Jump to content

neredi u francuskoj...


Recommended Posts

Abu Dabi ne izgleda tako jer se Arapi ubijaju od posla, vec od NAFTE. pogledaj Kabul ili Kairo koji nemaju naftu. sve sto je lepo u tim gradovima je staro 1000+ godina. oni su kroz istoriju navikli da zive od danka porobljenih zemalja.

a ti si nasao da pominjesh dve zemlje koje ili nemaju nikakve prirodne sirovine (egipat) bile tudja kolonija do 1922., ili su u konstantnom ratu ( afganistan). Sada cesh ti meni da kazesh kako ni japan nema nikakve sirovine pa vidi gde su sad, ali japan je imao period socijalne izolovanosti i mira sve od kraja ratova shoguna, dakle od kraja 16. veka do 2. svetskog rata ...

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[izvinjavam se shto izvlachim iz konteksta] Treba malo proanalizirati to shto stalno chitamo na ovom forumu i shvatiti da se mnogi u Srbiji ponashaju slichno kao ljudi o kojima ti ovde pishesh... [/izvinjavam se shto izvlachim iz konteksta]

Nemojte pograshno da me razumete, ali vecina problema sa kojima se susrecemo danas su posledica postupaka nasheg drushtva, a ne spoljashnjih faktora. Mozemo mi da mrzimo zapad koliko hocemo za njihovo licemerje u odnosu na nas, ali kao shto reche moj burazer, Francuzi ce naci kompromis sa svojim "chamugama" i Arapima, a mi cemo da sedimo i jedemo g kako nas niko ne voli i kako nemamo normalnih uslova za zivot zbog toga.

dude odavno smo mi prerasli taj period da sedimo i placemo sto nas zapad ne voli (to je bilo posle bombardovanja), sada kad se iole hoce raditi - sedimo i placemo jer nam fabrike ne rade propale su bankrotirale a one sto rade su il prodate strancima i sumnjivim biznismenima za sicu il se drzava trudi da im jos vise spusti cenu ne bi li ih prodala jos nekom, a drzavu boli uvo za one sto rade posteno namece im extra porez a ne stiti ih od strane konkurencije (to druze moj ne postoji nigde na svetu osim mozda u bugarskoj)

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo, oni koji pale i izdrkavaju se tamo su prosto masa bez mozga. Ekvivalent ovde su npr masa retarda navijachkih, oni koji su sinoc bacili suzavac u SKC, gomiletina magaraca koja je za Tomu Nikolica i Slinu Vucica, isti oni koji ma kakav razlog za slavlje traze, pa odu i divljaju po gradu. 80% ljudi na Trgu kada smo dobili bosance pre mesec dana. Verujem da je strashno malo falilo da neki idiot obije neku prodavnicu i sl. To se zove puk, masa, njima i da das to o cemu se ovde demagoski raspravlja sto se obrazovanja ili kvazi jednakosti nece znati sta sa tim da rade. Te stvari ne sporim ali to je samo forma. To se rodilo takvo, glupih ljudi je uvek bilo i uvek ce biti. Problem je sto se ovde pod parolom "demokratije" fundamentalno gresi. Odakle kome pravo da zapali moj auto i da se izivljava kako god. Uzmes i motkom po nosu, kao zivotinju. Paralela sa New Orleansom. Stoka i tamo i u Parizu i ovde i u Kabulu. Jednostavno, ljudi su stoka.

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

gomiletina magaraca koja je za Tomu Nikolica i Slinu Vucica -> malo preterano kenjas sa generalizacijom, pretpostavljam da su kreteni navijaci zvzde i partizana takodje za radikale kao i oni koji su 5. oktobra palili sve zivo isto tako... jebte razmisli malo....

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Prvo, oni koji pale i izdrkavaju se tamo su prosto masa bez mozga. Ekvivalent ovde su npr masa retarda navijachkih, oni koji su sinoc bacili suzavac u SKC, gomiletina magaraca koja je za Tomu Nikolica i Slinu Vucica, isti oni koji ma kakav razlog za slavlje traze, pa odu i divljaju po gradu. 80% ljudi na Trgu kada smo dobili bosance pre mesec dana. Verujem da je strashno malo falilo da neki idiot obije neku prodavnicu i sl. To se zove puk, masa, njima i da das to o cemu se ovde demagoski raspravlja sto se obrazovanja ili kvazi jednakosti nece znati sta sa tim da rade. Te stvari ne sporim ali to je samo forma. To se rodilo takvo, glupih ljudi je uvek bilo i uvek ce biti. Problem je sto se ovde pod parolom "demokratije" fundamentalno gresi. Odakle kome pravo da zapali moj auto i da se izivljava kako god. Uzmes i motkom po nosu, kao zivotinju. Paralela sa New Orleansom. Stoka i tamo i u Parizu i ovde i u Kabulu. Jednostavno, ljudi su stoka.

sa crvenim se slazem u potpunosti, [edit]a "puk" i "masa" su me razdusevili[/edit].

