Jump to content

w98 za dzhabe


Nemananas@

Recommended Posts

Danaske u radnji personalni rachunala sam gledao neke stvari/ubijao vreme i misli su mi skrenule ka legalnom softveru.

Finog prodavca sam onda priupitao koliko staju firmirane verzije operativnih sistema na shta mi je on odgovorio(i za houm i za profeshnl).

Ondak sam ga upitao koliko staje windouz 98(rekoshe mi ljudi da je to najbolji windouz ikad napravljen(najstabilniji i te munje)) a on mi reche da su fini ljudi iz windouza devedesetosmicu ,,penzionisali'' i dozvolili besplatno skidanje sa interneta.

Ohrabren ovakvim saznanjem potrchah brzom brzinom kutji i pretrazhih(ovlash dodushe) majkrosoftov sajt, na kojem ne nadjoh mesto sa koga se 98 mozhe skinuti.

Da li je prodavac loshe obaveshten ili sam ja nesposoban trazhenu stvar natji?

Link to comment
Share on other sites

Hm, nisam siguran, ne mogu bas svega da se setim, ali mislim da su oni dali besplatno neku podrsku ili slicno, ugasili neke updateove, nesto na taj fazon, al' nisam siguran, bas se toga kroz maglu secam. Nesto mi doduse nije u glavi da su rekli da daju win98 za dzabe.

Link to comment
Share on other sites

Tako mi isprichashe ljudi koji se u softver poznaju bolje nego ja, pa su, samim tim, za mene autoriteti:)

Idem sutra da isprebijam onog prodavca shto me je doveo do vrhunca a sada do ambisa..

edit: da li to onda znachi da mi je bolje da instaliram ikspe umesto '98 na rachunar koji tje imati 2 operaticna sistema(drugi je linuks).U linuksu planiram da radim sa internetom i vetjinom standardnih aplikacija a u windouzu programiranje (za faks) i ostale sitjushne programe koji mogu samo u njemu da rade.

Edited by Nemananas@
Link to comment
Share on other sites

da 98 i milenium je najbolja stvar sto je ms ikad napravio (naravno pored ie)...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

edit: da li to onda znachi da mi je bolje da instaliram ikspe umesto '98 na rachunar koji tje imati 2 operaticna sistema(drugi je linuks).U linuksu planiram da radim sa internetom i vetjinom standardnih aplikacija a u windouzu programiranje (za faks) i ostale sitjushne programe koji mogu samo u njemu da rade.

instaliraj xp slobodno, ali ostavi treću particiju u fat32 formatu da bi linux mogao po njoj da piše.. ako pak u windowsu planiraš da koristiš my documents i ostale "default" foldere, i xp instaliraj na fat32 particiju.

Link to comment
Share on other sites

... a u windouzu programiranje (za faks) i ostale sitjushne programe koji mogu samo u njemu da rade.

lichno mislim da ti je i za programiranje bolji linux a i ti sitjushni programi najverovatnije imaju linux alternativu... :)

mada ako ces instalirati XP instaliraj ga na FAT32 particiju jer vidim da nema potrebe da se zamajavash NTFS-om... :)

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

Win98 nije za dzabe, a i odustali su od dalje podrske za njega sto ce stvoriti mnogo problema nasim firmama koje imaju stare kompove ako budu hteli da legalizuju softver (ispasce da im se vise isplati da uzmu skroz nove kompove sa softverom). Jedini iz te familije koji se jos uvek prodaje je Win ME koji morate platiti duplo vise nego XP Home :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

po mom misljenju 98 je tata i mama za milenium.. ono je rupa svih rupa...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

po mom misljenju 98 je tata i mama za milenium.. ono je rupa svih rupa...

lele nemoj da krenemo sa iskustvima oko ME-a... :) ja stvarno ne znam kako oni napravishe to ali mislim da cemo mi sad iz operativnih sistema sklepati bolji OS od toga... :)

shta mislish cker da im otmemo "deo kolacha" :)

Naposletku ti si dobro znala ko sam ja...

Forum Grada Nisa

Link to comment
Share on other sites

za ljude sa starim masinama koji samo igraju igrice 98 je sasvim fina stvar...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

ne mozhesh da kazhesh 50% brzha, jer to bi znachilo da ako u nekoj igri imash 50fps na win2k da tjesh u win98 imati 75. ok, naravno win 98 troshi manje resursa ali mislim da je to zanemarljivo jer je win2k neuporedivo praktichniji za korishtjenje, stabilniji (sa najnovjim SP) i ima potpuno podrshku novih drivera za razliku od wina98.

Edited by rev
Link to comment
Share on other sites

tako je. zato se zove windows 2000 professional :) kad se prica o stabilnosti ta dva se ne mogu porediti... ali za igrice na kompu 700 mhz 98 je dobar izbor...

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...