Jump to content

komunizam


Recommended Posts

Ravnopravnost mishljenja na forumu je veoma vazan deo toga shto forum predstavlja. Nikada nisam koristio ignore, niti sam preskakao postove ljudi koji su se prvi put oglasili na forumu zato shto mi je interesantno da prochitam shta ljudi misle o temama koje i mene interesuju. To shto je neko napisao o jednoj temi oneliner ili je u drugoj rekao neshto shto nema puno veze sa istom, ne znachi da taj isti chovek na trecoj temi nece napisati odlichan post ili zapocheti veoma interesantnu temu. Chak i ljudi koji postuju tako kao da se stalno glupiraju ponekad napishu neshto veoma dirljivo i to tada zaista ima tezinu.

Lichno meni je najteze kada mi forum ne radi...

А в чем сила, брат?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pa ravnopravnost postoji.Jer svako ima prvo da izrazi neko svoje misljenje

na bilo koju temu.A to je vec individualna stvar da li neko ceni samo odgovore

koje postuju moderatori,admini,strai clanovi,clanovi sa puno postova itd.

Ali ja nisam nikad primetio da je neko nekome prebacio da nije kompetentan

da raspravlja o nekoj temi.

Neukrotljivi!

Link to comment
Share on other sites

Ako govorimo o novom korisniku koji postuje pametno i ima zanimljive topice, nema neke razlike po pitanju "tretmana" izmedju njega i nekoga ko je tu sto godina. Prosto i ovaj ima priliku da dobije promenu nicka, postane moderator, pita sta mu nije jasno i dobije odgovore. Sa druge strane, ako novi korisnik vredja druge, psuje i pljuje, onda dobija kaznu u skladu sa velicinom prestupa. Opet, ni korisnika koji je tu sto godina ne bi spasilo to sto je tu sto godina ako krene da vredja, pljuje i psuje.

nemam nisha protiv prozivanja, medju ljudima koji se relativno dobro znaju preko ovog foruma, ali mislim da bi za sve nove lorisnike bilo dobro da sebe smatraju na "uslovnoj" dok ne pokazu da su ok. mnogo ljudi pochinje da se svadja pre nego sho pogleda sa kim se svadja sho je glupo; postoji ovde par ljudi koji traze frku, ali vetjina dolazi ovde radi zabave i rekreacije i ne zeli nikakve neprijatnosti; kada vidish n00ba koji tje da se napravi faca tako sho tje nekoga da spusti i onda odvali "uglednog chlana foruma", da li tog n00ba treba kazniti? ja kazem da

No citajuci ovo, cini mi se da nisi bas najbolje postavio topic i pitanje u prvom postu, zbog cega i imas ovako konfuzne odgovore ljudi a ni sam bas nisi siguran sta bi da pitas.

Link to comment
Share on other sites

mislim da bi od recimo kruka mogao da progutash mnogo vishe nego od novog korisnika. kruka netjesh banovati ma shta ti rekao(ako ne preterea bash bash) dok novog user-a hotjesh jer ga ne znash i ne znash koliko je inteligentan/retardiran i koliko je ozbiljan/zajebant. to je poenta, ljudi treba da kvalitetom postovanja zasluze pravo da budu tretirani poput onih koji su poznati kao ok ljudi. da skratim svako je kriv dok se ne dokaze suproto

dobar primer je tomke. chovek je kvalitetom svojih postova i topika stekao je respetak svih na forumu za veoma kratko vreme. ne proziva neumereno i ima sha da kaze

nadam se da sam najzad pojasnio dovoljno temu topika

My koong-foo is the best

Link to comment
Share on other sites

mislim da bi od recimo kruka mogao da progutash mnogo vishe nego od novog korisnika. kruka netjesh banovati ma shta ti rekao(ako ne preterea bash bash) dok novog user-a hotjesh

hehe ... mislim da si odabrao potpuno pogresnog coveka da napravis poredjenje. Evo recimo, bas uzmimo kruka kao primer. Svojevremeno sam imao i vishe nego dovoljan broj razloga da ga banujem dok je bio novi korisnik, ali nisam ...

On the other hand, ako pretera, naravno da ce biti banovan i sada, kada je mator konj i vec pet godina prisutan na forumu. Naravno, to mora da bude dovoljno preterivanje za ban, a on tako nesto sebi (kao ni bilo koji drugi normalan korisnik) nece dozvoliti. Recimo, ocekivano je od nekog novog smaraca da na sto topica postuje "Jebem vam kevu svima bash" i onda ga banujes. Kada bi Krule to postovao, morao bih da ga pozovem telefonom da vidim da li je sve ok, ali bi sigurno trpeo i kaznu za svoje postupke. Ono sto mozhe biti drugacije jeste moja interna spika sa tim koji ce biti banovan, pa sa recimo kruletom mogu drugacije i mnogo licnije da pricam nego sa nekim novim korisnikom.

jer ga ne znash i ne znash koliko je inteligentan/retardiran i koliko je ozbiljan/zajebant. to je poenta, ljudi treba da kvalitetom postovanja zasluze pravo da budu tretirani poput onih koji su poznati kao ok ljudi. da skratim svako je kriv dok se ne dokaze suproto

dobar primer je tomke. chovek je kvalitetom svojih postova i topika stekao je respetak svih na forumu za veoma kratko vreme. ne proziva neumereno i ima sha da kaze

nadam se da sam najzad pojasnio dovoljno temu topika

Ok ... ali da ponovim, niko nije banovan sa moje strane sa ovog foruma dok se propisno nisam uverio da je debil. Cisto da pojasnim, razlikujemo dva tipa:

1. Nov user koji se registrovao samo i upravo da bi spamovao po forumu i pisao "jebem vam kevu". Jasno je da on samo hoce da "napakosti" a i ne bilo sta drugo. Takav je odmah banovan.

2. Onaj ko deluje da ima "potencijala" i da je samo na pogresnom putu uvek od mene dobije nekoliko PM poruka pre nego sto bude suspendovan pa tek onda banovan. To je proces koji bi sigurno bio primenjen i kod nekog starijeg korisnika ako bi odjednom "odlepio". Ali se to njima prosto ne desava, i samim tim nema potrebe za takvim akcijama.

Link to comment
Share on other sites

pa kad neko kaze:

"da li su svi jednaki i sa istim pravima na ovom forumu(pri tom ne mislim na moderatorske privilegije tipa vetji inbox i manipulacija tudjim postovim) i treba li uopshte da budu?"

onda sigurno implicira na neke regulative koji treba da obezbede da neki budu "najjednakiji medju jednakima"

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...