...pogledajte Dogvil, dusebriznici.

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

gomiletina magaraca koja je za Tomu Nikolica i Slinu Vucica ->  malo preterano kenjas sa generalizacijom, pretpostavljam da su kreteni navijaci zvzde i partizana takodje za radikale kao i oni koji su 5. oktobra palili sve zivo isto tako...  jebte razmisli malo....

Apsolutno stojim iza ovoga sto sam napisao. Koncentracija na prosecnog coveka kao objekat u prirodi. Najlakse je asocirati ovime sto sam naveo, ali spomenucu i gomilu budala koji komentarishu "strashne" vesti na b92 sajtu stalno na isti nacin, mogu da spomenem apatiju duha u ovoj zemlji itd. Takodje, uklapaju se i profili ljudi koji preko dana nose trenerku u opasnim kolima kojima je glavni izvor prihoda lokacija na kojoj ce izgraditi novu zgradu koja je po urbanistickom planu trebala da ima 500 kvadrata manje, a pitanje je da li ce imati prijavljeno brojilo za struju. Mogu spomenuti razna mesta za izlaske po Beogradu od kojih mi se stomak prevrne. Jel neko zna sta je Baltazar? Ili onaj St. Braun?

E poenta je da po ovome svemu nismo jedinstveni, toga ima apsolutno svuda, samo je fino kontrolisano na "demokratski" grozno licemeran nacin. I onda je situacija kada gomili popustis, pustis je na ulicu da se prirodno ponasa katastrofalna, sto neko rece, treba dovesti plave shlemove, blabla... Jednostavno je, ljudi su stoka. U vreme vrhunca ljudske civilizacije pre dve hiljade petsto godina u antickoj Grckoj, TO je samo rob moglo da bude.

Nekome ce se omaci nuklearna bomba. Demokratija ce biti izgovor.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

zar to ne bi bila pozitivna diskriminacija, posto svakako da nije pravljena rasna razlika u francuskoj po pitanju obrazovanja. jednaka sansa za sve, ako se ne varam?

Crnci u Harlemu i bogatasi sa Beverli hilsa u teoriji imaju jednake sanse, ali u praksi to nije tako. Ja prvenstveno nisam pricao o rasnoj diskriminaciji, vec o socijalnoj, crnce i arape sam pominjao kao socijalne kategorije.

Jel prichas o onoj drzavi gde je princ od velsa usao u fabriku i rekao "Vidi, Pakistanci, a ne smrde. Interesantno".

Prvo bih voleo da mi navedes kada je to rekao, s obzirom da bi to tamo tako uzburkalo javnost da bi ga se momentalno odrekli. Tamo traze da se kazni strani fudbaler zato sto je nekome rekao da je crnac, a ne njihov zvanicnik da to izjavi. Poslovicno metodicna britanska birokratija, i poslovicno kriticna javnost bi sahranili svakoga ko bi napravio takav gaf, pa makar bio i princ.

e to je jebeno licemerje, i iskreno, sve me vise cudis zveri druze. jesu divljaci, i svi to misle, samo to nije uputno reci. zamisli da ja banem i zapalim ti kola, i krenem sa bakljom prema tvojoj gajbi, jer sam, vidis, nezadovoljan? sta bi rekao. uh, ajde da pricamo o nezadovoljstvu ovog mladog ceveka, pa sta je bilo, mozda je isfrustriran danasnjom pozicijom ljudske civilizacije? ne, ochekivao bi da neko dodje, opali tri pendreka i stavi me u zatvor gde mi je mesto. znas, paljenje kola je paljenje kola, i unistavanje je unistavanje, bez obzira chime motivisano. niko na to nema pravo, jer kako neko moze zahtevati neka svoja prava tako grubo krseci tudja? kakve veze ima nechiji pezho sa tvojim stavom?

