Jump to content

Heroes of Might & Magic V


xomi

Recommended Posts

Meni iz vashih komentara najvishe smeta sto nema sestougaonika. A ako bojno

polje bude 8X10 onda do kurca! Nadam se da nisu toliko glupi...

Neko je rekao da nije pregledno. Osnovne stvari: growth, gradjevine(jesu-nisu

napravljene). To ce sigurno da me smori... Mozda smo se mi previshe naigrali 3ojke.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

chinjenica je da nista vishe netje biti kao trojka...

kao i da su ovi napravili igru koja lichi na trojku ali dovoljno odudara da bi moglo da se kazhe nesto vise o igri sem "trojka u 3d"...

mislim sva ta nepreglednost nije konachno nepregledna nego samo zahteva uvek 5-15 sekundi vremena za prevazilazhenje...to u SP mechevima nije frka ali kad igrash pvp mech i josh ako ti nije poznata mapa pa potroshitjesh minimum 5 minuta samo na pronalazhenje resursa iza drvetja itd itd...

bojna polja su skalabilna...tj najvetje je 14x14 kvadrata, kao u city siegeu, takodje war machines su uvek izvan tog polja (odmah "ispod" heroja ali su ranjive)...ono...chak i kada su manji battlefieldovi (najceshtje protiv neutralnih zhivuljki) uvek treba bar 2 "unit turna" da najbrzha jedinica dodje do protivnika...taktika na najvecem nivou ovo mozhe da neutralishe...ono sto ostaje problem je kad imate vojsku od 4-5 jedinica a bojno polje je 10x10 ali tih vashih 5 jedinica su large creatures (zauzimaju 2x2) onda je zezancija napasti protivnika kako treba =o)))

growth se ne vidi bez ulaza u creature screen, sta je sve tachno izgradjeno nema teorije da se vidi bez ulaska u build screen (a show program nastaje kad treba da se koristi neka gradjevina specifichna za odredjeni grad pa nema hotkey....ima propusta koliko ocesh....

Link to comment
Share on other sites

to je neko vetj pametno pominjao, lex mislim, da bi trebalo lepo da ima 4 velichine jedinica tj 1, 2x2, 1x2 i 2x1...mislim na koji fazon su nightmares istog gabarita kao neki zmaj ili hidra...mada....mnogo velichina bi isto bolje pogodovalo hexovima nego kvadratima...npr sada su kerberi 1 square jedinicai kache 3 kvadrata ispred sebe...tako da nema teorije da zakache 3 large unita kao u 3ci...

Link to comment
Share on other sites

AB je pokvario H3 jer je dodao totalno nebalansirani grad u relatvno dobro balansiranu igru...a SoD nije pokusao nista da ispravi jer su tada vec jurili lovu...

h5 je sporiji zbog propusta u interfejsu koje sam naveo ranije, a ne zbog inherentno spore mehanike same igre sto je bio sluchaj sa h4

Link to comment
Share on other sites

pored te fiksirane kamere, meni koji nisam probao demo, niti gledao shotke grafika je daleko ispod proseka ako se imalo zumira... znam znam ovde nije nista u grafici ali sam ipak ochekivao malko vise po pitanju grafike i animacije likova... ma kad instalirate videcete i sami...

sto se tice gejmpleja ok je za sada tek sam prvu zavrsio :) nema tu mnogo mesta za utiske te vrste

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Moji utisci ostaju isti kao posle bete i demoa.

Grafika nije ni priblizhno spektakularna u odnosu na zahtevnost.

Nepregledno je sve poprilichno, te ochi bole jednako kao i u chetvorci.

Pojedine stvari u interfejsu kao dete od 5 godina da je osmislilo.

Ispod te ne narochito kvalitetne spoljashnjosti, krije se sasvim ok igra.

Naravno, glavni test pada kada se skupi drusthvo za neki hot-seat. :)

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

pored te fiksirane kamere, meni koji nisam probao demo, niti gledao shotke grafika je daleko ispod proseka ako se imalo zumira... znam znam ovde nije nista u grafici ali sam ipak ochekivao malko vise po pitanju grafike i animacije likova... ma kad instalirate videcete i sami...

Grafika je po meni sasvim ok...

Uostalom pogledajte shotove koje sam uradio i okačio na Benchmarku http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=101546

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...