Jump to content

Ultimativni ADSL topik


Lex

Recommended Posts

Sad dobiješ valjda go'nu dana, ja im plaćam krvavo tih 4mb, oko 2200 sada a koji će mi moj nemam pojma :(

Au skup je taj sport.. mene ovaj SBB mix izadje 2800din,

9mbit/512kbit net i D3 (digitalna televizija)

People don't stop playing because they get old, they get old because they stop playing.

Link to comment
Share on other sites

umire mi internet pomagajte drugovi :D

prokleti telekom,nista ne valja,ne moze vise ni wow normalno da se igra

razmisljam da uzmem sbb,ali reko aj da vidim sta srpska inteligencija ima da kaze :D

Brate, daj neke DETALJE umesto sto samo kukash..... Za pocetak gde zivis - u kom kraju, esi negde u 3 lepe na periferiji ili... ? Drugo, koji tacno modem imas (slikaj ga i okaci ovde)... Trece, kako si vezao ADSL na gajbi, spliter, telefoni po kuci...?

Унутра је сигурно читава експлозија радости и магије!

Link to comment
Share on other sites

imam problem sa telefonom i adsl-om. naime, kad god neko koristi telefon, meni pukne veza, uopshte ne radi net. malo sam se raspitivao, pa mi je recheno da kupim novi spliter, medjutim nema nikakvog efekta, a sad mi komshija kazhe da je i kod njega isto tako. jel zna neko u chemu je problem ? u korisnichkom servisu se niko ne javlja. (samo da napomenem da je do pre koji mesec sve bilo normalno).

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

reshio sam problem, samo sam stavio kabl shto ide od utichnice do splitera u drugi prikljuchak na utichnici :D

Mehaničke karakteristike dobijene ispitivanjem mašinskih delova izrađenih od nehomogenih materijala pod dejstvom statičke zatežuće sile približno odgovaraju mehaničkim karakteristikama standardne epruvete.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Evo sta se meni desava:

Koristio sam Beotel dobrih 3-4 godine, i prestao pre 3 meseca. Ostali su na brzini od 1.5 mb iako su pre nove godine obecali dupliranje brzina, plus su digli cenu, sa nekih 1180 na 1400, tako nesto valjda, bezobrazno. U medjuvremenu su reklamirali Ikom kablovski net u kraju, a tu kablovsku imam, i reko aj da probam, mesec besplatno i 800 dinara me izadje ista brzina. Prvih mesec dva ok je radilo sve, diskonekt jednom dnevno otprilike, zanemarljivo. Uglavnom ovog meseca se javljaju problemi.

Lik sa kojim sam sklapao ugovor objasnio mi je kako i sta i rekao da placam kada i tv - krajem meseca, sto nije bilo tacno, ispostavice se. Uglavnom ja sam to tako zapamtio i nisam ni pratio kad je koji datum. I negde oko 7og oni meni posalju sms da dugujem pare za ovaj mesec i nista sta cu, posaljem kevu da uplati odma, jer kao uplacuje se do 5og. A noga mi u zavojima sjebao tetive ne mogu da se pomeram, jos mi samo fali da mi iskljuce internet. Ode keva uplati sve, znam subota je bila, kad ono ponedeljak, ja ustajem nemam net, zovem ih, a oni - iskljuceni ste zbog duga. Ja reko uplata je izvrsena u subotu, nisam ni znao da mora da se placa do 5og nije mi receno. I bla bla tu zena meni kaze da im posaljem skeniranu uplatnicu i ukljucice me jer im nije leglo. I tako ja sa sve zavijenom nogom i sjebanim tetivama, oteturam se do najblize fotokopirnice i u medjuvremenu skontam da sam mogao sa fotoaparatom da slikam i posaljem, retard na kvadrat. Stignem tamo, ne radi im skener, i nista, ajmo nazad.Uzeo fotoaparat od komsinice slikao, prebacio na komp i saljem im email. I namerno ostavim neku jaku rezoluciju da vide uplatnicu detaljno. Zovem podrsku, 15 minuta procedura, cekanje, objasnjavanje, i kao bicete ukljuceni veceras do 6. I ja sta cu uzmem da citam knjigu da prodje dan. Zovem opet u 6, riba neka priglupa se javi, i sve isto 15 minuta procedura, vidi ona moj poslat mail otvori ga, i kaze "Aaaa ne moze to ovako mala je slika kako cemo da vidimo", ja facepalm, ne zna da otvori thumbnail...Reko' sta me meni ovo trebalo u zivotu. Kao sacekajte do 8 tehnicka porska ce pogledati i bicete ukljuceni, i tako su me zavlacili 2 sata dok naravno nisu zavrsili radno vreme i otisli kucama, gde sam i ja bio samo bez neta :( Ljudi koji jebeni rage kad ostanes bez interneta celu noc, sta je ono jebote, jel smo bili onakvi ranije?Sutradan uredno dobijem internet i kao bebi kad cuclu stavis, sav srecan zaboravim prethodan dan.

Radilo je ok par dana do ove nedelje kada sam ostao bez neta u jako bitnom momentu, i potrajalo je skoro 2 dana, neke radove su imali bog zna sta se desilo. I uglavnom cele nedlje tako, prekidi neki, radovi boga pitaj sta je, poludeo sam. Evo sad ne mogu wow da upalim a browseri rade...