Tom logikom bi Sloba imao apsolutni legitimitet da 5. oktobra 2000. na ulice izbaci tenkove i pobije sve one koji su zapalili Skupstinu. Tom logikom su vlasti Juzne Afrike sasvim legitimno pobile sedamsto dece iz osnovnih skola koja su izasla da prostestuju da nece da uce Afrikans. Iako je legalitet na strani vlasti, legitimitet nije, jer ni imaju razloga zasto se bune.

  ovako slab odgovor drzave nema veze sa demokratijom, to ima veze sa prividom demokratije i nesposobnoscu da nekim stvarima stane na put. demokratija je da mi ne zapale kola, kapiras? francuska placa svoje hipoteke iz proslosti, ali to svakako nije nachin koji ce resiti probleme

makar od tebe ochekujem da razumes da se svi problemi drustva moraju resavati kroz institucije

Naravno da se moraju resavati kroz institucije, ali samo ako te institucije imaju legitimitet kod gradjana. Ocigledno je da te insitucije nisu svoj posao odradile kako valja prema francuskim crnackim i arapskim zajednicama, inace se ne bi bunili. Ti ljudi kojima su zapaljena kola svakako nece ostati baz istih, drzava ce im naravno nadoknaditi stetu jer zna da je tu stetu implicitno sama prouzrokovala.

antiglobalistima, koji ni izbliza nisu bili ovako nasilni, su lomili kichme po celoj evropi? zasto? jer to nije rasno pitanje. znachi - bezoblichnoj masi se moze gaziti po lobanji, i to je politichki prihvatljivo, jer to nije rasno pitanje. crncima i arapima koji ugrozavaju privatnu svojinu, koja je osnov danasnje zapadne civilizacije, necemo nista, jer je to rasno pitanje, i odmah ce se pojaviti korektni dusebrizhnici.

danasnje drustvo je sazdano na licemerju, najgoroj vrsti politicki korektnog licemerja. to nije demokratija. to je teror korektnosti

Sa moje tacke gledista i prema anti-globalistima je nepravedno postupano, ljudi su imali svako pravo da protestuju. Tek u momentima kada se taj protest pretvorio u cistu pljacku su imali pravo da reaguju. U Parizu nista ne kradu (ili bar ne znacajno), oni unistavaju ono sto smatraju simbolima svoje potlacenosti, ne rade to iz koristi vec iz protesta. Naravno drzava ne sme da dozvoli anarhiju, ali kada cela jedna grupacija nasilno protestvuje onda postoji razlog da se drzava zapita da li sve radi kako valja?

donekle oftopik

ovih dana se po evropi uveliko diskutuje o usvajanju norme kojom bi izmenili procesne zakone na nachin koji bi omogucio da lica osumnjicena za terorizam mogu biti pritvorena do 90 dana bez pokretanja postupka. jel to demokratija o kojoj pricas zverko? nekog ce drzati (mozda nevinog) 3 meseca, a sa druge strane, preduzimace skoro nista prema likovima koji su krivi po 6 razlicitih krivicnih dela?

ako inicijativa prodje, a mislim da hoce, teroristi ce sustinski pobediti, jer su uspeli da uniste nesto mnogo vrednije u engleskoj nego sto su 3 metro stanice. uspeli su da uniste instituciju staru 8 vekova, temelj moderne drzave.

i mogu da ubiju choveka sa 4 hica iz blizine jer je crn, i jer nosi ranac, ali

Vrlo si los primer uzeo iz prostog razloga koji se desio pre dva dana:

PRVI PORAZ PREMIJERA BLERA U PARLAMENTU

Poslanici britanskog parlamenta odbili su predlog premijera Tonija Blera da novim antiterorističkim zakonoma osumnjičeni mogu biti zadr

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Generalizacije u politici su ekstremno opasne i nepravedne, i niko ne bi trebalo da ih upotrebljava, pogotovu kad se radi o gradjanima sopstvene zemlje.

nije on nazvao crne i arape divljacima choveche, vetj te demonstrante shto su palili kola i razbijali izloge i shta sve ne... i u pravu je.

Jedno je protest, drugo je divljanje. Kako su crnci u USA mogli da se bore protiv mnogo crnje stvari nenasilno i izbore se za svoje prava? Izadji mirno na sred velikih raskrsnica i zachepi saobratjaj u prestonici... da vidish koji efekat bi to imalo a nikakva direktna shteta prema nekom drugom gradjaninu Pariza i niko povredjen.

