Jump to content

ADSL - spam


Niko

Recommended Posts

  • Replies 281
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ne, Ivane besplatno je na Sezamu ako si se prijavio pre 15-og (valjda, treba jos jednom proveriti sa njima jer su mozda produzili), kod Beotela ako potpishesh ugovor do 30-og.

Inache se instalacija Sezamu koji to organizuje sa Telekomom placa 2800, shto je znachajno jeftinije od Euneta.

Javicu sutra ako bude trebalo da se placa neshto vishe od izabranog paketa.

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

hm, da, mislio sam na ono o čemu smo pričali, neki skriveni trošak koji ti nabiju kad dođu da instaliraju.. kao što su meni uzeli dodatnih 3000 dinara za materijal i ruke kad su mi uveli kablovski (%$#")..

Link to comment
Share on other sites

Ono shto svakako treba znati je da Sezam (za ostale ne znam) nakon 10-15 dana neplatjanja obaveza (+- par dana nakon neke opomene) demontira opremu...

A ako recimo zakasnish 5 dana sa uplatom sledetjeg meseca, tih 5 dana gubish! (tj. pretplata tje ti biti kratja za tih 5 dana)

Pretpostavljam da je to za pretplatu samo trenutno tako, poshto Telekom ima neki chudan nachin naplatjivanja linije provajderima. Naravno, ako se to sredi i dalji uslovi tje biti bolji...

Iz ovoga se mozhe zakljuchiti da tje prebacivanje sa provajdera na provajder biti skupo i nepraktichno...

FushiSigb.thumb.jpg.f75f13b0202c1af84974

Link to comment
Share on other sites

am.. imash na prvoj strani ovog topika linkove do objashnjenja shta je to adsl od strane raznih domacih intetnet provajdera, pogledaj ovaj topik i ona 'adsl i ping u igrama' pa ce ti biti jasnije..

em.. vajrles je najnepouzdaniji jer mozes da sednesh i plachesh kada je napolju kisha ili sneg..

uglavnom nema tu shta je bolje, vec shta tebi vishe odgovara, zavisi od toga shta ti treba..

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

ispravka: nema tu šta je bolje nego šta možeš da dobiješ na lokaciji na kojoj živiš. nažalost, tako je za većinu populacije beograda, a o ostatku zemlje da ni ne pričam.. koliko znam, delovi centra i početak novog beograda su jedina mesta gde se mogu dobiti sva tri vida broadband-a..

inače, zanimljivo je kako uprkos uputstvima iz prvog posta niko (sa malim n) ne kapira da pitanja ne spadaju ovde, već isključivo zvanične informacije i iskustva prvih korisnika..

inače2, danas sam bio u sezamu i uplatio paket, rekoše mi da će me za par dana kontaktirati oko uvođenja, pa ćemo (bože zdravlja) krajem ove ili početkom sledeće nedelje imati i prve utiske, a onda dolazi vreme i za sređivanje adsl informacija na ruru :)

Link to comment
Share on other sites

inače, zanimljivo je kako uprkos uputstvima iz prvog posta niko (sa malim n) ne kapira da pitanja ne spadaju ovde, već isključivo zvanične informacije i iskustva prvih korisnika..

Sada se osecam uvredjen pa svi moji postovi su samo informacije [:0][V]

Ajde da ne bude i ovaj post beskoristan pozovite 30-23-283 i tip sa druge strane ce vam odmah reci da li mozete ili ne da imate adsl i zbog cega ne mozete...

Link to comment
Share on other sites

Evo kako ja stojim za sada. U dva dana tri operacije, kako ce dalje biti vise zavisi od svevisnjeg, jelte, posto je zahtev poslat j***nom telekomu.

E, da, znate sada gde zivim i sve to, ukoliko bude ponovnih pljacki suzice se broj osumnjicenih na rur komunu...

adsl.jpg

Ovdashnji

 

P.S> nickwoode, zasto se ne "log_out"-ujes kad si na forumu sa mog kompa? DovlaGSI

 

:)

Link to comment
Share on other sites

am..

Broj tel: 01130*****

Prezime i ime: **** *****

Adresa: ****** ********* **

Mesto: BEOGRAD

e-mail: ****@sezampro.yu

Datum Komentar

22.01.2005 uplacen prvi mesec pretplate, user ****

21.01.2005 Poslat mail na adresu: ****@sezampro.yu

21.01.2005 Obrazac zahteva za uspostavu servisa

17.01.2005 Predat zahtev telekomu

15.01.2005 Poslat mail na adresu: ****@sezampro.yu

15.01.2005 Izabran SezamPro ADL HOME 256 paket

mm.. potpisan ugovor i sve, jos u subotu, rekli su za par dana uvodjenje (par znachi 2, ne znam shta znachi u njihovom rechniku),..

ps. ivane ajde ili premesti ove sve besmislene postove na drugi topik ili ih obrishi..

btw ispravka: :))) ivane, ako chovek pita shta je bolje od 3 stvari onda verovatno pita a) jer ima mogucnost uvodjenja sve 3 pa trazi pomoc pri izboru; b) jer ga insteresuje chisto lichno..

