Jump to content

Ispadanje SCG sa Eurobasket-a


Corey

Recommended Posts

ma pustite to... sto zeljko nije dao ostavku ako je video koliko je sati...  ista stvar je bila i na olimpijskim igrama kad smo izgubili od kine na kraju... i tad je rekao da nece vise biti selektor...

i pored svega glupost je ne uvoditi milicica pored umornog rebrace i usranog krleta...

+ sjajan potez sa tomasevocem... boze mili pa ima toliko mladih koji mogu da se iskoriste a on poveo povredjenog matorog van kondicije centra....

toliko nelogicnosti za ovako jedinstvenu priliku

Ja ne shvastam sto si tolko navrzo na milicica, nije bio u stanju da pogodi zicer kad se lomio rezultat, ako se secas kad je imao skok u napadu. Po meni nijedan centar tu ne zasluzuje da bude, osim milojevica ako se on moze racunati kao centar. Kad vrate jovu stanojevica i nadju neke sto znaju vise od ovih drvenih trutina, bice bolje.

I nije to nelogicnost, to je sve banda povezana sa domacom mafijom.

"A forgotten virtue like honesty is worth at least twenty credits." -JC Denton

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 233
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Long read ahead [|)]

Svako ima pravo na svoje misljenje, bez sumnje. Ali u svakom slucaju, najlakse je osuti drvlje i kamenje na bilo koga, pogotovu selektora (uostalom zato se treneri i selektori najcesce i smenjuju).

Ali 'ajmo bar malo realno da sagledamo stvari. Vreme "kulta reprezentacije" je davno proslo. Setite se nekoliko prethodnih godina kada je gomila ljudi odbijalo poziv jer bi da se "odmore", "provedu vremena s porodicom, "sto bolje pripreme za start sezone" i sl. Da se razumemo, sve su to validni razlozi, ali isto su tako mogli svojevremeno da odgovaraju Djordjevic, Danilovic, Savic, Divac pa nisu. Oni su stvarno uvek srce ostavljali na terenu. Danas, postavlja se realno pitanje: "Zasto bi neko rizikovao sezonu vrednu XY miliona dolara zarad repke od koje kinte nece videti, odnosno "dobice premije od po par hiljada evra". Nama smrtnicima to izgleda kao svetogrdje, ali u surovoj stvarnosti stvari se postavljaju na taj nacin (i sve ce se vise tako i postavljati).

Obradovic jeste pravio nekoliko, u najmanju ruku, cudnih poteza u jucerasnjoj tekmi, ali to ipak ne sme predstavljati jedini razlog naseg kraha. Isti Obradovic je s repkom uzeo sve sto se uzeti moze a isto vazi i za klubove koje je vodio. Cisto sumnjam da mu je odjednom sve isparilo i da je davao savete a la Dejo Savicevic "on ti doda, a ti daj gol". Situacija medju igracima je nedvosmisleno bila losa, samo mi je izuzetno zao sto Obradovic nije smogao snage da kaze "hvala, dovidjenja" svima koji su mracili i umesto njih doveo U17 momke.

Na terenu nismo imali vodju, niti coveka koji je imao srca (ili jaja) da krene na probijanje zone. S tom zonom kuburimo godinama unazad, ali stariji ce se setiti legendarne scene koja je reprizirana hiljadu puta, kada Djordjevic kao najnizi na terenu protiv Italijana krece da probija zonu i kada ga je Abio prosto pocistio desnicom u glavu. Juce, nismo imali igraca s mudima, kamoli tolikim. Jednostavno, od slave se ne zivi, a to je jedino sto igranje za repku danasnjim reprezentativcima donosi. Nema tu vise patriotizma, strasti, zelj i sl. Sve je zamenjeno dolarima, evrima itd...

