Jump to content

Hearts of Iron 2


Guest

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

znaci europa universalis me je oborila na dupe detaljnoscu ... ako je ovo jos naprednije buraz :O

btw..

http://pc.boomtown.net/en_uk/articles/art....iew.php?id=7090

hm hm hm

za frikove za ww2 da cali u tebe gledam ovo je nepresusan izvor zabave a boga mi oprobacu je i ja

� by Ivan_

alen je van konkurencije.

� by Ignis Dei

Alen mora da bude van konkurencije, jer je Macan

� by Alen

nije bitna strela nego indijanac.

Baseball Club Beograd96

Link to comment
Share on other sites

Poshto sam istestirao igru, mogu samo reci da je igra unapredjena u skoro svakom pogledu

Najvece razlike u odnosu na 1. deo su:

-Upgrade i Reinforcement: oba su prebachena na posebne slajdere, tako da se jedinica ne povlachi sa fronta da bi se modernizovala

-Research: umesto milion raznih tehnologija, ima manji broj grupisanih techova. Ako zhelite da dobijete novi tenk, samo kliknete na finalni produkt i automatski ce subtechovi bitiistrazheni. Tu ima josh jedan dobar detalj - velichina zemlje odredjuje broj research projekata. Za svaki projekat se bira tim koji ce obaviti posao (Messershmidt institut je medju najboljima za aero istrazhivanja, Krupp za industriju/mehanizaciju, itd.)

-Politika: ubacheni su slideri koji odredjuju politiku svoje zemlje (raspodela vlasti, spoljna politika, nivo upletenosti u globalnu politiku, itd.). Oni se mogu tweakovati po malo tokom duzhih vremenskih perioda

-Aerodromi, luke: sada su ogranichenog kapaciteta i moraju se praviti/proshirivati

-Brigade: mnogo raznovrsnije, prave se nezavisno, i mogu se menjati divizije pod kojima sluzhe

-Partizani: jeee :) svaka okupirana teritorija ima procentualnu shansu da se pojave partizanske jedinice koje ce ometati logistichke linije, sabotirati industriju, itd. Protiv njih se bori garnizonima i brigadama vojne policije

-itd..

btw evo ga link za 1.1 patch

Link to comment
Share on other sites

nisam 100% siguran, ali trebalo bi da bluprintove mogu da trejduju samo chlanovi alijanse. Ne dobijash odmah tech, vec ti se prepolovi research time.

Ne mozhesh trazhiti od AI da ti poshalje bp, on sam odluchuje kad i da li ce poslati

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 months later...

najjakija igra u poslednjih milion godina. igram je poslednjih 6 meseci i odlepio sam.

samo mi je mega glupo sto sve sam moram da otkrivam, nisam igrao keca. trazio sam po netu neka objasnjenja, ali nisam nasao. tako sam sa Rusima tek '43. otkrio da moram da imam 5 jebenih postrojenja da bih pravio nukicu. i to bas kada sam otkrio poslednju teh, i rekao: "Sad je rat zavrsen!!!" od tad je nisam ukljucio.

jedino me mraci detaljnost same borbe, posto ne znam na sta sve treba da obratim paznju i koliko sta tacno utice.

jel' zna neko za neki sveobuhvatni pdf?

jebote, kakva igra...[:p] [:p] [:p]

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Који бедак што не погледам овај део форума скоро никада [:(]

Igra je do J A J A. Mi smo na BGWi играли у мултиплејеру (никако да се скупи више од 4 играча [:(] ) и могу Вам рећи, да у најмању руку морате да пробате. Најзанимљивија партија је била када смо се гирали мале Антанте (југа, румунија, чехословачка) и јебали кеву свима :)

Ако буде организовам МП, јавите обавезно.

bgsvet.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

tek sad overio forum... igrao sam prvo sa Jugom i jeb'o keve njemcima kad su ovi zaglibili u sred Sibira. Odseko sam im supply lines za front posto sam stigao do Danske i pokorio celu zapadnu Evropu (sa Jugom jbte :).... naravno prvo sto sam uradio- napao Albaniju

posle sam uzeo Njemce i jebo keve ama bas svima, Rusija cela pala u '43, posle mi puko sistem na kompu i zbog jednog retosa sam izgubio sve podatke sa hdd-a ukljucujuci i sve savegames [:(]

Link to comment
Share on other sites

nuklearke ne pravish direktno, vec na osnovu nivoa tehnologije dobijash. mislim da bi trebalo da ti izbaci kad dobijash sledecu kad hoverujesh iznad ikone sa nuklearkom

ono shto direktno pravish je delivery system - trebalo bi kod raketa i strateshkih bombardera da postoji ikona/opcija za opremanje nuklearkom (nisam nikog nukovao u dvojci pa pricham vishe iz iskustva sa kecom)

Link to comment
Share on other sites

nuklearke ne pravish direktno, vec na osnovu nivoa tehnologije dobijash. mislim da bi trebalo da ti izbaci kad dobijash sledecu kad hoverujesh iznad ikone sa nuklearkom

ono shto direktno pravish je delivery system - trebalo bi kod raketa i strateshkih bombardera da postoji ikona/opcija za opremanje nuklearkom (

i ja mislim da je tako.

inace sa Jugom je genijalno igrati. do '41. sam drzao sve okolne zemlje (Italiju sam puppetovao). onda dobijes Tita [:p], koji jedini ima skill 6.

sa Rujama je laganica, imaju resursa koliko svi ostali zajedno, na pocetku imaju vojske neverovatno mnogo (doduse zastarele) + najveci IC, ali imaju problem sa oficirima, jer neprekidno ginu, i to najbolji.

jos bih samo probao sa Amerima, Nemcima i Japancima, jer mogu da zamislim kakvo je to tek uzivanje.