u svakom sluchaju prvo pravilo pri kupovini bilo chega je pratiti ono shto ti je potrebno, zar ne? a tehnoloshki su sve tri tehnologije jednako napredne, najpouzdaniji je dsl, po protoku je isti sa kablom, vajerles bi tu onda bio najslabiji i po protoku (koji raste stalno sa novim standardima) i po pingu i pouzdanosti..

i dosta bre vishe pametovanja! :D

mizantrop iz Singidunuma

--<[Superunknown]>--

Link to comment
Share on other sites

ali dobro je što je samo niko izeditovao lične podatke iz posta.. :)

što se sređivanja topika tiče, kako stvari stoje - to je ćorav posao.. kad mi stigne dsl, napraviću posebne topike za ponude i za utiske, pa će to lepo da se lokuje.

Link to comment
Share on other sites

ispravka: nema tu

03:34 ( MiGsa ) da budem iskren

03:35 ( MiGsa ) nagledao sam se ovde vishe kurcheva nego pichki

 

22:05 (Ivan_tm) Ozbiljno, tvoj i Cokin sam upamtio odmah

 

13:43 ( darko ) ja sam puco iz njegove vazdushare

 

[16:42:19] Miša says: pojavio mi se patrijarh pavle u ppl u may know

 

[21:00] <vudu> jebacemo svi

Link to comment
Share on other sites

Ja sam isprobao sve 3 kombinacije [cable [sbb, druga gajba cim veliki], wi-fi [na kome sam trenutno], i adsl [ortak] ]. Utisci kod adsl su pozitivni, dl je konstantan [768 konekcija (barem za sada :)], ping sam probao samo za cs i war3 i ping ka nemachkim serverima je negde oko 50-60 [e sad nemam pojma dal' me je sad usralo sa serverom], engleski 50-80, war3 standardno exra radi sa evropskim batllenet serverima [ostale nisam probao]. Savetovao bih dosadashnjim dial-up korisnicima da sachekaju makar da prodje prva navala [mesec dana max], pa onda vide kako sve to funkcionishe sa mnogo korisnika koji istovremeno skidaju terabajte podataka.

Link to comment
Share on other sites

evo i od beotela nesto

Pusten je u rad prvi ADLS korisnik, a vrlo brzo ce i ostali doci na red, nase ekipe su spremne za danonocni rad, tako da brzina uvodjenja zavisi jedino od tempa koji diktira Telekom u skladu sa svojim mogucnostima.

-"Don't think, feel! It is like a finger pointing away to the moon. Don't concentrate on the finger or you will miss all that heavenly glory."

-"Love is like a friendship caught on fire. In the beginning a flame, very pretty, often hot and fierce, but still only light and flickering. As love grows older, our hearts mature and our love becomes as coals, deep-burning and unquenchable."

Link to comment
Share on other sites

mislim da sam naleteo na jednu ruznu informaciju na netu sto se tice adsl-a

Tacka 7. ugovora Telekoma sa provajderima glasi

Podrazumevana sirina propusnog opsega za isporuku saobracaja iznosi 1Mb/s na svakih zakupljenih 32 ADSL prikljucka i uracunata je u cenu prikljucka. Internet provajder moze zakupiti i siri propusni opseg u koracima od 1Mb/s, a razlika u ukupnom propusnom opsegu placa se za svaki Mb/s prema cenovniku za uslugu Direktni pristup IP VPN.....

[:(][:(][:(] [:(!] [:(!]

mrf...

 

SigCustom.png

Link to comment
Share on other sites

mislim da sam naleteo na jednu ruznu informaciju na netu sto se tice adsl-a

Tacka 7. ugovora Telekoma sa provajderima glasi

Podrazumevana sirina propusnog opsega za isporuku saobracaja iznosi 1Mb/s na svakih zakupljenih 32 ADSL prikljucka i uracunata je u cenu prikljucka. Internet provajder moze zakupiti i siri propusni opseg u koracima od 1Mb/s, a razlika u ukupnom propusnom opsegu placa se za svaki Mb/s prema cenovniku za uslugu Direktni pristup IP VPN.....

[:(][:(][:(] [:(!] [:(!]

trebalo bi da bude max. 16 korisnika po jednom linku cime bi se garantovala brzina 64/64 kad bi svi vukli maximum u isto vreme

((((Q))))

SRBI su najgluplji narod na svetu!!!

Link to comment
Share on other sites

Za sada verat nudi najbolju ponudu [ako nadjete jeftin adsl modem :)]

Gledajuci cenovnike adsl modem necete naci ispod 30e [phenet modemi]

Imao sam priliku da isprobam i sezamov net [koji isto extra radi] a ovih dana treba da vidim da otvorim nalog u veratu [ko oce da proveri da li ima tehnichke uslove za adsl net nek pozove broj 3065 427 [za verat] ]

btw da ne reklamiram verat previshe evo info

linak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...