Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Ok, evo ga i prvi problem.

 

Dakle ruter je Huawei HG532e, četiri LAN porta i Wi-Fi.

Računar na Wi-Fiju radi lepo, drugi računar preko jednog LAN porta isto radi radi lepo, treći računar preko LAN porta ne uspostavlja komunikaciju sa ruterom i radi "identifying network" u nedogled. Menjao sam portove, isto je.

 

A kad zakačim svič na LAN port u ruteru, pa oba kompjutera u svič, onda sve radi super (ali neću da imam dva uređaja i šumu kablova na kućištu ako ne mora).

 

Je l treba još nešto da podesim negde?
 

Link to comment
Share on other sites

dva pitanja za Targo korisnike:

 

1. Jeste li dobili vi račun ovog meseca? Meni i dalje nije stigao za februar.

 

2. Jel koristi neko NET+TV? I ako da, kakav je taj TV deo paketa u smislu programa, kvaliteta signala, izbora kanala i šta već ima da se napomene?

Edited by CheighLee

pljk!

Link to comment
Share on other sites

1. Uredno stigao 4. marta, meni samo na mail stize. 

 

2. Slika je odlicna, ako imas iole pristojan LCD/Plazma televizor kvalitet slike je neuporediv s tipa PTT KDS na kome sam bio pre. Sad sam na novoj gajbi na Radijus Vektoru digitalno i slika je manje vise slicna. Izbor kanala je dobar ali racunaj da fale svi "Fox" kanali, nekim ljudima je to problem. Ono sto je dobro takodje jeste da iz rutera izlazi standardni koaksijalni kabl za tv pa mozes da ga splitujes na koliko god hoces mesta u gajbi i ne trebaju ti set-top-boxovi i dodatni daljinski i ta sranja, pritom isti kabl nosi i analogni i digitalni signal, pa je kod mene na LCD-u bio digitalni signal, a kod keve na matorom tv-u analogni sve to radi bez problema. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1. Uredno stigao 4. marta, meni samo na mail stize. 

 

2. Slika je odlicna, ako imas iole pristojan LCD/Plazma televizor kvalitet slike je neuporediv s tipa PTT KDS na kome sam bio pre. Sad sam na novoj gajbi na Radijus Vektoru digitalno i slika je manje vise slicna. Izbor kanala je dobar ali racunaj da fale svi "Fox" kanali, nekim ljudima je to problem. Ono sto je dobro takodje jeste da iz rutera izlazi standardni koaksijalni kabl za tv pa mozes da ga splitujes na koliko god hoces mesta u gajbi i ne trebaju ti set-top-boxovi i dodatni daljinski i ta sranja, pritom isti kabl nosi i analogni i digitalni signal, pa je kod mene na LCD-u bio digitalni signal, a kod keve na matorom tv-u analogni sve to radi bez problema. 

 

1. Baš im poslah mejl pre pola sata, evo sad me zvala neka riba od tamo, poslali sve uredno. Znači da je poštar nešto zasrao ili mi je neko drpio nekako iz sandučeta račun :P Još meni bilo čudno što kad sam sklapao ugovor jer mi nije lik tražio mejl, sad mi ova kaže da inače nemaju moj mejl tamo i da bi trebalo da to regulišem :/

 

2. E to, znači ima i analogna opcija pošto baš imam sličnu situaciju sa CRT/LCD komboom. Samo šteta to za FOX, mislim, mene boli kurac, ne gledam TV ali keva kao gleda tu nešto, otkud znam pa valjda će prežaliti. KDS je oko 1000 din, a ovo 24/12net+TV je 1999din, pa je valjda isplativije. Hvala :D

pljk!

Link to comment
Share on other sites

e, moja keva gleda upravo sve turske i indijske serije. Preneo sam joj info za nedostatak FOX-a i ona kao "a jao, pa neću onda, šta ćem i bez foksa", pet minuta kasnije - "mada ja i ne gledam išta na foksu". U svakom slučaju je bolji dil od raspalog KDS-a koji sada imamo za jebenih 1070,00 dinara mesečno!

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da je taj targo propao?

 

ne bi me čudilo da imaju tu jednu ribu što je podrška i jedan lik što ide na teren da ispravlja probleme.

 

 

jel ima neko da je kod ikoma? prebacio sam se na njihovu digitalnu i nemam prevode za polovinu kanala, njihov izgovor je da treba da podesim subtitile na TVu mada cisto sumnjam da je to..

 

Ja sam na ikomu ali ne gledam TV previše, pa ni ne znam da li mi rade prevodi. Ako mi objasniš šta bi trebalo da uradim ili na kom kanalu da pogledam da li imam prevod, reci pa ću pogledati.

Link to comment
Share on other sites

Retard lvl 100 :) pogledaj na modemu, mislim da svi imaju koaksijalni izlaz, sto znaci samo da kod njih ne postoji trenutno niko ko bi ti pustio i taj signal...

 

ma ne, ne, nije ona mislila, niti sam ja skapirao da nema na modemu, ima, nego to drugo sa puštanjem samo je eto "nemamo trenutno mogućnosti". Baš glupo.

 

Ja sam mislio da je taj targo propao?

 

ne bi me čudilo da imaju tu jednu ribu što je podrška i jedan lik što ide na teren da ispravlja probleme.

 

nije propao... još, a mislim da nemaju nikog za teren. Stvarno mi nije jasna firma, upada u onu zonu sumraka sa Orionom gde logika prestaje da važi ali bar dobijam odgovor na problem kroz pola sata, što kod Oriona nije bilo i kuliraju mejlove. Šteta što je Dulić izkriminalisao realno dobru stvar pa sad kontam da zbog toga imaju problema ili jebem li ga, nešto deseto je po sredi.

pljk!

Link to comment
Share on other sites

Ja sam mislio da je taj targo propao?

 

ne bi me čudilo da imaju tu jednu ribu što je podrška i jedan lik što ide na teren da ispravlja probleme.

 

 

 

Ja sam na ikomu ali ne gledam TV previše, pa ni ne znam da li mi rade prevodi. Ako mi objasniš šta bi trebalo da uradim ili na kom kanalu da pogledam da li imam prevod, reci pa ću pogledati.

extra, ae kad stignes probaj samo da prebacis na dvbc i overi foxove kanale tipa life/crime itd. i overi history channel pa javi da li imas prevod na njima ili ne.

prevelik ti avatar m8

Link to comment
Share on other sites

Подешавао сам једном и то је било пре 2 године тако да се не сећам :) Свакако сам брзо пронашао у опцијама на тв-у кад сам видео да нема . Није било нешто компликовано . Који тв имаш ?

Нема  будућности без истине.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...