Jump to content

Hearts of Iron 2


Guest

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja sam počeo još pre nekog vremena partiju sa ortakom, ja Italija, on Japan, mada to jako sporo napreduje iz očiglednih razloga... treba da se nađemo i da imamo vremena i budemo raspoloženi za pikanje HOI :P

Ušli smo u alijansu, ja sam osvojio Španiju dok je trajao građanski rat, a onda kada je on počeo rat sa Kinom poslao sam mu mog elitnog generala Guzonija sa vojskom mountanier-a kao ispomoć :D

Kina je skoro pala, ali ne sećam se koji je datum, moraću da pogledam :)

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

do jaja:)...ja inace igram na normal, nisam mazohista kao onaj lik sto igra na very hard od '44:)...btw, ne vredi, ili je igra izbagovana ili mene nece...uzeo i australiju i taman se spremam polako da krenem prema bliskom istoku kad mi rusi objave rat...1. jun jebene '41, jos ih ni nemci nisu napali...a nemci nikako da me pozovu u alijansu, +200 su odnosi, trudio sam se da ispostujem one istorijske eventove, potpisao trojni pakt i sve, al dzabe...ja njih ne mogu da pozovem posto su vec u alijansi, a join alajans dugmeta nema nigde, iako bih se zakleo da je ranije bilo kad sam igrao...nista sad, moracu da opeglam ruse, pa kad dodjem do nemaca i njih ako nece sa mnom:)...ameri jos cute kao kurve, zanima me dal cu moci da odlozim rat sa njima, al tesko s obzirom koliki mi je belligrance vec...

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

btw, nisam bas toliki geek da kacim action reportove sa skrinovima i opisima ko onaj lik na paradox forumu:)

a mozda i jesam HAE!

elem, glupa izbagovana igra, sama mi izbaci poruku da su rusi prihvatili mirovnu ponudu i prekine mi rat sa njima...nemci isto sklope primirje sa rusima, tako da sam sad sam u ratu sa englezima i amerima, posto se nemci i talijani skoro i ne krljaju sa englezima, a sa amerima nisu ni u ratu...probacu raniji sejv ako me ne bude mrzelo, posto me manpower jebe jako...jel ima neki drugi nacin da se poveca osim agriculture researchom i disbandovanjem unita...a da, skrin:)

jap.jpg

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

E pa to ti je jedan od bug-ova Doomsday-a koji je ispravljen u Armageddon-u. Japan ne dobija manpower od teritorija koje nisu na njegovom ostrvu (ovo važi i za Veliku Britaniju).

Mada će Japan generalno uvek imati veliki problem sa manpower-om. Jbg, to je i logično.

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

E pa to ti je jedan od bug-ova Doomsday-a koji je ispravljen u Armageddon-u. Japan ne dobija manpower od teritorija koje nisu na njegovom ostrvu (ovo važi i za Veliku Britaniju).

Mada će Japan generalno uvek imati veliki problem sa manpower-om. Jbg, to je i logično.

a brate, sto sam ja ovo tek sad saznao:(...al mogao sam da pretpostavim, ne mogu ni uniti da se deploy na anektiranim teritorijama, vec samo na ostrvima...bla, smorih se sad, krenucu ponovo armagedon za neki mesec:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Očigledno si samo preleteo onaj AAR jer je taj bag pominjan na više mesta.

Što se deploy-ovanja tiče, mislim da je tako i predviđeno da radi, tj. nećeš moći da radiš deploy van matičnih japanskih ostrva ni u Armageddon-u.

naravno da sam samo preleteo, nisam valjda lud da citam topik od 300 strana :D...a za deploy je glupo svejedno, dodatno otezava igranje sa japanom, al dobro...

ako ti je za utehu, postoje ministri koji povecavaju manpower

ali ta cifra ne bi trebala da bude veca od 5% [:D]

de si kali jebote:)...znam za ministre, al to nije mnogo pomoglo jel...

nego, kad cemo neki rur hoi2 multi, da se podelimo allies axis pa da krene peglanje:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Hm... ja sam generalno za :)

Jedini je problem što HOI2 u narodnoj varijanti pravi probleme sa multijem ako se ne otkači LAN sa neta, tako da ne znam kako bi recimo hamachi radio.

Ostaje nam uvek LAN party :P

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ja imam lap, tako da sam prilagodljiv :)

Za net sam hteo da kažem da ako je internet aktivan kada skeniraš LAN za kreirane partije, igra odbija da vidi partiju koja je kreirana. Zato ja uvek ubijem ADSL pre nego što krenem da igram sa ortakom.

Prilično sam siguran da brzinu reguliše onaj ko je server... doduše mi smo uvek tako igrali. Ne sećam se da li smo isprobavali menjanje brzine na drugom kompu i konstatovali da ne radi ili prosto nismo ni probali. Testiraću sledeći put :P

Edited by Dandy

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Ja generalno jako retko igram na najbrže, isključivo kada baš nemam ništa da radim mesecima. Takođe sam sa ortakom nekako automatski napravio dil da se pauzira onog momenta kada neko research-uje bilo šta dok ne odredi sledeću stvar za istraživanje i eventualno podesi produkciju.

U svakom slučaju je nemoguće igrati na najbrže dok je bilo kom igraču u toku rat.

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Nikad u zivotu - nauci me!!! Mozemo pre tvoje vojske u svakom slucaju. Mada ako budes u shro, svaki vikend je nash.

bole je uvek spreman za nove stvari! :D...pa mogli bi ipak da se skupimo neki dan pre nego sto odem, ako se desi da zaglavim u nekoj nedodjiji 3 meseca:)...ovi proovi dendi i kali nek ponesu instalaciju i patch:)...s tim da ja nisam tu ovaj vikend verovatno, idem u valjevo na neki rostilj:)

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...