Jump to content

Računi za struju


Recommended Posts

Dobio sam nedavno račun za struju od 7.470 dinara. Obzirom da su mi računi inače 2.500 - 3.000, malo je reći da me je to iznenadilo. Otišao sam na sajt EPS-a, uvid u račun, i video da su svi računi potpuno neusklađeni sa informacijama na stranici "Potrošnja". Na primer:

Screenshot sa stranice "potrošnja" sa EPS sajta:

Screenshot2024-04-16at20_34_13.thumb.png.b25906e69dd95be5879303091df3ca87.png

Screenshot sa računa za isti mesec:

Screenshot2024-04-16at20_34_33.thumb.png.1dec89d1952011db6c0120b213e05cda.png

 

Onda sam uzeo i gledao sve prethodne mesece, dve godine unazad, i video da ni jedan račun nije usklađen sa potrošnjom. Sad je pitanje, ko tu laže, EPS ili EPS? 😄 ima li neko iskustva s ovim?

Edited by Neptune

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

Na drugoj strani računa, redni broj 3, energija, tu ti piše taj iznos koji je u potršnji na sajtu.

Pa na njega dodaju popuste (njih oduzmu), naknade kojekakve, akcize, pdv, taksu za tv, kamate (ako si zakasnio sa plaćanjem) i dodju do konačnog iznosa.

Link to comment
Share on other sites

On 4/16/2024 at 10:57 PM, Neptune said:

aha, sad vidim. 4.400 + PDV je struja, sve ostalo su takse i akcize 🤯 kakav haos

 

pa na stranu to, ali opet ti je račun duplo veći nego što ti je bio do tad? inače 7700 za total račun deluje malo uvećano nego što bi čovek očekivao, posebno kad je prošla grejna sezona a i ako nemaš 5+ ukućana koji troše struju, tako da bi trebalo da vidiš šta ti je napravilo tu duplo veću potrošnju.

ono što možda može da bude je onaj popust koji daju ako si trošio manje struje nego istog meseca prošle godine, pa ako to redovno "gađaš" a onda jednog meseca iskočiš iz toga, može da te "iznenadi" (znam na ličnom primeru 🙂 )  jer razlika bukvalno može biti 1000-1500din (em si više potrošio a em nisi dobio popust).

Link to comment
Share on other sites

On 4/18/2024 at 8:24 AM, Lucky said:

pa na stranu to, ali opet ti je račun duplo veći nego što ti je bio do tad? inače 7700 za total račun deluje malo uvećano nego što bi čovek očekivao, posebno kad je prošla grejna sezona a i ako nemaš 5+ ukućana koji troše struju, tako da bi trebalo da vidiš šta ti je napravilo tu duplo veću potrošnju.

ono što možda može da bude je onaj popust koji daju ako si trošio manje struje nego istog meseca prošle godine, pa ako to redovno "gađaš" a onda jednog meseca iskočiš iz toga, može da te "iznenadi" (znam na ličnom primeru 🙂 )  jer razlika bukvalno može biti 1000-1500din (em si više potrošio a em nisi dobio popust).

To je u pitanju verovatno, a pretpostavljam i da se stanar dogrevao klimom. 

Born in trust sentenced to dust born in sin come on in

Link to comment
Share on other sites

da ne otvaram novu temu, a opet vezano je za struju, ali zajednicku za one koji zive u zgradama. prosli i mesec pre da li vam je stizala zajednicka struja znatno veca? stavka je na uplatnici za infostan

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Negde videh temu koja objašnjava da EPS već 6-7 meseci često vodi šemu gde smanjuju račune za više uzastopnih meseci kod korisnika koji malo troše, da bi im jedan mesec posle naplatili mnogo kilovata i uterali ih u crvenu zonu, efektivno im naplaćujući skupe kilovate (cifra ponekad izađe i 30% veća ukupno).

...

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, shpanac said:

Negde videh temu koja objašnjava da EPS već 6-7 meseci često vodi šemu gde smanjuju račune za više uzastopnih meseci kod korisnika koji malo troše, da bi im jedan mesec posle naplatili mnogo kilovata i uterali ih u crvenu zonu, efektivno im naplaćujući skupe kilovate (cifra ponekad izađe i 30% veća ukupno).

EPS racun mi je ok, generalno malo trosim jer zivim solo. Ali racun za Infostan je veci upravo zbog zajednicke struje po kom ispadne da napajamo Las Vegas otprilike.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

S obzirom da fulaju ozbiljno na pojedinačnim brojilima vrlo je verovatno da se isto dešava i sa zajedničkim brojilima - ne diskriminisu! To verovatno upravnik mora da ide da se žali. Meni je najsumnjivije što oni u 90% slučajeva kad se neko žali budu "e soriška, naša greška, stiže vam novi račun za dve nedelje". Prosto deluje da idu na to da se većina i neće žaliti... 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Neptune said:

To je u pitanju verovatno, a pretpostavljam i da se stanar dogrevao klimom. 

pa šta se dogrevao u verovatno najtoplijem martu ikada :)) 

4 hours ago, oddball said:

da ne otvaram novu temu, a opet vezano je za struju, ali zajednicku za one koji zive u zgradama. prosli i mesec pre da li vam je stizala zajednicka struja znatno veca? stavka je na uplatnici za infostan

ne, ali jeste voda 🙂 ja se žalio, vodovod se javio kao sve je ok, ovo vam je razlika u odnosu na akontacionu uplatu prethodnih meseci dok nismo očitali vodu. 

1 hour ago, oddball said:

EPS racun mi je ok, generalno malo trosim jer zivim solo. Ali racun za Infostan je veci upravo zbog zajednicke struje po kom ispadne da napajamo Las Vegas otprilike.

pa ono, opet je to EPS, tako da kako primenjuju na solo potrošače tako mogu i na zgradu koja je opet nekakav "solo potrošač". tako da ima smisla ovo što kaže špaki, pa ako nije to, možda je neko u hodnik privezao rig :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...