Jump to content

ADSL - spam


Niko

Recommended Posts

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bio danas do Beotela u Mekenzijevoj i zavrzio 256/64. Ja njima 1600 dingera, oni meni Sagem modem, kablove i filter (spliter?). Sad, ja nisam ulazio unutra jer je pljustala kisa a nisam teo da pokisnem. Kazem zato sto je riba objasnjavala kako povezati mom burazeru, a njeno objasnjenje (u njegovoj interpretaciji :) nije isto sa onim "spliter pre svega" objasnjenjem koje sad citao po netu. Valjda cu se snaci...

p.s. Inace, aktiviranje se ceka u proseku 4 (cetiri) nedelje! Bokte, vec sam se smorio...

Link to comment
Share on other sites

Ma to je lozenje, mada sve zavisi od sposobnosti likova koji ti pushtaju link. Btw. znanje tih riba shto rade u sezamu su plach majke bozije, tako da cesh sigurno naleteti na kombinaciju:

kabl koji ide u adsl modem

|

telefonski kabl - [spliter]

|

kabl koji ide u telefon

Realno, necesh moci drugachije da se povezesh na net, jer spliter razdvaja signal koji je jednim delom za

telefon, a drugim delom za adsl modem.

Edited by sTaLjin
Link to comment
Share on other sites

U fino, javi kako ti ide to otkazivanje, prebacivanje i slicno, da znamo da li i mi da krenemo istim putem, posto je ovo kod sezama uzas. Dodushe, da ne gresim dusu, mozda je moja centrala glavni problem, sto cu izvaliti ako ikada predjem kod drugog, ali pre mislim da sezam ima neku frku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ovi iz sezama su prave shaljivdzije..

proshlo mi je ~27 dana od isteka fleta. oni su mi dali za dz 15 dana, s tim da bih to retroaktivno platio. Poshto mi se igraju mmo-vi reshim da pljunem 2200, platim 15 dana retroaktivno i ostane mi josh 15 dana.

Kad ne lezi vrazhe (kako dobar izraz [:D] ) ljubazno osoblje me obavesti da mi josh uvek nije otkazan prikljuchak, i ako brzo uplatim mocicu da uzhivam u blagodetima analognodigitalnesezampro linije josh puna TRI (da, tri) dana, i da bi bilo bolje da odmah uplatim dva meseca odjednom. Opushteno bi mi naplatili 15 dana shto su mi dali net i josh 12 dana shto nisam imao internet.. So long, sezam..

Link to comment
Share on other sites

jok, preko vodafona

(da razjasnimo) telekom je jedini adsl provajder, odnosno jedino oni izdaju adsl priključke, a do provajdera je ono posle, link prema svetu (koji opet ide preko telekoma u većini slučajeva).

Link to comment
Share on other sites

Zapravo, telekom mrzi da se cima oko sitnih korisnika pa to prepustaju provajderima, iako bi apsolutno sve mogli da zatvore nekim svojim cenama za iznajmljivanje i ponude net uz racun za telefon i tome slicno, posto sve ide preko njih. Srecom to ne rade jer posto nismo kao zapad cene bi bile sky high ...

Link to comment
Share on other sites

da, laki, ali adsl linija je i dalje vlasništvo telekoma, koji to iznajmljuje provajderu da bi provajder iznajmio tebi.. nepotrebno budženje cene dvostrukim ugrađivanjem (a doskora bi bilo i dvostrukim oporezivanjem) a opet je telekom taj koji drži konce.

Link to comment
Share on other sites

uf, namazan je sezam: pokushao sam da otkazhem adsl ali su me ljubavno zamolili da uplatim mesechnu pretplatu za onih 15 dana inache ce mi telefon biti blokiran za ugradjivanje adsla drugog korisnika. postoji vacation mod gde ti za 1000 din chuvaju prikljuchak mesec dana.

Link to comment
Share on other sites

jok, preko vodafona

(da razjasnimo) telekom je jedini adsl provajder, odnosno jedino oni izdaju adsl priključke, a do provajdera je ono posle, link prema svetu (koji opet ide preko telekoma u većini slučajeva).

Nisam mozxda najbolje srocxio recxenicu, hteo sam da kazxem da nisam siguran za provajdera, a prikljucxili su ga baye iz telekoma...poenta je trebala da bude da su i gradovi sem Bg-a i Ns-a pocxeli da dobijaju adsl prikljucxke...

fml

Link to comment
Share on other sites

Posle nedelju dana koriscenja Beotel adsl-a evo utisaka za ADSL - info tj. zvanicni topic.

Odmah da kazem da je u pitanju Beotel 256/64 adsl.

Bio u Mekenzijevoj. Potpisao ugovor, dao kes i preuzeo Sagem modem i filter. Devojka koja radi objasnila instalaciju, tj. "pokusala" da objasni ali mi nista nije bilo "jasnije" posle toga.

Gajbi sve montirao sam. Onda cekao 2 nedelje da mi puste signal.

Uz malu pomoc tehnicke podrske uspeo sve da nastelujem i pokrenem.

Surf bez download-a kao sa diska. Kad ide download znacajno ga uspori.

Download zna da varira izmedju 10 i 20 kbs, mada je uglavnom preko 20 kbs-a.

U pocetku mi je pucala veza kad koristim fon, tj. kad me neko zove. Malo cackanja po kablovima i promena splitera (ne filtera!) i problem je resen. Jebi ga, pijacni spliteri za 20 kinti. :)

Sve u svemu za sada sam prezadovoljan.

Download, download i samo download! ;)

Edited by noodle
Link to comment
Share on other sites

na 256kb/s tebi download mora da je 32kb/s

Nista se ne mora osim da se 'mre [:D]

Teoretski bi to trebalo da je tako, u idealnim uslovim centrale i u slucaju da taj ADSL prikljucak koristis u datom momentu samo ti. Ali svi domaci provajederi u saradnji sa Telekomom daju realno gledano nesto manji protok po korisniku, a sto potpada pod termin agregacije. Naime svi racunaju da nece svi korisnici ADSL-a u isto vreme koristiti 100% kapaciteta svoje linije te zarad ustede u propusnoj moci vecem broju korisnika daju u sustini manji protok nego sto bi zbir njihovih protoka trebalo da bude. Pisali su nesto o tome u PC Pressu odakle sam uzeo i ovaj isecak:

Ostaje jo

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

Dakle ne mora da mu bude download 32 KB/s, a po utiscima korisnika (opet zavisno od provajdera) na 256/64 kbit ADSL-u se u proseku dobija 15-20 KB/s download brzine.

ostatak posta mogu da potpišem, al ovde ga malo pretera.. svima koje ja znam (pa i meni) je DL između 25 i 28 KB/s.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...