Jump to content

uzmite rachun :|


da li biste prijavili osobu ako vam ne izda fiskalni rachun?  

76 members have voted

  1. 1. da li biste prijavili osobu ako vam ne izda fiskalni rachun?

    • da
      19
    • ne
      55


Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A jeste li chuli za foru da kupac mora da ima rachun u krugu od 20 metara oko prodavnice-u suprotnom inspekcija moze da kazni kupca...

E kako ce oni da dokazu da sam ja kupio hleb ili nesto slicno u prodavnici

Reci cu im sam sam umesio il isam ukrao i da oni nisu nadlezni za kradje :)

Link to comment
Share on other sites

JA glasao ne,a posle sam video da se platja..

Sada definitivno da.

Shalu na stranu.Nije fora shto tjesh ti neshto puno da se oparish od tih pesto(aj chik me ispravi [:p] ) kinti,nego je fora shto tje prodavcu naplatiti 100 soma dinara,i on tje se opametiti i svi sretjni.

A ko nema fiskalnu kasu taj ne zasluzhuje da zhivi!

Ako hotjete detaljnije objashnjenje zashto je potrebno da dobijete fiskalni rachun siik end dii shel bi informd!

Link to comment
Share on other sites

ta zajebancija sa prijavljivanjem za 500 dina je nenormalna!Znaci lik kupi nesto u prodvanci,dobije racun,ne uzme ga i prijavi inspekciji....Pa to moze svako!I kako sada da prodavac dokaze da je dao racun?

Mogao si malo da razmislis. Sta si mislio da oni kada ti prijavis neku prodavnicu ne odu u istu i provere, da li izdaje racune?Naravno podrazumeva se da u proveru krecu tek kada vise ljudi prijavi isti objekat.

skipper.jpg

The only light at the end of the tunnel is light of upcoming train.

Link to comment
Share on other sites

sve je to prebrzo...

mada ne bi prijavio osobu koja mi nije dala racun...( mada ja uvek sacekam racun kad kupujem neshto tipa, neku opremu, odecu, il tako neke stvari..., al za hleb, jogurt il neshto od tih proizvoda... zajebi, ako me neko zaustavi da mi trazi racun za milka cokoladu... otero bi ga u p. m. , il bi se samo nasmejao i odskakuto svojim putem)

Josh jedan nacin da okrenu ljude jedne protiv drugih, ko shto je ovde u usa. Bagra... svako svakog tuzi.

()... [;)]

<font size="1"><font color="white">... I tako isho ja sam pustinjom sa bozarom u ruci...</font id="white"></font id="size1">

<font color="orange"><font size="1">..Give me a kiss to build the dream on

and my imagination will drive upon that

sweet heart i ask no more than this

a kiss to build the dream on....</font id="size1"></font id="orange">

Link to comment
Share on other sites

amerika kao uzor...

( [;)] )...

<font size="1"><font color="white">... I tako isho ja sam pustinjom sa bozarom u ruci...</font id="white"></font id="size1">

<font color="orange"><font size="1">..Give me a kiss to build the dream on

and my imagination will drive upon that

sweet heart i ask no more than this

a kiss to build the dream on....</font id="size1"></font id="orange">

Link to comment
Share on other sites

glupo mi je sto toliko insistiraju na jednom polju a toliko jos rupa ima u sistemu

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

to s prijavljivanjem je moronstina... treba da se okrene telefon i da se ostave sopstveni potpuni podaci.... bezi bwe da se blamiram kako prijavljujem nekog za 500 dindzi... kao najgori olos...

pazi... glupa moronska vlada nije u stanju da natera svoje inspektore trzisne da ne uzimaju mito pa gradjani treba da prijavljuju... a sta rade inspektori... cheshu muda po opstinama svaki dan.... a imaju platu...

ja bih prvo te inspektore trzhishne okacio za muda ispred opshtina... zatim bih doneo zakon o ukidanju fiskalnih kasa... i uveo bwe kaznu od 50 000 eura za neplacanje poreza... pa da vidis ko nece da placa... a ne tu se zajebavaju s kasama, pa sa prijavljivanjima i sl... opichish kaznetinu pa da vidis... drakonske mere.... ili opet dushanov zakonik pa ko ne placa da mu se odseche nos... :))))

1_5.gif

Hindi.gif

Link to comment
Share on other sites

ministarstvo, umesto da objasnjava ljudima zasto je bitan racun, zasto je ZAISTA bitno da dobijes racun, igra na kartu nasih uzasnih "neka-komsiji-knori-krava" prica, nagradnih igara i ljudske bede jer kapiram da ima muchenika kojima je 500 kinta kolicina novca zbog koje su spremni da se osecaju kao govance. dinkicu marsh u tri lepe pichke materine

Nazalost moram da se slozim sa tobom :)

nije mi jasna ta prica "prijavio bih ga ako me iznervira". treba da ga prijavis, jer on pljacka drzavu, ergo pljacka tebe, mada ovde niko drzavu ne kapira kao svoju...

Sa ovim se doduse ne slazem, tj ne slazem se u okolnostima koje trenutno postoje kod nas. Znaci potpuni je idiotizam da ti nekoga prijavljujes da bi dobio 500 kinti, to je stvarno potpuno van pameti. Sa druge strane u svim razvijenim zemljama je najnormalnije da ako te prodavac iznervira time sto ti nije dao racun ti odes u inspekciju i prijavis ga. Ali je tamo poenta u tome da ti to radis jer ne zelis da te on potkrada, pravi budalom, ostvaruje bolju konkurentsku poziciju na racun toga sto ne placa porez itd, a ne zato da bi dobio neku sitnu kintu.

A jeste li chuli za foru da kupac mora da ima rachun u krugu od 20 metara oko prodavnice-u suprotnom inspekcija moze da kazni kupca...

Mislim da je to bilo u zakonu koji je Djelic predlagao, da sada ne stoji u ovom aktuelnom. U sustini nisu trebali inspektori da idu unaokolo i da gledaju ko je sta kupio, vec da se nateraju i sami gradjani da se naviknu da uzimaju racun, tako sto bi inspektor mogao da te startuje kad izlazis iz prodavnice i da ti trazi racun, a u slucaju da ga nemas bi morao da platis neku simbolicnu kaznu. Ta predlozena kazna nije bila nesto velika, tipa 100-200 din, imala je samo za cilj da se osecas glupo sto nisi uzeo racun :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...