Nisam pametan sta da radim, ovo mi je 3ci mesec ugovora valjda, da li imam osnove da radskinem isti, jer prva stavka je da se obavezuju da mi isporucuju 0-24h internet, sto u startu nije odrzano. Kada sam zvao podrsku i zalio se, riba mi rece da nemam uslova da raskinem ugovor, sto me je ispizdilo jos vise. A i da raskinem sta onda, nemam uslova za sbb, jedino da se vratim na neki adsl, i sta sam uradio kad pogledam - nista -_-

Eto tolko od mene, dosadno mi, ne radi wow i pisem topike, malo produktivnosti za promenu.

Ko laze taj i krade ko krade ima cokolade

Link to comment
Share on other sites

I ja sta cu uzmem da citam knjigu da prodje dan

bolje da obrišeš ovo, kad vide ove anti-internetlije ima da nam se popnu na glavu. Već su sad dokazali da internet browser smanjuje pamćenje :))

enihu, tako ti je manje više sa svakim provajderom. Radovi na mreži su dobro poznata stvar, evo ja sam na ADSL-u i u četvrtak ili petak celo jutro nije šljakao net, itd. Ako ti je već mnogo stalo do neta, onda ti preporučujem neki backup, možda čak i 3G net onaj najjeftiniji, čisto da imaš za mailove, tu neku osnovnu komunikaciju itd.

Podrška je svugde retardirana, svugde će da te zavlače dok im ne dođe kraj radnog vremena, jedino je tu EUnet u prednosti jer rade 00-24 pa nemaju kraj radnog vremena :)

Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ja sam bio na SBB-u 2 godine, evo zadnjih skoro godinu dana sam na IKOM-u i sa oba provajdera nisam imao ikakvih problema, downtime je bio minimalan, SBB mozda 3-4 dana ukupno za te 2 godine, IKOM mozda sat vremena sve ukupno u zadnjih godinu dana. I odrzavaju zagarantovani protok. Cuo jos od jednog ortaka sa karaburme da ima neverovatnih problema sa IKOM-om, evo sad i od tebe, kontam da vrlo zavisi sve to od toga na kojoj se lokaciji nalazis i kakve su ti instalacije sproveli po zgradi.

Link to comment
Share on other sites

Verujem da ljudi ne znaju za ovo, pa reko' da okachim.

U okviru PROMO ADSL kampanje sva fizička lica koja zaključe ugovor na 12 meseci plaćaju 50% od standardne cene ADSL usluge.

*Promotivni period traje od 01. jula do 30. septembra 2011. godine.

http://www3.ptt.rs/usluge/index.php?id=adsl

To mu dodje 1400din+pdv za 16mb konekciju, uz ugovor na godinu dana, shto deluje kao jako dobar deal. Jedini problem je shto ne znam kako radi PTTov ADSL. Nek' napishe neko utiske ako je kod njih.

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

jo drugari!

imam studentski adsl koji sam uzeo prosle godine negde u ovo vreme i treba da istekne ugovor ovog meseca.

planirao sam da ga otkazem, a da onda uzme brat potvrdu sa faksa da je student, i opet uzmemo studentski net (sto mu dodje 4mbit za 1400 dinara).

jel moguce izvesti ovako nesto?

kad bolje razmislim, ne znam zasto ne bi bilo moguce, nije kao da imam account i da "studentski internet" uslugu mogu da iskoristim samo jednom u zivotu.

ili gresim?

Edited by digrejzo
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Uz povoljan Open ADSL i Web TV

Surfujte brže i jeftinije, gledajte TV programe na vašem računaru!

Počela je nova Open ADSL promocija koja će obradovati sve one koji žele pouzdan i brz Internet po nižoj ceni. Oni koji su uz to i ljubitelji televizije, čak dve godine na svom računaru mogu besplatno pratiti i sadržaje iz Osnovnog paketa Web TV.

Open ADSL promocija nudi povoljnost korišćenja brzine sledećeg, većeg paketa po ceni izabranog Click paketa, tako da se po ceni Click 1 paketa dobija Click 4 brzina, Click 6 brzina po ceni Click 4, a Click 8 po ceni Click 6 paketa. Ukoliko se korisnik odluči za Click 16, za ovaj paket plaća mesečnu pretplatu za Click 8.

Promocija traje do 31. decembra 2011. godine i važi uz Open ADSL ugovor na 24 meseca.

Povoljnosti promocije su namenjene novim Open ADSL korisnicima, Open ADSL korisnicima bez ugovorne obaveze i postojećim Open ADSL korisnicima kojima je istekla ugovorna obaveza.

Telekom Srbija zadržava pravo izmene uslova promocije.

gde je čika crnja da prevede ovaj lasičiji jezik na srpski :D Obaška što PTTnet i dalje daje neprejebivu godinu dana 50% ponudu za sve pakete za koje se potpiše ugovor

:: PROMO ADSL

U okviru PROMO ADSL kampanje sva fizička lica koja zaključe ugovor na 12 meseci plaćaju 50% od standardne cene ADSL usluge.

*Promotivni period traje od 01. jula do 30. septembra 2011. godine.

nego je i ovako sročena ova telekomova akcija sumnjiva, da li promocija do 31. decembra znači da ugovor potpisan do kraja godine znači click6 po ceni click4 za vreme trajanja ugovora ili samo do kraja godine (u tom slučaju spreman sam da ognjem i mačem isteram MIK kod iz Telekoma i odem kod drugog ISPa)...

Ovakva promocija je postojala i kod Telekoma ali je mučki prekinuta pre isteka 30. Septembra, kapiram da su se preračunali i skapirali da im je jeftinije da jebu ljude koji hoće da pređu na ptt umesto da im matchuju ponudu :tf:

šta raditi koga na kolac naticati...

jebote, smorio si sa kukanjem vise :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...