Jump to content

Upgrade foruma


Recommended Posts

1 hour ago, togFU said:

Što se tiče "zaštićenih", tu sam se većinom sprdao, mada čudan je momenat da se ukloni vidljivost minusa baš u trenutku kada je naš Z dostigao četvorocifren broj! bukvalno to je izgledalo kao nešto što bi izveli....

hahah, ali stvarno nema veze sa tim, to je odluka invisiona da promeni kako prikazuje stvari, jbg. nije prvi put da izmene stvari na forumu koje se nekome ne dopadaju. 

pa dobili smo upgradeom foruma i onesposobljavanje linkovanja kilijevih riba iz teretane, ne mogu da kažem da sam najsrećniji zbog toga! 

ali jbg, ovi su smislili da im je to sad neka nova fora, kao i gomile drugih.

iskreno ja se često setim lepih vremena snitz foruma koji je imao sve one gotivne modove, da ne pričam o RUR FORUM WARZ ali prosto bio je mator, radio na .aspu imao gomile loših funkcija, tako da je morao da leti i da ga zameni invision.

sad je više pitanje dal' razmatrati prelazak na phpbb ili tako nešto, mada koliko vidim ni tamo nije neka mnogo bolja situacija.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
58 minutes ago, voodoo_ said:

Laky, unread content upit traje sto godina, rebilduj bazu i uključi indeksiranje!

Ovo je neki rendom čudni momenat, to je ono što je Dule već kukao.

izgleda da se ne događa svima uvek, nego se "menja".

meni je recimo bilo pre dve nedelje, sad radi ok.

ali mogu da probam i ovo svakako što si predložio!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

hm ... znaš kako, potšo je menjan server samim tim DNS/IP moooožda je povezano sa tim što vam je na drugim kompovima i dalje ostao stari "keš" - lek je naravno resetovanje rutera!

šalim se, imao sam sličnu situaciju da meni na kućnom kompu nije radio forum / server ujutru posle upgradea, jer je vukao stari keš, dok recimo sa telefona preko mobilne mreže je radio ok. sredilo se ubrzo potom, možda sam resetovao komp.

to je prvi guess koji imam, ali sam svakako prosledio da bacimo pogled preciznije dal je bio neki downtime. ja bih za sada to pripisao DNS problemima dok se sve "ne slegne".

Link to comment
Share on other sites

On 3/14/2024 at 3:39 PM, Lucky said:

pa nismo upgradeovali forum nego server!

Topic se zove upgrade foruma te komentarisem na tu temu 😄 

There are 2 rules in a successful life: 1. Don't tell people everything you know

zolaeveo3reqjl4_zps6bce0689.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

ne znam je l se ovo samo meni desava

znaci usao sam na forum, otvorim jedan topic, sve ok, vec na drugom/trecem ova loader linija zabode na pocetku, nakon cega vise ne mogu nijedan topic da otvorim bez da refreshujem stranicu

nekad zabode i na prvom

desava se samo na mobu, na kompu sve ok

pocinje ozb da smara

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mladenq said:

ne znam je l se ovo samo meni desava

znaci usao sam na forum, otvorim jedan topic, sve ok, vec na drugom/trecem ova loader linija zabode na pocetku, nakon cega vise ne mogu nijedan topic da otvorim bez da refreshujem stranicu

nekad zabode i na prvom

desava se samo na mobu, na kompu sve ok

pocinje ozb da smara

 

RPReplay_Final1710629404.mov 4.84 MB · 0 downloads RPReplay_Final1710667542.mov 4.94 MB · 0 downloads

hm, nisam ovo do sad video tj. neko prijavio.

šta se dešava u drugom browseru?

isto jel si probao sa drugog neta, tipa ovo je wireless pa da probaš preko mobilne mreže?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mladenq said:

na safariJu se cini ok, mada mozda ima veze sa nekim duzim koriscenjem

sto se tice neta, baguje na svakom, mobilni, kucni wifi, na poslu wifi...

kapiram koncept da se neki "keš puni" ili šta god, kad više koristiš pa krene da baguje. 

a jel krenulo da se dešava od ove promene servera ili je od pre?

Link to comment
Share on other sites

nisam sig, ali mislim da je krenulo jos ono nekad prosle god, nakon upgradea, samo slabo ulazim preko moba pa me mrzilo da prijavim

u poslednje vreme medjutim, cesce sa moba, pa mi bas ide na k

brisao sam kes itd vise puta, ne jebe

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mladenq said:

nisam sig, ali mislim da je krenulo jos ono nekad prosle god, nakon upgradea, samo slabo ulazim preko moba pa me mrzilo da prijavim

u poslednje vreme medjutim, cesce sa moba, pa mi bas ide na k

brisao sam kes itd vise puta, ne jebe

pa ništa, pogledaću na support forumima dal' neko prijavljuje isti problem, deluje vrlo "neuhvatljivo" ovako na prvu šta bi moglo biti.

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

Da li se još nekome dešava da kada postuje nešto iz Tapatalka na telefonu, kada sledeći put otvori forum sa Win mašine, sa koje najviše i koristim forum, budem izlogovan, ali ne svaki put. Kada pokušam da se ulogujem, dobijem poruku da mi je nalog zaključan sledećih x minuta. Kada istekne vreme, ulogujem se najnormalnije i sve radi, do nekog sledećeg puta.

Počelo je posle ovog apgrejda.

 

Jedino ako mi se nije popravio kvalitet kontenta pa forum misli da sam AI 🙂 

Edited by manson
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...