Jump to content

EURO 2024


Lucky

Kako prolazimo na EURO 2024?  

21 members have voted

  1. 1. Kako prolazimo na EURO 2024?

    • Nećemo se ni kvalifikovati
      4
    • Tradicionalno ispadamo u grupi
      9
    • Prolazimo u osminu finala
      3
    • Ispadamo u četvrt finalu
      0
    • Bićemo jedno od prva tri mesta!
      0
    • OSVAJAMO!
      5


Recommended Posts

11 hours ago, millanče said:

Živeće još ovaj kancer zvani grupa C, jer Engkezi prođoše. Definitivno nema boga ni pravde 😄

a taman sam se ponadao da Slovaci mogu da iznenade! 🙂

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ali Piksi koji ostaje selektor :)) Jer smo razvalili na Euru :))

Извршни одбор Фудбалског савеза Србије потврдио је на седници да Драган Стојковић Пикси има поверење и максималну подршку, те да остаје селектор фудбалера Србије. Најављено је да ће већ у септембру доћи до значајних промена у играчком кадру репрезентације.

Како истичу из српске куће фудбала, акценат ће у Лиги нација бити на уигравању и припреми тима за квалификације које доносе пласман на Првенство света у САД, Мексику и Канади 2026. године.

Link to comment
Share on other sites

 

13 hours ago, mohr said:

..jaz izmedju klubskog i reprezentativnog fudbala

Predlažem da se slika Sergeja Milinkovića Savića stavi u svaki rečnik kraj tog pojma (i u svaki novinski članak koji o tome bude pisao), kao najbolje moguće objašnjenje :D

 

Elem, završi se i ta "Copa Africa A kolovođena sa korumpiranim zapadnoevropskim zvaničnicima, sudijama i VAR-om na čelu", koju neki još nazivaju i "Euro 2024".

Jedina uteha je što je tim koji je (jeidni i) igrao lep i dobar fudbal i osvojio, te nisu Englezi, pa je makar sa te tačke gledišta svet malo bolje mesto postao na kratko :D  

Edited by millanče
  • Like +1 1

OPTIMIZADO PARA EL NERVIO ÓPTICO HUMANO

Link to comment
Share on other sites

On 6/28/2024 at 12:15 PM, mladenq said:

lupas gluposti, prvenstvo je kurcina i vizuelno i statisticki

statisticki, najneefikasnija grupna faza u poslednjih tipa 30 god, a u kontekstu broja odigranih utakmica, mislim da je vrlo moguce da je najneefikasnija grupna faza ikad

na sta bi se moglo mozda zazmuriti, da ti ovamo imas neki leprsav napadacki fudbal, ali osim par ok utakmica, sve ostalo neko guzenje sa nula bodova igrom, gde tipa ne vidis dve prilike do 90og min, cak i kada je ekipama apsolutni imperativ pobeda za prolaz, ljudi bez ikakvih napadackih ambicija do poslednjih 5-10min, bukvalno se sjebes sto si odvojio sat ipo da pogledas

'spanski ciganski fudbal', retorika od pre 15 god, kad se sa xaviem i iniestom drzao jedno 80% posed, sto ni tad nije imalo narocito smisla izjaviti, a posebno ne na ovom prvenstvu, gde ljudi imaju najtalentovaniju napadacku okosnicu u ovim klincima jamalu, viliamsu i pedriu, i igraju najbolji i najlepsi fudbal (za sada), bez konkurencije

ne moramo se vredjati, ali i možemo nije frka

statistika je i dovela fudbal do ovoga sto imamo danas, svestan toga utakmice su mi bile zanimljive u grupnoj fazi pogotovo poslednje kolo, ili ti prosto o fudbali nemas pojma sta sve fudbal jeste ili bar sta je trebao da bude . To sto je manje efikasan fudbal bio tu i tamo, meni ne predstavlja problem, jer nije sve u nabijanju golova ima nesto i u takmicenju. Ta govnjiva mantra da su fudbal samo golovi je cista glupost i degradacija fudbala kroz industrijalizaciju igraca od malih nogu.

