Jump to content

Bijelo Dugme


Recommended Posts

  • Replies 86
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja moram malo detaljnije da podelim dozivljaje sa koncerta sa vama. Prvo moram da kazem da uopste nisam ni planirao da odem na koncert jer nisam bas toliki fan a nesto kao stekam kintu. I sedim ja tako odmaram juce popodne, kad me zove jedna draga zena i kao "dobila sam na koka-koli kartu, moja deca nece da idu, ja ne volim guzvu, oces ti?" I sto bi se reklo sta je dzabe i Bogu je drago, naravno ja ocu, pozovem ortaka koji je kartu kupio jos pre mesec dana, i ajde kao idemo da ja zamenim cep za kartu i na koncert. Zapicimo se mi do najblizeg Meka, ali nas oni upute na Terazije posto se juce samo tamo delilo. Stanem ja tamo na sred Terazija, ostavim ortaka u kolima, i udjem u Mek. E sad fazon je sto je zena meni dala samo onaj gumeni deo od cepa, na kome i pise da sam dobio kartu. I meni ova riba iz Meka u fazonu moras da doneses cep, ne mozemo da primimo bez cepa. Nista, odem ja u prvu trafiku kupim koka-kolu, zamenim glupavu gumu i donesem tamo. Kad oni u fazonu e kao zavrsavamo sa deljenjem karata, ali ipak uspem da uzmem poslednju :)

Sav tako hepi sto sam nabacio kartu istrcim ja napolje kad skapiram da je oko mojih kola milion likova za nekakvim crvenim zastavama i Slobinim slikama. Sticajem okolnosti posto nisam ni planirao da idem na koncert sam sa sobom nosio foto aparat, sto ovu moju pricu cini u stvari foto sesijom :) Dakle izvadim ja foto aparat i krenem da ih slikam, nasta naidjem na opste odusevljenje mase propraceno poklicima "To majstore!", "Tako je Srbine!" i slicno. Ipak kao i uvek slika govori vise od hiljadu reci:

sps.jpg

I tako malo usporeni raznim politickim i drugim desavanjima nastavimo ortak i ja ka koncertu probijajuci se kroz guzvu, a vec polako u zakasnjenju. Naravno usput pokupimo jos brdo ljudi i nadjemo se sa svima, jedini je bio problem sto smo se parkirali dosta dalje pa smo pesacili dosta, ali to i nije bilo tako lose jer smo mogli usput da se nalocemo piva, sto kasnije na koncertu i nece biti tako lako. Vac na prilazu Hipodromu se primecivala ogromna guzva, a nisu od pomoci bas bili ni tramvaji i vozovi koji su bas u to vreme hteli da prodju. Panduri su kanalisali masu koliko su mogli, ali iskreno mislim da su se sasvim korektno ponasali i bezveze je negodovanje na njihov racun, nisu oni prilazi predvidjeni za tolike mase, sto se da videti i sa slike:

prilaz.jpg

Na ulazu opet masa ljudi, ali se mora priznati da deluje impresivno:

ulaz.jpg

I smestimo se mi tu nekako, ali se postavi problem nabavke pica. I mi kao fini dzentlmeni cemo da uzmemo pice i za devojke, a sracunamo da nam je bolje da uzmemo sve pice odjednom nego da se svaki cas setkamo. I odemo nas par junaka do sanka... A tamo... Pa recimo to ovako 200K ljudi na 20 sankova, ali to ne bi bio nikakav problem. Problem je sto neke nesposobne ribe svako pice koje se proda moraju da ukucaju u fiskalnu kasu i da vam daju racun. Sama cinjenica da su dosta nesposobne dovodi do toga da kada biste dosli na prazan sank bi trebalo jedno minut-dva da vas usluze. E sad kad dodje u proseku 200 ljudi na jednu tu kasu po minut-dva, pa mozete zamisliti kakav haos nastane. I sto je najbolje riba koja se zbuni i krene da pita "jel bilo tri piva i cetiri koka-kole, ili cetiri piva i tri koka-kole?" "Ma bilo je 3 piva i 4 koce, ali zar je bitno kad sve i onako kosta po 100 kinti?!?". Opet slika i hiljadu reci (verujte mi, bilo je gore nego sto izgleda):

pivo.jpg

U proseku se za pice cekalo oko cuku vremena, i to ako se bas dobro laktas. Sretnem ja tu neke drugare sa foruma, poznate face, i oni se pozale kako je situacija i mnogo gora kada je u pitanju toalet, tako da smo te probleme mi kasnije resavali na druge nacine (ne zelite da znate kako, ali recimo da ima veze sa peskom).