Sto se "wild carda" tice, dva su vec podeljena, Juznoj Koreji i Egiptu cini mi se, a dva su ostala slobodna. Da li ce se u Kuci kosarke sazaliti i dodeliti ga aktuelnim svetskim prvacima (koliko ovo tuzno zvuci) videcemo. Direktan prolaz na SP ima 6 prvoplasiranih reprezentacija s EPa. Ukoliko ga i dobijemo, treba poizbacivati vecinu sadasnjih reprezentativaca i dovesti klince zeljne dokazivanja i koseva. Cak i ako zaseremo na sledecem prvenstvu, bar cemo imati tim koji se gradi, a ne ruinu koja se krpi.

Reserved for something catchy.

Link to comment
Share on other sites

Kada je rekao ono za Rebrachu "moramo da pobedimo ono shto imamo u glavama", novinari su pitali Zheljka tipa "shta su vashi igrachi imali u glavama".

*shaka o sto*

- Shta? Kurac su imali u glavi.

Ne znam da l' je neko iz Kurira bio tamo, ali kapiram da su pustili.

U svakom sluchaju njegova je greshka, a verujem da je debelo podgrejana paklom u Savezu, shto im odmah nije rekao "aj zdravo", samim tim rekao sve to ranije. Verujem da bi Duci imao shta da kazhe o tome (dok ne ode u prichu o dopingu). U svakom sluchaju ova konferencija ga neche oprati 100% niti treba, ali on bar ima u vitrini svashta zlatno.

Pritom, nisam chitao ove izveshtaje prenete sa Reutersa pa se izvinjavam ako je bilo, Zheljko je rekao i:

- Pa zar mislite da posle onoliko trenerskog rada, ja ne znam da Francuze treba da dobijemo spushtanjem lopte za Krsticha i Rebrachu ili pravljenjem faula nad Diaom, koji ne mozhe da pogodi ni jedno bacanje.

- Pitajte njih sutra, vech che se oni prepoznati i probati da ograde u novinama preko svojih novinara-menadzhera...

Ovo takmichenje je pokazalo/potvrdilo pre svega koliko su Marko Jarich i Milan Gurovich kurtoni od igracha i ljudi (shto je, nadam se, vechina ljudi mogla da kazhe vech i pre par godina), koliko je KSSCG u raspadu i koliko su proshla vremena kada si mogao da se oslonish na majstore i umetnike, vech morash da rachunash iskljuchivo na polusportskiobrazovane talentovane klince i nepreteranotalentovane radnike _zheljnih_igre_.

Prema Zheljkovim rechima sve je bilo ok na Kopu, a frka je krenula tek posle toga na Akropolj kupu, kao i to da je poraz od Grka 20 razlike prouzrokovan time shto su chetvorica igracha (Jarich, Radman, Milichich, Gurovich?) ostali do 5 ujutru u diskoteci i to je Zheljko saznao od Grka (shto je opet njegova greshka).

edit: spils i bartuc - word.

No shto ne pustiti druge da prichaju bilo shta.

Oni koji znaju neshto malo vishe o sportu u globalu znaju koliko su pripreme bitne, a sa ovim konjima plus Zheljkovim zhivcima teshko je imati iole normalnu atmosferu.

Pritom, ne mozhesh promashiti tri polaganja i upropastiti chistu kontru bez obzira na nesudjenobiloshta ako si sportista.

Edited by F7/Shw.

Lyesmith kept his orange-blond hair pretty much shaved. You could see the lines of his skull. "Tell you what, though. This country started going to bell when they stopped hanging folks. No gallows dirt. No gallows deals."

Link to comment
Share on other sites

Ja ne shvastam sto si tolko navrzo na milicica, nije bio u stanju da pogodi zicer kad se lomio rezultat, ako se secas kad je imao skok u napadu. Po meni nijedan centar tu ne zasluzuje da bude, osim milojevica ako se on moze racunati kao centar. Kad vrate jovu stanojevica i nadju neke sto znaju vise od ovih drvenih trutina, bice bolje.

