Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

bilo mi bezveze da te pitam u startu kad si vec sklopio ugovor sa PTT koji ti je q. to trebalo

telekom ionako povecava brzine a PTT ce da kasni par meseci po obicaju

ja jos ne razmisljam o prelasku na telekom (iako me ptt ADSL smorio sa menjanjem IP adresa(217.x.x.x, 213.x.x.x, 212.x.x.x, 89.x.x.x, 82.x.x.x)

- nemaju jos duplo od mojih 768/192

- skuplji su (kao 'stari' korisnik placam kod PTT 2200 768/192)

cim ispune uslove duple brzine (3mbita/512kbita) eto i mene na lelekomu

za tebe kao prevarenog korisnika (potvrdi na 011/3641-999) vidim sledece resenje

- idi raskini ADSL ugovor sa PTT

- idi sklopi ADSL ugovor sa Telekomom

- ne raskidaj kable ugovor sa PTT dok ne dobijes ADSL od Telekoma

- nemoj da placas racune PTT kable kao ostetu za pretrpljeni stres i maltretiranje

- za par godina plati racun PTT kabl (cifra ce biti ko jedna kokishka danas)

btw pre 2 godine cisto radi testa nisam placao kabel 12 meseci i oni me nisu iskljucili [:D]

sad je politika 'ostrija' jer su razdvojili TV i kable racun al i dalje kasne 2-3 meseca

Edited by Muerte
Link to comment
Share on other sites

- ne raskidaj kable ugovor sa PTT dok ne dobijes ADSL od Telekoma

To mi je i Igor rekao, a ja budala samo teram kontru :)

Ništa, sklopio sam opet flat kabl sa PTT-om, podneo zahtev za ADSL Telekomu, a to ko zna kad će biti, pre polovine avgusta izgleda slabo. U svakom slučaju prepaid kabl mi ne radi posao jer mi se jednostavno ne isplati (treba mi net). Ostalo mi deset sati na prepaid kablu, a to valjda može da se troši i na dial upu, pa ako nekom treba deset sati džabe, nek traži.

Link to comment
Share on other sites

Ja PTT kabl placam na 6-7 meseci.

Bez kamate :)

Ne znam sad otkad su rasdvojili, al evo nisam vec 4 meseca platio i radi

Vudu, pobogu nikad ali nikad se ne raskida sa ribom dok ne nadjes sledecu. To primeni i na net. Ops pardon. :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Evo uzeo juce telekom adsl 1024/768

Radi lepo

Sa rapida skida 105 kb/sec, rade torenti, raddi p2p, onaj huawei "uredjaj" moze lepo da se prcka, cujem da zna da crkne i tako.

Jedino me nerviralo sto iako nemam telefon u sobi, mora da se radi prikljucenje spiltera u 0-ti steker :)

Jel moze neko da mi da malo detaljnije objasnjenje sta radi "spliter"?

Ja sam mislio da samo sluzi kao "racva" ali ocigledno ima i neku filter/stavec ulogu?

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

To i ja gledam koji su to Telekomovi paketi sa 4:3 odnosom?

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

Specijalni gej paket - pa kole mi ga je preporucio :)

naravno 1024/128, typo error

Elem ipak sam morao forwardovati portove, po vec poznatom uputstvu sa portforward.com - sto svima preporucujem, stabilnije rade torrenti i p2p, a i brze.

E sad imao sam carlamu da provalim da moj huawei smartAX MT882 nije taj vec taj+v2 :) To zna dosta zbuniti jer su na sajtu slike vezane za verziju rutera (ako ovo mozemo tako zvati). Da se ljudi ne bi patili da nabodu koju verziju imaju, da kucaju admin/admin na 192.168.1.1, evo male cake :

kucate u cmd-u "ipconfig /all", pa te sve podatke (sa dns serverima) uneste u tcp/ip properties lan karte. E tada ce vam se na vase zaprepascenje :) pojaviti u Network connections odeljku control panela jos jedna stavka-podstavka pod imenom "internet gateway" a ikona ce se zvati "internet connection"

E sad vi lepo dupliklik na njojzi, pa properties pa settings. E tu imate services, i vi kliknite add, unesite opis, vas staticki IP (onaj koji ste uneli na properties vase LAN karte), i port koji ste zadali da aplikacije koriste. i to vam je isto kao da ste "pristupili modemu preko web interfejsa". Meni je ovo nekako less stator, more human nacin :)

Naravno vazi za one koji idu preko mrezne karte. Za one koji kace ruter na usb modem, pu ludaci, zasto? Gurnite bre u lan kartu.

