Jump to content

Košarkaška reprezentacija 2023


Lucky

Recommended Posts

16 minutes ago, shpanac said:

To je zato što ne znaju da ta Finska dva mesta ispod može da obriše pod sa nama. Letonija 16. isto može da nas odere.

jasno je da su listu napravili tako da bi svi bili podjednako zastupljeni posebno po kontinentima pa kao da bude pravo svetsko!

Link to comment
Share on other sites

jasno mi je zasto to rade igraci, ovaj batica npr. ne bi prismrdeo u USA repki, ali mi nije jasno zasto su svi prihvatili da to jednostano ima smisla i da "hocemo i mi da imamo jednog". tipa, u nekom trenutku vaterpolisti Mongolije postanu svetski prvaci, a u reprezentaciji im samo srpski i madjarski vaterpolisti koji nisu uspeli da igraju za svoje reprezentacije. ili trinaestogodisnji Sathish Pratesh iz Subotice prvi srpski sampion na medjunarodnoj matematickoj olimpijadi =(

negde na nivou situacije da odes u Tursku i neko ti donese "mac'n'cheese" kao jelo iz turske kuhinje, nigga pls. nije sve svacije, to je i cela poenta tog nacionalnog aspekta natjecanja =c

Edited by evgeniy
Link to comment
Share on other sites

Овде у Швецкој има оригинали берлинкси донер. Слатко сам се насмејао. Морао сам и туркињи једној да покажем. Прокувала жена 🙂

Шалу на страну, наравно да је јасно зашто се то ради мада се слажем с тобом. А зашто прихватају. Јбг, лик зна да игра довољно добро за њих, хоће да игра. И то је то. Можда постоји неки финансијски интерес. Брак из љубави што би рекли. Мада, пази сада плот твист. Да ли је Франсуска репка 11 црнаца или Швајцарска гомила Шиптара? Где је ту национални аспект? Или се ограничавамо на добио држављанство јуче?

Намерно нећу да пишем о Евровизији скоро само на Енглеском.

Мени је више 😞 што Јокара неће да игра за нашу. Да ли нема "с ким да игра", да ли је селектор лош, да ли је заиста мртав уморан, бем ли га. На крају крајева његов живот, његова ствар, али опет ми је мало бзвз.

...Од рођења спремна стоји, мене чека моја рака,
Да однесе све што имам у дубину у дубоку.

 

Link to comment
Share on other sites



ili trinaestogodisnji Sathish Pratesh iz Subotice prvi srpski sampion na medjunarodnoj matematickoj olimpijadi =(


Pre nego što "bacimo prvi kamen" treba imati u vidu da se osvajač medalje za Srbiju na Olimpijadi i dve zlatne medalje u rvanju na svetskim prvenstvima zove Zurabi Datunašvili, još jedan osvajač zlata u rvanju Ari Arsalan. Kao i da su dve naše reprezentativke u košarci Ivon Anderson i Danijel Pejdž :)

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Zwerko said:


 

 


Pre nego što "bacimo prvi kamen" treba imati u vidu da se osvajač medalje za Srbiju na Olimpijadi i dve zlatne medalje u rvanju na svetskim prvenstvima zove Zurabi Datunašvili, još jedan osvajač zlata u rvanju Ari Arsalan. Kao i da su dve naše reprezentativke u košarci Ivon Anderson i Danijel Pejdž 🙂

 

To je vrlo zanimljivo da si pomenuo jer mislim da u narodu takve medalje jednostavno prolaze bez puno pompe. Naravno kada je timski sport ok, Anderson i Pejdž su tu, ali individualno ih niko ne spominje. Isto tako i Datunašvili je tu samo da digne broj medalja koje smo osvojili. Nema on neke fanove, niti deca u Srbiji imaju njegov poster na zidu. ok, ne bi imali ni za srpskog rvača, nije popularan sport, ali prosto mislim da se ljudi ne povezuju previše sa tim naturalizovanima, makar ovde kod nas, druga je situacija tamo negde preko.

1 hour ago, evgeniy said:

jasno mi je zasto to rade igraci, ovaj batica npr. ne bi prismrdeo u USA repki, ali mi nije jasno zasto su svi prihvatili da to jednostano ima smisla i da "hocemo i mi da imamo jednog". tipa, u nekom trenutku vaterpolisti Mongolije postanu svetski prvaci, a u reprezentaciji im samo srpski i madjarski vaterpolisti koji nisu uspeli da igraju za svoje reprezentacije. ili trinaestogodisnji Sathish Pratesh iz Subotice prvi srpski sampion na medjunarodnoj matematickoj olimpijadi =(

negde na nivou situacije da odes u Tursku i neko ti donese "mac'n'cheese" kao jelo iz turske kuhinje, nigga pls. nije sve svacije, to je i cela poenta tog nacionalnog aspekta natjecanja =c

ne znam, oslanjajući se na ovo gore, neobično mi je jer mislim da zapravo "narodu" tj. navijačima to ne izaziva iste emocije kao kad je njihov igrač. verovatno smo i prihvatili jer jedno vuče drugo pa igrač koji "je dobar" donese pobedu i titulu itd pa onda više para tom savezu i reprezentaciji itd. Ja dosta sumnjam u to da se ne može naći kvalitetan igrač i unutar države, ali možda je ovako nekome lakše.

Kad smo kod vaterpola, zar oni nemaju ono neko ludo pravilo da tipa mogu da igraju za druge reprezentacije bez nekog cimanja, ima neka tako fora.

