Jump to content

Upgrade foruma


Recommended Posts

On 5/20/2023 at 3:37 PM, Dule_smor said:

Samo da javim da mi i dalje uzasno sporo otvara unread content i to na svim temama, u firefoxu i u hromu, na poslu i kod kuce...znaci nije do mene vec do vaseg jebenog updata, sredite stvari ili vratite staru verziju, ne znam koji ste djavo ni upradovali kad je sve radilo kako treba

ma nije poenta da li je radilo kako treba ili ne, prosto php starije verzije su postajale nepodržane od strane i servera i svega i onda je moralo da se updateuje. 

ne znam kako bismo mogli da testiramo to što tebi sporo otvara. da vidim dal' ima neki recording pa da vidimo 'de nastaje problem.

On 5/25/2023 at 10:38 PM, SATAN said:

Ја не могу да извалим где да променим у дарк мод. Може помоћ молио бих лепо..

ili dole levo pri dnu strane imaš THEME pa promeni ili gore u vrhu imaš sličicu meseca pa to je DARK ili GUMB koji služi za to.

On 5/20/2023 at 7:21 PM, FATA said:

Ako ti je za utehu i meni na 500/160 otvara nekih ~15s. U zivotu nisam koristio tu opciju, a sve drugo mi otvara normalno

koju opciju?

i šta ti otvara 15 sekundi? hajde snimi screen capture leba ti.

On 5/20/2023 at 3:37 PM, Dule_smor said:

Samo da javim da mi i dalje uzasno sporo otvara unread content i to na svim temama, u firefoxu i u hromu, na poslu i kod kuce...znaci nije do mene vec do vaseg jebenog updata, sredite stvari ili vratite staru verziju, ne znam koji ste djavo ni upradovali kad je sve radilo kako treba

ajd' da probamo ovo - https://www.sonicwall.com/support/knowledge-base/how-to-collect-har-files-and-console-logs-from-different-browsers/211029090018693/

On 5/20/2023 at 7:21 PM, FATA said:

Ako ti je za utehu i meni na 500/160 otvara nekih ~15s. U zivotu nisam koristio tu opciju, a sve drugo mi otvara normalno

i ti isto 🙂 https://www.sonicwall.com/support/knowledge-base/how-to-collect-har-files-and-console-logs-from-different-browsers/211029090018693/

pa da vidimo šta kaže.

Link to comment
Share on other sites

Ja kontam "unread content" dugme gore desno... url i time ispod, to je do servera čisto, nema veze sa netom

image.thumb.png.1e3df965be5c215e5a5e68aa9796f69c.png

ako imaš negde u podešavanjima, stavi da recimo ne traži zadnjih 365 dana nego 1 mesec ili slično i trebalo bi dosta brže da radi.

Link to comment
Share on other sites

hvala ti džanki ja sam tek sad provalio da dule misli samo na unread content 😞

moguće je da je upravo to u pitanju, da je tako podešeno pa izbacuje sve - ali me baguje što mu nije tako bilo i pre, osim ako sistem prikaza se takođe nije promenio posle updatea.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Lucky said:

hvala ti džanki ja sam tek sad provalio da dule misli samo na unread content 😞

 

 

brate doslovno sam to i napisao, ne znam na sta drugo si mogao da mislis da ja mislim, kao da ima sto unread content dugmica na forumu...a tu funkcioju koristim bukvalno otkad sam na forumu, znaci 20+ god i nikada nije ovako sporo radilo

  • Downvote (-1) 1

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dule_smor said:

 

brate doslovno sam to i napisao, ne znam na sta drugo si mogao da mislis da ja mislim, kao da ima sto unread content dugmica na forumu...a tu funkcioju koristim bukvalno otkad sam na forumu, znaci 20+ god i nikada nije ovako sporo radilo

prevideo sam taj red, IZVINI!

hajde samo pogledaj ovo što je rekao džanki - idi na tu opciju i kad je otvori, imaš one dropdown i onda odatle izaberi recimo "unread content only" umesto "show all" ili makar stavi umesto "last 365 days" neka bude "last 30 days" npr.