I eto.

Sve u svemu, kablovski internet>>>ADSL kad bi bila ista cena za isti protok :)

Edit - potpuno prvobitno haotican post

Edited by f4ts0

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

Jel moze neko da mi da malo detaljnije objasnjenje sta radi "spliter"?

Ja sam mislio da samo sluzi kao "racva" ali ocigledno ima i neku filter/stavec ulogu?

Pa sama rec kaze odvaja DSL signal i telefonski signal, spliter u sebi ima DSL jack i phone jack, on u sebi razgranicava "zvucni" signal i DSL signal i to je to.

SCJP.png
Link to comment
Share on other sites

Treba razlikovati adsl spliter i adsl filter.

adsl spliter se stavlja direktno na kabl koji dolazi sa "bandere" i onda se odatle vuce adsl na jednu i telefon na drugu stranu.

adsl filter se stavlja ispred telefonskog aparata i u tom slucaju u adsl modem ide obicna parica bez tog filtera ili splitera.

Filter ima jedan ulazni i jedan izlazni jack

Spliter ima jedan ulazni i dva izlazna jacka

Tako ih mozete i prepoznati na slikama gore

Sustinska razlika je sto spliter kao sto rekose ranije odvaja telefonski signal od adsl signala dok filter samo blokira adsl signal da isti ne pravi smetnje telefonskom aparatu.

OPTIMISED FOR HUMAN OPTICAL NERVE

BEST VIEWED WITH A MONITOR

Link to comment
Share on other sites

A onda u ovom sokocalu koje zovu spliter ima i split i filter deo :)

Jer ja sam adsl ruter nabo direktno u zid, a spliter/filter je u 0-toj i to izmedju uticnice i telefona.

Kako god sad radi superiska :)

You may have gone to Cambridge, but I'm an honorary graduate of Starfleet Academy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

KRV I SMRT TELEKOMU!

znachi prsne mi veza dok nisam bio gajbi, okrenem drugare iz tehnichke da ih pitam za zdralvje, 30 min se jebavam onako kao sto mi je on rekao da bi na kraju zakljuchak bio "e dechko tebi je rekinuo mrezhni kontroler na plochi reinstaliraj usb drajvere za modem i prikachi ga preko USB-a" probam - netje sistem da instalira zakljuchak "reinstaliraj windows, dovidjenja"

smoren popijem sokitj da se smirim...posle opet ukljuchim ethernet kabil i sve radi ok...zasto, kako, niko ne zna...

no opet

KRV I SMRT TELEKOMU!

chak i da mi nije riknula veza, valja se

Link to comment
Share on other sites

Ja sam ovde sa ekipom sa gajbe uzeo Neobee,i veza kad radi je odlichna,e sad shto puca na svakih 4-5 sati to je vec druga pricha...

Edited by Savkeeeeeee...e!

У једној старој књизи читао сам чудну причу; а враг би га знао откуд мени та књига из неког смешног времена, у коме је било много слободоумних закона, а нимало слободе; држали се говори и писале књиге о привреди, а нико ништа није сејао; цела земља претрпана моралним поукама, а морала није било; у свакој кући пун таван логика, али памети није било; на сваком кораку говорило се о штедњи, а расипало се на све стране, а сваки зеленаш и нитков могао је себи купити за неколико гроша титулу: велики народни родољуб. 
Радоје Домановић - "Страдија" 1902. -

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

e cuo sam neku pricu da se podesavanja na modemu kupljenom posle 1. septembra ne mogu promeniti, jel to istina?

The people can always be brought to the bidding of the leaders. That is easy. All you have to do is tell them they are being attacked and denounce the pacifists for lack of patriotism and exposing the country to danger. It works the same way in any country.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...