Jump to content

ADSL - spam


Niko

Recommended Posts

jebem vas srecnike u bg-u,

ja jes' da u ovoj selendri imam dve super digitalne

centrale, a imam jebeni dial-up...

sa najmanjim pingom ~200 u svim igrama...

lmao2rs.gif

demon325em.gif

aDSL je sranje ako nije flat to da znate!!!

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

dobro je ovo

SezamPro ADL Basic 512

Pun pristup Internetu brzinom 512 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 128 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) sa merenjem ostvarenog saobraćaja

Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)

3 Email adrese

50 SMS poruka

Dinamičko dodeljivanje IP adrese

1.500 MB + 1.500 MB prenetih podataka u režimu punog pristupa Internetu (dolazni + odlazni saobraćaj)

Poseban režim pristupa Sezamovim serverima i servisima bez merenja saobraćaja.

Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom

Cena: 1.999 din

______________________________

SezamPro ADL HOME 256

Pun pristup Internetu sa jednog računara brzinom 256 kbps u smeru Internet-Korisnik, i 64 kbps u smeru Korisnik-Internet u trajanju od mesec dana (od datuma uplate do istog datuma sledećeg kalendarskog meseca) bez merenja ostvarenog saobraćaja

Pristup svim sezamovim sadržajima i servisima (Email, konferencije, Datoteke, Chat, GetOrder, SMS itd)

3 Email adrese

50 SMS poruka

Dinamičko dodeljivanje IP adrese

Besplatno iznajmljivanje ADSL modema sa USB vezom

Cena: 2.199 din

ovo je unlimited...

ali ja mogu od PTT KDS da uzmem za 2000din 256/64 flat

http://img67.imageshack.us/img67/1829/lol4thlk6.jpg kako pricati sa GM-om

Paladins are gay

Blizzard loves paladins

Therefore, Blizzard is gay

Link to comment
Share on other sites

inace dodatni megabit transporta znaci transport od telekoma do isp kosta 20000 din i to nije internet nego samo transport podataka od TS_ISP i ako neki provajder oce da smanji na 16:1 to znaci da na svakih 32 korisnika mora da doda 20000 din odnosno da se cena poveca za 625. inace po defoltu je 32:1

Link to comment
Share on other sites

logika je da treba čitati i onda eventualno postovati pitanje, umesto da nemilosrdno budžimo postove. pomenuti 512 paket je ograničen po protoku, 256 nije..

molio bih te da PAŽLJIVO pročitaš novi pravilnik i da ga se pridržavaš. pošto se pokazalo da ne umeš da čitaš pm, moram javno, preko foruma. ovo je zvanično upozorenje.

Link to comment
Share on other sites

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

Cekirajte Eunetove predloge. Zanimljivo da jedino oni u cenovniku navode koliki je nivo agregacije, tipa ako hocete flat imate tarifu za agregaciju 30:1 i 20:1 (gde je ova druga znacajno skuplja). A ako uzimate Surf paket koji ima ogranicen protok predlog je agregacija 10:1. Zapanjujuce posteno od njih, pitanje je samo da li ce to i postovati.

Btw. Zasto Sezam na TV B92 reklamira Analogno-digitalnu Sezam Liniju? Mislim aj kapiram ovo Sezam linija, ali gde izvukose Analogno-digitalnu???

kad sam ja pitao u beotelu oni su rekli da je za flat 16:1

sto je jedino moguce

koliko ja znam taj princip je i na kablu

jer kad bi stavili preko 30 korisnika na 1 Mb to se nikako ne bi isplatilo jer bi dail up bio brzi od adsl-a !!!!

sa max 16 korisnika na 1Mb oni bi bar mogli da garantuju da bi bili bolji od dailup-a

mada znajuci nase provajdere nista me ne bi iznenadilo!!!

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Bozhe, koliko je nepismenost uzela maha kod danashnje mladezhi...

'nema tehnichkih prepreka' nije jednako 'nema tehnichkih mogutjnosti'

da da

nepismenost hara svetom :P

[vadim se]ma nisam lepo procitao [/vadim se]

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

ne nego za svakih 32 korisnika po defoltu dobiju 1 mb protoka. znaci moze da bude i 32 korisnika od 768. sad ako ISP oce moze da dokupi dodatni protok za 20000 din 1 mbit. inace ovo je samo protok bez interneta znaci samo prenos podataka na relaciji TS-ISP

pojasni?

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

ako se neko seca kada sam skoro pominjao da sbb uvodi adsl onima koji nemaju uslove za cable net a imaju njigovu cable televiziju i onda ste poceli kao da sam mongoloid da mi svi kenjate kako sam lose cuo blabla e pa in your face :DD sad je to provereno ko neveruje moze da ih pozove na 330-52-52 i da se raspita o tome a i oni ce sigurno uvoditi ovo od sutra tj od februara pa ko voli nek izvoli :D

Link to comment
Share on other sites

cisto da vidite koliko su nasi provajderi bezobrazni

ustvari nisu oni nego telekom al nema veze

pogledajte cene adsl-a u bratskoj nam hrvatskoj [;)]

T-Com je objavio da će od 1. veljače sniziti cijene MAXadsl paketa, a u ponudu stiže i dugo očekivani flatrate. Usluga će biti dostupna korisnicima u 60 hrvatskih gradova, s tim da će se ta brojka do kraja ožujka povećati na 87 gradova. Cijena pretplate dvostruko je niža, tako da sada ovisno o tarifnom modelu iznosi 79 kuna (384/64), 199 kuna (768/128) ili 369 kuna (1536/192) , a dodani su i novi paketi MAXadsl Super 2 GB po 59 kuna, MAXadsl Super 5 GB po 109 kuna, MAXadsl Super 10 GB po 199 kuna, te MAXadsl Flat. Flat paket uz pretplatnu cijenu ovisno o brzini stoji 299 kuna, neovisno o količini prometa koja se ostvari.

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

pa bice i kod nas jeftinije nego samo da to krene :D

evo ja cekam jos od 15.1 odgovor i nikako da mi ga posalju ,kao sezam poslao nesto ali nikako da mi kazu da dodjem da potpisem ugovor

a imam teh. mogucnosti sigurno

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

7.6kuna=1euro

am.. potrazi, hrvati imaju u ponuti i 2mbit/512kbit i slichno, dok se shedjani/holandjani i nemci 'muche' sa 8mbit/768kbit adsl-om i 10mbit/10mbit kablom za 50-tak eura.. ccc

jasno je da nas telekom otkida...

btw hrvatim se moze takvo shirenje adsl jer npr. najjachi hr provajder ima svega 1,6gbita linka do frankfurta, moze da pokrije i sve nashe provajdere za link..

hrvati ne moraju da brinu o gushenju od njihovog telekoma a od provajdera jos manje..

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

Cisto da dodam jos jednu informaciju za sve koji se raduju uvodjenju ADSL-a, posto ne znam kada ce drugar nickwood videti ovu stranicu i da li ce se setiti.

Danas je sve u svemu dobio poruku od SezamProa (a svi znamo da je odavno predao prijavu i sve sto je uz to islo) da "trenutno na njegovoj centrali nema kapaciteta za uvodjenje ADSLa, i da se ceka telekom da prosiri svoje kapacitete (...) Ako uplatite pretplatu mi cemo vas obavestavati kada se stanje promeni (...) pomozite nam da vrsimo pritisak na Telekom (...)".

Btw, Nicwood zivi u Jajincima, cisto oko zauzeca ADSLa ... :)

Znaci - cak i ako imate uslove za ADSL, potpisan ugovor, sve papire i slicno to ne znaci da cete adsl i dobiti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...