U svakom slucaju sto se koncerta samog tice ozvucenje jeste bilo krs, ali to nije ono sto je meni najvise smetalo. Meni je najvise smetalo sto su svirali samo tri sata, i nisu svirali sve pesme koje ja mislim da je trebalo, a dao Bog imaju dosta hitova. Utisak mi je bio kao da su dosli da koncert "odrade", da uzmu sto vise kinte za sto manje truda. To me je razocaralo, sa svim ostalim bih lako ziveo.

Na kraju naravno guzva prilikom izlaska, gora nego prilikom ulaska, ali kao sto rekoh te sitnice bih preziveo da se nisam razocarao u same izvodjace.

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

E pa sad kad me ovaj Lognleyy vuce za jezik. Ovo je kritika koja nema veze sa organizacijom, dakle, cisto izvodjenje.

Zasto koncert nije bio dobar.

Prvo zato sto su pevali pesmu "Milicija trenira strogocu" i to na bisu!!!

Drugo, zato sto su pevali Ciribiribela.

Trece, nisu pevali "Bitanga i princeza"

Cetvrto, Tifa nije sposoban da peva vise od tri pesme, a s obzirom da je pevao samo na jednom albumu sasvim bi bilo dovoljno.

Peto, Bebek nije sposoban da peva na ovako losem ozvucenju.

Sesto, Bregovica (i pored toga sto niko od njega nista nije ocekivao) treba da je sramota za jadno prikazivanje koriscenja gitare (ko zna kako je on nekada svirao, zna da je on odlican gitarista).

Sedmo, potpuna i neoprostiva, katastrofalna neuigranost benda. Ako neko pravi koncert koji je sigurno najveci ikada na ovim prostorima i shire (cuo sam da je samo na hajduckoj cesmi bilo vise ljudi) onda se ocekuje nivo profesionalizma. Ovako, umesto da se pamti i da deca nase dece pitaju, e kako je bilo, niko se zivi nece secati nicega osim da je video na jednom mestu toliki broj ljudi.

A ovo je bez kritike organizacije. Takodje ja sam fan BD-a.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

nisam bio, tako da ne mogu da sudim kakvo je ozvuchenje bilo, ali znam da je na jamiroquaiu bilo sranje ozvuchenje, pa sam popizdeo, tako da kapiram da je isti filing i fanovima dugmeta, jebiga ljudi, ovo je srbija, zvuchace dobro, samo ako grupe donesu svoje ozvuchenje (kraftwerk je doneo svoje ozvuchenje, ko je bio na koncertu, kapira shta pricham), a do tada mozemo samo da kazemo da smo prisustvovali odredjenim koncertima, a ne i da smo uzivali u meri u kojoj smo ocekivali da cemo uzivati...

Na Jamiroquai se ipak nesto CULO. Kao sto rekoh vec, bio sam u tripu "koncert je poceo? Sta to bre ovaj peva?" oko tih 9:15. I milicija treira strogocu koja je apsolutno u vrhu debilnih pesama koje su pravili i koja stvaaaaaaarno nije trebala biti u performansu, a kamoli na bisu. I ona glupost hajdemo u planine. Debilizam.

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

@bolkonski

Pazi meni je ovo prvi , i verovatno poslednji koncert BD-a , i stoji sve to sto ti kazes ali ja sam se opet preterano proveo , jer nisam imao prilike da u ovoj zemlji prisustvujem necem tako velikom a da mi se svidja.

Bila je Metallica , bila je Ceca , bio je Chola , ali za njih me bole qrac.

Jedino gde mi je jos bilo dobro da moze da se poredi je chorba na uscu , ali ovo je stvarno bilo spektakularno.

Ovo cu pamtiti do kraja zivota , mozda zbog cinjenice da nemam sa cim da uporedim , ali tako je.

Ne znam da li shvatas sta ocu da kazem.I pored loseg ozvucenja , organizacije , nepevanja bitange i princeze OVO JE BIO SPEKTAKL.(govorim u svoje ime)Ta energija , to odusevljenje ljudi , vracanje uspomena matorcima , davanje mladima necega sto sada nemaju , 200 000 ljudi je pevalo svaku pesmu rec-po-rec celu ALO BRE :) to mi nesto govori...

@nickwood

Idemo u planine je pevana simbolicno zbog onog kraja.

