Jump to content

Zimske gume


Zwerko

Recommended Posts

Nosim se mislju da pazarim zimske gume za auto, uglavnom iz razloga sto sam se prosle godine propisno spucao na ledu. E sad pricao sam sa nekim vozacima (profesionalnim) i oni kazu da poprilicno pomazu kad je klizavo, doduse oni se vise voze na otvorenom putu, ali to isto vazi i po gradu. Sve u svemu u tim raspitivanjima sam dosao do zakljucka da bi me set tih guma izasao nesto oko stotinjak evra sto mi i ne deljuje kao veliki trosak za poboljsanu bezbednost. Iako znam da je vozacko iskustvo vecine clanova foruma na nivou "video sam Porsea na tvu", ima li neko neke preporuke po pitanjima proizvodjaca, kao i preporuke za neki sajt gde se mogu pogledati cene i sve to?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Iako znam da je vozacko iskustvo vecine clanova foruma na nivou "video sam Porsea na tvu",

Sram te bilo! ;) BTW, iako se ne vozim taksijem skoro uopste, pre neki dan sam silom prilika isao istim, i taksta me je toliko udavio (doduse, ajde, korisne su informacije bile) o promeni guma za zimske, proizvodjacima, sistemu, da mislim da bih mogao da otvorim vulkanizersku radnju :))

Link to comment
Share on other sites

mislim da nema potrebe za zimskim gumama sem ako ne planirash da idesh negde van grada i glavnih puteva .. po meni je to bacanja para nikad nisam stavljao zimske (desilo mi se samo 2-3 puta da se okrenem al to je zato shto sam se izdrkavao) .. moj savet ti je jedino da stavish nove obichne ako su ti stare ishabale i to je to

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

čuo sam od dosta ljudi preporuke za beogumu kod ade.. kod njih možeš ostaviti i letnje gume na čuvanje, ako nemaš gde s njima (a zauzmu prilično mesta)..

tigar wintera isto ima dosta preporuka, za te pare i te uslove..

Link to comment
Share on other sites

Izmedju ostalog, ovaj taksista kod kojeg sam "pokupio znanje" rece da je i on met'o Winteru, i da je kao do jaja za te pare. Pre je imao onu neku V268 ili kako vec i kao ona je super, al' zimi ne mozes uz vecu uzbrdicu da izvuces, al' sa winterom nema zime.

V268? Sta je to? Neka nova Motorola..? :)

Tesko da ce naci nove zimske za 100 ojra za set od cetiri...

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Meni je caca uvek govorio, a bogami i caca moga druga da je najvaznije da auto ima dobre gume. S ozbzirom da si ti u pitanju Zverino, a svi znamo da imash dobru platu mislim da bi trebalo da kupis zimske gume neke bolje firme kao sto su: Miselinke(misha ih proizvodi) i po meni najbolje gume, zatim ima tu i pirelli, BS, kumho(jako dobre gume koriste se za reli i za trke ja sam ih imao na audiju drugacije sare prednjih i zadnjih neke munje bas su bile dobre gume ono kocio je u mestu na tankom ledu). Slabije gume sava, tigar, hmm ok su ali ono... u svakom slucaju bolje dati i 100e vise za gume neko placati 250 e za novi far, krilo i branik... :))

V

Link to comment
Share on other sites

tigar je mišelin, zeki :)

e, da, zverko, mogao bi da pročitaš na sezamu, ima nova konfa za automobile i bilo je u poslednjih metar dana dosta priče o gumama.. koliko sam shvatio, te varijante za jeftine gume su loše jer prodaju gume druge klase na kojima pažljivo izbruse oznake tako da se ne vidi da nisu najboljeg kvaliteta..

Link to comment
Share on other sites

To za tu cifru od oko sto evra sam cuo od vozaca koji je uzimao zimske gume za Oktaviju pa ih je platio valjda oko 10K, pa je racunao da su manje gume za Fabiju jeftinije. Iskren da budem nemam pojma koliko zaista kostaju gume, i da li je lik baronisao (mada ne deluje tako), a kao sto sam rekao u prvom postu mogao bi neko da navede i neki sajt gde se mozda mogu pogledati cene kod nas i to. Mislim ako treba da platim 200-300 evra za gume koje cu voziti tri meseca godisnje, plus jos montazu i centriranje trapa svaki put onda zajebite varijantu. Ovo mi je samo delovalo kao povoljno pa rekoh da vidim da li ima nekih iskustava. Sto neko rece nije da cu da riknem bez tih guma, ne vozim se po smetovima od 3m, nego mi cisto delovalo kao interesantno a ne previse skupo resenje za poboljsanje bezbednosti.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

neće ti ni pomoći zimske gume sa smetovima, nisu pravljene za to.. kod zimskih guma je bitno da zadržavaju mekoću na niskim temperaturama i da je šara takva da se za njih ne lepi sneg.. po suvom su dobre i leti, ali su za kišu veoma loše..

pogledaj na sezamu kad ti kažem, valjda nisi zaboravio kako se koristi.. bile su i cene i sve.. čini mi se da je tigar oko 4 hiljade, al zavisi to i od dimenzija..

Link to comment
Share on other sites

To za tu cifru od oko sto evra sam cuo od vozaca koji je uzimao zimske gume za Oktaviju pa ih je platio valjda oko 10K, pa je racunao da su manje gume za Fabiju jeftinije. Iskren da budem nemam pojma koliko zaista kostaju gume, i da li je lik baronisao (mada ne deluje tako), a kao sto sam rekao u prvom postu mogao bi neko da navede i neki sajt gde se mozda mogu pogledati cene kod nas i to. Mislim ako treba da platim 200-300 evra za gume koje cu voziti tri meseca godisnje, plus jos montazu i centriranje trapa svaki put onda zajebite varijantu. Ovo mi je samo delovalo kao povoljno pa rekoh da vidim da li ima nekih iskustava. Sto neko rece nije da cu da riknem bez tih guma, ne vozim se po smetovima od 3m, nego mi cisto delovalo kao interesantno a ne previse skupo resenje za poboljsanje bezbednosti.

Nemoj da te mrzi da otvoris Halo Oglase (ili www.halooglasi.co.yu) i da pozoves par telefona. Tako ces odma' znati na cemu si... Inace, ispravite me ako gresim, zimske gume su po zakonu obavezne u vecini zemalja EU, tako da ipak nisu glupost kako god okrenes. A i najavljuju dugu zimu ove godine.

facebook.com/speed.rs

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...