1 hour ago, overkind said:

Да ли је Франсуска репка 11 црнаца или Швајцарска гомила Шиптара? Где је ту национални аспект? Или се ограничавамо на добио држављанство јуче?

to je neka "među zona". mahom su tamo rođeni pa kao postaili reprezentativci. ali to je multikulti društvo gde je narod navikao na to, mislim, turci u ger su nemci, da kažemo, osim ako pitaš neke nemce 🙂 pa niko to tako ne gleda. 

Link to comment
Share on other sites

Hvala predsedniku!

Радио-телевизија Србије преносиће све утакмице репрезентације Србије са предстојећег Светског првенства у кошарци.

Уз велику захвалност компанији МТС, који је уступио права преноса РТС-у, сви гледаоци телевизије у Србији моћи ће да навијају за екипу Светислава Пешића, коју ове године предводи нови капитен и НБА звезда — Богдан Богдановић.
Осим утакмица наше репрезентације, РТС ће преносити и завршницу првенства — све утакмице четвртфинала, полуфинална, као и велико финале.

doduše pitanje je dal' ćemo na kraju imati pet igrača da izađu na teren 🙂

О здравственом стању у националном тиму, новим изменама и изостанцима стандардних репрезентативаца, селектор Пешић је потврдио да из тима изостају Јарамаз, Смаилагић и Трифуновић.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da sam to i ranije pričao, ali meni bi nekako moralo da bude obavezno da sve nastupe reprezentacija Srbije prenosi RTS, dakle ne ni televizije sa nacionalnom pokrivenošću nego državna televizija. Isto i sa pojedinačnim sportovima gde se nastupa u ime zemlje, tipa nije obavezno da RTS ima pravo za Đokovića na US Openu ili tako nekom turniru, ali Dejvis kup, Olimpijada i slično. To mi je nekako podrazumevajuće s obzirom da građani finansiraju tu televiziju direktno i imaju pravo da gledaju tim svoje države bez dodatnih reklama i sranja (što kao podrazumevam da bi na RTS-u moralo da bude manje). 

A što se tima tiče pre neki dan sam se nasmejao na ovaj njuz gde se sprdaju da će da prijavi 3x3 basket reprezentaciju ali zapravo nije daleko od toga... 

  • Downvote (-1) 1

Heghlu'meH QaQ jajvam

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Zwerko said:

Mislim da sam to i ranije pričao, ali meni bi nekako moralo da bude obavezno da sve nastupe reprezentacija Srbije prenosi RTS, dakle ne ni televizije sa nacionalnom pokrivenošću nego državna televizija. Isto i sa pojedinačnim sportovima gde se nastupa u ime zemlje, tipa nije obavezno da RTS ima pravo za Đokovića na US Openu ili tako nekom turniru, ali Dejvis kup, Olimpijada i slično. To mi je nekako podrazumevajuće s obzirom da građani finansiraju tu televiziju direktno i imaju pravo da gledaju tim svoje države bez dodatnih reklama i sranja (što kao podrazumevam da bi na RTS-u moralo da bude manje). 

pisali smo o tome, mislim da samo svetsko u fudbalu ima to pravilo da ako se tim kvalifikuje mečeve mora da prenosi nacionalna televizija.

očigledno za sve drugo nije uređeno 🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zwerko said:

Dobro nije definisano na nivou takmičenja, ali to ne znači da se ne može kod nas definisati na nivou zakona, pravilnika REM-a ili čega već. 

jeste, a gde je tu slobodno tržište! onda će da ispadne da AV štiti RTS!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jedino dobro je sto, cini mi se, zaista ne postoji apsolutno nikakav hajp oko ovog SP u repstaciji kao sto svaki put i bez izuzetka i bez ikakvog pokrica postoji u fudbalskoj. Pa ono, ako sta napravimo super, ako ne opet mos misliti. Inace misljenja sam bio da ce CAN osvojiti lagano, bar dok je Marej jos bio u timu, sad bez njega malo teze, ali i dalje definitivno favoriti za osvajanje.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DJAPEH8 said:

Jedino dobro je sto, cini mi se, zaista ne postoji apsolutno nikakav hajp oko ovog SP u repstaciji kao sto svaki put i bez izuzetka i bez ikakvog pokrica postoji u fudbalskoj. Pa ono, ako sta napravimo super, ako ne opet mos misliti. Inace misljenja sam bio da ce CAN osvojiti lagano, bar dok je Marej jos bio u timu, sad bez njega malo teze, ali i dalje definitivno favoriti za osvajanje.

da, ima toga i to je kul.

svi su se razočarali već pre početka kad su ispalili svi ovi vodeći igrači tako da sad više niko ništa ne očekuje 🙂

Link to comment
Share on other sites

Preokretom Grčke nad Novim Zelandom, kompletirana je i grupa J, u kojoj će pored "helena" sa skorom 2-1 biti još SAD, Litvanija i Crna Gora.

Amerikanci, naravno, imaju maksimalan učinak, kao i Litvanci, dok će Crnu Goru čekati nemoguća misija da sa obe pobede pokušaju da prođu u nokaut fazu.

Grupu K u Okinavi slobodno možemo nazvati grupom smrti, jer će jedan od velikih favorita za završnicu i medalju završiti učešće pre četvrtfinala.

Slovenija i Nemačka u nju ulaze sa skorom 3-0, dok će Gruzija i Australija, jedan od projektovanih favorita, imati skor 2-1 i moraće da dobiju oba meča da bi prošli dalje.

Na kraju, grupu L u Džakarti činiće Kanada i Španija sa po 3-0, dok će autsajderi za prolaz u četvrtfinale biti Brazil i Letonija sa 2-1 i povređenim bitnim igračima u prvoj fazi turnira (Raul Neto i Dairis Bertans).

 

I onda i mi u grupi sa Italijom Porto Rikom i Dominikanom 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...