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

ameri su dosadni - ubedljivo su najjachi jer imaju neverovatno mnogo resursa na raspolaganju, a smarash se dok ti ne objave rat ili ti naraste war readyness na 100%. onda sav onaj IC shto je bio na consumer goods prelazi na proizvodnju armija MUAHAHAHAH

japan mi je najgotivniji za igranje - frka ti je sa resursima (treba ti kina za odrzhavanje proizvodnje), kinezi inferiornost kopnenih jedinica nadoknadjuju neverovatnim brojevima tako da cesh imati dobre bitke, i sve vreme cesh zhiveti u strepnji da ameri ne krenu ranije na tebe :) napeto ko dupe [:D]

Link to comment
Share on other sites

meni nemci skroz kul za igranje bili.

Skroz dobar IC, koji doduse ubrzo zahteva i dodatne resurse koje ti nemas... pa onda moras da planiras godinu-dve unapred sta ces da radis zbog razvijanja industrije i vojske... ma u stvari sa svima je tako manje vise (svima jacima, ja sa jugom nisam planirao neku zajebanu avijaciju i tenkove, vac max pesadija i anti-tank/artiljerija recimo) ali nemci su bas sa svih strana okruzeni, sto znaci vise neprijatelja... ali i vise prilika za osvajanje [;)]

i naravno ako igras sa Nemackom uvek te bode u oci onolki SSSR... be smart i skapiraj kako brzo da ga osvojis i anexujes celog... a da pritom partizani nedivljaju [:D]

Link to comment
Share on other sites

postoji event koji tera ruse da potpishu primirje, zove se Bitter Peace

ako si u talu sa japancima, morash uzeti sve victory lokacije u evropi, onu juzhno od Urala i Vladivostok i rusi posle nekog vremena postaju puppet

ako se ne lizhesh sa japancima, ne morash zauzimati vladivostok

btw instaliraj CORE mod, mnogo je istorijski precizniji i mnooooooogo vishe eventova. jedini minus je shto te taj mod eventovima vishe viga ka istorijskom toku od vanila verzije

Link to comment
Share on other sites

btw instaliraj CORE mod, mnogo je istorijski precizniji i mnooooooogo vishe eventova. jedini minus je shto te taj mod eventovima vishe viga ka istorijskom toku od vanila verzije

То је у принципу и реално. У ванила верзији Немци увек оду до Сибира (ако је играч нека неутрална земља, што у 'кору' није случај. Такође ни савезници нису више ретардирани да се искрцавају у Француској и онда својој војсци не шаљу залихе, па она умире без да немци гину убијајући је...

bgsvet.jpg
Link to comment
Share on other sites

sa japanom je praktichno nemoguce pobediti... ja osvojim celu kinu, i napadnem u leto 1942sss i za pola godina i osvojim pola sibira, a indokinu takodje dobijem sto ratovima sto od vishi francuske da i da lje na kraju imao ic od 150, do 170. sto znachi da je nemoguce odbraniti se od amerike sa pacifika ili napada britanaca iz indije jer amerika na startu rata ima barem 300 ic.

A nijednom mi se nije desilo da vidim da nemacki AI osvoji veliku britaniju, iako UK nema neke posebne kopnene jedinice kojima bi mogla da odbije invaziju. NIjednom, mada x puta sam vidjao kako okupiraju republikansku spaniju,

It's nice to be good, but it's nothing compared to being bad

Link to comment
Share on other sites

dobili Nemci Engleze kad sam igrao sa Rusima.

usao sam u rat sa saveznicima, okupirao Balkan sa Madjarskom i Rumunijom, Finsku, Pribaltik i karao se po Aziji, uzeo Indiju i one centralnoazijske zemlje, usao u Indokinu, onda me vec Ameri zaustavili. Japan im nije objavio rat, kao ni Nemci meni.

dao sam Nemcima ugovore za resurse, koje sam im odbijao godinama, i voila, za mesec dana drzali su sve osim Londona.

ah, kad se setim kako se crvenela mapa [:p]

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

igrica mi izgleda previse komplikovano posto nisam igrao prvi deo,pa cu da pocnem da vezbam sa kecom

- Ne, ne trebaju mi pare. Ja se ne prodajem za pare. Ja sam umetnik i jebe mi se za pare! Jebe mi se za vas i vašu jebenu modu, jebe mi se za vaše liftinge, stajlinge, pilinge, i kenja mi se od vaših dijeta, bookova, lookova...

Link to comment
Share on other sites

mnogo, mnogo vishe

na pocetku igre imaju oko 250, ali imaju penal na mir od 50%, tako da koriste samo oko 125. frka je dok ne zarate sa nekim, a ne mogu tek tako da objave rat. zato sam je u fazonu da sa njima odmah na pocetku garantujem nezavisnost Etiopije, pa da jos '36. objavim rat Italijanima. i onda bum-tras.

kad udju u rat, dobijaju bonus, a jos imaju i relativno ogroman % iskoriscenja stranog IC-a. tako da na pocetku rata i kad udju u Saveznike imaju ubedljivo najveci IC na svetu. plus sto imaju najrazvijeniji industry research na pocetku, sto je po mom skromnom misljenju najvaznije, pored skill-a istrazivaca.

sve u svemu, imba, sto bi rekli igracu wc-a...

Edited by Ignis Dei

MORTALIS HOMO AURA PER KHARONE SERVA

Style over subsistence

Crown of Light. Keeper of The Yoda Chamber. I&I, Righteous Army of One.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...