I nije to nelogicnost, to je sve banda povezana sa domacom mafijom.

milojevic ? koji milojevic? momak izgleda moze da igra samo u prtizanu kako treba kada ubacuje kojekakve vrljoke... tako nizak centar moze samo u nasoj ligi da prodje cini mi se... u ostalom prilika mu je pruzena a on je uspeo 4 puta uzasotpno da gubi loptu :(

ako nisi primetio svaki put kad je milicic ulazio lomili smo rezultat jer je hvatao sve lopte u napadu i u odbrani a zicere nije pogadjao samo protiv spanije jer je prakticno debitovao na zvanichnoj tekmi... vrlo je dobro zatvarao reket... dal ne bi mozda milojevic nadskocio one crnce? ili bi se on nosio sa onom strminom vajsom ... iskreno ja sam jako prijatno iznenadjen njegovom igrom s obzirom koliko nije igrao u nba

jova stanojevic je jedna od velikih napravdi nase kosarke... a nisu hteli da ga stave u repku jer je otisao iz partizana kad oni to nisu hteli....

osim toga druga su to vremena bila kad smo osvajali zlata.. jer su igraci tada ziveli bogato u inostranstvu dok smo se mi rvali sa sanckijama... i ocigledno je bilo da su zeleli nekako da nam pomognu i vrate osmeh ... dok ove sada boli dupe za tak onesto.. vazno je da mu je frizurica na mestu i da se slika polugo za tinejdz novine i da moze da kara svaku kad dodje u bg...

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja se iskreno nadam da necemo dobiti wildcard. Al stvarno ne znam ko ce preuzeti reprezentaciju, jer mi ni jedan trener ne pada na pamet koji bi bio dobar kao selektor.U svakom sluchaju, sledi nam smena generacija,i po meni , vec od sledece godine cemo se priblizhavati blistavijoj kosharci.Nije da nemamo mladih igracha i velikih talenata :)

Link to comment
Share on other sites

Svako ko je video / cuo / procitao Obradovicevu konferenciju za stampu (i izjave nekih igraca), a i dalje pljuje po njemu ocigledno ima ogroman deficit u broju sivih celija. Jedino za sta je Zeljko kriv je sto u startu nije oterao te picke iz repke, a i to je posebna prica.

Lepo rece covek: Igracki smo sigurno najjaci u Evropi, ali smo kao ljudi daleko od toga.

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Definitivno je jedino resenje da se svi poizbacuju i da se ubace U17, kao sto rekoh. Gledao sam konferenciju za stampu, i onaj covek je potpuno puk'o ... Ne zato sto ima neki problem, nego se prosto vidi koliko se iznervirao. A ako drugari iz NBA hoce da se spremaju za NBA pusti ih, dovedi klince koji nemaju za sta da se spremaju preko leta pa da se dokazuju. Silom prilika (nema veze sa sportom) znam koliko je tesko organizovati makar i pet ljudi (a posebno ako imaju neke medjusobne razmirice) a kamoli reprezentaciju.

Link to comment
Share on other sites

ochigledno me je chovek pogresno razumeo. Ne pljujem ja Obradovica, ja bih najvishe voleo da on ostane kao selektor, ali je rekao da nece.Peja_ tajni chitach ovog topika podsetio me je na Dushana Ivkovica, al koliko ja znam on se davno oprostio repke, a i ja bih da uzimam toliko para rusima ko on :p

Link to comment
Share on other sites

pogledajte konferenciju za novinare.

bilo kako bilo.

mislim da je zeljko obradovic covek koji zna posao.

i prica o tome da on kvari jebenu atmosferu nije tacna.

jer.

kako su mogli da igraju djordjevic, danilovic, divac sa istim tim covekom i da budu onako raspolozeni?

jebes to.

a i sto rece kruko.

cela nasa nacija je ili predsednik ili selektor.

i molio bih one koji loptu ne znaju da tapkaju da ne seru previse.

