Jump to content

Song of Ice and Fire ciklus - diskusija


Kole

Recommended Posts

Бру заборављаш једну ствар - Ко шта и колико зна ми знамо само на основу онога што је Мартин нама дозволио да знамо.

Просто не би било занимљиво да одмах сазнамо све - ко шта и колико зна. До сада си већ увелико видео да је Мартинов концепт писања ретроспективно враћање на догађаје из углова других играча, када и видимо између осталог и са каквим предзнањем они улазе у причу. А могао си и да приметиш кроз писање да је Мартин стало инсистирао на ловачким причама i празноверјима морепловаца, авантуриста и осталих који се ''куну'' у све и свашта. Па пола зида је видело утваре, колико ли је њих дезертирало колико је гаврана послато, па доле на Југу и даље верују да ови горе лупетају глупости, шта ли ће тек да мисле за вести из неке вукојебине десетинама хиљада миља далеко од Краљеве Луке?

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Samo se seti Robertove reakcije na saznanje da je trudna. Ako oni iz Dola onako gledaju Robertovu pobunu i masakr kraljevske porodice, kakvu onda reakciju Lanisteri i ostali mogu očekivati od Deni, koja ima ZMAJEVE? [:)]

Znači za njih je sve oko Deni veoma bitno. Još jednom, možda nisi video maločas jer sam editovao:

I najbitnije: u Gozbi za vrane, već u prologu, koji se dešava 22/12, dakle dan PRE crvene svadbe, već obični ljudi pričaju o zmajevima. Dakle, Martin se malo zajebao. Malo.

I da, što se tiče Vesterosa i protoka informacija, reći ću ti samo jedno :

Crna krila, crne vesti. [:D]

Link to comment
Share on other sites

У сваком случају, судећи по наслову књиге која излази за коју недељу, верујем да ћемо сазнати све о томе, поготово када се искомбинује наслов књиге и Мартинова најава да ће добар део књиге да се дешава у периоду из ранијих књига смо из угла других ликова - долазимо баш до онога што тебе мучи icon_smile.gif

Завидим ти што ћеш да читаш књиге у континуитету, мени је бога оца детаља исчезло из главе.

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Tek sam počeo Gozbu za vrane, te me iznenadilo ono što sam rekao u spojleru. Pogotovo što se radnja događa oko Starigrada, a gledaj gde je on.

Pa kreni opet da čitaš, ako si davno čitao ove?

Mislim, cela diskusija oko ovoga nije što tražim dlaku u jajetu, sviđa mi se knjiga, nego što je ipak fail, jer je takva informacija mogla bitno da utiče na ostatak priče. Uostalom, u startu sam rekao da je možda nastao zbog podele knjiga na dve zasebne (puta 2), a pisao ih je paralelno il šta već.

Verovatno će da se čupa u nastavku :)

Link to comment
Share on other sites

Tek sam počeo Gozbu za vrane, te me iznenadilo ono što sam rekao u spojleru. Pogotovo što se radnja događa oko Starigrada, a gledaj gde je on.

Pa kreni opet da čitaš, ako si davno čitao ove?

Mislim, cela diskusija oko ovga nije što tražim dlaku u jajetu, nego što je ipak fail, jer je takva informacija mogla bitno da utiče na ostatak priče. Verovatno će da se čupa u nastavku :)

Мени рецимо тај увод у Стариграду ништа није био јасан. Ја сам све триповао да си ти завршио читање, могао сам да ти разоткријем неки детаљ нехотице, и онако више појма немам шта се тачно у којој књизи десило :)

Ма хоћу да кренем, само чекам да се заврши Јунски и фрка са факсом. А онда ће у међувремену да изађе пети део и баталићу поновно читање и телепортоваћу се одма' на Змајеве icon_smile_big.gif

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Pa koliko vidim, prešao je na jug sa pričom i uveo nove likove. Ne znam kako se kasnije spajaju jugoistok i jugozapad, ali pretpostavljam.

Čim ubaci nekog novog a pomene lokaciju, ja uhvatim mapu da gledam šta je pisac hteo da kaže. Inače - pogub :)

edit: Uostalom, Citadela bi trebalo da je tamo, što samo onda još više dodaje na ono što sam rekao oko nje i infoa.

Link to comment
Share on other sites

Pa koliko vidim, prešao je na jug sa pričom i uveo nove likove. Ne znam kako se kasnije spajaju jugoistok i jugozapad, ali pretpostavljam.

Čim ubaci nekog novog a pomene lokaciju, ja uhvatim mapu da gledam šta je pisac hteo da kaže. Inače - pogub :)

Није толико прешао на Југ са причом колико је једноставно и сам југ сада постао један од главних фактора за цело краљевство. Мени је Гозба за вране била врло егзотична за читање јер се цела врти око предела и личности које тотално одударају од осталих књига у серијалу.

