Jump to content

Heroes of Might & Magic V


xomi

Recommended Posts

  • Replies 480
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ajde meni neka neko objasni kako se prelazi 3. misija s Agraelom (HARD tezhina).

Znaci... u fazonu.. poshibam se na pocetku s onim druidom, on pobegne, ja krenem da se izgradjujem, malo zarashujem , osvojim prvi elven city i onda krenu da smaraju s onim "Week of druids" jebem li ga.... u jednom trenutku posle nekih mesec i nesto dana se samo pojave par druid heroja sa u fazonu 30 puta jacom vojskom od moje (10tak emerald dragona, 80 unicorna, 20 treantova, 100tinak druida, 200 archera...) mislim... mnogo je... ja max tada imam 20tak Nightmare i 40tak succubusa... what gives?

da.. poenta je sto u gradu nemozes da nabudzis City Hall , da dobijes po 2k golda dnevno, limit je 1k.... osim toga, kad ti druidi krenu da bacaju magije pa svake nedelje se spawnuju po mapi po 300 spriteova i jos ima "Week of nestonesto.... - no incomes from mines and castles"

... koji shit..

heeeelp

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

pa ne igraj na Hard ako ti je preteshko [;)]

stranu na shalu, ta misija je loshe izbalansirana i kao i josh par misija skriptovani heroji su preterani.

moj savet je da izrashujesh drugi Sylvanski grad i da njih razgradjujesh.

alternativa je da krenesh manji difficulty ili da sachekash patch koji ce opeglati taj imba

Link to comment
Share on other sites

Ja sam tek iz treceg puta presao tu mizijui to na najlaksem nivou. Prvi put sam rano osvojio grad jer onda pocnu da smaraju druidi. Opet ne sme ni kasno zbog kesha. Stvar je u tome sto agrael ne moze da vuce sa sobom elfovske jedinice jer one dezertiraju, dakle treba ti neki elf heroj. Onda treba ti valjda zuti kljuc za onu zgradu kod tvog zamka jer tamo dobijes sukubus i pitlorda i devila (mada to izgleda zavisi od toga kada si otvorio, ja sam veoma rano pa sam ima sukubuse samo). I nista, onda budzis onaj donji elfovski zamak i onaj gore levo, saljes non stop jedinice i cekas da onaj batica na G dodje kod tebe, kada njega obedis, igra postaje kasiji machalj. E da, skroz gore levo, mozes da se nakupis dosta jedinica koje ce te joinovati. Aj zdravo.

-----------------

nema vise zezanja

A.B.

Link to comment
Share on other sites

Ja nikada ni jednog jedinog trenutka nisam ni sumnjao da ce Nival i Ubi unistiti najlegendarniju fransizu (u domenu TBS) svih vremena.

Jos otkako su se pojavile prve informacije i concept art,trudio sam se da budem u toku i da pratim sve sto se desava.Pisao sam ja i pre par nedelja na ovom topicu ali evo sad cu ukratko da iznesem konacne utiske posle malo vise vremena igranja ove neverovatne igre :

Prica mi se jako dopada,ima smisla,dobar plot,razradjuje se postepeno (to bese gradacija [8D] ) i jedva cekam da zavrsim sve kampanje,jer ruku na srce,tek predjoh Haven campaign na hardu i sad igram prvu misiju sa,vec dosta popularnim,"pozitivnim" negativcem Agraelom :)

Razlog zbog koga sam tek presao prvu kampanju je bio nedostatak slobodnog vremena u proteklih 2 nedelje i dosta vremena provedenog uz hot seat :)

Sa dva druga sam igrao u ovom modu (pojedinacno,ne u isto vreme) i moji utisci su stvarno extra.Jedva cekam da nadjem varijantu za zaobilazenje online cd key-a pa da mogu da igram sa svoja 3 druga (svi freakovi za heroje poput mene) preko neta.

Ima stvari za koje je potrebno malo navikavanja (kamera,novi interfejs,...) ali ova igra je vredna toga i sve sto duze je igram sve mi manje smetaju te izmene,a neke novine pocinju sve vise da mi se svidjaju;na prvom mestu unikatne gradjevine u gradovima svih fakcija.Do sada sam igrao samo sa 3 fakcije (Haven,Sylvan i Dungeon) i sve mi se jako dopadaju,ali zelim da isprobam detaljno i ostale 3 pa da odredim favorita :) Mada,Dungeon su bolesno dobri i imam utisak da niko ne moze da me pobedi kad igram sa njima ,xexe (kako pretenciozno).