jer lako je sedeti jebenoj kuci i srati o tome sta je zeljko sve mogao a sta nije treba da uradi.

a svi ste izlazili na doceke i bili u fazonu kako je on velicina. svi ste plakali od srece uz tekme koje je on vodio.

a sad serete po coveku.

pricate o nekim milojevicima i milicicima itd.

ma dajte bre. jebes to.

lako je biti igracina u nasoj ligi. navici se na tretman najboljeg (posto verovatno i jeste najbolji kod nas). al to ne karakterise velikog igraca.

djordjevicu nije bila frka da dodje u repku i kad je znao da ce vecinu provesti na klupi.

i nemojte biti olos od ljudi pa srati po nekome ko vam je doneo u najgore vreme razloga da se smejete i veselite.

pa sta ako je u Beogradu?! pa sta sad?!

koliko puta smo mi drugim domacinima uzimali medalje iz ruku?

nemojte srati po obradovicu. covek sigurno zna taj posao da radi mnogo mnogo bolje nego sto mi svi zajedno (sa svim ljudima na ovom forumu koji nisu kosarkasku loptu uzeli u ruke nikada) znamo.

ne serite.

i nemojte glumiti selektore. nego probajte da dobacite sa slobodnog jebenog bacanja.

mrsh.

69869493_l.jpg

i fuck my fans.

Link to comment
Share on other sites

brate ljudi pa zasto ovoliko hejta jedni prema drugima na ovom topicu?uopste ne razumem????pa i ja sinoc nisam mogao da spavam,jel obozavam basket a onda kad malo bolje razmislim sta ja ima da se nerviram zbog tih picketina....moj cale je gradjevinac,i radi u privatnoj firmi u kojoj je radman pazario stan,i tu zgradu je bash moj cale radio...kad mio je cale pricao kako se on ponasa to je strasno....moj cale je miran covek a kaze da je hteo da mu lupi samar.Zgrada je useljenja jos pre 6 meseci,samo stan njegove ekselencije nije jer gospodin voli da se izivljava....glavna poenta je da oni pre svega nisu dobri ljudi a ne kosarkasi...naravno ne mislim ovde na sve,iskljucivo na prozvanu gospodu.....i slazem se da mora sve da se menja ali prvo u savezu...zeljko je trebao da bude mudonja do kraja i da ih izbaci ranije,shvatam da je vrsen pritisak na njega ali jebiga ono bezveze mi je to,a za gospodina jarica i njegov u ekipu ne zelim vise ni da cujem i stvarno ne bih voleo vise ikada da ih vidim u reprezentaciji,ono je sramota,pa ne moras da budes veliki strucnjak pa da sve to zakljucis iz njihove igre.........pustite ih,ne vredi da mi gubimo zivce zbog njih,nek se vrate preko bare i nek broje pare i lupaju recke do kraja zivota za drugo i nisu....

Link to comment
Share on other sites

Kolko vidim ovde se vise ne sere po treneru vec po igracima.

I jeste,tacno je da sam i ja odmah cim smo pukli pomislio,jebeni Obradovic.

I nismo ni zasluzili da udjemo u arenu,tj nisu zasluzili...Onakva nezainteresovanost,odsustvo u mozgu,blejanje.Pa kolko smo jebenih lopti izgubili,pa onda slobodna bacanja.Kako neko ko kosarku igra od svoje 7 godine da omasi zicer,slobodna bacanja,ispusta loptu i ajd da kazemo bilo jednom,svakom se desava ali ne,to se desavalo iz utakmice u utakmicu...

Nema nikakve ideje za napad,sve se svodilo na trojke i dobacivanje Krsticu invalidu koji je morao bas svaku loptu da ispusti.

Koja sramota,da pred onakvim navijanjem,svojom publikom i asevima kao sto su Divac,Djordjevic,Danilovic etc,odigras onako katastrofalno.