пс. Што се Стариграда и Цитаделе тиче, видећеш зашто су помиљали ту анегдоту ;)

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

ako niste zavrsili celu gozbu, ne citajte spojler.

poenta tog prologa je da ti skapiras da je to dzaken hgar, onaj lik kojeg je arja zaduzila(covek bez lica), da se ubacio u citadelu kao pejt(to je u semovom poglavlju, pri kraju).

btw, problem sa tim informacijama koje pominjes...

ne znam gde si te datume nasao, ali koliko sam ja skapirao, radnja je prilicno istovremena izmedju deni i rata tamo.

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

ako niste zavrsili celu gozbu, ne citajte spojler.

poenta tog prologa je da ti skapiras da je to dzaken hgar, onaj lik kojeg je arja zaduzila(covek bez lica), da se ubacio u citadelu kao pejt(to je u semovom poglavlju, pri kraju).

Зато сам и ставио онај пс , да му заголицам машту icon_smile.gif

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Trebalo bi da su podaci veoma tačni, no, malo da napravimo intermeco:

Which House do you belong too?

You Scored as HOUSE TULLY

You hail from House Tully. Your house seat is Riverrun in the Riverlands. As your motto says, you are all about your family and honor. You confide in friends and family first, and keep strangers at a distance. You cant always stand up for yourself, but you would never betray your friends to get ahead. A true good guy in this world. Your house motto: Family, Duty, and Honor.

HOUSE TULLY 85%

HOUSE MARTELL 75%

HOUSE LANNISTER 75%

HOUSE ARRYN 65%

HOUSE STARK 60%

HOUSE BARATHEON 50%

HOUSE GREYJOY 40%

HOUSE TARGARYEN 35%

HOUSE TYRELL 30%

HOUSE FREY 30%

Which character are you?

You Scored as Catelyn Stark

You identify with Lady Catelyn Stark. You are honorable and dutiful, and very protective of your family.

Catelyn Stark 85%

Eddard Stark 80%

Tyrion Lannister 75%

Brandon Stark 70%

Daenerys Targaryen 70%

Brienne of Tarth 65%

Arya Stark 65%

Sansa Stark 65%

John Snow 45%

fuuuu, umalo Ned. Trebao sam da stavim da ekstremno volim kurve. Frak [:D]

mada su preterali - Kejt mi je ubedljivo najnesnosniji lik. Nervira me kad god krene priča o njoj. Žena je debil. Dakle, i ja sam debil. Frak! :fp:

Link to comment
Share on other sites

До јаја ствар, мени испало Брендон 80 посто, Нед 70, Денерис 60, итд...

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

You Scored as Brandon Stark

You identify with Brandon Stark, the young son of Lord Eddard Stark. You wish you were better than you were, but you still try hard.

Brandon Stark

70%

Eddard Stark

65%

Daenerys Targaryen

55%

Arya Stark

55%

Catelyn Stark

55%

Sansa Stark

50%

Tyrion Lannister

50%

Brienne of Tarth

35%

John Snow

25%

Forum neprikladan za signaturu!

:)

Link to comment
Share on other sites

А што се породица тиче 80% сам Јелен, 70 процената Змај, 60 пустињска змија, itd.

Edited by śavke

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

You Scored as HOUSE TYRELL

You hail from House Tyrell. Your house seat is Highgarden in the South. You are the most social out of any house, you like to look good and people recognize it. You can hurt people with a simple smile, but you also have the ability to fight with your fists if need be. Your evil deeds are done in secrecy. Your house motto: Growing Strong Picture is Copyright © RMB

HOUSE TYRELL 75%

HOUSE TULLY 70%

HOUSE MARTELL 65%

HOUSE STARK 65%

HOUSE BARATHEON 55%

HOUSE ARRYN 50%

HOUSE GREYJOY 35%

HOUSE TARGARYEN 30%

HOUSE LANNISTER 25%

HOUSE FREY 10%

You Scored as Eddard Stark

Tou identify with Eddard Stark. You are loyal and honorable, and take action in a crisis.

Eddard Stark 90%

Brandon Stark 90%

Arya Stark 80%

Catelyn Stark 80%

Daenerys Targaryen 75%

Tyrion Lannister 70%

Brienne of Tarth 60%

Sansa Stark 25%

John Snow 25%

hmm ovo je verovatno odgovor na pitanje kakve likove volim da pratim i za koga navijam =P. Jedino Kejtlin mi je ovde onako...mislim da je previshe glupih poteza napravila.

Edited by Sting

We must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most and that is the indifference of good men !

Link to comment
Share on other sites

HOUSE TULLY 70%

HOUSE STARK 60%

HOUSE ARRYN 50%

Edited by StormScion

Is the destiny of mankind controlled by some transcendental entity or law? Is it like the Hand of God hovering above? At least it is true that man has no control, even over his own will

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...