Jump to content

Sta nam buducnost nosi?


Recommended Posts

Prvo da napomenem da dva filma koja su me navela da postavim ovaj topic nisam odgledao, vec samo trejlere, malo opisa na TV-u, i malo sam citao o njima, ali ipak mislim da je i to dovoljno za ono sto zelim da kazem, a ako nisam u pravu, ispravite me.

U pitanju su filmovi Ostrvo i Transporter 2. Primetio sam da ti filmovi obiluju reklamama, Ostrvo za Microsoft, za Xbox, pa one MSN ‘Halo Govornice’, i ko zna sta jos sto nisam (srecom) video, dok je Transporter nista drugo do jako skupa reklama za AUDI, sa sve Lamborghinijem u zavrsnici (za neupucene, Laborghini je u vlasnistvu AUDI-ja, jbg, mozda neko ne zna:-)

Verovatno vec naslucujete sta zelim da kazem-Pa zar je moguce da se u reklamiranju cine takvi besramni potezi, za koje svako sa min. dva grama mozga moze zakljuciti da ce delovati iritirajuce i/ili uvredljivo po publiku, barem po kolege sa istom ili vecom kolicinom sive mase? :-)

Mislim da sam negde procitao da se u jednoj igri ili filmu opasno bodu oci igracima/gledaocima sa reklamom za Airwaves, ako se ne varam... A pretpostavlajm da ovo sve gore navedeno nisu samo usamljeni primeri :-(

Najstrasnije je ako se covek zapita kuda sve to vodi, i, recimo, kaze sebi: odsad gledam samo istorijske/fantazijske filmove, tu me ne mogu dokaciti-ali kako se sve razvija, da li nas mozda ocekuje neki rimejk Kralja Artura, u kome ce na Excaliburu da bljesne, recimo, logo Gillette-a, ili Wilkinson-a, ili, hey, why not, Microsofta? Jedino pravilo je: ;Ko da vise’ , zar ne? I gde je kraj ljudskoj gluposti? A zelji za iritiranjem drugih?

Ceka li nas buducnst u kojoj je nocno nebo&zvezde zamenjeno reklamama, gde preko Milky Way-a pise Microsoft Way :-(

Makes me wonder... and you?

Napomena: ovo nije hejt cisto prema Microsoftu, ali su mi nekako najzgodniji za primer, a razloge mislim da ne treba da objasnjavam :-)

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Ceka li nas buducnst u kojoj je nocno nebo&zvezde zamenjeno reklamama, gde preko Milky Way-a pise Microsoft Way :-(

jel' ti to pricas o nekom sajber panku? [:)]

inace, slazem se da je komercijalizacija filmova izgubila i ono malo ukusa sto je imala.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

jel' ti to pricas o nekom sajber panku? [:)]

inace, slazem se da je komercijalizacija filmova izgubila i ono malo ukusa sto je imala.

aaa, proradio je toic i forum, dobro je!

@Admini, moderatori-u podnaslou treba da bude 'U filmovima', ali se sve tako istrpovalo... ispravite, pls

@ Ignis- mene zaista plasi kakvi nas fimovi tek cekaju, ako stvari nastave ovom tempom da se razvijaju...

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Izvini millancche, ali reklama je uvek bilo u holivudskim filmovima. To shto je svima Microsoft zapao za oko u filmu The Island je zbog toga shto su svi vec navikli da gledaju MS logo na svojim kompovima. Nikome naprimer ne pada napamet da se zali shto su svi kompovi u americhkim filmovima Apple Mac... Reklama je uostalom osnovni deo savremene svakodnevice, tako da me uopshte ne tangira u filmovima.

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

Izvini millancche, ali reklama je uvek bilo u holivudskim filmovima. To shto je svima Microsoft zapao za oko u filmu The Island je zbog toga shto su svi vec navikli da gledaju MS logo na svojim kompovima. Nikome naprimer ne pada napamet da se zali shto su svi kompovi u americhkim filmovima Apple Mac... Reklama je uostalom osnovni deo savremene svakodnevice, tako da me uopshte ne tangira u filmovima.

Razumem to, tako je uvek bilo, ali u granicama podnosljivosti,a koje se lagano napustaju, barem je to osecaj koji sam ja dobio-pa mora se primetiti da su ova dva filma i pomenuta ne-znam-koja-igra-sa-airwaves-om otisli (ogromno zajeban) korak dalje.

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

Izvini millancche, ali reklama je uvek bilo u holivudskim filmovima. To shto je svima Microsoft zapao za oko u filmu The Island je zbog toga shto su svi vec navikli da gledaju MS logo na svojim kompovima. Nikome naprimer ne pada napamet da se zali shto su svi kompovi u americhkim filmovima Apple Mac... Reklama je uostalom osnovni deo savremene svakodnevice, tako da me uopshte ne tangira u filmovima.

reče čovek koji zarađuje za život praveći reklame ;)

poenta: da prave iole dobre filmove, ne bi mi smetalo što tu i tamo ima neki logo, a pošto prave ovakve šitove, smetaju mi i mnogo manje stvari od advertajzinga..

Link to comment
Share on other sites

meni ne smeta reklama tipa Transporter 2, Matrix itd. sa krupnim planovima. Onoga trenutka kad se scenario promeni radi reklame preshla se granica (I, Robot i Smitov komentar na converse patike)

Link to comment
Share on other sites

pih bre... zar se ne setjate onog filma "Evolucija" (mislim da je to ime:) sa Dejvidom Produhovljenim, kad pada neki kamichak iz svemira u pustinju (u USA naravno)

» Click to show Spoiler - click again to hide... «
i u sebi ima neke bakterije koje pochinju ubrzano da se razvijaju u nashoj atmosferi... sve u svemu na kraju je jedini spas da se poprska cela ta vanzemaljska spodoba sa cisternom "Head&Shoulders" shampona... reeeci

edit: stavio sam spojler da se se neko zajebe pa pogleda film sa neizvesnoshtju do kraja :)

sorry lucky ;)

Edited by Ramirez
Link to comment
Share on other sites

pih bre... zar se ne setjate onog filma "Evolucija" (mislim da je to ime:) sa Dejvidom Produhovljenim, kad pada neki kamichak iz svemira u pustinju (u USA naravno) i u sebi ima neke bakterije koje pochinju ubrzano da se razvijaju u nashoj atmosferi... sve u svemu na kraju je jedini spas da se poprska cela ta vanzemaljska spodoba sa cisternom "Head&Shoulders" shampona... reeeci

pih sranje... otkrio si mi kraj filma a bas sam zeleo da pogledam to remek delo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...