Manje je golova sigurno i zbog toga jer su danas ekipe ujednacenije, a i stil je skoro svuda isti (u glavnom dosadan), nema vise razlicitih stilove fudbala pa da bude tek tako 5:0 kada naleti ekipa na nekog ciji ti stil ne lezi

Spanski ciganski fudbal, je moja licni dozivljaj, to je valjda svakom teletabisu jasno,  kao sto je i cignaski basket, i cignaski tenis., rukomet etc. Prosto tako je, smaraju me u sportu, oduvek su me smarali i uvek ce, sto ne znaci da ne mogu da kazem da su dobri ili najbolji kada treba. Uvek je imalo smisla izjaviti da su spanci cigani, jer prosto jesu to zna svako ko je prosao Spanijom bar jednom u zivotu

Beda od prvenstva je ta sto je spanski fudbal danas, najfudbalskiji od svih fudbala -  to nikako nije dobro za sam sport 

Prvenstvo nije kurcina, bilo je preokreta, bilo je dobrih poteza, bilo je razocarenja, to sto je generalno fudbal u krucu je druga prica.

 

Finale je bilo sjajno, pravi pravcati fudbal u kojem je pobedila i ekipa koja je jedina igrali fudbalski fudbal celo prvenstvo  (ciganjski ali jebg)

  • Like +1 1

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

ne moramo se vredjati, ali i možemo nije frka

kad kazem lupas gluposti, nije mi cilj da te vredjam, niti karakterisem kao osobu, ti na dosta tema imas korektne i pametne komentare, cilj mi je da kazem da ti ova tema/sfera ocigledno nije jaca strana (iako verujem da ti verujes da jeste), posto imas zakljucke koje bih ocekivao da chatgpt ispljune da mu das prompt 'analiziraj mi ep kako bi ga prosecni srbenda ispred seoske prodavnice analizirao'

genericke izjave poput 'nasi dali sve od sebe', 'spanci imaju ciganski stil fudbala', koje nemaju veze sa realnoscu

rezon, Uvek je imalo smisla izjaviti da su spanci cigani, jer prosto jesu to zna svako ko je prosao Spanijom bar jednom u zivotu,  mi samo potvrdjuje taj prvobitni utisak da se tvoje razumevanje fudbala svodi na prepricavanje ustanovljenjih klise/genericnih stavova/fraza

1 hour ago, G!!! said:

Beda od prvenstva je ta sto je spanski fudbal danas, najfudbalskiji od svih fudbala -  to nikako nije dobro za sam sport 

ako se neki smisao krije iza ovoga, promakao mi je

1 hour ago, G!!! said:

Prvenstvo nije kurcina, bilo je preokreta, bilo je dobrih poteza, bilo je razocarenja, to sto je generalno fudbal u krucu je druga prica.

prvenstvo nije kurcina u smislu da smo gledali amaterski nivo fudbala, ali jeste kurcina u smislu da je najgore prvenstvo u poslednje 3-4 decenije, po svim parametrima, i to bi trebalo da je ocigledno svakome ko ima i najmanju ideju o fudbalu

kad kazem parametri, verujem da moram ponovo da naglasim, posto si izignorisao taj deo u prethodnom komentaru, uopste ne dajem statistici na vaznosti nekoj specijalnoj, ona je tu samo potvrdi ono sto se ocima moglo videti u ogromnoj vecini utakmica

jutros recimo uhvatih poslednjih pola sata finala kopa amerike, (dok argentinci nisu ugurali) znaci pola sata bez golova, ali pola sata atomskog fudbala, kojeg bih radije gledao 3 sata, nego jedan half gde bude 6:1 a odnos snaga u rangu portugal - san marino, tako da, mantra da su fudbal samo golovi je cista glupost, tu mantru niti ja zagovaram niti generalno iko iskreno

da se vratimo na ep, da, bilo je ok, cak i odlicnih utakmica tu i tamo, posebno u zavrsnici, ali to ne menja generalni utisak

takodje, fudbal nije u kurcu, u kurcu je bilo ovo prvenstvo, a odlican primer su bas englezi, koji pucaju od talenta, belingem sezona iz snova, lik kao veznjak davao golove kad mu se digne k, kane se posprdao u bundesligi, saka foden takodje fenomenalne sezone iza sebe, walker odlicna sezona, palmer (koji jedva da je dobijao minute) sam izneo celzi i isto davao golove kad mu se digne k, itd itd, doslovno gde god se okrenes primo materijal, ali pod sautgejtom ljudi 80% vremena igrali poprilicno bedan, 'jedva-dovoljan' fudbal, pristup koji po meni oslikava ovo prvenstvo (vecinski)

