je mogla da pochne [:)]. Aladin, Doom, pa posle Warcraft, i Warcraft II. Ludilo. Ja sam svoj prvi komp dobio `95, 166Mhz Intel neshto, S3 Virge 3D, 32 MB Ram-a...zverina bre.

Link to comment
Share on other sites

^ hehe ;)

prvi komp sam dobio '99 cini mi se,a moguce i ranije,znaci cim je izasla ova makina: p2 celeron 433,ati 8mb,128 rama...

i kad sam ga dobio vec sam sve znao sta trebam da radim sa njim itd ;)

a prvi put sam imao kontakt sa kompom negde 94te kod burazera koji je imao 386 valjda... i ono pikali smo doom non stop ;)

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Hm? Chini mi se da je ishlo owako - commodore 64, pa apple, pa neki malo bolji apple, pa 486, pa su onda krenuli pentijumi...

Code Realms

Evo je, bice nevolje...

Unutar svake normalne osobe postoji ludak koji se bori da izbije na povrsinu. Niko ne poludi brze od potpuno normalne osobe.

One... Two... Freddy's coming for you...

Three... Four... Better lock the door...

Five... Six... Grab a crucifix...

Seven... Eight... Gonna stay up late...

Nine... Ten... Never sleep again!!!

Link to comment
Share on other sites

92' spektrum, onda zezanje sa komodorom 64, negde 95'-96' sam uzeo pentium 166mhz, 64mb rama, modem 33k, grafika je bila s3 virge 2d a kasnije sam natakario neki voodo :). Prvo iskustvo, pisanje i shtampanje domatjeg zadatka u dos txt editoru :P

Edited by stalja
Link to comment
Share on other sites

moj the very 1st one je bio kad sam imao 3 ili 4 godine... od tad se ne skidam

znam i kad sam dobio 'novi' sa win95 da sam govorio necu ako nema "ono plavo" (naravno, mislio sam na norton explorer ili kako se vec zove)...

treso sam DooM, neke Avione bruka dobra igrica, i jos gomilu sitnih tipa skijanja i nekih maze-ova i sl...

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

prvo sam imala amigu i igrala samo neku igricu sa praistorijskim coveculjkom koji prevozi ljude helikopterom valjda je "ugh-urgh" :)))

a 2000. sam dobila ovaj komp koji imam danas i trebalo bi za nekoliko dana da ga promenim jer je ooozbiljno poceo da zajebava a i de ces duze sa mnom da izdrzis normalan ;)

step in my transporter , so I can teleport ya,all around my heavenly body..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...