Jump to content

ChatGPT


f4ts0

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Istraživao sam upravo neku specifičnu tehničku temu, i iznenadio sam se koliko AI članaka izlazi na Guglu. Osim 1-2 koji su izdali stručnjaci imenom i prezimenom, i koji valjaju, sve ostalo je AI generisan sadržaj koji piše gluposti. I te gluposti su bile prvih 8 rezultata pretrage, maksimalno SEO optimizovani, sa sve excerptima i ulickanim interfejsom.

Search engine pretraga će polako umreti gušeći se u AI generisanom spam sadržaju.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, cali said:

Istraživao sam upravo neku specifičnu tehničku temu, i iznenadio sam se koliko AI članaka izlazi na Guglu. Osim 1-2 koji su izdali stručnjaci imenom i prezimenom, i koji valjaju, sve ostalo je AI generisan sadržaj koji piše gluposti. I te gluposti su bile prvih 8 rezultata pretrage, maksimalno SEO optimizovani, sa sve excerptima i ulickanim interfejsom.

Search engine pretraga će polako umreti gušeći se u AI generisanom spam sadržaju.

Search engine pretraga svakako umire zbog AI, ne zbog ovoga što si ti rekao već zato što kroz AI možeš da dobiješ da kažemo relevantnije odgovore na ta neka pitanja koja nisu "red vožnje" ili "flash news".

A što se AI tiče, skoro sam pričao sa likom koji meni mrtav ozbiljan kaže, misleći da je to kul - "e pa mi smo razvili sistem, vučemo članke sa drugih sajtova, ubacujemo u AI koji ih onda rewriteuje tako da izgledaju originalno i puštamo kod nas na sajt". Ali ne čak ni u fazonu da zna da je tu nešto pogrešno nego kao eto, to je legit biznis model 🙂

Link to comment
Share on other sites

ChatGPT bolje sumira od random Indijaca koji su napisali 50% svega na internetu, ali kad dođeš do niša skapiraš koliko ChatGPT "improvizuje" - kao onaj vic o studentu koji dobije pitanje koje ne zna, pa spinuje odgovor ka nečemu što zna.

Ovo drugo ima svoj termin - content spinning. Postoji to još pre 10 godina kad su ljudi dizali po 1000+ sajtova i uz pomoć search & replace funkcija izbegavali flagovanje gugla za dupli sadržaj.

Ne znam, biće interesantno videti kako nam se navike menjaju u ovako kratkom roku. Ja već vidim po svom ponašanju da sam sve manje raspoložen za slušanje random autora na neku temu, već se vraćam na one kojima već verujem.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Lucky said:

skoro sam pričao sa likom koji meni mrtav ozbiljan kaže, misleći da je to kul - "e pa mi smo razvili sistem, vučemo članke sa drugih sajtova, ubacujemo u AI koji ih onda rewriteuje tako da izgledaju originalno i puštamo kod nas na sajt". Ali ne čak ni u fazonu da zna da je tu nešto pogrešno nego kao eto, to je legit biznis model

ono kad si istinski retardiran, ali nisi u stanju da to spoznas

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

https://arxiv.org/abs/2401.16212

Better Call GPT, Comparing Large Language Models Against Lawyers

In conclusion, the evidence from this study supports the assertion that LLMs are not only viable but are superior tools for legal contract review over Junior Lawyers and LPOs. They can deliver accurate results at a fraction of the time and cost required by traditional human-based review. As the technology continues to advance, it is likely that LLMs will play an increasingly crucial role in the legal industry, reshaping the landscape of legal services and offering new opportunities for efficiency and scalability.

Ako advokati ne zabrane AI niko neće :)

  • Like +1 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, manson said:

https://arxiv.org/abs/2401.16212

Better Call GPT, Comparing Large Language Models Against Lawyers

In conclusion, the evidence from this study supports the assertion that LLMs are not only viable but are superior tools for legal contract review over Junior Lawyers and LPOs. They can deliver accurate results at a fraction of the time and cost required by traditional human-based review. As the technology continues to advance, it is likely that LLMs will play an increasingly crucial role in the legal industry, reshaping the landscape of legal services and offering new opportunities for efficiency and scalability.

Ako advokati ne zabrane AI niko neće :)

Pa realno će onda oni prvi početi da koriste AI, samo će da udese da po zakonu moraju da udare neki svoj pečat na kraju i za to će da uzimaju pare

  • Like +1 1

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Нови генеративни модел произвођача најпознатијег четбота ChatGPT-ja, америчке компаније OpenAI, пружа могућност да на основу упутстава о теми и стилу које задаје корисник „симулира физички свет у покрету“ до једног минута.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Može i ovde.

https://www.b92.net/biz/vesti/svet/sef-nvidije-deco-manite-se-programiranja-2487599

Quote

Šef Nvidije: Deco, manite se programiranja

“Tokom poslednjih 10, 15 godina, skoro svako ko sedi na ovakvoj bini rekao bi vam da je od vitalnog značaja da vaša deca uče informatiku. Da svako treba da nauči kako da programira. A u stvari, gotovo je upravo suprotno.

Naš posao je da stvorimo računarsku tehnologiju tako da niko ne mora da programira i da je programski jezik ljudski jezik. Svi na svetu su sada programeri.

Ovo je čudo veštačke inteligencije".

Budućnost ljudskog rada, prema njegovim rečima, u specifičnom je domenu ekspertize – granama nauke, proizvodnje, poljoprivrede, građevinarstva, obrazovanja, inženjeringa i tako dalje.

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/26/2024 at 10:59 AM, manson said:

Može i ovde.

 

znaš šta, može da ima smisla a može da bude i malo PR-a 🙂

Nvidia je sad u velikom plusu, imaju dobru zaradu itd, deonice skaču a sve zbog toga šta rade sa AI u ovom trenutku, tako da mogu da razumem da izjavi ovako nešto 🙂

Link to comment
Share on other sites

Navodno AI našao ženu posle 10 minuta pretrage koju su tražili 30 godina.

Kолборн је истраживач у глобалној мрежи "Bellingcat" са седиштем у Амстердаму. Води пројекат о десничарским екстремистима у Европи. За ауторе подкаста "Legion“, који се емитује на немачком јавном сервису РББ, прошле јесени је истраживао случај Данијеле Kлете.

Она данас има 65 година, а била је припадница тзв. треће генерације "Фракције Црвене армије“ (РАФ). За њом се трагало пуних 30 година. Ухапсила ју је полиција Доње Саксоније прошлог понедељка, 26. фебруара, у Берлину. Нешто касније у њеном стану пронађена је и муниција.

Kолборн је за претрагу користио вештачку интелигенцију, односно програм који пореди лице на фотографији с фотографијама на интернету, пре свега на друштвеним мрежама.

"Цео процес је трајао око 30 минута. Дакле, од потраге за лицем Данијеле Kлете, до хипотезе да су фотографије старије жене снимљене у једном бразилском културном центру, највероватније фотографије Данијеле Kлете", каже Kолборн.

Да би био сигуран, резултате је проверио уз помоћ још једног програма. "Према софтверу, на обе слике је била иста особа. Сматрао сам да је резултат вероватан и то сам рекао новинарима подкаста. Препоручио сам им да прате тај траг."

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2024 at 9:11 AM, Lucky said:

Pa ništa, ajd' da vidimo dal' zapravo nečemu služi ili se Elon samo mačuje sa OpenAI 🙂

Čim naprave neke kvantizacije poćeraću ga u lokalu, pa ćemo videti kakav je u poređenju sa Mistralom npr

Dandy [RUR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...