Link to comment
Share on other sites

Jedno je protest, drugo je divljanje. Kako su crnci u USA mogli da se bore protiv mnogo crnje stvari nenasilno i izbore se za svoje prava?

nope. iako su srzh pokreta za jednaka prava chinili nenasilni protesti, postoji gomila sluchajeva nereda shirom amerike izazvanim rasistichkim potezima vlasti. sluchaj je otprilike identichan ovom u francuskoj, samo je pitanje shta se stvarno desilo sa tim klincima..

Link to comment
Share on other sites

nope. iako su srzh pokreta za jednaka prava chinili nenasilni protesti, postoji gomila sluchajeva nereda shirom amerike izazvanim rasistichkim potezima vlasti. sluchaj je otprilike identichan ovom u francuskoj, samo je pitanje shta se stvarno desilo sa tim klincima..

pa nije isto kad svi znaju da je protest pocheo kao nenasilan i kad je taj isti protest dobro organizovan (na tako velikoj i podeljenoj teritoriji kao shto je USA)... pa se onda dese negde nemiri i sukobi zato shto se ipak radi o jako shirokom prostoru i velikom broju ljudi (i vlast ne sedi mirno kao ovi u Francuskoj sada, vetj je tukla i izhivljavala se)

a ne kad protest pochne kao nasilje nad privatnom svojinom tvojih komshija, bez organizacije... a za svo to vreme na drugoj strani nemash nikog da te sabotira.

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

Znam ja sta se desilo sa klincima.

Nasli su se u Area 51 negde u Americi. I setkali se oni tako, nisu mogli da se sete kako su tu uospte stigli, a onda su usli u top secret bazu tako sto su se promuvali pored jednog pukovnika dok mu je robot skenirao mreznjacu. Kada su usli u bazu, pravac laboratorija, kad imaju sta da vide. Vanzemljaci. E sad tu je vec proradio french-proof sistem, mada se malo zbunio jer su bili arapi po krvi, ali je on modifikovan da prepoznaje drzavljanstva jer nije rasno/verski obojen. Onda su ih elitne jedinice marinaca, poznatijih kao Area 51 marin core, uhvatili za usi, jer su se ovi zablentavili, nisu ih ni culi dok su im prilazili. Onda su im ovi isprali mozgove i direktno ih transportovali u Pariz, blizu struje i kablova da ne ispadne da su klinci bas poludeli, jer ipak neka secanja ostanu u tragovima. Ostalo znate.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

mislim da bi trebalo da pricamo o pojmu drzave, mehanizama upravljanja, legaliteta i legitimiteta, ulozi organa prinude i kapacitetu gradjana da upravljaju drzavom uz fitrirane informacije, koje filtriraju upravo oni predstavnici gradjana koji bi trebalo da rade u njihovom interesu...

zatim o otudjenju vlasti, makijavelizmu, laznim podsticajima, izvrtanju istine u cilju lakseg upravljanja stokom od strane otudjene vlasti, finansijskoj arhitekturi savremene "globalne demokratije", i drugim stvarima koje bi se izdigle iz pukog nabacivanja primera i kontra-primera, koji ovde cesto predstavljaju zamenu teza.

takva rasprava bi dotakla srz savremenih problema ljudske civilizacije, umesto parcijalnih, simptomatskih primera ljudskog beznadja starog koliko i civilizacija.

po meni je sustina da se "mali misevi" NIKAD NIZASTA nisu pitali, a da je danasnji stupanj razvoja ucinio mogucim jedan matriksoliki privid izbora i demokratije. mediji i sistematsko ispranje mozgova generacijama, stvorili su apaticnu, amorfnu masu poslusnika s jedne, ili "aktivista" sa druge strane. i jedni i drugi su u ILUZIJI da uticu na sistem, dok zapravo sistem utice na njih.

demokratija ne postoji vec 2500 godina. ovo danas je izgovor za neogranicenu vlast elita. paradoks je da se u eri globalnog sela informacije, ali one prave, neobojene, mnogo teze pribavljaju nego u srednjem veku.

ako se uporedi kominterna i globalizacija, zapanjujuce je koliko slicnosti postoji i u metodima i u ciljevima. ako se uporedi bratstvo i jedinstvo sa gradjanskim drustvom, takodje. razlicita je samo boja i marketing pristup.