8 minutes ago, Dule_smor said:

 

brate doslovno sam to i napisao, ne znam na sta drugo si mogao da mislis da ja mislim, kao da ima sto unread content dugmica na forumu...a tu funkcioju koristim bukvalno otkad sam na forumu, znaci 20+ god i nikada nije ovako sporo radilo

8 minutes ago, Dule_smor said:

 

brate doslovno sam to i napisao, ne znam na sta drugo si mogao da mislis da ja mislim, kao da ima sto unread content dugmica na forumu...a tu funkcioju koristim bukvalno otkad sam na forumu, znaci 20+ god i nikada nije ovako sporo radilo

prevideo sam taj red, IZVINI!

hajde samo pogledaj ovo što je rekao džanki - idi na tu opciju i kad je otvori, imaš one dropdown i onda odatle izaberi recimo "unread content only" umesto "show all" ili makar stavi umesto "last 365 days" neka bude "last 30 days" npr.image.png

meni stoji ovako oduvek npr i otvara mi instant.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Dule_smor said:

Stavio sam content I havent read i da bude 10 dana i ne primecujem da nesto brze otvara...nebitno, a u kurac

ediut, problem je sto on ta podesavanja ne memorise, vec sledeci put opet otvara 365 dana

evo dule zbog tebe ću da promenim default podešavanje da bude na protekla dva meseca, pa da vidimo da li će da bude bolje!

a ako možeš onaj log da izvučeš daj i njega, da vidimo šta se zapravo događa, ako staviš 10 dana i opet je i dalje sporo i generiše po 15 sekundi.

Link to comment
Share on other sites

Je l moguće da domaći hosting servisi i dalje postavljaju te uslove tipa ima ta i ta verzija PHP-a na serveru, prilagodi se? Je l znaju da više nije 2007. godina?

U eri docker histerije, zar nije moguće napraviti deployment sa verzijama čega ti hoćeš i spustiti na taj njihov "cloud"? I koliko više košta da digneš cloud instancu servera kog ti hoćeš sa verzijama koje ti hoćeš, u odnosu na domaći web hosting?

Link to comment
Share on other sites

Pa ne rade baš oni to (a i mi nismo na domaćem hostingu već jedno 15 godina), ali prosto novije verzije foruma, wordpressa itd ne podržavaju starije PHP-ove.

Invision recimo od pre jedno 2 godine i na primer 20ak releaseova ne podržava stari PHP na kojem smo bili, tako da mogli smo da ostavimo taj stari i imamo tu verziju sa svim svojim prednostima i manama (i sigurnosnim rupama). Isto tako Wordpress već neko vreme ne podržava stare-stare PHP verzije a za ove samo malo starije uveliko upozorava da uskoro neće podržavati. Dosta plug-inova koji se u međuvremenu pojave ne podržavaju od starta i tako.

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lucky said:

evo dule zbog tebe ću da promenim default podešavanje da bude na protekla dva meseca, pa da vidimo da li će da bude bolje!

a ako možeš onaj log da izvučeš daj i njega, da vidimo šta se zapravo događa, ako staviš 10 dana i opet je i dalje sporo i generiše po 15 sekundi.

fala Laki, ali i dalje generise po 10-15 sekundi...a kako mogu da izvucem onaj log sto je okacio Junkie?

srpskivojnik-3.jpg

Link to comment
Share on other sites

u browseru, al im taj ništa ne pomaže, imaš link što je Laki okačio.

Laki, ja ipak mislim da je problem u tom pluginu/funkciji... recimo sad sam dao "mark site read" i otvara u 200ms stranu. Sa jednom nepročitanom je otišlo na 400.. verovatno prošli označi da si sve pročitao kad klikneš "unread" a ovaj svaki put brlja kroz par hiljada objava koje nisi video, pa zato tako sporo radi.

@Dule_smor najbolje označi "mark site read" pa vidi dal ti radi brže za ubuduće, možda je dovoljno jednom da se otarasi svega krša i to je to

Edited by Junkie
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, manson said:

Ne radi ni tviter embed više? Probao FF i Edž, samo link prikazuje.

navodno nije do foruma nego je twiter promenio nešto kod embedovanja.

meni je to iskreno sumnjivo jer vidim da embed radi po internetu inače na drugim mestima, ali za sada nisam uspeo da pronađem valjanu informaciju da ovo potvrdim 100%.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

inace forum radi 3 puta brze nego poslednjih par godina, manje je pregledan i ima manje opcija ali boze moj, lako se naviknes 

a dule je samo trebao da doda jos RAMa!

dobar je Dark 2, ono sto nedostaje ostali su vec pomenutli

 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...