Nesloga u timu?Pa Francuzi su takvi stalno,i sam komentator je pomenuo da Parker ne voli kada je Vajs u igri kao centar,jer se njih dvojica ne podnose.Pa su nas opet dobili,onda se pitam u kakvim je tek usranim odnosima nasa repka bila?

Bjukenon Mitch

Link to comment
Share on other sites

pogledajte konferenciju za novinare.

bilo kako bilo.

mislim da je zeljko obradovic covek koji zna posao.

i prica o tome da on kvari jebenu atmosferu nije tacna.

jer.

kako su mogli da igraju djordjevic, danilovic, divac sa istim tim covekom i da budu onako raspolozeni?

jebes to.

a i sto rece kruko.

cela nasa nacija je ili predsednik ili selektor.

i molio bih one koji loptu ne znaju da tapkaju da ne seru previse.

jer lako je sedeti jebenoj kuci i srati o tome sta je zeljko sve mogao a sta nije treba da uradi.

a svi ste izlazili na doceke i bili u fazonu kako je on velicina. svi ste plakali od srece uz tekme koje je on vodio.

a sad serete po coveku.

pricate o nekim milojevicima i milicicima itd.

ma dajte bre. jebes to.

lako je biti igracina u nasoj ligi. navici se na tretman najboljeg (posto verovatno i jeste najbolji kod nas). al to ne karakterise velikog igraca.

djordjevicu nije bila frka da dodje u repku i kad je znao da ce vecinu provesti na klupi.

i nemojte biti olos od ljudi pa srati po nekome ko vam je doneo u najgore vreme razloga da se smejete i veselite.

pa sta ako je u Beogradu?! pa sta sad?!

koliko puta smo mi drugim domacinima uzimali medalje iz ruku?

nemojte srati po obradovicu. covek sigurno zna taj posao da radi mnogo mnogo bolje nego sto mi svi zajedno (sa svim ljudima na ovom forumu koji nisu kosarkasku loptu uzeli u ruke nikada) znamo.

ne serite.

i nemojte glumiti selektore. nego probajte da dobacite sa slobodnog jebenog bacanja.

mrsh.

kad chovek chita ovog byp-a pomisli da byp igra basket kao Jordan... :))

Salim se naravno,

Pravo da vam kazem ljudi nisam citao prosle postove ali ipak sam verovao u ovu repku...

i znam shta sam doziveo prosle godine posle Kineza ali ipak to nije nista u poredjenju shta oni dozivljavaju[pojedini]... ove godine mi je malooo lakse palo... iskustvo... medjutim znam da i pored svega ovoga i sledece godine cu gledati u Japanu sa istim entuzijazom kao shto sam i ove godine...

idemo napred... Radman ce sutra biti na Kubu dok cemo mi ostati ovde...

bez hejta... sledeci put ce sigurno biti bolje ;)

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

u pravu je saint u stvari.... popljuvali ga srbi vise tada... mada makar bi ga ja gledao ko mudonju. ovako mi nije jasno kako je mogao da obecava zlato tako lako, u najmanju ruku je prepotentno i bez nimalo respekta prema drugim timovima. da nepricam da se to svaki put obije o glavu.

i da me neko nerazume pogresno, ja zeljka prozivam zbog mnogo stvari a igrace necu ni da spominjem kolko su mi se smucili... kako on ozbiljno da igra za reprezentaciju kad mu govore od 12-te godine "najjaci si, najbolji si, nedaj da te pale samo napred..." i guraju ih matori koji imaju veze ili menadzeri, i ko zna ko iz naseg prijeljepog saveza i sad on koji je sa 18-9 godina zaboravio na probleme koji imaju smrtnici ovde i koji je zapalio u USA ili bilo gde gde ima kesa treba da dodje ovde i podredi se timu i treneru. zabranjeni mu izlasci, da pije alkohol, da jebe, i ko zna sta..... EJ ZABRANJENI SU MU.... pa da je on ozbiljan i da shvata ovo ozbiljno nebi trebao niko nista da mu zabranjuje nego sam da skapira..

