Jump to content

mobilni tel.


Recommended Posts

Ukrali su mi sad u subotu mobilni u nocnom provodu...Prijavio sam u muriju i kazu da su male sanse da ga pronadju,jer slabo saradjuju sa telekomom i mobtelom koji bi izvadili listing pozivanih brojeva sa mog telefona bez obzira koja je kartica unutra,mozda ga nadju za par meseci a mozda nikad.U roaming-u kazu da oni nemaju nacina da ga pronadju,kazu da samo mogu da prijavim u muriju sto sam vec uradio!Jel zna neko bolji nacin da dodjem do telefona???

Inace telefon je samsung e 800 i imam onaj serijski broj,kupio sam ga pre par meseci...

P.S. Moj broj je konstantno nedostupan..logicno..

Pa,ima li neke sanse ili...?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jako tesko da ces moci da nadjes telefon. Jedino ako uhvate tog sto ti je dig'o jer je u medjuvremenu diz'o jos nesto, pa prizna sve i onda te pozovu da ti vrate mob, ovako je slaba vajda.

E nemate vi iskustva. Srecom, nemam ni ja, ali... gather around children.

Navodno kada je komshija nekog tamo davnog leta (pre cca 3 godine), otishao na putovanje, lik mu upade u kucu i pokupi "par" stvari. E sad klasika pvrati se, prijavi, cheka i nacheka se. I kao oni nadju lika, i on kao sve prizna. Komsha zatrazhi da popricha i to beahu ovako nekako:

-Ajde vrati mi bar kameru

-Necu

-Ima da te umlatim, ubijem...

-Pa ubi me

E sad poenta je da lik je imao kameru i kako je podigao tako je i prodao, shto je veoma velika verovatnoca kod likova. I posle mozhesh da dvilish, da bijesh al' robe nema. A pandurima seva paja.

Drugi scenario je onaj kada ti maznu ili josh bolje izgubish neshto, prijavish pandurima. Oni nadju kandidate koji priznaju SVE i mozhda, ako imaju neku robu pri sebi, vidish i neshto vishe od onoga shto si prijavio. Takodje potrvdjen sluchaj.

E sad...

Link to comment
Share on other sites

Prijavio sam u muriju i kazu da su male sanse da ga pronadju,jer slabo saradjuju sa telekomom i mobtelom koji bi izvadili listing pozivanih brojeva sa mog telefona bez obzira koja je kartica unutra,mozda ga nadju za par meseci a mozda nikad.

Ako imas vezu u muruji veruj mi mogu da se nadju telefon za tili cas...

Link to comment
Share on other sites

Ukrali su mi sad u subotu mobilni u nocnom provodu...Prijavio sam u muriju i kazu da su male sanse da ga pronadju,jer slabo saradjuju sa telekomom i mobtelom koji bi izvadili listing pozivanih brojeva sa mog telefona bez obzira koja je kartica unutra,mozda ga nadju za par meseci a mozda nikad.U roaming-u kazu da oni nemaju nacina da ga pronadju,kazu da samo mogu da prijavim u muriju sto sam vec uradio!Jel zna neko bolji nacin da dodjem do telefona???

Inace telefon je samsung e 800 i imam onaj serijski broj,kupio sam ga pre par meseci...

P.S. Moj broj je konstantno nedostupan..logicno..

Pa,ima li neke sanse ili...?

Pouzadano znam da cim predas muriji takav zahtev oni ga stave u "fioku" i to je to imas 2 opcije.

1. opcija da znas nekoga iz mobtela/telekoma i naci ce ti fon za 10 min [:)]

2. opcija je da znas nekoga iz B.I.A. i oni ti isto mogu naci mob za 10 min [:D]

Ako ne poznajes ni jednog coveka odavde pozdravi se sa njim...

Edited by Stator
Link to comment
Share on other sites

Ako nadjem nekog u telekomu na koji nacin ce oni da ga nadju i kako ce telefon ponovo da dospe u moje ruke?

