Jump to content

Ne


Recommended Posts

Znam, postoji i rim paris madrid... itd

OK, znao sam u USA postoji gomila gradova sa imenima zapadnoevropskih prestonica, ali kako je nekome palo napamet da nazove grad Belgrade, uop

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

Hehehehehhehe...

Znao sam da bukvalno svaki veci evropski grad ima svog parnjaka u Americi... ali bas je dojajno sto i mi imamo svog predstavnika...da li ima sanse da su osnivaci tog gradica iz Beograda (zvuci mi logicno...dunno...)?

FZ: I have a message to deliver to the cute people of the world...if you're cute, or maybe you're beautiful...

there's MORE OF US UGLY MOTHERFUCKERS OUT THERE THAN YOU ARE!! So watch out.

Link to comment
Share on other sites

Ma da, ima dosta Beograda u USA, mozhe biti da tih pet koje si nabrojao nisu jedini. Znam za to odavno, a saznao sam iz sezam konfe pre jedno 7-8 godina kada se pricalo oko toga kako najlakse videti prognozu za nasu zemlju, i onda kao "upishite belgrade pa preskochite 10ak u USA i docicete do naseg" :)

Link to comment
Share on other sites

ako se dobro sećam, u americi ima 11 ili 12 gradova po imenu beograd, i dva jezera istog imena.. a postoji beograd i u belgiji, ako je verovati google earth-u..

inače, beograd MN ima zanimljivu priču o tome kako je dobio ime.. ima na sajtu.. kada su osnivali grad, negde u 18. veku, jedan od glavnih događaja je bilo austrijsko osvajanje beograda, pa su mu ime dali po tome..

Link to comment
Share on other sites

kapiram da većina ima neku sličnu priču o dobijanju imena.. najzad, ameriku su naseljavali ljudi iz evrope, koji su sa sobom doneli svoje običaje, jezik (tj. celokupnu kulturu), pa ne vidim što bi nazivi mesta bili izuzetak..

sad pokušavam da se setim većeg grada u americi koji ima originalno ime i ne mogu.. možda sijetl?

Link to comment
Share on other sites

Even old New York was once New Amsterdam...

Why they changed it I can't say, people just liked it better that way!

Btw, ima i mesto Palestina u USA. Tako sam, kada je onaj šatl eksplodirao u vazduhu - a tada baš i nisam pratio svetska događanja - bio prilično iznenađen kada sam čuo da je izraelski astronom eksplodirao u američkom šatlu iznad Palestine...

Everything's just fine.

Link to comment
Share on other sites

kapiram da većina ima neku sličnu priču o dobijanju imena.. najzad, ameriku su naseljavali ljudi iz evrope, koji su sa sobom doneli svoje običaje, jezik (tj. celokupnu kulturu), pa ne vidim

You're all gonna die. Then you'll be dead for way longer than you're alive; like, that's mostly what you're ever gonna be. You're just dead people that didn't die yet...

Link to comment
Share on other sites

U istoriji tih gradova ne figuriše ni jedan lik iz Srbije i zato mi je to čudno. Da stvari budu još čudnije gradovi su nastajali u 18. i 19. veku kada je Beograd bio totalno nepoznat.

pa nije, baš su se u tom periodu vodile bitke protiv turaka koje su uglavnom gravitirale oko beograda.. iako većinu zapadne evrope nije bolelo levo jaje da pomogne u oslobađanju od turaka, bilo je gotivno da pričaju i pišu po štampi da hrišćani ratuju sa turcima (i pobeđuju)..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...