Nikom nije lepse neg je nam , samo da je vako svaki dan.

Edited by Longleyy
Link to comment
Share on other sites

ja sam bio na nekih 70+ metara od bine (sjebo sam nogu na pocetku pa nisam mogo vishe da se guram) i osecao sam se jako loshe jer nisam video nishta, a tamo negde daleko od mene se pomalo culo kako svira bjelo dugme, tu i tamo svaki treci put cujem milicev bubanj - neki prelaz, gledam tifu na ekranu i nagadjam koja li je pesma jer samo mogu da cujem graju kako se dere. gitara, bas i klavijature sam cuo s vremena na vreme svakih 5-6 minuta pomalo. znachi potpuno rzumem sto su ljudi vikali ` lopovi, vratite nam pare ` i te fazone jer kako li su se osecali oni koji su bili dalje od mene ili oni sa strane bine .pakao. uzasno razovcarenje. usput se slazem da je alen bio najbolji ubedljivo, ali su koncert nekako odradili ono preko kurca. ` aj da im uzmemo pare, smejemo se i pravimo se fensi za dvd koji cemo prodati i opet uzeti repa ` ne znam...ovo je trebalo biti mnogo bolje

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam samo pogled na TV-u i snimio sam par spomenika nasadjenih na binu, cxovecxe pa oni se nisu pomerali ceo koncert...kakva energija...mozxda samo u masi...na bini sahrana...mogli bi da pogledaju neki strani koncert da vide sxta je animacija publike i emocija na stage-u... [xx(]

fml

Link to comment
Share on other sites

Bacio sam samo pogled na TV-u i snimio sam par spomenika nasadjenih na binu, cxovecxe pa oni se nisu pomerali ceo koncert...kakva energija...mozxda samo u masi...na bini sahrana...mogli bi da pogledaju neki strani koncert da vide sxta je animacija publike i emocija na stage-u... [xx(]

Reci mi da si ocekivao da skacu po bini kao reperi od 19-20 godina?

Does sponsors helping to you and your team or?

-Yes he support us at all but it was really tough to for him and because there is no sponsors.

kole ce prevesti.u redu je...

Link to comment
Share on other sites

Za ove koji ne znaju kakav je Brega gitarista

Ne znam sta da vam kazem momci osim da niste u pravu, ali ko sam ja da vama to kazem.

Za Longlyyja

Apsolutno se slazem, meni nije zao ni dinara i srecan sam sto sam bio, jer ko nije video onoliko ljudi ne moze to da zamisli (bar ja nisam mogao).

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

bio sam udaljen nekih 30tak metara od bine...i sve sam cuo...iako sam primetio da se zvuk istripovao par puta...to da su ljudi izlazili jos na pocetku koncerta je cista glupost[mislim bar sigurno znam da nisu izlazili u vecem broju]...alen je najbolje otpevao svoj deo i mislim da je jako smesno polemisati o tome jel on dobar pevac ili ne...tifa je zbog vec znanih razloga imao problema da kasnije otpeva svoje pesme[koje su objektivno najteze]...bebek je ok odradio svoj deo...publika je bila dobra da bolja nije mogla biti...sto su i zasluzili jel su[hteli mi to da priznamo ili ne] najveca grupa na prostoru cele bivse Juge...odgledao sam izvestaj sa rts-a i moram reci da mi se toliko zgadio isto koliko i neki postovi koje citam ovde...ali i pored toga ovo je do sada sigurno najveci[ne samo brojcano] koncert na ovim prostorima...i to iskustvo se sigurno nije moglo doziveti preko maloh ekrana...

"ali su koncert nekako odradili ono preko kurca. ` aj da im uzmemo pare, smejemo se i pravimo se fensi za dvd koji cemo prodati i opet uzeti repa"...naravno...uvek ima dbl-a koji ce ovako da reaguju...pa jel su i alen i bebek zaplakali na koncertu...sta mislis...to je od luka a...i jel koncert trajao duze nego u sarajevu i zagrebu...i otpevali su skoro sve sem bitange i pljuni i zapjevaj...i stvarno ne vidim kako bi to trebalo da sviraju a da ne bude preko kurca...