ljudska prava su najeksploatisaniji izgovor za najcrnju diktaturu. ako je svaki peti gradjanin SAD bio u zatvoru, da li je to "zemlja slobodnih"?

zivimo u 1984, gde Ministarstvo mira vodi rat, gde Ministarstvo istine smislja lazi, gde Ministarstvo izobilja smislja nove nacine za izgladnjivanje, i gde se Ministarstvo ljubavi bavi novim nacinima mucenja ljudi. otpustanja, ratovi, zatvori, mediji... vlada se strahom. strahom od gubitka posla, od mobilizacije, od neprijatelja (vidljivih i nevidljivih)... konstantnim plasenjem svojih gradjana, moderan sistem otupljuje njihovu ostricu, tera ih da se bave trivijalnim, svakodnevnim stvarima, dok se sustina skriva. a sustina je da je moderan gradjanin zapravo rob svojih nametnutih navika i sistema misljenja, dok istovremeno zivi u iluziji da je slobodan. ljudi nikada zapravo nisu bili slobodni i zato se gnusam danasnjih prica o slobodi i pravdi, dok u realnosti nema ni jednog ni drugog.

da ne odem u totalni off:

neredi u Francuskoj su onaj matriks nedostatak, koji makar za momenat izbacuje na povrsinu sustinu problema. nezadovoljstvo obespravljenih. i dalje ne smatram da je legitimno paliti nesto u XXI veku u Evropi, ali gradjani, ukljucujuci i mene, koji pozivaju na surov odgovor vlasti, zapravo su takodje taoci te iste vlasti, samo ne pale nista, jer im je otupljena ostrica. a danasnji covek itekako ima za sta da se buni.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Plasim se da prica o bilo kojoj temi u vezi sa politikom nece resiti bilo kakav sustinski problem. A demokratija nikad nije ni postojala.

mozda samo u grckoj pre 3000 godina dok su ljudi bili primitivni. danasnjim ljudima ne treba demokratija a pogotovo srbiji. srbiji bre treba jedan diktator da ga slepo slede jer to srbi u stvari i zele i jedino tako i znaju. tuzno je to ali je tako

srbi su bre ma srbi su

...... f e n s i c ......

...yes, ur unique...

...just like everyone else...

Link to comment
Share on other sites

pa to se zvalo demokratija, takva kakva je, robovlasnicka.

zato je i mogla da funkcionise. funkcionisala bi i danas, kada bi 90% stanovnistva bilo robovi bez ikakvih prava.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

1. nije povecan na 90 dana nego na 28 dana, sa opcijom da sudija produzhi na josh toliko. Kao da tu postoje neke razlike. A predlog je odbijen ne zbog neke moralnosti opozicionih stranaka nego sto torijevci to vide kao jedini nachin da naude bleru, posto nece biti na vlasti josh 10 godina ako ovako nastave...toj grupi poslanika, dodaj i one pobunjene laburiste i socialdemokrate i eto.Svi oni su glasali za ostatak anti teroristickog zakona.

Nije uopste nepoznato da je Britanija u panici od terorizma, kao i Amerika uostalom, ali je isto tako i tacno da postoje mnoge organizacije i vladine i nevladine koje se, pogotovu u Britaniji, zestoko suprotstavljaju ogranicavanju ljudskih prava. I njihov uticaj je, izmedju ostalog, bio kljucan za odbijanje ovog zakona. I kod njih se naravno vrse politicke trgovine, ali je to u mnogo manjoj meri nego kod nas, dok javnost ima mnogo veci uticaj.

2. u pravu si ali delimichno. Jeste povod da se oni bombashki napadi dese rat u Iraku, ali teroristi, islamisti ili ko vec, ne bi mogli da regrutuju lako dobrovoljce za samoubilachke napade, da ti dobrovoljci nisu bili na osnovu lichnog iskustva razocarani u sistem i da se nisu osecali zapusteni i zaboravljeni.