Pa tako shto svaki telefon ima poseban broj/shifru/neshto koju broadcastuje bez obzira na to koja je kartica unutra , i onda oni vide koji su fixni brojevi zvani sa tvog telefona ili mobilni ako su na postpaidu uglavnom dodju do nekog imena koje mogu da povezhu sa mestom boravka i onda ide prijava muriji koja mu upadne na gajbu i "ono fazon ko te zvao sa tog i tog broja" "niko!" pljus shamar ;D i onda ubede nekog da oda ortaka i tako to ide , e sad ima sluchajeva provereno da murija nadje telefon al im seva paja da ti vrati :D kao fazon tel je dokazni materijal i kao kad ga vratimo vratili smo ga , i onda to potraje par godina i onda se smorish i kupish drugi poshto tvoj svakako vishe ne vredi 5 e...e sad good luck have fun u nalazhenju svog fona...

Gotta learn the rules

so i can break dem properly!

Link to comment
Share on other sites

Ma sta vam je bre ljudi, niko nece da ti digne telefon i onda da ga koristi za sebe :) Telefoni ukradeni kod nas idu u crnu goru, bosnu, albaniju, isto kao sto od njih stizhu kod nas u "legalne prodavnice".

Sto se ukradenih telefona tiche, znam dosta ljudi kojima su digli, nikome nisu nasli, a jedan ortak je bio dovoljno zaludan pa je svakih nedelju dana isao u policiju da vidi "razvoj dogadjaja", naravno, nije pomoglo.

Postoji mala varijanta, kao sto rekoh, da ce uhvatiti lopova dok bude krao radio iz kola ili nesto slicno, naterati ga da prizna sta je sve ukrao, i onda ti naci i vratiti fon.

Link to comment
Share on other sites

ma postoji nachin, ne znam samo ko ima opremu za to telekom/mobtel ili murija .. al u svakom sluchaju bez veze u jednoj od pomenutih institucija nema nishta od toga .. tako da sem ako ti nije neki aparat id 500e+ (a nije poshto da imash takav mobilni imao bi i vezu u gore pomenutim kompanijama [:D]) onda zaboravi na tu prichu =)

• crno nam se piše

• belo nam se šmrče

• mind over matter

• jebo sam vam mater

Link to comment
Share on other sites

ma postoji nachin, ne znam samo ko ima opremu za to telekom/mobtel ili murija .. al u svakom sluchaju bez veze u jednoj od pomenutih institucija nema nishta od toga .. tako da sem ako ti nije neki aparat id 500e+ (a nije poshto da imash takav mobilni imao bi i vezu u gore pomenutim kompanijama [:D]) onda zaboravi na tu prichu =)

Da ima takav fon niko ne bi smeo da mu ga ukrade jer bi ON bio onaj koji je VEZA :)

Don't think of understanding as a 'mental process' at all. Rather ask yourself: in what kind of case, under what circumstances do we say "now i can go on".

fUS165

kWcQcwQpf9Dedwp8ic

Link to comment
Share on other sites

khm...ti kad ubacis karticu mobtel/mts registruje da se doticna kartica koristi pod IMEI brojem tog telefona,dovoljno je da imas IMEI (nesto ko serijski broj) broj telefona i -vezu- koja ce spojiti ta dva i posle je manje vishe lako...ali bez -veze- = nishta! :))

btw. postoje programi na netu za menjanje IMEI broja :)))) (jbg)

Link to comment
Share on other sites

kako kad nije kartica u funkciji?

pa reche chovek...

Pa tako shto svaki telefon ima poseban broj/shifru/neshto koju broadcastuje bez obzira na to koja je kartica unutra

sad, ako ti imash rachun od kupovine i serijski broj telefona koji neko drugi koristi, lako mozesh dokazati da je telefon tvoj, a josh ako si ranije prijavio kradju, panduri imaju pravo da postave pitanje tom liku shto se koristi tim telefonom otkud mu?

ali, naravno... zabole ih... i telekom i mobtel i muriju...

svi profitiraju od tih kradja, koga josh zabole za 'obichne' ljude...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...