Jump to content

Stizhe nam sajam,stizhe nam sajam


gruja

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

e pazi dark tower nemoj uzimati samo prvi tom.

nalozices se suvise :)

znaci kupim jedan tom, pa ga procitam 20 puta pa se preznojavam dok ne izadje drugi tom

inace mracna kula ima 7 tomova,

the gunslinger - ok je uvod u pricicu, skroz zanimljivo

the drawing of the three - mene je iskreno malo smorila, knjiga prica vise manje o stvaranju novog rolandovog ka-tet-a

the waistlands - funfuckingtastic, genijalno, ja sam odusevljen bio :) necu nista da spojlujem ali desice se takve neocekivane stvari da ces pogledati knjigu i reci u je bo te :) ([hint]go, there are other worlds beyond this one[/hint]

wizard and glass - ovi nasi papani su to razdelili u dva toma, procitao sam prvi na srpskom, drugi na engleskom, odlicno je, uglavnom prica o rolandovoj proslosti, cuthbert je car, alejn je smarach :)

u svakom slucaju kingovo najvece i najkompleksnije delo, ne propustiti

inace cuo sam da je kraj poslednjeg toma tako nepredvidiv i da cim pomislis da znas kako ce se zavrsiti da te osamari po faci da vidis sve zvezde(znam kako ce se zavrsiti ali necu da vam skenjam uzitak kao sto je moj pametni drug skenjao meni)

hronike ambera sam procitao prvu knjigu(mislim onu debelu u kojoj se nalazi 3-4 knjizice) i odusevio sam se, mada cuo sam da je to najbolja, a i druge uopste ne pricaju o korvinu vec o njegovom sinu mearlinu i o njegovim lutanjima po realmovima, tako nesto barem, davno mi je ortak pricao o tome tako da sam zaboravio

takodje cuo sam da je i knjiga stvorenja svetlosti i tame odlicna, nesto na fazon gospodara svetlosti(fantasticna knjiga toplo preporucujem) samo u egiptskoj mitologiji.

kovenant je mamara, mada dobre su mu samo prve tri knjige, druge tri smaraju nevidjeno jedino je kraj seste knjige dojajan, inace ste culi da je donaldson poceo da pise "poslednje letopise tomasa kovenanta" gde je glavni akter njegov sin... jebeno djubre zeljno para treba ga spaliti, kako mogu biti poslednji letopisi tomasa kovenanta kad je on umro na kraju seste...

imam bludnog sina, caletova knjiga koju je dobio kad sam se ja rodio od kuma tako da ima neku emotivnu vrednost, ako tome dodamo da je moj cale presovao wutru u toj knjizi to jos dodaje shmeku takve knjige :)

ako su pesme toliko dobre uzecu ih, iance procitao sam i post office, i faktotum i poslednji dani carlsa bukovskog, pre manje od nedelju dana(prosle nedelje sam bio jako dokon, citao sam po knjigu dnevno)

procitao sam americkog psiha(prosle nedelje jelten) i odusevio sam se, tako da rules of attraction moram uzeti

inace pre koji dan sam uzeo dve knjige iz platioa,

knjige nose imena Baldurs Gate, i Baldurs Gate : Shadows of Amn

i sta da vam kazem, hack and slash, koji opisuje covek koga bi u pravo vreme spalili na lomachi zbog nepismenosti. inace jedini plus je sto su glavni junaci fazon jahera, khalid, minsc, yoshimo, imoen.

sem toga knjiga je krajnje dosadna i smara, ali boze moj to se mora imati u kolekciji :)

inace broj strana knjige me ne plasi, samo me nedostatak para plasi, garantujem da kad bi pukao 50 evra na knjige(ako sve bude bilo ok tolko cu i puci) da cu imati zanimaciju jedno maksimalno 10-15 dana, a onda cu ponovo morati da cimam ortake da mi daju neke knjige na citanje

inace evo vam jos neke preporuke nekih odlicnih knjiga

venis u podzemlju , ne znam ime pisca ali knjiga je stvarno fantasticna, jako teska za citanje ali izvanredna

karmila, gotski horor, odlicna knjiga matori stil pisanje, stvarno fantasticno

i naravno ako neko slucajno nadje i kupi od lovcrafta slucaj carlsa dekstera vorda, pre mene bice ubiven :)

knjige koje nemojte uzimati

pion prorocanstva, ako volite da citate knjige nemojte uzeti ovo, ako vam pak zafali toalet papira, pa papir iz ove knjige je mek i dobro upija...