Nije tima sto ucestvuju u teroristickim napadima motiv njihov los zivot u Britaniji, ovi sto su se digli u vazduh su bili sasvim prosecni gradjani Londona. Njima je glavni motiv sto imaju utisak da Britanija nepravedno napada zemlju iz koje su oni dosli. To ti je kao kada su nasi gastabajteri protestovali zbog bombardovanja SRJ, iako oni sami u Nemackoj/Francuskoj/Belgiji... zive sasvim dobro. Samo su arapi mnogo ekstremniji, naravno.

mislim da bi trebalo da pricamo o pojmu drzave, mehanizama upravljanja, legaliteta i legitimiteta, ulozi organa prinude i kapacitetu gradjana da upravljaju drzavom uz fitrirane informacije, koje filtriraju upravo oni predstavnici gradjana koji bi trebalo da rade u njihovom interesu...

zatim o otudjenju vlasti, makijavelizmu, laznim podsticajima, izvrtanju istine u cilju lakseg upravljanja stokom od strane otudjene vlasti, finansijskoj arhitekturi savremene "globalne demokratije", i drugim stvarima koje bi se izdigle iz pukog nabacivanja primera i kontra-primera, koji ovde cesto predstavljaju zamenu teza.

takva rasprava bi dotakla srz savremenih problema ljudske civilizacije, umesto parcijalnih, simptomatskih primera ljudskog beznadja starog koliko i civilizacija.

po meni je sustina da se "mali misevi" NIKAD NIZASTA nisu pitali, a da je danasnji stupanj razvoja ucinio mogucim jedan matriksoliki privid izbora i demokratije. mediji i sistematsko ispranje mozgova generacijama, stvorili su apaticnu, amorfnu masu poslusnika s jedne, ili "aktivista" sa druge strane. i jedni i drugi su u ILUZIJI da uticu na sistem, dok zapravo sistem utice na njih.

demokratija ne postoji vec 2500 godina. ovo danas je izgovor za neogranicenu vlast elita. paradoks je da se u eri globalnog sela informacije, ali one prave, neobojene, mnogo teze pribavljaju nego u srednjem veku.

Sad si nas prosvetlio... Zasto onda ne uzmes pa osnujes neki revolucionarni pokret koji ce dovesti do boljega sveta? Ovde pricamo o konkretnom problemu, a ne o filozofiji.

zivimo u 1984, gde Ministarstvo mira vodi rat, gde Ministarstvo istine smislja lazi, gde Ministarstvo izobilja smislja nove nacine za izgladnjivanje, i gde se Ministarstvo ljubavi bavi novim nacinima mucenja ljudi. otpustanja, ratovi, zatvori, mediji... vlada se strahom. strahom od gubitka posla, od mobilizacije, od neprijatelja (vidljivih i nevidljivih)... konstantnim plasenjem svojih gradjana, moderan sistem otupljuje njihovu ostricu, tera ih da se bave trivijalnim, svakodnevnim stvarima, dok se sustina skriva. a sustina je da je moderan gradjanin zapravo rob svojih nametnutih navika i sistema misljenja, dok istovremeno zivi u iluziji da je slobodan. ljudi nikada zapravo nisu bili slobodni i zato se gnusam danasnjih prica o slobodi i pravdi, dok u realnosti nema ni jednog ni drugog.

Zaboravio si samo kljucnu cinjenicu da ju ovom ovakvom svetu objavljena 1984. dok je u samoj knjizi zabranjeno uopste i posedovanje papira. U tome je sustinska razlika, u mogucnosti slobodnog misljenja. To da li ti sa tim svojim slobodnim misljenjem mozes da okupis oko sebe siroke narodne mase da te podrze je druga stvar, ali ono de facto postoji.

da ne odem u totalni off:

neredi u Francuskoj su onaj matriks nedostatak, koji makar za momenat izbacuje na povrsinu sustinu problema. nezadovoljstvo obespravljenih. i dalje ne smatram da je legitimno paliti nesto u XXI veku u Evropi, ali gradjani, ukljucujuci i mene, koji pozivaju na surov odgovor vlasti, zapravo su takodje taoci te iste vlasti, samo ne pale nista, jer im je otupljena ostrica. a danasnji covek itekako ima za sta da se buni.

Pa sto se ne bunis kad si tako pametan?

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Sad si nas prosvetlio... Zasto onda ne uzmes pa osnujes neki revolucionarni pokret koji ce dovesti do boljega sveta? Ovde pricamo o konkretnom problemu, a ne o filozofiji.