drugo... svi koji kenjate da moras da si extra profi, space, hiper, ultra kosarkas koji zakucava sa slobodnjaka i ubada 9/10 sa pola terena da bi mogao nesto da kazes ovde, za vas tek nemam reci.... pa murinjo igra fudbal ko ja... ako ja nisam i bolji pa je jedan od najjacih trenera na svetu (bez obzira sto forsira taj ruzan fudbal). pr nego sto neko pomisli da ja ovim govorim da sam bolji selektor od obradovica... ja nekazem da to jesam, samo sam hteo da ukazem da to dal igras basket za NBA nema veze sa tvojim poznavanjem kosarke

Link to comment
Share on other sites

obradovic je sve rekao na konferenciji. ja mu verujem sve sto je rekao. da nije dobar trener de bi imao to sto ima iza sebe. dela govore o ljudima. nadam se da ce negde okaciti ceo snimak konferencije. do tada

http://www2.b92.net/mp3/Obradovic_za_web_8min.mp3

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

probao sam da ne postujem ovde, ali ne mogu to je jache od mene. kao neko ko voli i prati nashu repku imam pravo na svoje mishljenje, a forum je mesto za iznoshenje mishljenja

zeljko je veliki trener, i niko me ne moze ubediti da nije, nasvajao se trofeja u bliskoj proshlosti(nije kao onaj fosil boshkov koji je na stare zasluge pravio sranje u fudbalskoj repki), njegova krivica mi je vrlo nejasna, ali ljudi koji mu zameraju za loshu taktiku ili prichaju u afektu ili nemaju pojma o kosharci kada misle da bolje poznaju kosharkashke taktike od jednog zeljka obradovitja. ako je chovek morao da vodi rachuna o tome ko sa kim pricha to je jedna velika otezavajutja okolnost pri sastavljanju tima, slozitjete se. ne slazem sa konstatacijomi da je trebao da napravi rez ranije, da je to uchinio pljuvali bi ga sho je izbacio nechije miljenike, i krivica za losh plasman bi bila samo njegova(setite se koliko su pljuvali po peshitju kada je imao sukob i vratio radmanovitja[koji je eto i tada bio trula jabuka], u indianopolisu, chini mi se, a sha bi tek bilo da je zeljko izbacio 4 igracha). sada bar mozemo da vidimo ko od njih 12 je govno koje ne zasluzuje da se poziva u repku, a ko je chovek. njemu ovo nije trebalo, on je svoje ime zaradio i u svetu se zna ko je zelimir obradovitj. ponavljam, deo krivice je svakako njegov, ali daleko manji od 1/13 kolacha.

radmanovitj je igaro bez ugovora, a sa njegovom istorijom u reprezentaciji rekao bih da je on problem br. 1. sho se tiche shuta za 3 poena 4/4, to mu je verovatno bio 1. i poslednji put da ga tako prokenja i koje su shanse da bi ubo josh neku da je bio u igri. sa druge str. bodiroga je protiv letonije bio 1. skakach sa pozicije trojke i najiskusniji igrach na terenu, ko mozeda kaze da je trebao da ga zameni igrach koji je u prvih 3 minuta imao 3 izgubljene lopte?

po mojoj proceni:

5 ok igracha(od kojih prva 3 vishe netje igrati za repku) - bodiroga, rebracha, milojevitj, tomashevitj, avdalovitj

3 problematichna - rakochevitj, jaritj, radmanovitj

ostali bi mogli i tamo i ovamo

svaki ponaosob kriv je vishe od zeljka

josh jedno zapazanje, pau gasol nije igrao zas shpance, ali je doshao da bodri drugove i da bude sa njima, a gde je peja? ovo je njegova zemlja, zasho nije doshao on kada je gasol mogao

tachno je ono za 4 wild-card-a i ochekujem da tjemo dobiti jednu, a to tje biti kompletno ponizenje

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...