Jump to content

Njeno velicanstvo .......... S A R M A !!!


Recommended Posts

  • Replies 122
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sve jedno.... kiselaja...jogurt....extra kiselaja...mada naravno, da bi se zaista ugojio

i postao vredan templarskog reda vitezova od sarme moras da je tuches sa najmasnijom

pavlakom, onom na cijoj casi pise "heart attack 100% guaranteed !!!"

...tada ce te velikodostojnici od zavijutka, vitezovi od kupusovog lista, baroni od slaninice,

lordovi kupusovog isparenja, pa cak i njegova Sarmashka eminencija Drale na celu sa

njegovom svetoscu - velikim sarmitom Kjotom himself primetiti i blagosiljati te corbom

skuhane sarme u kojoj su oni licno potapali svoje umorne svete tabane !!!

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

Eh sad se setih onog vica ...

Prichaju shnicla i sarma, i kazhe sarma:

"Jebote, blago se tebi .. Tebe tucaju svaki dan"

A shnicla kazhe:

"Ko te jebe kad si tako smotana .."

Inache ispalila me keva za sarmu, pa moram da chekam josh neki dan .. Nema mlevenog mesa, mora da kupi .. grrrrr

Link to comment
Share on other sites

sada se setim jedne odvale moga dede,koji , inace kao i vecina matoraca njegovih godina ima problema sa srcem i mora da pazi kada i sta jede zbog pritiska..znaci leti nema teskih jela itd..

"Daj ti meni sarmu leti,necu zimi"

znaci covek ceo zivot jede sarme i pasulja (tavche na gravche[:d])

fml

Link to comment
Share on other sites

има једна причица о јешном ћалцу и два синца, који су имали око 500кг заједно. ти су јели шта су хтели [:p]

после једне вечере, током које су утаманили цело јагње и безброј ћевапа, виче ћалац, онако задовољно жени: "Споменка, донеси сад оно кисело млеко које нам је доктор препоручио за вечеру" [:D]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Sarme ne skrnavim nikakvim prilozima, znaci samo beli lebac i njeno umotano gospodstvo. I naravno sto vise slan'nice ili bilo kog drugog suvog mesa. A ako nesto vise volim od sarme, onda je to sarma od slatkog kupusa, znaci to bi mogao da jedem dan i noc, gladan il sit, sve je jedno. Uf, sad ima da zalim celo vece sto nisam vise u domovini.

Link to comment
Share on other sites

Ma ja gotivim da natrpam 3-5 sarmi u tanjir (nebitno koje su velichiine samo da nema previshe kupusa) i onda seckam, seckam,  seckam, seckaaaaam.....i onda trpam u usta...

Nikad nisam imao zelju da probam sarmu sa jogurtom / pavlakom / kiselim mlekom , verovatno je bila toliko dobra da nisam imao potrebe jer baba  kad opravi sarmu.....ZLO !!|

Obichno je jedem bez leba, mozda malo chisto na nokat . . .

tek sam sad video ovaj post.

po meni, ovo je, od reci do reci, najbolji nacin shvatanja sarme.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Mala,velika,sa pavlakom,hlebom,bez hleba,jogurt,kiselo mleko nema veze sta samo davaj sarme:D

E da,ne znam da li je neko od vas imao priliku da proba sarmu sa pirinchem i bundevinim semenjem (da da,bez mesa,posna sarma ! :)).Ja samo znam da sam se najeo za 3 dana kad sam jeo to chudo:).Btw sarma sa dobrom kobasicom...e to je prava stvar.

Let me tell you the tales of your life of

your love and the cut of the knife

the tireless oppression

the wisdom instilled

the desire to kill or be killed.

Link to comment
Share on other sites

Stvarno mi nije jasna ta kombinacija sarme (kad kažem sarma, mislim na sarmu od kiselog kupusa, koji naravno treba razlikovati od sarmica pod kojima se uglavnom podrazumeva od zelja ili lista vinove loze [8D] ) sa bilo čime mlečnim. Ja sam to prvi put čuo ovde na forumu (a obiđoh dosta slava, svadbi, i ost. dešavanja gde se služi sarma) i nikada niko nije ponudio ni jogurt ni kiselo kao prilog.

Možda se nisu svi razumeli o kojoj sarmi se radi, pošto uz sarmu od zelja, tj. vinove loze (ili čak lipe) ide kiselo mleko. Po meni uz sarmu od kupusa nikako ne ide ništa mlečno jer je kupus kiseo, kao i mleko/jogurt, a isti ukusi se ne kombinuju. To je kao kad bi uz čorbu od paradajza pili vino. Kod sarmica sa zeljem se obavezno služi kiselo mleko, jer tu ima funkciju da "dokiseli" tj. da ublaži ponekad blago gorak ukus pečenog zelja.

Edited by Klinac Balavac

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Slažem se da ne vredi raspravljati o ukusima, kad neko tako voli - voli, ali meni je malo, ne znam, prosto mi se ne slaže! Jedan moj ortak je jeo sledeći sendvič:

prženica premazana eurokremom, pa ljuta kobasica (koja mu je prethodno pala na pod), pa zdenka sir! Izgubio sam apetit sledećih nedelju dana...

@Guslar

Daj napravi nešto o sarmi!

This post has been edited by Klinac Balavac

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...