Zaboravio si samo kljucnu cinjenicu da ju ovom ovakvom svetu objavljena 1984. dok je u samoj knjizi zabranjeno uopste i posedovanje papira. U tome je sustinska razlika, u mogucnosti slobodnog misljenja. To da li ti sa tim svojim slobodnim misljenjem mozes da okupis oko sebe siroke narodne mase da te podrze je druga stvar, ali ono de facto postoji.

Pa sto se ne bunis kad si tako pametan?

e, bre Zverko, c-c-c-c-c...

politicar ostaje politicar...

a otkud ti, na primer, znas da vec nemam organizovan "revolucionarni pokret", a da vas ovde samo upozoravam izmedju redova?!?!

Zverko, 1984 je fikcija, kao i "Macak u cizmama", to je i poenta angazovane knjizevnosti (i umetnosti uopste) - karikiranje i preuvelicavanje zarad skretanja paznje citaocu na ogoljene postojece probleme. tako da kad ja kazem da zivimo u 1984 ne mislim da zivimo u Okeaniji pod Englsocom i Velikim Bratom, vec da zivimo u svetu koji opasno PODSECA na Orvelovu fikciju.

sto se tice slobodnog misljenja...

evo, na primer, ja sam visokoobrazovani bogati gradjanin SAD i smatram da su SAD jedna zlocinacka organizacija relativno malog broja ljudi, koja sebe voli da naziva (naj) drzavom. i, na primer, ja za to imam dokaze. cvrste. i, na primer, imam i ljude koji me podrzavaju u tom misljenju. to jeste slobodno misljenje, ali ono se tu i zavrsava. sta ja dalje mogu da uradim a da me ne pojede "demokratski mrak"? da li meni znaci nesto takvo slobodno misljenje kada ne mogu da ga prosirim na ljude bez rizika da me nestane?

jebena hipokrizija i fraze neodemokrata i liberala. sloboda ne postoji za ljude, niti je ikada postojala, i to govorim o onoj pravoj, neanarhistickoj, cistoj slobodi. postoji i postojala je samo dominacija. takva je ljudska priroda i tu nema govora o promeni kroz vekove. menjala su se samo sredstva. i to je kul, nemam na to nista da kazem, niti smatram predmetnim da se protiv toga borim.

ali,

ono sto me raspamecuje i sto je uzasno je samo to sto danas preovladjuje misljenje koje je posledica upravo tih lazi o slobodi i demokratiji, lazi koje se nekriticki i slepo, bez promisljanja usvajaju i gomilaju godinamakroz fraze i parole. a to je da zivimo u naprednom svetu slobodnih i srecnih.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Ovde pricamo o konkretnom problemu, a ne o filozofiji.

konkretan problem je posledica mnogo ozbiljnijih problema, vezanih za ono sto sam obrazlagao.

kada divljaju pristojno obuceni, siti i napiti, pa jos i nadrogirani gradjani jedne od najjrazvijenijih zemalja na svetu, pa ih jos neki i podrzavaju u njihovom "pravednom besu", onda je dalja rasprava na tom nivou besmislena.

onda treba pricati o malo sustinskijim stvarima, koje prevazilaze socijalne uslove, skolstvo, zdravstvo, ljudska prava, civilizacijske razlike.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Nije tima sto ucestvuju u teroristickim napadima motiv njihov los zivot u Britaniji, ovi sto su se digli u vazduh su bili sasvim prosecni gradjani Londona. Njima je glavni motiv sto imaju utisak da Britanija nepravedno napada zemlju iz koje su oni dosli. To ti je kao kada su nasi gastabajteri protestovali zbog bombardovanja SRJ, iako oni sami u Nemackoj/Francuskoj/Belgiji... zive sasvim dobro. Samo su arapi mnogo ekstremniji, naravno.

ne kapirash, chovek koji bi imao sredjen zivot kojim je srecan, zadovoljan materijalnim okolnostima i nachinom kojim se prema njemu ophode, sigurno ne bi imao potrebu da se okrene veri toliko da postane fanatik spreman da digne sebe u vazduh zajedno sa josh 30 ljudi ili koliko vec je poginulo npr u onoj stanici metroa. A btw, ako to vec ne znash, bombashi nisu bili svi arapi, nego je jedan od njih bio i crnac Jamajcanin. Valjda ti to govori nesto

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

a otkud ti, na primer, znas da vec nemam organizovan "revolucionarni pokret", a da vas ovde samo upozoravam izmedju redova?!?!

Da imas ne bi kenjao ovde po forumu, nego bi radio nesto...