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, mladenq said:

rezon, Uvek je imalo smisla izjaviti da su spanci cigani, jer prosto jesu to zna svako ko je prosao Spanijom bar jednom u zivotu,  mi samo potvrdjuje taj prvobitni utisak da se tvoje razumevanje fudbala svodi na prepricavanje ustanovljenjih klise/genericnih stavova/fraza

1 hour ago, G!!! said:

 ko god je jednom prošao Španijom sigurno to može da potvrdi :)) Što ne mora da ima puno veze sa fudbalom, prosto je konstatacija! :))

 

14 hours ago, Dule_smor said:

gg no re

 

makar neka uteha u celom ovom jadnom prvenstvu za nas 🙂

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, mladenq said:

kad kazem lupas gluposti, nije mi cilj da te vredjam, niti karakterisem kao osobu, ti na dosta tema imas korektne i pametne komentare, cilj mi je da kazem da ti ova tema/sfera ocigledno nije jaca strana (iako verujem da ti verujes da jeste), posto imas zakljucke koje bih ocekivao da chatgpt ispljune da mu das prompt 'analiziraj mi ep kako bi ga prosecni srbenda ispred seoske prodavnice analizirao'

genericke izjave poput 'nasi dali sve od sebe', 'spanci imaju ciganski stil fudbala', koje nemaju veze sa realnoscu

rezon, Uvek je imalo smisla izjaviti da su spanci cigani, jer prosto jesu to zna svako ko je prosao Spanijom bar jednom u zivotu,  mi samo potvrdjuje taj prvobitni utisak da se tvoje razumevanje fudbala svodi na prepricavanje ustanovljenjih klise/genericnih stavova/fraza

ako se neki smisao krije iza ovoga, promakao mi je

prvenstvo nije kurcina u smislu da smo gledali amaterski nivo fudbala, ali jeste kurcina u smislu da je najgore prvenstvo u poslednje 3-4 decenije, po svim parametrima, i to bi trebalo da je ocigledno svakome ko ima i najmanju ideju o fudbalu

kad kazem parametri, verujem da moram ponovo da naglasim, posto si izignorisao taj deo u prethodnom komentaru, uopste ne dajem statistici na vaznosti nekoj specijalnoj, ona je tu samo potvrdi ono sto se ocima moglo videti u ogromnoj vecini utakmica

jutros recimo uhvatih poslednjih pola sata finala kopa amerike, (dok argentinci nisu ugurali) znaci pola sata bez golova, ali pola sata atomskog fudbala, kojeg bih radije gledao 3 sata, nego jedan half gde bude 6:1 a odnos snaga u rangu portugal - san marino, tako da, mantra da su fudbal samo golovi je cista glupost, tu mantru niti ja zagovaram niti generalno iko iskreno

da se vratimo na ep, da, bilo je ok, cak i odlicnih utakmica tu i tamo, posebno u zavrsnici, ali to ne menja generalni utisak

takodje, fudbal nije u kurcu, u kurcu je bilo ovo prvenstvo, a odlican primer su bas englezi, koji pucaju od talenta, belingem sezona iz snova, lik kao veznjak davao golove kad mu se digne k, kane se posprdao u bundesligi, saka foden takodje fenomenalne sezone iza sebe, walker odlicna sezona, palmer (koji jedva da je dobijao minute) sam izneo celzi i isto davao golove kad mu se digne k, itd itd, doslovno gde god se okrenes primo materijal, ali pod sautgejtom ljudi 80% vremena igrali poprilicno bedan, 'jedva-dovoljan' fudbal, pristup koji po meni oslikava ovo prvenstvo (vecinski)

Ah necemo se vredjati, ali srbenda ispred prodavnice, chat gpt genericke izjave  lol i onda me citiras, i to pogresno bas tamo gde je tebi zgodno. Pa ti si Zwerko lvl 99 za sada, cestitamo!