Da ne bih dalje duzio,samo da pohvalim igru i svima koji je jos uvek nisu nabavili da porucim - STA CEKATE ?! :)

Ako je tolika frka nekome za nalazenje igre,neka se obrati ,narezacu mu je ,nije nikakav problem.naravno free of charge...samo da bi sto vise ljudi pocelo da je igra :)

P.S. Verovao sam ja u Nival jer su oni takodje tvorci najbolje RTS igre svih vremena (po mom misljenju i u domenu RTS igara sa realnim okruzenjem,a ne fantazijskim) ,a to je Blitzkrieg 2 koji cesto igram na Nival serveru i koji j**e kevu koliko je dobar i realan :)

Pozdrav ljudi i izvinite za dugacak post...

Vidimo se [^]

Link to comment
Share on other sites

I pored svega sto sam malopre napisao,zaboravih da pohvalim jos dva,ne tako nebitna,segmenta Heroja 5 a to su grafika i zvuk.

Po mom misljenju grafika je stvarno jako,jako lepa i fantsticno docarava okruzenje same igre.meni se mnogo dopada.

I naravno muzika koja je vec po defaultu svih heroja - extra.Jeste mozda malcice slabiji soundtrack u odnosu na trojku i cetvorku ali je i dalje sjajna!

Link to comment
Share on other sites

Nema leba, nisam karakter! Dok ne kupim jacu graficku necu igrati... jer ovo je... ooo .... upomoc...

Koji je neki realni minimum da ovo radi kako treba? 9600?pro?xt? a i sta pitam kad necu dati 60 evra za graficku... [sigh]

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Elem, preshao sam tu 3cu Inferno misiju (na hardu jellte) po sistemu, zarashovao sam od samog starta prvi sylvanas grad, njega sam razgradio i samo sylvanas jedinice koristio (s Agraelom), bukvalno sam shtekao svaku jedinicu, nisam imao emerald nego samo 3 green dragona + ostale sve upgradeovane jedinice, kad me je Gilrean napao. I ono.... zashtekao sam se u zamku iza zida bacajuci Frenzy na njega + Fanton forces na svoje strelce koji su kikovali guze., ubrzo posle toga sam krenuo da istrazujem, uzeo onaj grad gore desno nekako jedva, buduci da je ceo izgradjen.... posle toga je bilo sitno.

Enivej, sad u 4toj misiji krenem prvih par dana, u jednom trenutku animacija kako elf jedinice dezertiraju, napadnem one Master Huntere na par mesta i svi mi se join-uju, za par dana sam ih imao oko 120... ima kao opcioni quest za osvajanje inferno grada, ali neka hvala, uzeo sam sylvanas grad + sve rudnike oko njega..... i lepo napreduje misija (:

btw.. samo cu reci .. sylvana >>> inferno

Get smart or die dumb!

Link to comment
Share on other sites

probao sam juce malo da igram, igrao sam sam sa dungeonom, i nisam bas nesto odusevljen. nekako su mi mape "male" neznam.

i fora je koliko mi se cini da prve dve nedelje ne mozes da se maknes iz baze dok ne nabavis iole solidnu vojskicu, jer su vecina kripova jebeno jaki,

graficki je uradjena perverzija ali nekako mi nema taj shmek kao trojka koju sam bio u stanju da igram danima i danima neprestalno.

dunno. valjda cu uskoro kupiti nov komp pa cu onda okusati ponovo, ovo je bilo nabrzaka kod ortaka gajbi

If there's some higher power that controls my fate, i would like to meet him, shake his hand, then crack open his ribcage and tear out his heart.

Link to comment
Share on other sites

igrea je solidna,ali nista vise od toga....:( izgleda da je proslo vremen extra igara :)

no sta da se radi..igram sad heaven kampanju i max mi je smor...steta sto mora da se igra redom kampanje....;)

nego jer na neki nacin online igranje moguce sa piratom?

verovatno cu imati vise vremena za vikend,pa da napokon zavrsim tu prvu kampanju:)

C programmers never die. They are just cast into void.

C# programmers don't die either. They get garbage collected

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...