i slusam vas...svi[90%] imate jednu te istu pricu[znaci bole ovo se ne odnosi na tebe]...jbote kad cete vi pohvaliti nesto...i koga bole kurac sta misli o koncertu neko ko uopste ne samu grupu...i tacno sam znao posle postova na prvobitnom topicu o dugmetu da cete da popljujete koncert kakav god on bio...i to da su dosli samo zbog para...smesni ste...naravno da su i pare razlog...mislite da je kraftwerk dosao da svira za mentalno-zaostalu decu...da je tifu bolje sluzio glas i da je ozvucenje bilo kao na npr. metallici...koncert bi bio savrsen...

sto se mene tice...bio sam u totalnom delirijumu...i pevao sam bukvalno svaku pesmu od reci do reci[cak i selmu koju ne gotivim bas:)]...i nikad necu zaboraviti ovaj koncert...a nadam se i da nece biti zaboravljen od strane ostatka populacije...jer su bar za 3 sata uspeli da nas odvedu u neko srecnije vreme u kome su stvarali svoje hitove...i hvala i njima i svima ostalima na neponovljenoj atmosferi koja je vladala od 9 do 12 bez prestanka...mozete i da mi kenjate da sam subjetkivan jer sam stvarno obozavalac BD-a...ali znate sta...bole me ku***...toliko...

...hopes need smashing!_

Link to comment
Share on other sites

ovo se sve više pretvara u debatu jugonostalgičara i ostalih..

nisam jugonostalgičar i boli me kurac za bijelo dugme, al neću da pljujem, drago mi je da je nekima bilo lepo.

Link to comment
Share on other sites

to da su ljudi izlazili jos na pocetku koncerta je cista glupost[mislim bar sigurno znam da nisu izlazili u vecem broju]

Jesi li ti malo da izvines ...??? IZLAZILI SU LJUDI KOJE NISI VIDEO JER SI SE SUPER PROVODIO I NIKO TE ZA TO NE KRIVI

i slusam vas...svi[90%] imate jednu te istu pricu[znaci bole ovo se ne odnosi na tebe]...jbote kad cete vi pohvaliti nesto...i koga bole kurac sta misli o koncertu neko ko uopste ne samu grupu...i tacno sam znao posle postova na prvobitnom topicu o dugmetu da cete da popljujete koncert kakav god on bio...i to da su dosli samo zbog para...smesni ste...naravno da su i pare razlog...mislite da je kraftwerk dosao da svira za mentalno-zaostalu decu...da je tifu bolje sluzio glas i da je ozvucenje bilo kao na npr. metallici...koncert bi bio savrsen...

Prvo, shlihtas se adminu, drugo, NAZAD SE JEBENI KONCERT NIJE JEBENO CUO!!! Sta tu nije jasno. Nema sta ko da pljuje njih i da ide u detalje kako je ko pevao kada ga nije cuo kako peva ili kako mu puca glas ili sta vec.

sto se mene tice...bio sam u totalnom delirijumu...i pevao sam bukvalno svaku pesmu od reci do reci[cak i selmu koju ne gotivim bas:)]...i nikad necu zaboraviti ovaj koncert...a nadam se i da nece biti zaboravljen od strane ostatka populacije...jer su bar za 3 sata uspeli da nas odvedu u neko srecnije vreme u kome su stvarali svoje hitove...i hvala i njima i svima ostalima na neponovljenoj atmosferi koja je vladala od 9 do 12 bez prestanka...mozete i da mi kenjate da sam subjetkivan jer sam stvarno obozavalac BD-a...ali znate sta...bole me ku***...toliko...

Ja sam se nadao tome sto si doziveo i muka mi je zbog toga sto je previse ljudi propustilo nesto tako retko i jedinstveno zbog budalastine nekih govnjivih ljudi koji su namlatili para ovim koncertom, da se to tesko moze izbrojati...

Edited by nickwood

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Alo Nick, mogao bi i ti malo da se slihtas nekom "drugom" adminu!

Realno, potpuno kapiram ljude koji su bili dovoljno blizu i koji su uzivali u koncertu, ali i vi morate da skapirate ljude koji nisu nista culi. Ja sam prvo stajao 100 metara od bine i nista se sem bas bubnja nije culo, bukvalno nista, onda sam se pomerio i bilo mi je ok.

Sto rece moj ortak, kada su vec pravili ovoliki koncert trebalo je da plate coveka koji zna da postavi ozvucenje, jer budimo realni, ovde niko nikada nije imao iskustvo da uradi nesto ovako.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Neko je osporio da je Brega BIO dobar gitarista.... Ljudi, on je smatran za jednog od 5 najboljih u ex YU, a sad sto je tu i tamo promasivao na koncertu to stoji ......