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

A to je tek posebna kategorija :) Ono, ljudi koji zive od pisanja mahom su (izuzev onih dnevnih novinara i slicno) neki strucniji ljudi koji takve stvari pisu zato sto se (manje ili vise) razumeju u materiju. Onda (srecom) to prolazi kroz jos 5 pari ruku i ociju dok ne ode u casopis (i jos jedna zagrada, cisto eto).

Link to comment
Share on other sites

e da vas pitam kakva je knjiga andjeli i demoni, uopste kakve su knjige od tog autora? koji zanr, cuo sam nekih interesantnih misljenja o tim knjigama pa da potvrdim ta misljenja, el treba to kupovati?

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

neshto izdavachi ne platjaju autorima, ali ipak autori pishu knjige i prodaju ih izdavachima i mi iako nemamo kintu u dzhepu kupujemo knjige or samting....

Ph0r3w3r0-va privremena signa:

(u okviru Koletove aktzije "Ko-ti-je-kriv-shto-chitash-signature?")

Incest is the best, put your sister to the test

Link to comment
Share on other sites

e da vas pitam kakva je knjiga andjeli i demoni, uopste kakve su knjige od tog autora? koji zanr, cuo sam nekih interesantnih misljenja o tim knjigama pa da potvrdim ta misljenja, el treba to kupovati?

znas kako ako ti citao davincije kod i ako ti se bas svideo

onda uzmi i procitaj andjeli i demoni

Knjiga nije losha ali moje misljenje je da je poprilicno loshija od Da vincija, klasika kao i sve njegove knjige kriminalisticki roman, samo sto su pisane na specifican nacin.

Meni se napr. vise svidela knjiga pre nje a to je Digitalna tvrdjava, koja nema veze sa istorijom.

Danas sam na sajmu kupio Tacka prevare pa cemo videti kakva je!?

Inace smesno je jer su kod nas njegove knjige izlazile u nazad od najnovije i evo sad je izasla prava koju je napiso

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

sad sam se vratio sa sajma i gledam ..

qpih 3 knjige ... ...

sve je bilo ok...

ja doshao tamo u 15 do 9 i ne radi...

tja ushao unutra besplatno... smorio se chekajutji da se otvori, vratio se na kasu, qpio kartu i ponovo ushao...

Ph0r3w3r0-va privremena signa:

(u okviru Koletove aktzije "Ko-ti-je-kriv-shto-chitash-signature?")

Incest is the best, put your sister to the test

Link to comment
Share on other sites

@Starbak

Nije neophodno da se cita nesto da bi se znalo da je dobro ili lose. U svakom slucaju ono sto je tada bila moja osnovna poenta to je da on ne moze pripadati ozbiljnoj knjizevnosti (sa kojom se tvrdnjom moja drugarica slaze, sada, tada nije, cisto diskusije radi), a to mislim i posto sam ga procitao (ali takodje smatram da je jedinstven i da ga treba procitati). Tako sam ja citao mnoge stvari, kao Lovac u Zitu ili Alhemicar, i mnoge druge. Onda te iskustvo nauci da nije potrebno da citas lose knjige kako bi nekom pokazao da su lose, jer je to pogresan stav, svako treba da cita sta mu se cita (jedino mi je krivo sto Dule cita Asimova), tako da u principu vise ne diskutujem o kvalitetu jer je apsurdno.

@Topik

Bio sam na sajmu inisam nista kupio. Ubila me guzva, prvo u saobracaju, a onda i na sajmu. Al' nije mikrivo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Bio sam na sajmu inisam nista kupio. Ubila me guzva, prvo u saobracaju, a onda i na sajmu. Al' nije mikrivo.

Vazno da si ti manje nervozan nego juche ;)

Ja sam danas prosao pored sajma, icicu sutra, danas je bas bila guzva ... sutra cu juriti onda da idem nesto ranije.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...