Jump to content

Joystick za simulacije letenja


oddball

Recommended Posts

Ne mogu da nadjem nigde nijedan jedini joystick osim onog nesrecnog Logitecha sto je na stanju poslednjih 10 godina. Sajtek koliko znam vise ne postoji. Da li neko zna gde ima da se kupe?

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, oddball said:

Ne mogu da nadjem nigde nijedan jedini joystick osim onog nesrecnog Logitecha sto je na stanju poslednjih 10 godina. Sajtek koliko znam vise ne postoji. Da li neko zna gde ima da se kupe?

ovo?

https://www.computerland.rs/product/t16000m-fcs-flight-pack-joystick-foot-pedals-fader/20470/

imaš i singl:

https://www.computerland.rs/product/t-16000m-fcs-joystick/16728/

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Lucky said:

hvala, to. ladno sam bio kod njih na sajtu ali nisam nasao

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Saitek je kupljen od strane Logitecha te njihovi džojstici itekako postoje, samo su u kategoriji 200+ eur. Doduše mislim da ih lokalni distributeri baš i ne uvoze zbog te visoke cene, ali su i dalje tu i X52 i X56 modeli, imaš na kupujemprodajem. 

  • Like +1 1
  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Jose Jimenez said:

"joy stick foot fuck nato" 😄

buduci da zelim da se vratim na Sturmovika to sve govori. i da ne napravim gresku kao ti pa uzmem Emila ;) :D 

13 hours ago, Lucky said:

ne želim ni da znam kako si tražio pa nisi našao :)))

kada ides na "sve kategorije" nema opcija za dzojstike :)

added: sad vidim da je u kategoriji "dodaci za volane" (!)

13 hours ago, Zwerko said:

Saitek je kupljen od strane Logitecha te njihovi džojstici itekako postoje, samo su u kategoriji 200+ eur. Doduše mislim da ih lokalni distributeri baš i ne uvoze zbog te visoke cene, ali su i dalje tu i X52 i X56 modeli, imaš na kupujemprodajem. 

da, to znam da su ih kupili. a Saitek za Logitech je bio N klasa iznad. bacicu pogled i na KP, hvala

Edited by oddball

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oddball said:

kada ides na "sve kategorije" nema opcija za dzojstike 🙂

added: sad vidim da je u kategoriji "dodaci za volane" (!)

nije da nisi u pravu - ja doduše nikad ne idem po tim kategorijama jer nikad ništa ne umem da nađem 🙂

znam da sam probao svojevremeno nešto tipa HDD ili slično i onda dal' je to u memorije ili dodaci za računar ili na petom mestu.

ovako lupim gore u search pa šta ispadne 🙂

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, oddball said:

da, to znam da su ih kupili. a Saitek za Logitech je bio N klasa iznad. bacicu pogled i na KP, hvala

Pazi, oni imaju tu logiku da su kupili neke te manje proizvođače a koji rade specifične kontrolere za kojima sada realno više nema toliko potražnje. Pada mi na pamet pomenuti Saitek i oni što su pravili one periferije za traktore tj za Farming simulator, s jedne strane oni sami sa tom pričom nema šanse da bi tržišno mogli da prežive, a Logitech je dovoljno veliki da može da pokriva i te niše jer im je to zabavno da imaju šarenolik portfolio. U tom smislu oni nisu ubili Saitek proizvode, koji su kao što si i rekao bili bolji od njihovih, samo su ih nastavili pod svojim brendom. Sa druge strane Saitek više nije morao da se pretvara da pravi neke random low-cost gamepade od kojih treba da živi, već mogu da se posvete upravo onome što rade najbolje. 

U tom smislu je jedini ozbiljan konkurent za džojstike i volane je već ovde pomenuti Thrustmaster koji je pak deo Guillemot Corporation, a koji su jel Ubisoft 🙂 I zato mogu da se "zezaju" s time i da pariraju Logitechu. Doba malih i kvalitetnih proizvođača specifičnih periferija je nažalost prošlo, sada se sve ide na masovnost. 

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Pazi, oni imaju tu logiku da su kupili neke te manje proizvođače a koji rade specifične kontrolere za kojima sada realno više nema toliko potražnje. Pada mi na pamet pomenuti Saitek i oni što su pravili one periferije za traktore tj za Farming simulator, s jedne strane oni sami sa tom pričom nema šanse da bi tržišno mogli da prežive, a Logitech je dovoljno veliki da može da pokriva i te niše jer im je to zabavno da imaju šarenolik portfolio. U tom smislu oni nisu ubili Saitek proizvode, koji su kao što si i rekao bili bolji od njihovih, samo su ih nastavili pod svojim brendom. Sa druge strane Saitek više nije morao da se pretvara da pravi neke random low-cost gamepade od kojih treba da živi, već mogu da se posvete upravo onome što rade najbolje. 

U tom smislu je jedini ozbiljan konkurent za džojstike i volane je već ovde pomenuti Thrustmaster koji je pak deo Guillemot Corporation, a koji su jel Ubisoft 🙂 I zato mogu da se "zezaju" s time i da pariraju Logitechu. Doba malih i kvalitetnih proizvođača specifičnih periferija je nažalost prošlo, sada se sve ide na masovnost. 

nisam mislio nista negativno nego samo naglasavam koja je razlika bila, a kapiram jos uvek. na kraju krajeva nije Ferari kupio Fiat nego obrnuto :) 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

sad sam guglao, vidim da rudder controls pravi problem. takodje izgleda da je softverska greska jer neki koriste noviju verziju programa za kalibraciju i izgleda da im radi

  • Like +1 1

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Lucky said:

to su te izvozali, ko zna šta je bio pravi razlog!

takoe! duse prodane!

pred kraj osmog bio sam visok 187, a gornja granica za vojne pilote je 185. tugica. btw, nisu na akademiji vec u srednjoj vojnoj skoli. ali su mi oberucke predlozili pesadiju.

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, oddball said:

takoe! duse prodane!

pred kraj osmog bio sam visok 187, a gornja granica za vojne pilote je 185. tugica. btw, nisu na akademiji vec u srednjoj vojnoj skoli. ali su mi oberucke predlozili pesadiju.

trebalo je da postaneš civilni pilot u inat!

  • Haha (+1) 1
  • Upvote (+1) 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2023 at 5:42 PM, Lucky said:

trebalo je da postaneš civilni pilot u inat!

trebalo je, da sam bio pametniji :) moj bivsi tast je bio pilot i bio je u posadi koja je vozila Slobu za Dejton :D 

postoje samo dve istine na ovom svetu:

1). djape je najbolji frajer

2). zemlja je plocha

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...