Koncert je po meni bio solidan, ako bi davao ocenu, dao bih 4 ... Da je bilo bolje ozvucenje bilo bi savrseno, ali eto , cinjenica je da se na tome stekalo... Oni koji su bili u prvim redovima , nekih 10-20 metara od bine su culi dobro, a oni koji su bili dalje sve slabije.Ipak sama atmosfera na koncertu je bila vrh i po tome ce se koncert svakako pamtiti ....

-In the church they say to forgive...

-Forgivnes is between them and God, my job is to arange the meeting ...

juvefan9ds.gif

----------------------------------------------------------------------

jddrinker5js.png

Link to comment
Share on other sites

jeste vi normalni ? brega u top 5 yu gitarista? LOL :D vecu glupost nisam chuo.. niko ne osporava da je super kompozitor i da ima zhilu da namlati lovu, ali da je gitarista kakvim ga ovde neki smatraju - nije... ljudi pa daleko je on od vlatka ili tochka, ne rachunam nashe jazz gitariste... osim toga.. skontajte, svaki ozbiljniji solo koji postoji u njihovim pesmama nije on svirao...

Link to comment
Share on other sites

gledao sam 5 min na tv-u i bilo mi je jasno.. prvo ovo im je treci cert za kratko vreme i nije ni chudo shto nisu mogli bolje... ali opet bre da sede na stolicama i da pevaju ko u nekof kafani je bezobrazluk... pa da su imali 1/10 energije roling sotinsa moasa bi poludela...

po utiscima ljudi koje znam svakom 10. je bilo ok...

iskreno nisam ni ocekivao nista bolje kad sam video kako se krevelje na pinku

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

"ali su koncert nekako odradili ono preko kurca. ` aj da im uzmemo pare, smejemo se i pravimo se fensi za dvd koji cemo prodati i opet uzeti repa"...naravno...uvek ima dbl-a koji ce ovako da reaguju...pa jel su i alen i bebek zaplakali na koncertu...sta mislis...to je od luka a...i jel koncert trajao duze nego u sarajevu i zagrebu...i otpevali su skoro sve sem bitange i pljuni i zapjevaj...i stvarno ne vidim kako bi to trebalo da sviraju a da ne bude preko kurca...

Pazi to je jedan opsti utisak, ne moze se reci da je samo zato sto nisu pevali neku pesmu ili zbog neceg drugog. Ja sam na tvu gledao snimke sa ranijih koncerata gde skacu ko blesavi i gde se masa lozi najstrasnije, ovo je stvarno delovalo mnogo bledo u poredjenju sa tim. Sto rece neko ako Mik Dzeger sa onoliko godina moze da skace mogu valjda i oni, ako ne mogu onda nisu za to da prave rok koncert.

ovo se sve vi

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Mislim da se koncert ne meri koliko je ko skakao... Ali ocigledno je da je ovom Bijelom Dugmetu nesto falilo... Mozda para? :) Ozbiljno, jeste da su napravili par gresaka, jeste da su im glasovi propali posle par pesama... Ali meni to nije bilo vazno... bio sam na 10 metara od stage-a, i bilo je OK.

Ali to OK me i brine. Bijelo Dugme nije grupa koja bi trebala da ostavlja OK utisak... Nisam naivan... Shvatam da je sve to bio biznis i da su hteli da namlate onoliko koliko su mogli... Jedino mi je zao sto se to bas u tolikoj meri i osetilo... Tu su vam Coca Cola, Pink i MB... I kada pogledate, svaki od tih sponzora najjaci je kod nas u onome sto radi...

Ni tu nema nista lose, ali sam nacin na koji je to uradjeno (stage Bijelog Dugmeta? Pa gde je? Ja vidim samo Rodicev stage...Onako navalentno ispisan stage sa MB pivom i Pink reklamama od kojih covek ne moze da pobegne cak i na nekom koncertu...)

Link to comment
Share on other sites

Dzaba bachene pare! Bio, video, smorio se najstrashnije. Mogli su barem da sklone seno sa hipodroma, a ne da pijani idijoti pale vatre.

Najveci i najjadnji propust za neki koncert ove velichine, ozvuchenje , na pochetku svake pesme sam sa devojkom pogadjao koja je pesma u pitanju. Bash je bilo uzasno iskustvo. Panduri koji su stajali na kapiji su mi rekli da su ljudi pocheli da izlaze josh u pola 11h.

stvarno sam razocharan..

bgwlogo3a9xs.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...