Zverko, 1984 je fikcija, kao i "Macak u cizmama", to je i poenta angazovane knjizevnosti (i umetnosti uopste) - karikiranje i preuvelicavanje zarad skretanja paznje citaocu na ogoljene postojece probleme. tako da kad ja kazem da zivimo u 1984 ne mislim da zivimo u Okeaniji pod Englsocom i Velikim Bratom, vec da zivimo u svetu koji opasno PODSECA na Orvelovu fikciju.

Ja ti kazem da postoji kljucna razlika, a to je upravo sloboda govora i misljenja koju ti ovde demonstriras. Zbog toga sta ti ovde baljezgas ti nece upasti policija na vrata i odvesti te u nepoznatom pravcu.

sto se tice slobodnog misljenja...

evo, na primer, ja sam visokoobrazovani bogati gradjanin SAD i smatram da su SAD jedna zlocinacka organizacija relativno malog broja ljudi, koja sebe voli da naziva (naj) drzavom. i, na primer, ja za to imam dokaze. cvrste. i, na primer, imam i ljude koji me podrzavaju u tom misljenju. to jeste slobodno misljenje, ali ono se tu i zavrsava. sta ja dalje mogu da uradim a da me ne pojede "demokratski mrak"? da li meni znaci nesto takvo slobodno misljenje kada ne mogu da ga prosirim na ljude bez rizika da me nestane?

A ima li neko u poslednjih 50 godina da je tako nestao? Nemoguce da toliki slobodoumni bogati ljudi nestaju a da niko za to ne zna. Poenta je u tome sto ti da si bogati visokoobrazovani gradjanin SAD bi te bas boleo tuki da menjas svet jer bi svo svoje vreme ulagao u povecanje svog bogatstva, ili eventualno u trosenje istog. Nikoga od njih nije pojeo demokratski mrak nego niko od njih nece time da se bavi jer su sasvim zadovoljni sadasnjim stranjem. To samo dokoni vole da smisljaju svetske zavere, dok isti ti protiv kojih se navodno bore samo gledaju kako da ojacaju svoje pozicije.

jebena hipokrizija i fraze neodemokrata i liberala. sloboda ne postoji za ljude, niti je ikada postojala, i to govorim o onoj pravoj, neanarhistickoj, cistoj slobodi. postoji i postojala je samo dominacija. takva je ljudska priroda i tu nema govora o promeni kroz vekove. menjala su se samo sredstva. i to je kul, nemam na to nista da kazem, niti smatram predmetnim da se protiv toga borim.

To sve naravno zavisi od toga kako definises slobodu.

ono sto me raspamecuje i sto je uzasno je samo to sto danas preovladjuje misljenje koje je posledica upravo tih lazi o slobodi i demokratiji, lazi koje se nekriticki i slepo, bez promisljanja usvajaju i gomilaju godinamakroz fraze i parole. a to je da zivimo u naprednom svetu slobodnih i srecnih.

Ja ne tvrdim da zivimo u svetu naprednih i srecnih, ali tvrdim da zivimo u svetu koji je napredniji i srecniji od onoga koji je bio pre 300, 200 ili cak i 60 godina.

ne kapirash, chovek koji bi imao sredjen zivot kojim je srecan, zadovoljan materijalnim okolnostima i nachinom kojim se prema njemu ophode, sigurno ne bi imao potrebu da se okrene veri toliko da postane fanatik spreman da digne sebe u vazduh zajedno sa josh 30 ljudi ili koliko vec je poginulo npr u onoj stanici metroa. A btw, ako to vec ne znash, bombashi nisu bili svi arapi, nego je jedan od njih bio i crnac Jamajcanin. Valjda ti to govori nesto

I taj Jamajcanin je bio musliman, tj skoro je presao u Islam, te nije nelogicno da je to bila motivacija. Ono sto jeste strasno jeste da su neki od njih imali solidne poslove, zene, decu, ali su se ipak odlucili da se zrtvuju za neki visi islamski cilj. To samo govori o tome koliko religijska indoktrinacija moze biti duboka. Opet ponavljam, oni to nisu uradili zato sto se Britanija lose ponela prema njima samima, ili prema njihovim sunarodnicima koji zive u Britaniji, vec je presudno bilo shvatanje da je Britanija neprijatelj arapa i Islama. Problem je kreiran spolja, a ne unutar britanskog drustva.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...