Prosto predugo sam ja na forumu da bih trpeo takva klinacka sranja

Bezobrazan si, i to je  ok, ali opet vredjas iz samo tebi poznatog razloga -   sasvim  je ok da ti nesto nije jasno,  na forumu je tesko sve razumeti iz prve u ovakvoj komunikaciji

Spanci jesu cigani, shvati svako ko je bio bar jednom u Spaniji. Vecu kolicinu zapisavanja javnih povrsina nisam video za ovih 30 godina od kako putujem. Zao mi je sto to vredja tvoje sentimente prema Spancima, ali napomenuo sam da je to moj licni dozivljaj njih i njihovog sporta, i lagano objasnio da to u mom slucaju ne opovrgava cinjenicu kada su najbolji. A moj ugao kako i zasto su Spanci lose uticali na fudbal mogu da pojasnjavam, ali ne zelim jer jebg cemu jos jedna prica ispred prodavnice u srba

Nasi jesu dali sve od sebe, zao mi je sto je glupo vodjena selekcija od strane retko promasenog selektora, ali nije da mi je to cudno niti da me pogadja. Ako to nisi video - izvini tvoje poznavanje igre je u minusu

Opet ti i statistika, fudbal je u danasnje vreme za mene, najgori fudbal ikada. Statistika je govnarija sporta, i rezultat industrijalizacije sporta, i naravno sklona je tumacenju. Ne pada mi napamet da ulazim u ta tumacenja posto me to ne interesuje, interesuje me lepota igre i takmicenja. A ona je u padu debelom ....

Iz tog ugla koliko je evropski fudbal degradiran poslednjih godina, ovo prvenstvo nije lose uopste, i bilo je vise nego dovoljno zanimljivih utkamica 

Zao mi je sto se ne slazemo, ali tvoje "poznavanje" fudbala podseca na poznavanje bilo cega ove tiktok generacije 

fallout_table.gif

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, G!!! said:

Pa ti si Zwerko lvl 99 za sada, cestitamo!

pogresan deo foruma za 'ne slazes se sa mnom = zwerko si' pristup, ako se sretnemo na politickom, mozda i upali

za ovo ostalo, ne znam koliko ima poente da nastavljamo, verujem da upadamo u loop, jer ja bih izgleda trebao po treci put da ti objasnim da mi je statistika potpuno sekundarna referenca, a ti da mi opet napises 'opet ti i statistika'

za spance, bih takodje izgleda opet trebao da te pitam kakve veze ima tvoj utisak o spancima kao narodu sa njihovim stilom igranja fudbala, ako je logika cigani su mi ergo igraju ciganski fudbal, onda nemam sta da dodam pored onoga sto sam vec rekao, a ako je logika ne volim spance ni u cemu jer su cigani pa tako ni u fudbalu, onda ne znam sto si originalno pravio korelaciju izmedju toga i stila igre

sto se tice nasih, pre bih rekao da su standardno izigravali ego dive, sa 'veci sam od ekipe, necu potrcim / kmecim po terenu kad ne dobijem savrsenu loptu' stavom, bar sto se tice kljucnih igraca, to je ponavljajuca tema u nasoj reprezentaciji nevezano za selektora, bez zelje da umanjujem piksijevu nesposobnost

cast izuzecima poput zivkovica koji si izginuli na terenu, i jos par njih, koji su uprkos trudu ograniceni talentom

ne znam sto toliko insistiras da se neko vredjanje desava sa moje strane, ne vidim razliku u tvojim odgovorima, forumska komunikacija def zna da zvuci 'grublje' od namere, u svakom slucaju ocigledno je ovaj drugi potpuni duduk za fudbal, ako pitas ovog prvog :D, sto se mene tice mozemo zavrsiti na tome

Edited by mladenq
Link to comment
Share on other sites

Meni spanci ovog puta nisu odigrali ciganski fudbal, u smislu onog njihovog pritiska na sudije, skakanja na sudiju za faul itd... A nisu cak ni smarali sa tika-taka igrom (ako to nekog smara). Mozda je jedini cigan u tom nekom tradicionalnom smislu Karvahal iz Reala, dok su mi svi ostali nekako normalni i da ne kazem "skROMni" lol.

 

Tako da zasluzeno osvojila ekipa koja je celo prvenstvo igrala najlepsi i najkonkretniji fudbal i gg nek ga puse englezi.

  • Thanks (+1) 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...